» »

Puljenje modrostnega zoba

Puljenje modrostnega zoba

««
«
1 / 6
»»

profii ::

Pozdravljeni!

Zanima me ali ima kdo kaj izkušenj z puljenjem modrostnih zob?

Sam imam napotnico za puljenje vseh štirih osmic, sedaj in ne vem kam naj grem s to napotnico :)
Zanima me kje najbolje opravljajo te storitve?

Hvala za vse nasvte.

Ziga Dolhar ::

V ambulantah zobne kirurgije.

Najbližja ti je v kraju ___.
https://dolhar.si/

profii ::

Moja osebna zdravnica mi je dala samo napotnico. Nisem je pa vprašal koga točno priporoča. Zato pa sem odprl tukaj temo, da vem kam se obrnit.
Zanima me pa za Ljubljano.

mtosev ::

meni so pulili modrostni zob. ni fajn izkušnja:|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Ziga Dolhar ::

Sam sem se dal rezat dr. Tomažu Slavcu v Zgornji Besnici (pri Kranju). Je fajn.
https://dolhar.si/

Brias ::

meni so dober teden nazaj pulili gnilo osmico ( na stomatoloski LJ pri KCju ) ...

samo puljenje je bilo hitro, in nebolece ( malo je bil cuden filing pri razmigavanju zoba ampak sem dobil 2 lokalne anestezije )...

ampak ko mi ga je spulil, ga je pogledal, rekel lepo, cel je, brez komplikacij ...

in doda: sedaj pride bolec del :(


ciscenje vsega gnojnega do zdravega tkiva ....

ajooooo kok je to bolel ... :(


tako da ce so zdravi .... bos prezivel, ....

mihec87 ::

Zanimivo pri nas dve lokalni čez lužo pa

jype ::

Lokalne so boljše v vsakem primeru.

profii ::

Razmišljal sem da bi šel kar na stomatološko kliniko v Lj, so vaše izkušnje pozitivne?

TESKAn ::

Meni je zob pulil Sotošek iz Lj. Nimam pripomb.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BlazP ::

Meni tudi Sotosek. Glede na to, kaj se okol govori, je bilo no big deal vse skupaj.

dark_coffee ::

Jaz sem bil na stomatološki kliniki v Ljubljani. Jaz sem nevtralnega mnenja kar se njih tiče. Nič posebnega. Pač, obravnavajo te čisto normalno in profesionalno.

Sam poseg je neboleč, kar je seveda normalno, glede na to, da ti vbrizgajo injekcijo, po kateri ne čutiš celotnega obraza :) Kljub temu pa zadeva ni prijetna, saj vidiš in slišiš vse tiste naprave, s katerimi izvajajo celoten proces (nožek, šivanje, lomljenje zoba itd.). Meni so takrat dali rjuho čez oči, da nisem ničesar videl... ampak vseeno :|

Zadeva postane nevzdržna takrat, ko injekcija popusti. Če se prav spomnim, so meni dali Naklofen in mi priporočili, da vzamem 2 naenkrat. Ampak zadeva ni ravno dobro prijela in sem moral tri ure trpet hudičeve muke.

Aja... sicer je odvisno koliko modrostnikov ti spulijo... ampak za tem imaš najmanj 7 dni otekel obraz, kot nogometno žogo :) Pa jaz sem moral še k osebni zdravnici iti, da mi populi šive, s katerimi so zašili dlesen, od koder so izpulili zob.

jype ::

You make it sound like it's a bad thing.

Mesar ::

Mater strašite s temi modrostnimi da je človeku na koncu žal da so mu zrasli...
Your turn to burn!

Dr_Piškot ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Sam sem se dal rezat dr. Tomažu Slavcu v Zgornji Besnici (pri Kranju). Je fajn.


Lahko poveš, koliko časa je trajalo, da si prišel na vrsto ter cena na komad :)

Jaz sem naročen pri Dr.Mezeg v Cerkljah šele konec meseca na vrsto pridem :( pa samoplačniško 200€ za enega.

Relanium ::

Sem šel v celju na tist oddelek ko pač to počnejo, smo se dogovorili za vse 4 naenkrat pod narkozo.
Pridem tja spat v nedeljo, v ponedeljek pred operacijo dobim narkozo, popoldan sem se zbudil zelo čudn, v sredo in četrtek pa sem že bil normaln.
Razn to da sem 1 teden jedel samo župe mi ni niti malo žal odločitve.
Sem pa shujšal 4-5kg :D

koyotee ::

+1 za Sotoška v mestnem logu, men je odstranil 3 :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ziga Dolhar ::

Dr_Piškot je izjavil:

Ziga Dolhar je izjavil:

Sam sem se dal rezat dr. Tomažu Slavcu v Zgornji Besnici (pri Kranju). Je fajn.


Lahko poveš, koliko časa je trajalo, da si prišel na vrsto ter cena na komad :)

Jaz sem naročen pri Dr.Mezeg v Cerkljah šele konec meseca na vrsto pridem :( pa samoplačniško 200€ za enega.


Plačal nisem nič. Mi je dala napotnico zobozdravnica, ki je skrbela za moj aparat za zobe, in sem jih moral iti populit, preden sem s snemljivega aparata prešel na fiksnega.

Čakal sem (em, to je bilo nekje 2002-2003) kake 3-6 mesecev, se mi zdi.
https://dolhar.si/

Ktj ::

+1 Sotošek. Dva odstranjena, dva še čakata, do sedaj brez bolečin & komplikacij. Edina slabost je da ima dolgo čakalno dobo.

LP

mujek ::

Nabavi si zalogo sladoleda. Boš videl kak ti bo pasal.
Meni so izpulili vse modrostne zobe. Vse brez problema. Zgornji grejo čisto enostavno ven, spodnji pa... pač dlje časa traja :D

MrBrdo ::

Meni so tudi pulili na stomatološki v Ljubljani. Neprijetno je samo poslušat tiste aparatuse, čutiš pa nič. Meni so dali tudi Naklofen, pa tudi ko mi je anastetik popustil me ni preveč bolelo, tako da vse brez problemov. Sem pa slišal da v redkih primerih lahko pride do kakšnega zapleta, da ti lahko poškodujejo kakšen obrazni živec in imaš lahko trajne posledice. Preden ti to delajo moraš prav nekaj podpisat, da ne odgovarjajo za take primere, če se kaj takega zgodi. Ampak nisem pa še slišal za koga, ki bi se mu to zgodilo.

Ne da delam reklamo, ampak lahko si morda pogledaš tule http://zdravniki.org/zdravniki če se ne motim je specializacija Maksilofacialna kirurgija (uporabi CTRL+F). Smo ravno v fazi izboljševanja iskalnika.
Tale je edini z oceno http://zdravniki.org/miha-kocar pa glede na sliko možno da je meni ravno ta delal.
Edit: še tale ma oceno http://zdravniki.org/natasa-ihan-hren
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

[D]emon ::

Sam sem bil na implantoloskem institutu na Rudniku (za E.Leclerc)--postopek sicer korektno izpeljan, odnos kirurga do pacientov pa je pustil grenak priokus. Ampak vsaj placati mi ni bilo treba, pa tudi po slabem tednu sem bil dober. Sem pa imel odstranitve osmic in sedmic.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Fritz ::

dark_coffee je izjavil:

Jaz sem bil na stomatološki kliniki v Ljubljani. Jaz sem nevtralnega mnenja kar se njih tiče. Nič posebnega. Pač, obravnavajo te čisto normalno in profesionalno.

Sam poseg je neboleč, kar je seveda normalno, glede na to, da ti vbrizgajo injekcijo, po kateri ne čutiš celotnega obraza :) Kljub temu pa zadeva ni prijetna, saj vidiš in slišiš vse tiste naprave, s katerimi izvajajo celoten proces (nožek, šivanje, lomljenje zoba itd.). Meni so takrat dali rjuho čez oči, da nisem ničesar videl... ampak vseeno :|

Zadeva postane nevzdržna takrat, ko injekcija popusti. Če se prav spomnim, so meni dali Naklofen in mi priporočili, da vzamem 2 naenkrat. Ampak zadeva ni ravno dobro prijela in sem moral tri ure trpet hudičeve muke.

Aja... sicer je odvisno koliko modrostnikov ti spulijo... ampak za tem imaš najmanj 7 dni otekel obraz, kot nogometno žogo :) Pa jaz sem moral še k osebni zdravnici iti, da mi populi šive, s katerimi so zašili dlesen, od koder so izpulili zob.


Potrjujem. Skoraj identična izkušnja pri tem, ko so mi v dveh posegih, mesec dni narazen, izpulili prvo obe osmici na levi strani in potem obe na desni. Po vsakem posegu sem bil en teden na bolniški..obraz res fino zateče.

Prijatelji s podobnimi izkušnjami so mi povedali, da moram protibolečinske tablete vzeti takoj po posegu in potem vztrajati na njih, da se rana ne razboli. Držal sem se navodil in so bolečine res bile minimalne. Poleg tega sem imel pripravljene medicinske vrečke z ledom, s katerimi sem hladil prizadeti del obraza. Tudi sladoled, kot je nekdo omenil, ti bo zelo dobro del. Dobro opravi.

gendale ::

Relanium je izjavil:

Sem šel v celju na tist oddelek ko pač to počnejo, smo se dogovorili za vse 4 naenkrat _pod narkozo_.
Pridem tja spat v nedeljo, v ponedeljek pred operacijo dobim narkozo, popoldan sem se zbudil zelo čudn, v sredo in četrtek pa sem že bil normaln.
Razn to da sem 1 teden jedel samo župe mi ni niti malo žal odločitve.
Sem pa shujšal 4-5kg :D

a to pri nas dejansko delajo?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mipe ::

Pri meni je bilo bolj mučno čakanje, da je injekcija prijela. Sam poseg je bil razmeroma kratek, potem sem še cel mesec otipaval prazen kraj modrostnega zoba z jezikom.

Mesar ::

Mipe je izjavil:

Pri meni je bilo bolj mučno čakanje, da je injekcija prijela. Sam poseg je bil razmeroma kratek, potem sem še cel mesec otipaval prazen kraj modrostnega zoba z jezikom.


Zakaj? Kok časa si čakal? In koliko časa je bil poseg? Čeprav vem, da tam 1 ura v resnici traja 10 min.
Your turn to burn!

Mipe ::

Saj, tak občutek sem imel, da sem celo večnost čakal, medtem ko mi je pol obraza postpopoma omrtvilo. Nakar pa pride kirurg, par minut šari po mojih zobeh in gre. Jaz pa buljim: "Je to vse?"

Mesar ::

Potem že ni bil slab, jaz sem slišal zgodbice ko so komu celo večnost štemali ven sedmico recimo.
Your turn to burn!

gruntfürmich ::

jst sem dal vse 4 naenkrat ven. vendar pa morš met čas za par dni v bolnici ležat.
je pa en model, ki sem ga takrat srečal v ambulanti, rekel, da je dal enega lokalno ven in da se tega ne gre več. pa je rajši šel pod narkozo.
ko jih boš deval ven pazi da ti ne zmanjka protibolečinskih tablet!

aha, bi pa znala biti VELIKA razlika če jih že imaš normalno zunaj, ali pa v mojem primeru ko so bili še lepo spravljeni noter.

Mesar je izjavil:

Mater strašite s temi modrostnimi da je človeku na koncu žal da so mu zrasli...

če bi meni zrastli bi mi bilo pošteno žal...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

profii ::

Rastejo mi vodoravno, se pravi pod 90° na ostale zobe tako da mi jih rinejo naprej.... verjetno ne gre ravno za rutinski poseg torej....

Relanium ::

gendale je izjavil:

Relanium je izjavil:

Sem šel v celju na tist oddelek ko pač to počnejo, smo se dogovorili za vse 4 naenkrat _pod narkozo_.
Pridem tja spat v nedeljo, v ponedeljek pred operacijo dobim narkozo, popoldan sem se zbudil zelo čudn, v sredo in četrtek pa sem že bil normaln.
Razn to da sem 1 teden jedel samo župe mi ni niti malo žal odločitve.
Sem pa shujšal 4-5kg :D

a to pri nas dejansko delajo?

5 let nazaj so,
so me vprašali al vsakega posebej po obrokih al vse naenkrat pa konec.
Pa sem šel na slednjo varianto, še najmanj boleče IMO

MrBrdo ::

profii je izjavil:

Rastejo mi vodoravno, se pravi pod 90° na ostale zobe tako da mi jih rinejo naprej.... verjetno ne gre ravno za rutinski poseg torej....

meni je tud nekoliko postran rastel, pa je bil poseg cisto rutinski. mislim da to ni nekaj prevec nenavadnega, ima dosti ljudi taksne tezave, tako da pomoje pogosto to delajo. tak da te nima prevec za skrbet, mogoce edino da ti bojo moral kaj vec porezat pa da te bo mal dlje bolelo. sam glede na to da mene ni nic kaj prevec te pomoje nima kaj skrbet, pa tisti naklofen vzami.
MrBrdo

Phantomeye ::

Hmmm... ker se ne spoznam na to, a morajo vsi modrostni po defaultu biti izpuljeni? Meni je zobozdravnica pravila, da me bo poslala k kirurgu... ampak jst ne cutim, da bi me kaj motili, pa so menda že izraščeni.

gendale ::

ne ni nujno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Tomaž ::

Jaz sem bil v Mariboru na zobni kirurgiji. Prišel tja, čakal da sem prišel na vrsto, se usedel na stol, pogledala slike, dala inekcijo v dlesen ( čisto malo mogoče zaboli ), počaka par minut da inekcija prime, izpulila zob ( čutil nisem nič bolečine ), vprašala če ga hočem imet za spomin :D, vatice noter dala in poslala domov.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

poweroff ::

Jaz imam zanimive izkušnje s stomatološko kliniko. Tam je ena dobra kolegica pred leti delala doktorat in je rabila par "poskusnih zajčkov". Valjda sem se prijavil...

No, in potem je bilo treba zdraviti en zob (ne zaradi poskusa, pač je bil že prej precej načet). Na koncu je moral zob ven. In so mi ga izpulili.

Postopek je bil sicer čisto OK, sem pa imel težave zaradi injekcije anestetika - pojavil se je sum, da imam alergijo na anestetik.

To ne bi bil tak problem, če se mi en teden kasneje rana (kjer so pulili zob) ne bi grdo zagnojila. Torej sem šel nazaj s strašnimi bolečinami, in kolegica me takoj pelje h kirurgu. Le-ta pravi, da bo treba rezat.

Kolegica omeni, da sem imel prejšnjič težave z anestetikom in potem kirurg pravi, da mi lahko dajo drug anestetik, vendar bo trajalo eno uro, da dobi injekcijo, ali pa mi kos tkiva odreže brez anestezije takoj.

Odločil sem se za drugo možnost. 8-)

Na koncu ni bilo tako grozno, kot se sliši.

Kasneje (v bistvu lansko leto) sem imel še en drug medicinski poseg tudi brez anastezije. Zadeva je trajala cca. 10 minut in ves čas sem imel v glavi, da bom teh 10 minut pa že zdržal. In sem "odšteval", in je šlo. Tako da je dejansko precej v glavi. ;)
sudo poweroff

gendale ::

zakaj si se prostovoljno odločil prenašat bolečine?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

poweroff ::

Zato ker če pride do alergijske reakcije in padeš v anafilaktični šok sledijo še večje bolečine. Vključno z oživljanjem z defibrilatorjem in dosti veliko možnostjo smrti.
sudo poweroff

gendale ::

drugega anestetika ni blo mogoče uporabit?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

iggy ::

Po operaciji priporočam Zeliščetm, kot protibolečinko sredstvo, bolečina takorekoč izgine + človek lažje zaspi!
Hey, you're fat!

poweroff ::

V prvem primeru me je itak bolelo prej bolj kot samo rezanje. REzanje je v bistvu samo malo zapeklo in sem takoj čutil veliko olajšanje.

V drugem primeru (ni šlo za kirurški poseg) možnosti drugega anestetika ni bilo. Sicer načeloma ni panike, ker imajo tam celo ekipo za oživljanje, pa adrenalin, itd. pa vedno imam s seboj protialergijska zdravila. Ampak če se da izogniti reakciji, se ji pač izogneš.

In če malo pomisliš kaj vse so ljudje lahko pretrpeli npr. med vojno se mi zdi, da bi se tudi danes dalo vsaj delček tega...
sudo poweroff

jype ::

Meni pa vsakič pritisk dvigne, ko kdo kaj takšnega kot iggy napiše.

Za koji kurec se še vedno ne da dobit marihuane na recept?

Phantomeye ::

jype je izjavil:

Meni pa vsakič pritisk dvigne, ko kdo kaj takšnega kot iggy napiše.

Za koji kurec se še vedno ne da dobit marihuane na recept?


Ker napise neumnost ali zato ker je še ni mogoče dobiti na recept?

jype ::

Ker marihuane ni mogoče dobiti na recept.

Sej ni treba da jo v obliki smotke konzumiraš.

gendale ::

>In če malo pomisliš kaj vse so ljudje lahko pretrpeli npr. med vojno se mi zdi, da bi se tudi danes dalo vsaj delček tega...
to je sicer res

ampak kar se mene tiče, dokler mi napredek v medicini omogoča, da ne trpim, se bom za to tudi odločil

kaj bi storil v tvojem primeru pa nimam pojma
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

poweroff ::

No, saj nisem nek mazohist, da ne bo pomote. Samo včasih imaš na voljo dve slabi možnosti in izbereš najmanj slabo.
sudo poweroff

jype ::

Jaz sem tudi pri hudih bolečinah že odklonil preklete protibolečinske injekcije, ker je tri ure fino, pol pa eno uro še trikrat bolj boli, sestre pa "ne smemo še, na šter ure največ".

Je manj zoprno možganom pustit, da se privadijo na konstantno bolečino, kot pa prenašat tiste valove, recimo.

gendale ::

dodaš še mal svojih zdravil za tisto uro :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jype ::

Če se lahko premikaš, je to verjetno lažje.

gendale ::

verjetno :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722144 (11213) w0mbat
»

Težave z zobom. Je še rešitev?

Oddelek: Loža
262867 (1806) Alamar

mlada zobozdravnica , bi zaupali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8816752 (13633) shadeX
»

Bolečina - puljenje zoba

Oddelek: Loža
4918227 (16951) strictom

Več podobnih tem