» »

Halcom kartica ali ključ?

Halcom kartica ali ključ?

Okapi ::

Na Halcomovi kartici se je pokvaril čip, kar sem ugotovil (oziroma so ugotovili pri Halcomu), ko ni uspela obnova digitalnega potrdila. Za začetek me zanima, a se jim to pogosto dogaja?

Kot drugo pa, sedaj se odločam med novo kartico in ključkom USB. A ima ključek še kakšno drugo prednost, razen te, da ne potrebuješ čitalnika? Se recimo manj kvarijo?

In, mimogrede, ravno ugotavljam, da je Halcomovo potrdilo pri NLB 20 evrov cenejše kot pri Halcomu.8-O

O.
  • spremenil: Okapi ()

fosil ::

USB ključki slovijo kot zelo zanesljive zadeve, ki se nikoli ne kvarijo.
Oziroma ne...
Tako je!

mat xxl ::

Drži, vendar pri NLB dela samo za NLB, pri Halcomu pa za vse, kar želiš....

Okapi ::

??? NLB je samo posrednik, prek katerega dobiš Halcomovo kartico/certifikat, dela čisto za vse (recimo za Durs in vse druge stvari, za katere ga uporabljam). NLB ima očitno deal s Halcomom in dobi popust.

Drugače se mi pa itak zdi nateg, da kasirajo 50 evrov za 3 leta, niso pa niti toliko, da bi bila v to ceno všteta nova kartca, če čip crkne (imajo samo 1 leto garancije).

O.

Mehmed ::

Kljuc nekako bolj prakticno deluje, ce gres na drug comp ne rabis se citalec za kartico vleci s seboj.

de199 ::

si bi spododil temo..
Kje se da kupiti "prazno" kartico oz. "prazen" usb key za cert.. za normalno ceno ?

Okapi ::

Kljuc nekako bolj prakticno deluje, ce gres na drug comp ne rabis se citalec za kartico vleci s seboj.
Kar je sicer res, ampak v prenosniku imam režo za pametne kartice, na tujih računalnikih pa certifikata tako ali tako ne bi uporabljal.

O.

fosil ::

Pa kar se tiče cene certifikatov, NLB ima svojo agencijo za izdajanje certfikatov in izdaja svoje certifikate, ne od halcoma.
Tako je!

ToniT ::

@de199
Ključ
Kartica s čitalcem

@Okapi
Prej sem imel pametno kartico za certifikat, zdaj pa imam USB ključ. S slednjim sem bolj zadovoljen - je manjši in bolj priročen.
Zdaj imaš prenosnik s čitalcem pametnih kartic, kaj pa potem, ko ga boš zamenjal - boš zmeraj pazil na to, da bo imel ta čitalec?

Okapi ::

Pa kar se tiče cene certifikatov, NLB ima svojo agencijo za izdajanje certfikatov in izdaja svoje certifikate, ne od halcoma.
;(( Še en preveč pameten.

Pametno kartico/USB ključek naročite v poslovalnicah NLB. Pametne kartice/USB ključke s kvalificiranim digitalnim potrdilom na podlagi oddane vloge v banki, izdelajo v certifikatski agenciji Halcom CA.


O.

fosil ::

Jah potem pa ne vem kaj se grejo. Jaz imam certifikat od ACNLB.
Agencija za certificiranje NLBje registriran overitelj kvalificiranih digitalnih potrdil (certifikatov), ki deluje v okviru Nove Ljubljanske banke d.d.
Agencija za certificiranje (AC NLB) je vpisana v register overiteljev, njeno delovanje pa je skladno z Zakonom o elektronskem poslovanju in elektronskem podpisu.

klik
Tako je!

Manu ::

Ko smo že pri pametnih karticah:

bi bilo možno uporabiti 'urbano' (ki je pametna kartica) in na njo prenesti certifikat (če je še kaj prostora na njej)? Kaj pa na bančno kartico s čipom?

Teoretično bi bilo možno, a je kdo to probal?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

jype ::

Na UE se dobi cenejše potrdilo, ki ga sprejme večina bank in drugih institucij.

Okapi ::

Če me pred leti niso nategnili (kar je čisto možno, da so me:-), je bilo s Proklikom edino to Halcomovo potrdilo.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412211 (1100) kow
»

Halcom ena za vse kako z njo podpisovati pošto v Thunderbirdu in drugje

Oddelek: Informacijska varnost
152654 (2051) mat xxl
»

Varnost spletnih bank - enkratna gesla

Oddelek: Informacijska varnost
346773 (4925) seba-beba
»

Proklik pomoc - pokvarjen disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
152540 (2210) MIHAc27
»

Programje za poslovno E-bančništvo (Halcom & stuff) - nejasnosti

Oddelek: Programska oprema
125005 (4338) aigmt

Več podobnih tem