» »

Pošta - Pošiljanje paketa!

Pošta - Pošiljanje paketa!

Padly88 ::

No, mene pa zanima nekaj glede varnosti pošiljanja paketov!
Najprej naj naštejem primere:
Enkrat sem poslal trdi disk in sem lepo rekel na pošti, da naj da paket pod lomljivo in mi je nekaj "zmutla", da morem dat pod priporočeno, nvm kaj, ker nisem čisto razumel in sem rekel ja dajte tak da bo pod lomljivo in je rekla, da bo, čez tri dni me je klical kupec in je rekel, da paket ni bil pod lomljivo in da ima polno slabih sektorjev in da sem jas krvi, pa sem si mislo idi v kur*c!
Pol sem na internetu prebral, da je že tudi en videl kako so študenti igrali nogomet z paketi!

No sedaj pa bistvo!
Rad bi kupil laptopa in ga prejel preko pošte od osebe, NE od podjetja!
In me zanima kako naj zagotovim, da bo laptop prišel v enem kosu, ne pa v 12stih!
Pa tudi če dam 5 eurov več!
Pač kaj naj rečem pošiljatelju naj vse na pošti reče da bo bol varno!

Hvala!
Pa, če mi ne pride laptop v "enem kosu" in se mi pol bo pošta izgovarjala, da oni ne krijejo škode bom vsem po vrsti "glavo gor odprl!" Dobro no malo heca :P samo pač ni prijetna situacija da vržeš nevem 300e stran zaradi onih amaterov na pošti!

T0RN4D0 ::

Tisto kar ti rečeš poštarki na šalterju pa res nima _nobene_ veze kaj se bo potem dogajalo s paketom. Ne vem kako si predstavljaš da to deluje, da ona sama odnese paket po šihtu do prejemnika? Al da pove vsakemu naprej, pa oni spet naprej, pa potem v ljubljani vsem tam povejo da en paket je pa za merkat ker je disk notr, pa potem spet naprej.... V glavnem paket bo šel skozi 10 rok, verjetno pa je, da že taprvi osebi na pošti čisto dol visi za tvoj paket.

Lahko gor nalepiš nalepko lomljivo, obvezno na vse strani paketa, ampak tud tisto ti ne bo nič kaj veliko pomagalo.

Edina rešitev je, da zadevo zapakiraš tako kot je treba. Da ne bo nobenih težav če vmes pade trikrat po tleh, če se v tovornjaku na njo naloži še 2 metra visoko in če se na koncu še poštar z mopedom gor prebrne po tem snegu. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Padly88 ::

T0RN4D0 je izjavil:

Tisto kar ti rečeš poštarki na šalterju pa res nima _nobene_ veze kaj se bo potem dogajalo s paketom. Ne vem kako si predstavljaš da to deluje, da ona sama odnese paket po šihtu do prejemnika? Al da pove vsakemu naprej, pa oni spet naprej, pa potem v ljubljani vsem tam povejo da en paket je pa za merkat ker je disk notr, pa potem spet naprej.... V glavnem paket bo šel skozi 10 rok, verjetno pa je, da že taprvi osebi na pošti čisto dol visi za tvoj paket.

Lahko gor nalepiš nalepko lomljivo, obvezno na vse strani paketa, ampak tud tisto ti ne bo nič kaj veliko pomagalo.

Edina rešitev je, da zadevo zapakiraš tako kot je treba. Da ne bo nobenih težav če vmes pade trikrat po tleh, če se v tovornjaku na njo naloži še 2 metra visoko in če se na koncu še poštar z mopedom gor prebrne po tem snegu. :)

ja sej poštarki na šalteru sem reko kaj morm naret pa tak dalje sem izpolno naslov pa to pol pa sem jo vprašo kaj morm naret, da bo pod lomljivo - pa zaj ni več važno,
te najboljše da se zapeljem 60km po prenosnika, kot pa, da mi ga prodajalec pošlje, ali je še kakšna druga možnost? - mogoče hitra pošta? samo je pomojem z hitro pošto isto... ker pošiljatelju pa tudi nemorem kar tako dopovedat naj ga zapakira, ker njega dobesedno boli... samo, da pošlje in dobi svoj denar

Gladi ::

Pred kratkim sem odpošiljal elektroniko, in ko sem odpošiljal paket kot priporočeno, mi je ponudila nevem_že_kero opcijo(mensezdi kot vrednosti paket) in plačaš nekaj več ter maš paket zavarovan. Če pride do poškodb ti pošta vrne kupnino(poslal sem kot priporočeno pošiljko z odkupom).

kmetek ::

Nikar ne mislite, da Pošta vrača denar kar tako. Nam so zjebal prenosnik, poslan na servis, označen kot ločenka in vrednost 700EUR....seveda je bil poškodovan v nulo. In potem se zgovarjajo, da se na škatli nič ni videlo. 8-O To so kreteni 1 klase, direktor ima 9000EUR plače, na koncu leta si talajo nagrade z našim denarjem. Dela pa opravljajo šalabajzersko. Ne vsi, samo polovici se tam na logističnem centru jebe.

amigo_no1 ::

Poštar z mopedom ne nosi velikih paketov (ala prenosnik v original škatli).
Če prodajalca dobesedno boli k ,potem jaz on njega nebi kupoval -> če se ne more potruditi in ga zapakirati v original škatli potem je nogo.
Raje se zapelji do njega in prenosnik pred nakupom temeljito preizkusi.Če se bo tam izgovarjal da se mu nenadoma mudi (se predhodno dogovori da prideš ko bosta oba imela čas) potem vse skupaj smrdi.

Oni v logističnem centru nimajo 9k plače, to imajo samo na vrhu piramide (kot sem slišal nezakonito), da jim dol visi tudi če ima paket oznako "pazljivo ravnanje" pa verjamem.

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Ja, je že tornado vse povedal, maš dovolj opcij, od zračnih blazinic do stiroporja, drugače ne gre.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izkušnje z dostavo Pošte slovenije

Oddelek: Loža
121623 (1274) jocoj
»

Poškodovana pošiljka

Oddelek: Pomoč in nasveti
204581 (3224) Alamar
»

Kako spakirati računalnik za pošiljanje po pošti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
505804 (4943) stock
»

Kaj storiti če ti tip pošlje pokvarjen mobitel.

Oddelek: Loža
173423 (2470) Gray_Warden
»

prodaja preko bolhe

Oddelek: Loža
51686 (1540) K0K0

Več podobnih tem