» »

Nova XPERIA S ARC se pregreva

Nova XPERIA S ARC se pregreva

krOOokO ::

Imam novo xperio, staro 1. dan, čez noč sem pustil da se baterija napolni, kot je tudi priporočeno, danes ga vzamem v roke,se po 3-5 minutah brskanja po internetu je baterija izjemno vroča, kar se čuti tudi čez plastiko, in je zelo neprijetno.
Ali je to normalno, da je telefon tako vroč?
Ker do sedaj še nisem videl kaj podobnega...
Hvala za odgovore!

ziga1990 ::

pri drugih ne pri arc ja
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

SkyEye90 ::

Imam Xperio mini in se mi tudi na čase zdi, da se baterija med pogovorom pretirano segreje, ampak je normalno.
Naloži si Batery widget ki prikazuje tudi temperaturo baterije, ponavadi gre tudi do 35 stopinj.

MacGyver141 ::

Jaz imam samsung wave s8500, ob igranjnu igric pa interneta se tudi zelo segreje. Gotovo je normalno da se teli novi telefoni bolj grejejo.

salex ::

Sem mel ta prvo Xperia X1i (i-pomeni, da je evropska verzija), in se ni nikoli segrevala, sicer je pa res, da je precej šibkejša in ima Windows Mobile 6.1 Professional. Zdaj Imam pa Samsung Galaxy S2 i9100, na katerem sem igral zahtevne igrice (kot npr. GTA3, Modern Combat 3, Asphalt racing 6, Order & Chaos Online, ShadowGun, Samurai 2: Vengeance) z osvetlitvijo zaslona na 100% in brez underclockanega procesorja (Veliko ljudi ima vklopljenih funkcijo varčevanja z energijo na SGS2 in to tudi underclocka procesor do polovične grafične zmogljivosti.) in je bilo ohišje malo toplo (pa včasih mi je pustilo svetlobo imeti na max 80% "zaradi možnosti pregretja"), drugače pa čisto dobro!

Thunder wave ::

Meni se Xperia Arc S tudi segreje, ampak le od zadaj v zgornjem delu, tam ko je baterija pa nikoli.

puffs ::

Enako pri meni.

krOOokO ::

Ja, sem ugotovil, da se ne segreva baterija, temveč le od zadaj zgornji del kot je rekel Thunder, baterija pa je hladna. Po 30 minutah igranja iger, je imela baterija neverjetnih 39° (izmerjeno z Batery widget). Je to normalno, ali naj vnovčim garancijo?

Thunder wave ::

To je normalno, saj igre predstavljajo velik "napor" za telefonn, s tem troši več energije in se segreje poleg procesorja tudi baterija. Tako, da s tvojim telefonom ni nič narobe.

krOOokO ::

Med igrami se vseskozi prikazujejo reklame v zgornjem desnem kotu, kar je zelo moteče. Telefon pa je tako vroč, da ga komaj držiš... Tudi delovanje je počasno, baterija se prazni neverjetno hitro, po 5 urah je prazna... Tko da telefon ni vreden niti 1€ in je KU***C OD OVCE. Mi je zelo žal, da sem ga kupil, pa še drag je bil... Nikol več Sony, samo še Samsung, neverjetno razočaranje s tem telefonom.

ziga1990 ::

krOOokO je izjavil:

Med igrami se vseskozi prikazujejo reklame v zgornjem desnem kotu, kar je zelo moteče. Telefon pa je tako vroč, da ga komaj držiš... Tudi delovanje je počasno, baterija se prazni neverjetno hitro, po 5 urah je prazna... Tko da telefon ni vreden niti 1€ in je KU***C OD OVCE. Mi je zelo žal, da sem ga kupil, pa še drag je bil... Nikol več Sony, samo še Samsung, neverjetno razočaranje s tem telefonom.


pa mislš da bojo samsungi zdržali velik bratov sgs2 zdrži če ga močno obremenjujes 8 ur.
5 ur? moj rekord je 2 uri pa se ne pritožujem čez telefon pa moj tud postane vroč:)
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

sleby ::

krOOokO je izjavil:

Med igrami se vseskozi prikazujejo reklame v zgornjem desnem kotu, kar je zelo moteče. Telefon pa je tako vroč, da ga komaj držiš... Tudi delovanje je počasno, baterija se prazni neverjetno hitro, po 5 urah je prazna... Tko da telefon ni vreden niti 1€ in je KU***C OD OVCE. Mi je zelo žal, da sem ga kupil, pa še drag je bil... Nikol več Sony, samo še Samsung, neverjetno razočaranje s tem telefonom.


se mi zdi, kot da prvic drzis v roki smartphone. vse nasteto je namrec popolnoma normalno.

krOOokO ::

Zanimivo da noben od 3. "pametnih" telefenov, ki sem jih preiskusil, tudi do 30 minut igranja, ni bil niti malo vroč..

ziga1990 ::

sleby je izjavil:

krOOokO je izjavil:

Med igrami se vseskozi prikazujejo reklame v zgornjem desnem kotu, kar je zelo moteče. Telefon pa je tako vroč, da ga komaj držiš... Tudi delovanje je počasno, baterija se prazni neverjetno hitro, po 5 urah je prazna... Tko da telefon ni vreden niti 1€ in je KU***C OD OVCE. Mi je zelo žal, da sem ga kupil, pa še drag je bil... Nikol več Sony, samo še Samsung, neverjetno razočaranje s tem telefonom.


se mi zdi, kot da prvic drzis v roki smartphone. vse nasteto je namrec popolnoma normalno.


sej se ga bo navadu tud mene je na začetku motila baterija pol se pa navads da moras pogosto polnit drugač glede xperie sm slisal od prijatlov in znancev ki jo imalo glede segrevanja jst pa tattoo-ja
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

sid911 ::

Thunder wave je izjavil:

Meni se Xperia Arc S tudi segreje, ampak le od zadaj v zgornjem delu, tam ko je baterija pa nikoli.


+1
Sicer pa se ne gre čudit temu ob 1400 MHz CPU...

krOOokO, če tvoj Arc S ni vreden niti 1€ ti ponujam 200% te cene zanj :P
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

sid911 ::

ups, citiral namesto poravi... prosim za izbris
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

sleby ::

krOOokO je izjavil:

Zanimivo da noben od 3. "pametnih" telefenov, ki sem jih preiskusil, tudi do 30 minut igranja, ni bil niti malo vroč..


zanimivo, res. moje izkusnje so namrec ravno obratne. vsak do sedaj se je grel. sploh, ce kaj brskas preko wifi po netu. ravno vceraj sem kako urco nazigal angry birds space na sensation xl-u in je postal kar lep grelec za roke:) kot receno so to pravi mali racunalniki. a pri laptopu z 1400 mhz pa ni nic cudno, ko se greje?

BladE_ ::

Imel sem že en kup različnih telefonov (Android, WP6.5, WP7) in do zdaj se je čisto vsak pri igranju iger, brskanju po internetu... segrel! Baterije v povprečju držijo 1-2dni (odvisno od uporabe)... te zadeve se pojavljajo na vseh pametnih telefonih neglede na proizvajalca.
Akcija - Reakcija

ducky ::

moj ARC S se tudi v zgornjem delu zadaj rahlo segreje, samo nikoli pa neki ful, baterija pa se mi ni še nikoli sregrela, tudi ne ob daljši uporabi navigacije ali igranja igre..

to je normalno pri vseh pametnih telefonih, krOOokO pa zgleda še nikoli ni imel zares "pravega" smartphona, ampak samo neke približke..

SkyEye90 ::

Počakajte še kakšno leto, pa bodo telefoni imeli noter še ventilatorje za procesor, čez dve leti pa vodno hlajenje 8-O

Baterija normalno da ob igranju drži tako malo, s starim telefonom verjetno več kot slikal nisi ane? Ta pa ima dvojedrni procesor, grafično kartico, zaslon z visoko ločljivostjo itd. pa bi rad da še baterija drži dva tedna, kot pri stari 'regli' ki je imela enovrstični 'eco' display? Navadi se, pri vseh je tako, odvisno kaj delaš in koliko zadev imaš vključenih v ozadju :)

bajsibajsi ::

V bistvu je dejstvo, da je pri vseh teh novih "smart"phonih avtonimija baterije en ogromen minus. Naj raje naredijo kaksen viden premik na tem podrocju, kot pa da tlacijo quad core cpu v telefon (ki ne zdrzi niti cetrt dneva ob uporabi).

Kar se tice segrevanja. Na HTC Desire lahko specem jajca, ce igram kako igro medtem, ko polnim baterijo in imam vkljucen se wifi.

SkyEye90 ::

Saj so premiki, baterije so veliko zmogljivejše, iz sebe lahko dajo večje tokave naenkrat, so manjše, prenesejo višje temperature itd. Samo žal ne dohajajo napredka zmogljivosti telefonov. Baterije zadja leta zelo napredujejo, pa telefoni? V dveh letih smo prišli iz 500Mhz na dvojedrne 1,5Ghz procesorje, vse večje in večje zaslone.. Če bi imeli današnji telefoni baterije izpred nekaj let, bi držali še pol manj kot sedaj.
Je pa tako, če želiš dolgo anatomijo, vzameš primeren telefon. Če vzameš pa napol računalnik pa se predvideva, da boš ob redni uporabi imel polnilce doma, v službi in seveda zakaj ne tudi v vozilu :)

SkyEye90 ::

Saj so premiki, baterije so veliko zmogljivejše, iz sebe lahko dajo večje tokave naenkrat, so manjše, prenesejo višje temperature itd. Samo žal ne dohajajo napredka zmogljivosti telefonov. Baterije zadja leta zelo napredujejo, pa telefoni? V dveh letih smo prišli iz 500Mhz na dvojedrne 1,5Ghz procesorje, vse večje in večje zaslone.. Če bi imeli današnji telefoni baterije izpred nekaj let, bi držali še pol manj kot sedaj.
Je pa tako, če želiš dolgo anatomijo, vzameš primeren telefon. Če vzameš pa napol računalnik pa se predvideva, da boš ob redni uporabi imel polnilce doma, v službi in seveda zakaj ne tudi v vozilu :)

IgorMele ::

Malo OFF.
Ve morda kdo, na katerem Simobilovem prodajnem mestu imajo črne modele Arc S. V BTC-ju jih že dlje časa ni na zalogi, imajo le bele.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony Ericsson Xperia Arc (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421619 (8802) cordoba
»

Sony Xperia S in Sony Xperia Ion (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12318563 (15059) jmlina5
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
101774 (1452) Rias Gremory
»

nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
304599 (4037) amacar
»

Kateri android telefon - simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
436933 (5826) Thunder wave

Več podobnih tem