» »

Usb ne zazna?-virus

Usb ne zazna?-virus

turist1 ::

Usb ključek, nekaj malenkosti je bilo na njem. Sem ga posodil, dobil nazaj, sedaj ga ne "zazna" p, poskusil na 3 pcjih. Sumim da je virus na njem :(
a ne vem kako naj ga pregledam, formatiram..? Kak nsvet?

OmegaBlue ::

Crknil je, ne sanjaj o virusih.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

polde66 ::

Formatiraj, a v skrbniških orodjih pod upravljanjem z diski je viden ali ne?
polde

turist1 ::

usb ključ je star 2 meseca. ko ga priklopim, ikonca za usb v opravilni vrstici se pokaže. my computer melje ine melje...
pod skrbniskimi orodji ne pokaze nobenega diska "connecting"..... će je usb priključen, takoj ko izstekam pokaze ostale diske...
skratka ko je usb kljucek prikljucek pc skoraj zmrzne... :/

amigo_no1 ::

Bootaj v knoppix live linux, priklopi usb in preveri kako dela tam.

turist1 ::

@amigono1, potem raje ubuntu live poskusim, saj ni razlike... mislim da imam nekje se cd.... sem mislil da obstaja kaksna varianta brez linuxa...

turist1 ::

na ubuntu ive, sem videl normalno usb klucek, eno windows instaler datoteko, a sem jo zbrisal, poskusisil na drugem ocju (XP) iste tezave... hmm če znotraj live dedicije premaknem vsebino na lokalni disk me skrbi da mi ne bo virus (če je na njem) povzročal tezeve na Pcju.. :/

amigo_no1 ::

Če v linuxu dela potem imaš softverske težave v winsih.

Če skopiraš nekam na disk in exe/bat/com/vbs fajlov ne zaganjaš se morebitna nesnaga ne bo zagnala.
Itak lahko potem poskeniraš z večimi AV, lahko tudi preko neta, googlaj "online scan".

turist1 ::

vsebino kljucka sem skopiral na lokalni disk.
vtaknil usb kljucek v 5 razlicnih pcjih (xp, win7) iso. le v linuxu dela :/

kaj predlagaš? sem mislil formatirati usb kljucek v linuxu.. a je precej drugač eko t v windowsih... upam da bo slo.. bom sproti obvescal, ne smem napacne particije zbrisati :/

amigo_no1 ::

Če na toliko različnih pcjih ne dela potem je verjetno pri koncu svojega življenja.

turist1 ::

kljucek je NOV!

amigo_no1 ::

Potem ga reklamiraj.

turist1 ::

rad bi poskusil se formatirati preko live linuxa...-rad bi poskusil sam oz . s pomočju linux mojstrov, če bo šlo..
mgoče veš sem pravilno razumel komando za format usb kljucka, ime kljcka je "miha".. vpisem v konsolo:
ne vme pa kje vpisem ime "miha", črke pa ne vem :/
"# mkfs.ext3 /dev/sda1 "


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polovica ljudi bi neznan USB-ključ zagnala

Oddelek: Novice / Varnost
4611557 (8314) shadeX
»

kako se znebiti "rite protection" na USB flash drivu

Oddelek: Pomoč in nasveti
303191 (2714) Teemo
»

Kako izbrisati vse iz trdega diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
292444 (1736) VoidRay
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222011 (1692) Duhec
»

Vista in USB prenašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161600 (1209) solatko

Več podobnih tem