» »

Postavitev strežnika za začetnika

Postavitev strežnika za začetnika

Kiborg ::

Torej doma postavljam svoj strežnik, na Ubuntu 11.10. Sem popoln začetnik trenutno grem po navodilih na Ubuntu strani in že imam nekaj vprašanj. Npr zakaj ni grafičnega vmesnika? Kaj sploh pridobim če ga nimam? Ni lažje z njim? V prvem poizkusu sem prišel do osnovnih nastavitev, sedaj se pa sistem ob ponovnem zagonu noče več dokončno zagnati, boot sekvenca se kar ustavi. Kako najdem napako? Sistem namreč nič ne javi samo ustavi se.
  • spremenilo: Kiborg ()

black ice ::

Grafičnega vmesnika ni, ker ga ne rabiš, hkrati pa je v grafičnem vmesniku nekaj varnostnih ranljivosti in je zato boljše, da ga nimaš nameščenega. Lahko ga naložiš z ukazom
sudo apt-get install ubuntu-desktop
vendar ti to močno odsvetujem.

Mogoče nisi namestil bootloaderja? Podrobneje opiši.

JesusChrist ::

pusti grafični vmesnik na miru. če želiš klikat pol raje kaki webmin
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

terryww ::

livecd -> grub-install
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Kiborg ::

No sedaj je pa še slabše. Očitno sem nekaj naredil hudo narobe. Sistem se brez prestanka resetira. Verjetno je edina rešitev ponovna namestitev?

jype ::

Dvomim, zna pa biti to najbolj enostavno zate.

LeQuack ::

Glede na to, da pravi da je začetnik, mu bo grafični vmesnik prišel še kako prav. Saj nismo več leta leta 70, da bi morali delati vse preko konzole, ne rečem da se ne da in da je mogoče hitrejše, če znaš na pamet vse ukaze, ampak tako boš še več ljudi pregnal nazaj na Windows.
Quack !

Kiborg ::

Prišlo je do napredka. Vsaj do nekakšnega sedaj mi napiše: Verifying DMI Pool Data ...........
error: symbol not found:'grub_password_get'.
grub rescue>

Glede na to da gre za precej star računalnik, ali bi lahko šlo za težavo s strojno opremo?

jype ::

Najverjetneje ne. Pri namestitvi gruba si ga namestil na napačen del diska. Poženi z USB medija, s fdisk -l preveri particije in namesti grub na začetek prvega diska, pri čemer poskrbi, da je na začetku dovolj prostora za namestitev gruba (32k, 64 sektorjev).

Kiborg ::

To se naredi takole, kajne?

sudo mount /dev/sdXx /mnt
sudo mount -o bind /dev /mnt/dev
sudo mount -o bind /sys /mnt/sys
sudo mount -o bind /proc /mnt/proc
sudo chroot /mnt

Once at the prompt I reinstall grub:

Code:
grub-install /dev/sda
and then updated grub

Code:
update-grub
then Ctrl-D twice to exit, and reboot.

Izvedel sem kot je pisalo, seveda prilagojeno za moj sistem, sedaj pa se spet neprestano reboota... Nič dovolj za danes, jutri naprej.

Kiborg ::

Torej, ker mi ne uspe normalno priti čez boot sekvenco sem zagnal Memtest86 in ga pustil da teče. Po več kot 4 urah še vedno ni konec, rezultat pa je za enkrat tak:
 Memtest vmesni rezultati strežnik

Memtest vmesni rezultati strežnik



Tole gotovo ni dobro. Glede na velikost je to cel ram?

WildChild ::

To imaš 1x 512MB rama ali 2x256MB? V primeru, da imaš 2x256MB rama stestiraj obe palčki posamično.
in da mood

Kiborg ::

2x256MB A pol ta pregled sedaj prekinem in grem še enkrat vsako posebej?

WildChild ::

Da. Jaz sem imel podoben problem. 2x512MB rama in ko sem skupo pregledoval z memtestom mi je našel error. Ko sem posamično pregledoval palčki (na prvem) slotu mi ni našel errorja. Ko sem poizkusil en palčko dati samo v drugi slot mi je piskal, ker morem najprej imeti prvi slot zafilan. No zgleda, da je nekaj narobe z drugim slotom. Sedaj že več kot tri mesce furam brez problema z 512MB rama. Bom pa verjetno v prihodnosti moral kompajlat kernel, da bom še malenkost prišparal ram :)
in da mood

Kiborg ::

No to je rešeno. Pokvarjen RAM sem odstranil, mislim da je preostali RAM OK.Sistem se mi je sedaj sicer z veliko muko končno postavil. Imam pa sedaj loopback. Je to slučajno zato ker imam strežnik vklopljen v ruter, namesto v modem? Glede na to da sem želel za začetek postaviti samo interen strežnik bi moral tudi tako delovati ali ne?

Kiborg ::

Po nekaj brskanja sem ugotovil, da je najverjetneje težava v tem da mrežna kartica ne deluje, ker je narobe nastavljena ali pa celo ni podprta. Če dam ukaz sudo lshow -c network dobim podatke o kartici, gre za Winbond electronics corp w89c940. Za network piše unclaimed. Kako sedaj doseči da se bo kartica lepo povezala z ruterjem? Prvo iskanje po internetu ni prineslo rešitve. Kako sploh vidiš stanje omrežja? netstat -rn; ifconfig -a?

Deluje.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478894 (8106) Icematxyz
»

Namestitev GRUB-a

Oddelek: Operacijski sistemi
161988 (1751) Icematxyz
»

[UBUNTU 10.04] GRUB se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
335366 (5150) matijaz74
»

File server in router

Oddelek: Pomoč in nasveti
211497 (972) ABX
»

Mount read-only JE ali NI read only?

Oddelek: Programska oprema
142238 (2048) poweroff

Več podobnih tem