» »

Windows 7/XP Dual Boot

Windows 7/XP Dual Boot

Sandi1987 ::

Kupil sem SSD trdi disk. Sedaj imam Windows 7 + XP. Ali je možno, da bi namestil samo Windows 7 na C: particijo in bi XP ostal na drugi particiji? Ali moram tudi XP ponovno namestiti?

Icematxyz ::

Če te prav razumem potem ne bo težav, če boš namestil Win 7 na SSD in bo XP ostal na klasičnem HDD. Oba podatkovna nosilca morata biti priključena med namestitvijo Win 7.

Kvečjemu bi se lahko dogodilo, da bi za zagon Win 7 tudi v bodoče potreboval klasičen HDD, se pravi, če bi odstranil klasičen HDD morda ne bi šlo zagnati Win 7. To je pa odvisno od tega, če boš SSD imel nastavljen, kot zagonsko podatkovno napravo in se bo vse potrebno za zagon namestilo/preneslo na SSD.

All ::

namestiš usazga posebi , brez prisotnosti drugega diska..potem pa ob zagonu plošče izbiraš disk s katerega boš zaganjal sistem.
tako nista nič odvisna eden od drugega.

Sandi1987 ::

Najprej sem namestil Windows 7 in potem XP in pri namestitvi XP napiše: Invalid Boot.ini
in, da datoteka ntoskrnl.exe manjka. Isto je tudi, če najprej namestim Windows XP.

Zgodovina sprememb…

Sandi1987 ::

Zanima me, kako je z XP Mode v Windows 7 glede starih iger in bluetooth? Ali normalno delujejo?

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Uporabi EasyBCD
Tako je!

Sandi1987 ::

Ta program imam. Problem je, da meni Windows XP sploh noče namestiti. Sedaj sem namestil XP Mode, kjer sem končno usposobil Bluetooth. Še stare igre moram testirati.

krneki0001 ::

XP mode deluje čisto normalno, zaznava usb in tudi ta deluje brez problemov, glede iger pa ne vem, ker mi tista, ki jo edino špilam dela v win7 32 in 64 bit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420187 (3826) jedateruk
»

Namestitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
182464 (2091) BorutK-73
»

Windows XP in IDE/AHCI mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
171082 (1001) Mitch
»

Linux + Win7

Oddelek: Operacijski sistemi
131511 (1209) Kiki1984

Več podobnih tem