» »

Problemi z zobmi

Problemi z zobmi

«
1
2

Alfonzo ::

Stvar se vlece ze od osnovnošolskih dni. Takrat smo pač vsi normalno hodil k zobarju. Takrat sem mel pač normalno vse zobe in zdrave. A poglej ga hudiča se je takrat nasla prokleta zobarca "popravljat" zobe. Še danes ne vem zakaj. Uglavnem takrat se mi je zameril zobar in sem se nehal "ubadat" z zobmi. No stvar po nekaj letih je pustila sledi. Spodaj mi je en zob sel po gobe, zgoraj pa 3je. Sreca da so to bolj zadaj, ampak se vidi ko se nasmejim. Zdej mi to gre zelo na zivce. Pac zdej je nekaj let redno umivanje zob, ampak pac pecat so pustila osnovnosolska leta. Kaj mi predlagate, da bi popravil zobe?

francek1 ::

Obisk zobozdravnika?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

popster ::

električno ščetko nabavi..

guest #44 ::

popster je izjavil:

električno ščetko nabavi..


+1

ne grem več na ročno!

francek1 ::

popster je izjavil:

električno ščetko nabavi..

Da mu nove zobe naredi?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Alfonzo ::

Ja zdej je prsu en nov zobozdravnik v vas, tko da razmislam da bi sou k nemu na pregled. Elektricno krtacko uporabljam ze 2 leti.

RejZoR ::

Tiste zobe, ki ti manjkajo si nekako porihtaj, za ostale pa električna krtačka + Sensodyne Repair & Protect ftw.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alfonzo ::

Neki sem gledu implatanti al kako se ze imenuje? A se to splaca?

francek1 ::

Ker si mlad, se ti zagotovo splača to uredit na najboljši mogoč način. Implatat.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Gladi ::

Splača se, ker so ob redni higijeni lahko do življenski.Slabost?Edino cena, okoli 1,5k€ na zob.

Mesar ::

Koliko si star? Zobe moreš popravit? Ali jih več nimaš in jih moreš nadomestit?
Your turn to burn!

Alfonzo ::

23 let

Mesar ::

Potem še nekih hudih problemov nebi smel imeti... in vse zobe, ali pač?
Your turn to burn!

Ciklamen ::

Jaz imam tudi podoben problem, sicer ne tako hudo kot OP, ampak precej hudo mi je, ko npr. jem kakšen kos čokolade ali kar koli drugega sladkega, me v parih zobih kar pošteno boli, pa ne od pritiska ampak najbrž od kariesa? Čeprav se mi na zobih ne vidi, so še dokaj beli, ampak boli pa ko prasjec.

Je pa vzrok za to malomarna higiena v mlajših letih, sedaj pa redno vsak dan krtačim.

Any suggestions? Zobarju že nisem šel...ne pomnim, ene 8 let če ne še več.
- End of the Post ->

Alfonzo ::

@Mesar ne problem je bil na unih parih zobeh. Ostali so ok. Zgodil se je pa zarad malomarnosti oz zamere do otroške zobozdravnice. Kaj čem, sam si plačujem zej za to napako.

mkk20 ::

Ne vem koliko si pripravljen vložiti. Če ti manjkajo 3-je v vrsti, naredi mostiček - mislim, da ti to krije sociala, če sta le dva, pa ne. Implantante boš lahko še sadil, ko ne boš imel več kam obesit. Implantant ti lahko telo zavrne, seveda pa niti poceni ni. Za najboljšo varianto se posvetuj z zobozdravnikom, še bolje - pridobi mnenje/variante/predračun od večih...

Mesar ::

To ma mkk20 prav, sam pregled nič ne boli pa še rečeš lahko, da ti nič ne delajo, vem da je meni ena hotla kr začet neki popravlat pa sem jo ustavil in rekel hvala lepa. Najboljše da greš na pregled pa vprašaš kaj mislijo.. pri večih, oziroma kaj mislijo, da bi bilo potrebno uredit... samo ne it samo k enemu pa tam vse zrihtat ker ni dvakrat za rečt, da še te kje nategnejo.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Gladi ::

Ciklamen je izjavil:

Jaz imam tudi podoben problem, sicer ne tako hudo kot OP, ampak precej hudo mi je, ko npr. jem kakšen kos čokolade ali kar koli drugega sladkega, me v parih zobih kar pošteno boli, pa ne od pritiska ampak najbrž od kariesa? Čeprav se mi na zobih ne vidi, so še dokaj beli, ampak boli pa ko prasjec.

Je pa vzrok za to malomarna higiena v mlajših letih, sedaj pa redno vsak dan krtačim.

Any suggestions? Zobarju že nisem šel...ne pomnim, ene 8 let če ne še več.

Sej si si sam odgovoril, pojdi h zobozdravniku.

Mesar ::

Problem je, da dan danes lahko zobozdravnikom zaupaš v naši državi, če so v sorodstvu s tabo ali pa jih poznaš... pa ne samo tok, da tu in tam tja prideš namesto kam drugam.
Your turn to burn!

Magic1 ::

Na straneh s popusti se redno reklamira en zobar iz Zagreba. Ima 50% off na inplantante pa garancijo da ne nevem kolk let...

Drugače pa +1 za el. ščetko Philips sonicare, dvojno pakiranje dobiš za malo čez 120€. Top.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mesar ::

Magic1 je izjavil:

Na straneh s popusti se redno reklamira en zobar iz Zagreba. Ima 50% off na inplantante pa garancijo da ne nevem kolk let...

Drugače pa +1 za el. ščetko Philips sonicare, dvojno pakiranje dobiš za malo čez 120€. Top.


Kaj garancija če mu boš 5x lape gor odpiral on ti pa bo noter sekal pa rezal. Pa še dol se boš mogo vozit ko bo kako sra*je. Sicer pa mu piši mail, pa napiši, da prideš če ti pove na čigav račun lahko ima toliko nižje cene... razen če hodi v OBI po material.
Your turn to burn!

Magic1 ::

Pa človek kje ti živiš? Naši gradbinci so tudi naj jači?
S čim lahko pri nas upravičijo ceno okoli 2000EUR za en inplantant? Razen z blagostanjem zobarja.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

francek1 ::

Pri implantatih je tako, kot pri operacijah oči; Hrvati so boljši in pol cenejši....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Mesar ::

francek1 je izjavil:

Pri implantatih je tako, kot pri operacijah oči; Hrvati so boljši in pol cenejši....


Dopuščam to možnost. Ampak me zanima zakaj?
Your turn to burn!

Magic1 ::

Pri očeh je jasno - sodobnejši laserji.
Naši zobarji pa imajo itak cene v višavah, za posebne zadeve pa sploh.
Magic

Looooooka ::

Mesar je izjavil:

francek1 je izjavil:

Pri implantatih je tako, kot pri operacijah oči; Hrvati so boljši in pol cenejši....


Dopuščam to možnost. Ampak me zanima zakaj?

Ker majo nizji standard in ker lahko se zmeraj pacienti tozijo zaradi salabajzarstva...pri nas smo pa dovolj neumni, da dejansko verjamemo nasim, ko recejo, da so boljsi in zato ne morejo biti cenejsi.
Ampak po tej logiki bi morali biti v gospodarsko slabsih drzavah vsi brez zob.

Alfonzo ::

Kaj ti potem krije zavarovanje? To da implatate ne se mi je zdelo.

Magic1 ::

Zavarovanje ti krije osnovno glupo protezo, če ti manjka res veliko zob.
Magic

Gladi ::

Oziroma nek mostiček, iz najslabšega materjala, če ti manjka zob od 1-6.Al 5.

Alamar ::

Drugače pa +1 za el. ščetko Philips sonicare, dvojno pakiranje dobiš za malo čez 120€. Top.
To je sonična in ne električna (razlika v številu tresljajev ogromna) Drugič, vsaka kopija v Hoferju ali Lidlu za 20 EUR je isti šmorn s 5x cenejšimi nadomestnimi ščetkami.

5er--> ::

Ne pozabite na zobno nitko. ;)

mirancar ::

eno vprašanje:
koliko učinkovita je ustna voda? lahko nadomesti da ne rabiš drugega?

Mesar ::

mirancar je izjavil:

eno vprašanje:
koliko učinkovita je ustna voda? lahko nadomesti da ne rabiš drugega?


Niti približno ne nadomesti ščetke. Je prej začasna rešitev za trenutke, ko nimaš možnosti umit zobe.
Your turn to burn!

kondezator ::

Ustna voda po večini popravi zadah, in razkuži ustno votlino. Seveda pa brez ščetkanja ne gre, saj se hrana lepi na zobe in brez ščetkanja ne gre. Če bi bilo kaj na tem si ne bi nobeden več ščetkal, vsi bi samo izpirali ;((

Ganon ::

Jaz enostavno ne morem razumet, zakaj si človek ne bi redno umival zob. Če si jih samo en dan ne bi umil (umivam dvakrat ali celo trikrat), bi se počutil grozno. Da pa to zanemariš do te mere, da celo izgubiš zobe ... to so osnove higiene, ffs.

Magic1 ::

Moja je dohtarca pa je rekla, da ni dobr uporabljat ustne vode vsak dan - preveč razkuži.
Magic

Rippy ::

Kar se tiče ustne vode; jo je dobro uporabljati ampak tako, kot je rečeno ne nadomesti ščetkanja. Dobra je, če imaš v navadi ščetkat več, kot 2x na dan saj razbremeni dlesni. Ali pa za bolj "učinkovito" higijeno.

Recimo, če pred spanje ščetkaš vjutro ni potrebno mehansko čiščenje, uporabiš vodico in ščetkaš po kosilu.

Sploh, če imaš težavo z zobmi in pretirano ščetkaš zaradi bolečin (karies) boš prej, kot slej si malo ali delno uničil dlesni in razkril spodnji del zoba, ki nima zaščite. Kar se bo zgodilo je to, da te bodo tu pa tam zobi boleli čeprav so popolnoma zdravi ali popravljeni.

Prej, kot slej ugotoviš, da je zobozdravnika izjemno dobro redno obiskovati :).

RejZoR ::

Alamar je izjavil:

Drugače pa +1 za el. ščetko Philips sonicare, dvojno pakiranje dobiš za malo čez 120€. Top.
To je sonična in ne električna (razlika v številu tresljajev ogromna) Drugič, vsaka kopija v Hoferju ali Lidlu za 20 EUR je isti šmorn s 5x cenejšimi nadomestnimi ščetkami.


Sonična JE električna. Al jo poganjajo hrčki? Razlika je samo v delovanju, Braunove Oral-B so z rotacijsko glavo, ki zelo hitro rotira za par stopinj levo in desno, Philipsove Sonicare pa oscilirajo levo in desno, kot bi navadno krtačko premikal levo in desno okoli osi po dolžini. Ampak zelo zelo hitro.
Osebno se mi zdi vredno najprej probat s kakšnimi cenejšimi modeli, da vidiš kaj ti bolj odgovarja.
Oz ker se nastavki itaq menjajo imaš še vedno možnost prodat zadevo in vzet drugo varianto.
Definitivno pa Braunova zahteva mal privajanja, ker se ščetka kar precej drugače od navadne krtačke in prvih par dni boš verjetno izgledal kot debil, ki se je prvič srečal s ščetkanjem zob :) Ampak ko se navadiš je fajn. Ne bi šel več nazaj na navadno...

Braunove osnovne Oral-B Vitality Precision dobiš za okoli 20-25 EUR. Pack 8 nastavkov precision pa pride okoli 25-30 EUR. Sonicare pod 100 EUR mislim da sploh ne dobiš, niti najbolj osnovnih modelov. Plus potem še nastavki.
Zdej če je res tolk boljša ne vem ampak sam imam Vitality Precision in je prav fajn, ker je glava ščetke ožja greš lahko čist zadaj do najbolj skritih kotičkov v ustih, hitro rotiranje pa zobno pasto prav speni in potisne med zobmi, tko da mora sigurno tud vmes učinkovat.

Princip je verjetno enak tud pri kopijah ampak je pri Hoferjevih in Lidlovih vprašljivo če boš vedno dobil nastavke (z vrečkami za sesalnike iz takih diskontov in one time akcij je bil vedno problem). Medtem ko ti pri Braunu in Philipsu glede tega nikoli ni treba skrbet, ker se jih povsod dobi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

Električne ščetke niso nič boljše od navadnih. Ali pa če rečem z drugimi besedami, z obojimi si lahko kvalitetno očistiš zobe ali pa tudi ne, če delaš to površno.

detroit ::

Električna krtačka ni dobra za dlesni ne za sklenino just fyi
Skero

flipflop ::

Zakaj ne?

Alamar ::

Sonična JE električna. Al jo poganjajo hrčki? Razlika je samo v delovanju, Braunove Oral-B so z rotacijsko glavo, ki zelo hitro rotira za par stopinj levo in desno, Philipsove Sonicare pa oscilirajo levo in desno, kot bi navadno krtačko premikal levo in desno okoli osi po dolžini. Ampak zelo zelo hitro.
In velika razlika v hitrosti na minuto. Zato se tem hitrejšim v praksi reče sonične, tistim s 5-6k na minuto pa električne.
Z nastavki ni problem, ker so večkrat na leto na voljo plus lahko jih naročiš preko neta, ali pa enostavno kupiš recimo v Merkator tehnika. To je v bistvo en in isti model iz Hoferja, Lidl,Carrera, Dentosonic...

detroit ::

moarm rečt da so bli oji zobje očiščeni 100X bolj s tisto filips sonicare ali karkoli je že ime jim. Ampak mi je vsak zobar (ne državni uni sploh ne vejo zakaj dihajo) reku da maksimalno enkrat tednsko s tisto krtačko ker so preagreisvne (flipflop that's all i know :)
Skero

RejZoR ::

Pomoje je največji problem to, da ima folk še vedno navado ful pritiskat ščetko na zobe in dlesen. Pri električnih pa vbistvu pritisk nadomesti hitro premikanje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RockyS ::

Torej tista iz hofera/lida ni OK?

deadbeef ::

Najprej obišči zobarja, da ti pregleda trenutno stanje popravi tisto kar imaš za popravit in nasploh uredi stanje v ustih, povedal ti bo tudi kako vzdrževati hegieno v ustih.. šele potem se posvetuj kako nadomestiti izgubljene zobe.

Ganon ::

detroit je izjavil:

Električna krtačka ni dobra za dlesni ne za sklenino just fyi


Lahko napišeš še večjo neumnost?

Alamar ::

RockyS je izjavil:

Torej tista iz hofera/lida ni OK?
Sonična je OK. Imam jo že več let in dela brez problemov. Imaš večjo plus manjšo hitrost in nastavitev za masiranje dlesni. Nastavki so poceni 6 kosov za 6 EUR.

algo ::

Enkrat sm bil zobarju pr pregledu in sta se on in sestra neki menla pa če sm prav slišu je zobar reku, da 1 implantant stane okol 1800 eur, lahk da sm narobe slišu sam po moje so tole precej drage zadeve tko pejt zobarju pa ti bo povedal... sicer pa tudi jaz uporabljam Philips sonicare in je super!

kitajc ::

Kakšne dva meseca si redno čistim zobno tudi z medzobno ščetko. Pri tem me med dvema zobema močno zaskeli. Bolečina se ni nič zmanjšala. Boli me le v tem primeru, drugače nikoli (npr. ko si očistim z nitko ne čutim nobene bolečine). Je že kdo imel podobne težave?

Seveda sem naročen na pregled pri zobozdravniku, a bo to šele čez dva tedna.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
511105106 (5414) SmeskoSnezak
»

električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14947948 (2237) link_up
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660925 (33325) Andro457
»

Kupujem elektronsko zobno ščetko - prosim za pomoč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417937 (8552) flameir
»

Ionex zobna ščetka

Oddelek: Loža
478295 (6047) BC3

Več podobnih tem