» »

Dial-up Telefon

Dial-up Telefon

TheRiddle ::

Pozdravljeni!
Mene pa zanima če kdo pozna kak uporaben program za klicanje (in pogovor) z računalnikom preko klicnega (dial-up) modema. Poskusil sem phone dialer pro in phone dialer plus, pa noben sploh ne vzpostavi zveze. Potem je tu še Windoes dialer ki sicer vzpostavi povezavo, to je pa tudi vse - lahko se potem pogovarjam po telefonu ki je prključen na isto linijo, ne pa preko računalnika.
Že v naprej hvala za pomoč.

boogie_xlr ::

Zato se mu pa reče MODEM (MOdulator-DEModulator), torej gre za pretvorbo impulzov v 0/1 in obratno.

All ::

zato so pa mel eni modemi oznako voice :-))
na modemu so priključki za slušalke in mikrofon, ali pa na vetju priključek za na osnovno ploščo.

https://www.google.si/search?q=voice+mo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

boogie_xlr ::

Ali lahko opišeš, kako imaš vse skupaj povezano? Menim, da pri glasonvem klicu modem poskrbi samo za vzpostavitev linije, za vse ostalo pa poskrbi slušalka priklopljena na isti modem oziroma mikrofon/slušalke oziroma preko povezave modem-zvočna kartica(matična).

amigo_no1 ::

Skype ?

boogie_xlr ::

Si mi pa dal idejo, da se enkrat spravim naredit en eksperiment z dvema ali več računalniki, modemi in telefoni. Morda vključim še telefonsko centralo.

TheRiddle ::

All, tvoj odziv bil še najbol uporaben - vtaknil noter modem ki vsebuje še zvočno kartico in zadeva dela preko phone dialer plus brez problemov :)

Cervantes ::

Samo izklopi dialtone.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone - katere aplikacije

Oddelek: Mobilne tehnologije
163385 (1862) sodnicaN
»

Ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
302966 (315) Tear_DR0P
»

Zelo čuden pojav!!! Ko greš z modemom na internet, plačaš, kot da bi klical v cono 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
885241 (3861) sketch
»

PC phone

Oddelek: Programska oprema
131004 (869) poweroff
»

Telefonski klic z compom

Oddelek: Strojna oprema
81007 (814) Cokolesnik

Več podobnih tem