» »

Kako spakirati računalnik za pošiljanje po pošti?

Kako spakirati računalnik za pošiljanje po pošti?

«
1
2

Gibbs007 ::

Kako bi najbolje zapakiral namizni računalnik, da bi preživel pošiljanje po pošti?

šernk ::

Originalna embalaža od ohišja? Čene pa v eno škatlo pa ga nekako čim bolj založit s kakšnim stiroporjem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gray_Warden ::

trdi disk dvomim da bo preživel:D

edino če pošlješ kot lomljivo, da morajo zelo zelo paziti na paket. res ni druge variante? Da pride vsak na pol poti recimo...

Prav tako je vprašanje kaj se bo zgodilo s hladilnikom procesorja. Stavim da bi ob prvem hudem padcu paketa hladilnik padel dol iz procesorja in mogoče poškodoval še kaj drugega ko bi padel.. recimo grafično kartico ali karkoli pač.

Sestavljenega računalnika po pošti jaz ne bi poslal pod nobenim možnim pogojem. edino če bi ga razstavil in poslal po kosih.

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

lol gray... zato pa razne trgovine pošiljajo cele računalnike...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

dvihtelic ::

pa sej ga daš v škatlo in temu primerno zaščitiš ane?

LuGi ::

Svasšta gray :|

Gray_Warden ::

eno je pošiljati nov računalnik...uporabnik nima nobene škode če se karkoli uniči, saj maš garancijo.

Vi pa vzamite svoj računalnik in ga iz pol metra vržite na tla, potem pa povejte kako je to preživel.

Razen če imate na procesorju extra lahke oem hladilnike ki ne hladijo popolnoma nič. Tisto pa se lahko pošlje ja.

Zgodovina sprememb…

Boobiz ::

Meni je težko dat kišto s par deset kilami kakemu kolegu v roke, kaj šele zapakirano poštarju. No can doozville.
Jz bi razmontiral, posledično so komponente lažje in pretrpijo tud malo hujši abuse.
I'm drunk, what's your excuse?

mihec87 ::

Edino kar nebi z veseljem pošiljal z nameščenim ogromnim hladilnikom ala noctua d14...Disk če ga ravno ne mečeš v steno ni tak problem saj v ugasnjenem stanju umakne glave iz plošč...

Gray kaj potem noben disk iz mv ne dela ko ga dobiš?

Gray_Warden ::

mihec...diski iz mimovrste so ZAŠČITENI v tisti mehurčkasti vrečki tko da imajo minimalno tresljajev. Plastična vrečka je praktično vedno v dvojnem kartonastem ohišju. V računalniškem ohišju pa je privijačen...popolnoma nič zaščiten proti tresljajem.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

edino če pošlješ kot lomljivo, da morajo zelo zelo paziti na paket.


iz druge roke ti lahko povem, da s tem paketom delajo praktično enako kot z ostalimi.

pa kako hudiča bo hladilnik dol padu? Saj ga še sam komaj snamem. In kot tretje kako misliš da pridejo sestavljeni računalniki in prenosniki v bigbang recimo? S helikopterjem eden po eden?

in še to gray...testiral prižganega thinkpada iz 1m višine, razen USB vhoda (miška priklučena in je vse skupaj uvilo) je preživelo vse vključno z HDD.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Xserces ::

eno je pošiljati nov računalnik...uporabnik nima nobene škode če se karkoli uniči, saj maš garancijo.
aja tako ... vsak drugi računalnik gre potem nazaj na garancijo...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Gray_Warden ::

šernk..enkrat preživi, drugič ne.

saj sem rekel..vzami svoj komp in ga vrži na tla z višine pol metra potem pa povej kako ej disk preživel.



ok zdaj si imel čas probat...je preživel?

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

ja na pošti računalnike mečejo ob tla in pa ob steno zato da imajo več prometa ker potem pošiljajo nazaj na garancijo ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

knesz ::

Gray_Warden je izjavil:

mihec...diski iz mimovrste so ZAŠČITENI v tisti mehurčkasti vrečki tko da imajo minimalno tresljajev. V računalniškem ohišju pa je privijačen...popolnoma nič zaščiten proti tresljajem.

Kako pa je potem z sestavljenimi HP, Lenovo in ostalimi brand računalniki?
Diske posebej dostavljajo in jih stranke doma montirajo?
Če bi bilo tako kot ti pišeš, bi WD že propadel.

mihec87 ::

Gray_Warden je izjavil:

mihec...diski iz mimovrste so ZAŠČITENI v tisti mehurčkasti vrečki tko da imajo minimalno tresljajev. V računalniškem ohišju pa je privijačen...popolnoma nič zaščiten proti tresljajem.


Tako kot v vsaki sestavljeni kišti kupljeni preko neta....In koliko diskov crkne v teh kištah med sestavljanjem...
Osebno sam bi se odločil da se dobim na pol poti,ali pa pride do mene in sprobava zadevo da se vidi da vse dela..

Gray_Warden ::

točno to.

Koliko reči so že uničili na pošti saj ne pazijo s paketi. Od počenih zaslonov do zvitih knjig....
Kaj njih briga kaj imaš ti notri...

In tovarniška zaščita je taka, da je stiropor narejen po meri, tak da računalnik res minimalno skače. Če komurkoli doma uspe tako dobro zaščititi računalnik da ne skače gor in dol, svaka vam čast. Če pa bo računalnik samo malo opletal po škatli pa bo med pošiljanjem po pošti vsekakor prišlo do poškodb.

samo povem. delaj pa kakor hočeš sam. not my problem če te bo stranka klicala čez nekaj dni da si ji prodal zjeban računalnik.

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

resno? veš kako sm jst dubu HD5850? skatla za 3 grafe notr pa grafa v antistaticni vrec... in pol mi prav da ne skace notr... isto ASUS P7P55D skatla na pol prazna da se je plata gor pa dol vozila...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Gray_Warden ::

kaj pa naj bo z grafično narobe? kaj se lahko uniči no povej mi.

razen da se hladilnik poškoduje se ne more zgoditi nič. pa še ta je na grafični lahek in niam kam iti.

disk pa se uniči takoj.

saj pravim...vrži kišto iz..10 cm in poročaj.

Zgodovina sprememb…

nUUb ::

Jaz ko sem prevažal mojega iz Ljubljane v Litijo, gor imam Mugen 2. Sem bil skrajno previden čez vsako luknjo. Seveda je bil PC v vodoravnem položaju, pa pripet z varnostim pasom, tudi če moram ornk zabremzat. Po pošti, razen USBjev, malih drobnarij nič. Vse diske sem šel osebno iskat.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Xserces ::

kot ti je nekdo prej povedal ce je disk ugasnen zdrzi veliko vec kot ce je prizgan... ravno zato ker so glave pospravljene...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Gray_Warden ::

samo svetujem da bo paket čimvarneje poslal.
ni pa moj problem kaj počne. zarad mene tud če pošlje kar ohišje in nanj napiše naslov...

samo če bo čez nekaj dni isti osebek pisal da računalnik ne dela, bom lohk napisal samo I TOLD YOU SO.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

V čem je problem fiksirat računalnik v škatlo..

Najdeš škatlo malo večjo kot je računalnik sam..stakneš nekje stiropor pa eno žago/nož(lahko tudi grizete) in lepo počasi narediš kose da se tesno prilega vse skupaj kikje še fajn zabašeš kepo časopisnega papirja....

Nebi pa puščal nameščenega hladilnika ala mugen3/noctua d14

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

šernk ::

saj sem rekel..vzami svoj komp in ga vrži na tla z višine pol metra potem pa povej kako ej disk preživel.



ok zdaj si imel čas probat...je preživel?


laptop sem kot sem rekel sprobal 3 leta nazaj...preživel, tako da ne vem zakaj bi še enkrat, PCja pa na žalost trenutno ne morem, ker se mi ga ne da sestavljat...čakam deževen dan, da se kondenzatorje na matični zamenja in ja...tudi že kakšen PC je pošteno na trdo pristal ko sem ga prenašal.

aja tudi TV mi je preživel kar hud udarec v avtu, ko sem mislil da ne bo nič ostalo od TVja ker me je en buksl izsilil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Xserces ::

škatlo od ohišja pa stiropor pa je dost... pa v vodoravn položaj če mas kšno kilo železa na procu...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Gray_Warden ::

tv, če ne pade na zaslon, se nima kaj pokvarit....razn ohišja. Če pade na zaslon pa je zgodba končana.

kot sem rekel, vseeno mi je če tip da poštno znamko na ohišje in z alkoholcem napiše naslov nanj ter pošlje. Samo je bolj pametno da vsak naredi pol potti in naredita osebni prevzem.

xerces...vodoraven položaj pri pošiljanju po pošti? kako veš da bodo oni vodoravno postavili škatlo?

jaz pri pošiljanju preko pošte upoštevam najslabše scenarije, ne najboljše.

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

to sem mislil ce sam odpeljes... drugace se hladilnik dol uzame in da v škatlo posebi :) ker drugac bi dubu zlomleno matično :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Gray_Warden ::

true :D lol:D

Xserces ::

naj pride un sam po računalnik pa da vid da use dela da nebo pol klical da nedela pa te zajebavu...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Wox ::

Ježežna, kakšne streljate. A iz Kitajske pa jih po jajcih vozijo?
Commodore 64

Gray_Warden ::

btk kako jih vozijo. če pride slučajno pokvarjen ga pošlješ nazaj in dobiš novega.

Kupec rabljenega računalnika pa te možnosti ne bo imel.

RejZoR ::

Obvezno daj z doplačilom za lomljivo. Ker 90% paketov, ki smo jih poslali ali prejeli brez tega so bili razbiti pa čeprav je bilo vse 100x zavito in zamehurčkano. Tko pošta kot železnica. prov uno, a pakete mečejo okoli če ni gor nalepke? Pa tud če je velikokrat razbijejo čeprav potem nimaš tolk komplikacij, da ti povrnejo stroške, ker si jim lepo označil, da naj pazijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

disk se ne uniči kar tako.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

TOP ::

Gray_Warden je izjavil:

btk kako jih vozijo. če pride slučajno pokvarjen ga pošlješ nazaj in dobiš novega.

Kupec rabljenega računalnika pa te možnosti ne bo imel.

Ti si pomoje gledal kak film ali pa sanjaš.Pa kaj ti misliš da se pakete kar meče okrog ali kaj.Preprosto zapakiraj v škatlo okrog obloži z stiriporjem in daj gor lomljivo in je zgodba končana.V tem primeru če se bilo kaj zgodi pošta odgovarja.

RejZoR je izjavil:

Obvezno daj z doplačilom za lomljivo. Ker 90% paketov, ki smo jih poslali ali prejeli brez tega so bili razbiti pa čeprav je bilo vse 100x zavito in zamehurčkano. Tko pošta kot železnica. prov uno, a pakete mečejo okoli če ni gor nalepke? Pa tud če je velikokrat razbijejo čeprav potem nimaš tolk komplikacij, da ti povrnejo stroške, ker si jim lepo označil, da naj pazijo.

+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

korenje3 ::

Gray_Warden je izjavil:

trdi disk dvomim da bo preživel:D

edino če pošlješ kot lomljivo, da morajo zelo zelo paziti na paket. res ni druge variante? Da pride vsak na pol poti recimo...

Prav tako je vprašanje kaj se bo zgodilo s hladilnikom procesorja. Stavim da bi ob prvem hudem padcu paketa hladilnik padel dol iz procesorja in mogoče poškodoval še kaj drugega ko bi padel.. recimo grafično kartico ali karkoli pač.

Sestavljenega računalnika po pošti jaz ne bi poslal pod nobenim možnim pogojem. edino če bi ga razstavil in poslal po kosih.


trdi diski zaklenejo glavo pri normalni ustavitvi računalnika. Če se uporabi primerno embalažo z označbami kako postaviti paket oziroma kako ravnati z paketom, potem tukaj ni problema pri transportu.

korenje3 ::

Gray_Warden je izjavil:

tv, če ne pade na zaslon, se nima kaj pokvarit....razn ohišja. Če pade na zaslon pa je zgodba končana.

kot sem rekel, vseeno mi je če tip da poštno znamko na ohišje in z alkoholcem napiše naslov nanj ter pošlje. Samo je bolj pametno da vsak naredi pol potti in naredita osebni prevzem.

xerces...vodoraven položaj pri pošiljanju po pošti? kako veš da bodo oni vodoravno postavili škatlo?

jaz pri pošiljanju preko pošte upoštevam najslabše scenarije, ne najboljše.


še enkrat ti povem, da so originalne embalaže označene, ki kažejo kako ravnati z paketi. če nimaš blage veze z embaliranjem, ne prat možganov s zvojo nevednostjo. če ne bi bilo pravil pri označevanju paketov, bi 50% vse transportirane robe prišlo na cilj polomljene ali nedelujoče. vsi poštarji so pa izobraženi, tako da znajo razbrati označbe iz paketov. to je v bistvu njihova dolžnost.

amigo_no1 ::

Na pošti v skladiščih jim dol visi če ima paket oznako lomljivo ali ne, vse se obravnava (premetava) pri razvrščanju kot vreče krompirja !

približno tako:

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Tudi tebi bi se za toliko denarja j€balo z večdesetkilskimi paketi ... ravno o tem je znanec govoril, ki je poštar. Plačo dobi minimalno, dnevno pa mora premikati po več sto kil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

Vseeno moraš imet nek odnos do blaga, ki ni tvoje. Tud jezst imam lahko minimalca pa zato ne bom okoli metal CRT-jev al pa zdej LCD-jev. Pa je blago do neke mere "moje". Kaj šele pri pošti, ko si zgolj posrednik povsem neznanega blaga. V takem primeru moraš vse tretirat kot občutljivo blago razen če hočeš hitro zapret vrata firme...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

Ampak šefi se na nekaterih poštah obnašajo do svojih zaposlenih totalno zaničevalno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mihec87 ::

opeter je izjavil:

Tudi tebi bi se za toliko denarja j€balo z večdesetkilskimi paketi ... ravno o tem je znanec govoril, ki je poštar. Plačo dobi minimalno, dnevno pa mora premikati po več sto kil.


Za metanje paketov enostavno ni opravičila.
Po pravici če mu ni za delat tega naj da odpoved pa čao, mogoče bi gdo z veseljem delal to....Lahko gre kopat luknje/grabne tam ni potrebno pazit kako meče lopato oz zemljo...

V restavraciji ko dobiš mrzel obrok rečeš isto revica za minimalno more cel šiht letat in nosit krožnike/oz bogi kuhar more kuhat cel dan..?

TOP ::

opeter je izjavil:

Tudi tebi bi se za toliko denarja j€balo z večdesetkilskimi paketi ... ravno o tem je znanec govoril, ki je poštar. Plačo dobi minimalno, dnevno pa mora premikati po več sto kil.

Kaj ti govoriš sedaj o Poštarju ki dela pri Pošti Slovenija ali o kaki hitri pošti,ker pri Pošti Slovenija ziher ne dobi minimalac.Pri Pošti Slovenija,kar se tiče Poštarja raznašalca se zelo pazi na pakete z pazlivejšim ravnanjem,ker če se kaj zgodi odgovarja Poštar,tako da ne buče kotalit.Če se pa poškoduje v zbirnem centru pa tam rešujejo naprej,kako se je zgodilo in kaj.

amigo_no1 ::

Koliko misliš da imajo poštarji plače ? 600 do max 700 E neto, ko sem nazadnje gledal razpise.

Se je kaj spremenilo na boljše ?
http://www.rtvslo.si/slovenija/postarsk...

TOP ::

amigo_no1 je izjavil:

Koliko misliš da imajo poštarji plače ? 600 do max 700 E neto, ko sem nazadnje gledal razpise.

Se je kaj spremenilo na boljše ?
http://www.rtvslo.si/slovenija/postarsk...

Sej ni važen koliko majo plačo,će boš tako delal z paketi in te bodo dali stran boš ostal še brez tega denarja,kaj ti bo potem ljubše.

listje123 ::

Pred pol leta sem nabavil računalnik preko pošte in pošiljatelj ni označil pazljivega ravnjanja z paketom.
Odprem paket in vidim da je z zgornje strani močno udarjen odprem računalnik in vidim da je ven zbilo OBE ploščice rama.
Računalnik sicer zdaj deluje ampak me prav zanima kako ravnajo s paketi.

stock ::

Hja problem je pri centralni pošti v Lj. in ne samih poštarjih. Poštarji, ki nosijo manjše pakete pazijo usi ostali pa žal ne več. Na viču je problem že zaradi same avtomatizacije razporejanja pošte in se že tam dostikrat zgodi da se kak paket odpre na traku, ali resneje poškoduje (splon nekerman vrečke). potem se to prevali dol do določenega okenca kjer si vsak poštar naloži svoj kombi in raznosi robo. No tu pa se pozna kolko ima kdo slab dan npr. ali pa se mu mudi domou.

Tako, da tudi sam niti slučajno nebi pošiljal celega računalnika po pošti. Še same komponente vedno zapakiram bolje kot jih pakirajo proizvajalci.

Gray_Warden ::

pa naj še kdo reče da sem pretiraval ko sem rekel da naj konkretno pazi kako bo poslal računalnik ali pa se rajši zmeni s tistim kateremu bo poslal računalnik in se dobita na polovici poti. poštarjem ni ravno mar v kakšnem stanju bo roba prišla do lastnika. Zato jaz stvari preko pošte naročam le če gre za nove stvari. Če je paket poškodovan lahko brez skrbi le tega zavrneš.

Pri rabljni robi pa je pošiljanje preko pošte enostavno preveč riskantno. Posamezne enote še niso tak problem...grafične kartice, procesorji, ram itd, saj tam praktično nima kaj bit (razen če pride do res hudega udarca). Disk, hladilnik na procesorju in podobno občutljive komponente pa premetavanja kot je na zgornjem posnetku enostavno ne bi preživel.

Zgodovina sprememb…

goričan ::

Mogoče sem pretiraval a jaz sem naredil tako: Tu sem kupil mehurčasto folijo http://www.pickpack-shop.si/artikel/137... ki jo je 7,5 m2 kar je kar dovolj za na debelo ovit prenosnik. Pr isti firmi sem nabavu še to škatlo http://www.pickpack-shop.si/artikel/35/... katera je namenoma bla mal večja od "omota". Namenoma kr sem razliko zapolnil s stiroporjem ki sem ga dobil na Merkurju. Prenosnik je prispel cel in delujoč ..... še če bi letalo padlo bi plaval. No sej pravm da sem pretiraval ali tko pakirano je vsaj tolk sigurno kot v originalni embalaži. Valda sm pa na pošti reku da ga pošljejo kot lomljivo.

lp

amigo_no1 ::

Prenosnik nima kilskega hladilnika gor btw...

VelikiTun ::

Če se res bojiš, pa iz plate iztakni vse komponente, jih posamezno zapakiraj in zaščiti, to zloži v škatlo, dodaj stiropor ali peno ali mehurčke in bo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije - šalabajzerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8815893 (5964) dice7
»

Kaj storiti če ti tip pošlje pokvarjen mobitel.

Oddelek: Loža
173443 (2490) Gray_Warden
»

Pošta - Pošiljanje paketa!

Oddelek: Loža
62828 (2658) Avenger
»

pošta-uničena

Oddelek: Loža
142733 (2042) Machete
»

Dostava prenosnika po pošti?

Oddelek: Kaj kupiti
434202 (3148) Loaded

Več podobnih tem