» »

Kateri router?

Kateri router?

««
72 / 126
»»

knap ::

seminal je izjavil:

68 je že malo stara, en je dal v temo dobre cene 86u za 130€ to je top nakup.


morda veš za link?

LP

TehDucky ::

https://www.mediamarkt.at/de/product/_a...

Jaz sem objavil, danes je sicer potekla akcija da dobiš 15€ nazaj če naročiš za več kot 100€. Je pa samo preko spleta se dalo naročiti, pa še to na avstrijski naslov, tako da bi si naročil do pošte ob meji.
Potem sem se vseeno rekel, da se mi ne da lovit teh postlagernd izdelkov, ker nimam časa za te stvari trenutno.

knap ::

točno tako, bom kar 68u nabavil
se mi ne da ukvarjat z at pošto...

LP

TehDucky ::

TehDucky je izjavil:

https://www.mediamarkt.at/de/product/_a...

Jaz sem objavil, danes je sicer potekla akcija da dobiš 15€ nazaj če naročiš za več kot 100€. Je pa samo preko spleta se dalo naročiti, pa še to na avstrijski naslov, tako da bi si naročil do pošte ob meji.
Potem sem se vseeno rekel, da se mi ne da lovit teh postlagernd izdelkov, ker nimam časa za te stvari trenutno.


No zgleda še vedno dela koda MMONL15 do danes 3.9., če bo kdo kupoval.

TOP ::

Invictus je izjavil:

TOP je izjavil:

Invictus je izjavil:

https://www.aliexpress.com/item/3287715...

Evo, ti ga na ;).

In potem zraven,rabiš še enega Kitajca,ki bo tole nastavu,ker vsi ostali majo ruterje,ti nema še kdo pomagat in bolši nakup ruterja ga nastaviš on pozabiš kje je.

Na Slo-Tech objavljaš, pa ne znaš enega Linux routerja postavit ?!?!?!

Sram te bilo :))

Ni sem reku,da jaz ne znam ampak 3/4 jih ziher ne zna.

profii ::

Kaj so glavne razlike / prednosti med 50€ routerji in tistimi za 150€?

Kaj priporočate za zamenjavo WRT54g?

blackbfm ::

Kaj so glavne razlike / prednosti med 50€ routerji in tistimi za 150€?


praviloma dobiš novejši/zmogljivejši wifi čip

Kaj priporočate za zamenjavo WRT54g?


TP-Link Archer C7 AC1750 ponuja dosti za svojo ceno in imaš podporo openwrt če se izkaže da je original firmware drek (kar dostkrat se:)))

profii ::

Kako je pa tale TP-Ling AC1750 v primerjavi z Asus RT-AC58U?

Cena je "tam-tam".

Če že ima USB port bi potem gor obesil en disk za backup.

Han ::

4-jedrni Asus s 128 MB spomina, USB 3.0 in odličnim AsusWRT operacijskim sistemom gladko povozi tega 1-jedrnega podhranjenega Archerja.

blackbfm ::

Archer ima kljub temu boljse wifi specifijacije, en mimo stream več.. Asus pa dodatno anteno in mogoce boljsi software. Brez real world testov je nemogoče rect kaj je boljše :))

mat xxl ::

Ja seveda blackbfm, ko testiraš Jugota 45 z litimi platišči in ja Golfa 4 ko, je res nemogoče rect , kaj je boljše ?

SR1984 ::

Prosim za nasvet/pomoč.
Imam telekom modem Innbox V45 in želim mrežo preko UTP kabla in drugega routerja razširiti v drugi prostor, ki je od modema oddaljen cca 12m.
Glede na to, da ima modem V45 priklop za analogni telefon, bi v primeru, da bi v tem drugem prostoru kot router uporabil Fritzbox 7590, ki ima tudi izhod za telefon, lahko le tega uporabljal za telefon ali pa je to mogoče le ko se Fritzbox uporabi kot modem/router?

zuz3k ::

kakšen rabljen router - repetitor iz bolhe rabim rabim, da bo

iz zunanje antene 5 GHz prejemal signal preko tega vtičnika



in preko druge antene oddajal po hiši 2 nadstropji Wifi do računalnika

kakšne karakteristike mora met


lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

starfotr ::

AmokRun je izjavil:

https://www.senetic.si/product/RB4011IG...


Pri nas ga dobiš za isto ceno. Oziroma hitreje in ceneje, ker ni treba čakat in mednarodne plačat poštnine, pa še garancijo imaš tu. Tako, da za moje pojme slab nasvet.

SeMiNeSanja ::

starfotr je izjavil:

AmokRun je izjavil:

https://www.senetic.si/product/RB4011IG...


Pri nas ga dobiš za isto ceno. Oziroma hitreje in ceneje, ker ni treba čakat in mednarodne plačat poštnine, pa še garancijo imaš tu. Tako, da za moje pojme slab nasvet.

In KJE pri nas dobiš po 'isti ceni' ?

Pri nas je cena brez poštnine med 250€ (Virtua) in 260€ (TechTrade).
Kje si ga pa ti videl za 240 ali manj (Senetic + poštnina) ?

Drugače osebno menim, da se za 10-20€ razlike ne splača kupovati tako reč iz tujine.
Če si pa extremna škrtica, potem zadevo kupiš v Litvi - ampak tam je cena že tako nizka, da se lahko sprašuješ, če ni kaj narobe z vso zadevo, če pride skupaj z poštnino komajda 200€.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

Jaz sem ga dobil v TT za 180 eur+DDV, 1 ali 2 eur gor/dol. To je cca. 220 eur z DDV.

Trenutno gledam pri poljakih je cena 175 eur+DDV, samo je treba zadevo čakat in še plačat poštnino do sem.
Tele cene, ki si jih pripel so brez davka. In so praktično iste, kot povsod drugod.

"4.1 The price of the Products and/or the Services is shown in the order approval. Supply, VAT (relevant rate), any applicable bank charges, as well as insurance and packaging costs will be included in the advance invoice and will be paid on your behalf. If the VAT rate is changed, we will accordingly change the VAT rate that you will have to pay."

Skratka, ne izplača se kupovat te robe v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

SeMiNeSanja ::

https://www.techtrade.si/brezzicni-usme...

Kakor JAZ vidim, je to z DDV slabih 260€ (potem pa prištej še poštnino).

Ali si ga 'ujel' ko je bil cenejši, v promociji,...... ali pa gledaš ceno za partnerje. Slednja pa ni ravno na voljo za 'kogarkoli'.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Vanadium ::

Drgač se v malih oglasih en prodaja za 170€

igorpec ::

SeMiNeSanja je izjavil:

če pride skupaj z poštnino komajda 200€.

... če vzameš na firmo kot osnovno sredsvo, sicer pa je cena 220 EUR + poštnina. Sem ga vzel pri euro.dk, ker so resna firma in ker ga decembra lani itak ni bilo možno kupiti nikjer drugje. Na računu piše 233,41 z dostavo.

SeMiNeSanja ::

igorpec je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

če pride skupaj z poštnino komajda 200€.

... če vzameš na firmo kot osnovno sredsvo, sicer pa je cena 220 EUR + poštnina. Sem ga vzel pri euro.dk, ker so resna firma in ker ga decembra lani itak ni bilo možno kupiti nikjer drugje. Na računu piše 233,41 z dostavo.

Sorry, sem spregledal, da je cena na eurodk 182,27€ BREZ DDV.
Z 22% DDV prideš potem na 222.37€ + poštnina.

Kljub vsemu, se za 20€ razlike nebi jajcal in naročal iz tujine. Pri 40€ razlike, pa si počasi že v dilemi...
Pri opremi, ki je za nekoga 'potrošni material' lahko šteje vsak prihranjen €. Višja kot je vrednost opreme, manj pomembna postaja manjša cenovna razlika in bolj pomembna (lokalna) podpora pri nakupu, obratovanju in ob morebitnih okvarah.

Vsak mora na koncu dati na tehtnico, kaj zanj koliko velja.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

Ali ni še nihče slišal, da se firme povpraša za ponudbo? Jaz sem jih vprašal (TT) in dobil ponudbo s tako ceno v Sloveniji.

SeMiNeSanja ::

starfotr je izjavil:

Ali ni še nihče slišal, da se firme povpraša za ponudbo? Jaz sem jih vprašal (TT) in dobil ponudbo s tako ceno v Sloveniji.

Potem pa tako povej, da si se izpogajal za boljšo ceno od spletne :P
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

igorpec ::

starfotr je izjavil:

Ali ni še nihče slišal, da se firme povpraša za ponudbo? Jaz sem jih vprašal (TT) in dobil ponudbo s tako ceno v Sloveniji.


Tega po navadi ne greš početi za robo, ki stane 200 EUR in boš vzel 1 kos, ki ga sicer v svoji privzeti spletni trgovini kupiš z nekaj kliki. Meni je škoda časa.

igor0203 ::

Pozdravljeni!

Prosil bi za nasvet ali bi morebiti potreboval nov router... Trenutno imam Asus AC66U, ki pa je nažalost "pospravljen" v dnevni regal in predvidevam, da je to vzrok za slab domet wifi signala. Nažalost ga nikamor drugam ne morem premaknit brez da bi potem moral vrtat v steno ipd. Recimo v spalnici, ki je oddaljena cca. 6m stran, je wifi signal že zelo slab, včeraj pa se mi je celo zgodilo, da se je popolnoma sesul (predvidevam zaradi pregretja, ker je bil kar precej vroč).

Bi z nakupom kakšnega drugega routerja rešil slab signal po stanovanju (70m2)? Gledal sem tudi Ubiquiti UAP-AC lite, da bi ga postavil v otroško sobo in s tem probal rešit problem slabega wifi signala.

Razpored prostorov je sledeč:



Edit: Morda je še vredno omenit, da imam tudi T2-jev Innbox G68, vendar sem tam izklopil wifi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

igorpec ::

igor0203 je izjavil:

Pozdravljeni!Prosil bi za nasvet ali bi morebiti potreboval nov router... Trenutno imam Asus AC66U, ki pa je nažalost "pospravljen" v dnevni regal in predvidevam, da je to vzrok za slab domet wifi signala. Nažalost ga nikamor drugam ne morem premaknit brez da bi potem moral vrtat v steno ipd. Recimo v spalnici, ki je oddaljena cca. 6m stran, je wifi signal že zelo slab, včeraj pa se mi je celo zgodilo, da se je popolnoma sesul (predvidevam zaradi pregretja, ker je bil kar precej vroč).


Sam ga imam tudi v omari, pa pokrije podobno veliko stanovanje brez težav. Tudi pozicija routerja (RB4011) je podobna. 2.4Ghz signala nisem posebej meril, ker me ne zanima, 5Ghz pa dela praktično povsod z več ali manj polno hitrostjo. Kje v kakšnem kotu hitrost pade, ampak še vedno dela ko šus.

Čudno, da bi bil tale Asus toliko zanič. Nimam izkušenj, morda je kaj narobe z njim? Probaj si sposodit kaj drugega, preden greš v nakup drugega.

Valda stene in omara niso kovinske? :) 6m stram mora delat še na polno. 2.4G band pa je lahko v urbanem okolju precej moten od sosedov in je to lahko vzrok za težave.

igor0203 je izjavil:

Nažalost ga nikamor drugam ne morem premaknit


Morda bi pomagalo že, če ga premakneš bolj levo, da imaš samo eno steno do spalnice? Če je to izvedljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()

igor0203 ::

Po besedah prejšnjega lastnika, naj bi bile stene betonske, saj je rekel da je bentil ko je prenavljal stanovanje. Kam drugam ga nažalost ne morem premaknit, ker je v regalu posebej polička oz. prostor za mrežno opremo.

igorpec ::

igor0203 je izjavil:

Po besedah prejšnjega lastnika, naj bi bile stene betonske, saj je rekel da je bentil ko je prenavljal stanovanje. Kam drugam ga nažalost ne morem premaknit, ker je v regalu posebej polička oz. prostor za mrežno opremo.


Odvisno je koliko je železja v teh stenah ... stanovanja zgrajena med 60-80 ga imajo največ, novejša kakor kje, sigurno pa boš to vedl več če boš kaj vrtal in razbijal. Ali če to preveriš pri sosedih.

Čudi me, da ti ta Asus ne bi zmogel tega. Dve steni, če sta polni železja, potem je mogoče da to ne gre čez ... poskusi kak boljši router si sposodit in če to ne gre, potem pač repetitor v otroško sobo. Ni druge.

igor0203 ::

Ja, stolpnica je letnik 64, tako da očitno je veliko kovine notri. :|

SeMiNeSanja ::

igor0203 je izjavil:

Po besedah prejšnjega lastnika, naj bi bile stene betonske, saj je rekel da je bentil ko je prenavljal stanovanje. Kam drugam ga nažalost ne morem premaknit, ker je v regalu posebej polička oz. prostor za mrežno opremo.

Pregrevanje v nobenem primeru ni dobro. Očitno tvoja 'polička' ni le polička, ampak imaš vse skupaj neprodušno zaprto? Nekaj ukreni, da bo lahko zrak krožil, pa četudi navrtaš / izrežeš luknje v zadnji stran omare (če kdaj premestiš opremo, še vedno lahko daš noter novo lesonit ploščo in pokriješ luknje).
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

igorpec je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ali ni še nihče slišal, da se firme povpraša za ponudbo? Jaz sem jih vprašal (TT) in dobil ponudbo s tako ceno v Sloveniji.


Tega po navadi ne greš početi za robo, ki stane 200 EUR in boš vzel 1 kos, ki ga sicer v svoji privzeti spletni trgovini kupiš z nekaj kliki. Meni je škoda časa.


Mail z enim stavkom je hitreje napisan, kot klikanje po spletni stacuni.

Glede ostalih zadev v te temi, mocnejsi signal iz AP ne bo resil tezav. Ljudje ne razumete, da je za komunikacijo potrebna obojestranska komunikacija.

Predstavljate si, da ste na koncertu in se zelite pogovarjat z izvajalcem. Če on da zvocnike bolj na glas, ne bo resil problema s tem, da vas ne slisi. Resitev je, da on zmanjsa glasnost oziroma nr govori, ko govorite vi in da vi na vasi oddajni strani povecate glasnost.

igorpec ::

starfotr je izjavil:

Mail z enim stavkom je hitreje napisan, kot klikanje po spletni stacuni.


Mail že, ne pa celotna transakcija:

- Pozdravljeni, ... bla bla bla ... (recimo da še odnos ni vzpostavljen)
- včasih predračun pride čez dva dni, ker ima model še kaj drugega za počet. Groza.
- Ker ti je dal samo 5% popusta gnjaviš ponovno.
- Nato ti da končno ponudbo, tako kot pričakuješ/želiš.
- Način plačila. TRR. Slikaj in plačaj ne deluje, treba bo copy/paštat. Katastrofa!
- robo greš iskat sam, ker bo sicer trajalo še dan ali dva.
- model pozabi poslati račun oz. ga pač spiše ko se mu nabere. Spet gnjaviš.

Iz Nemčije dobim prej, cenej (OK za isto ceno, če grem težit za popuste) in z bistveno manj truda.

starfotr je izjavil:

Predstavljate si, da ste na koncertu in se zelite pogovarjat z izvajalcem. Če on da zvocnike bolj na glas, ne bo resil problema s tem, da vas ne slisi.


To modrost smo slišali v tej temi že večkrat in dobro je, da se to ne pozabi.

Meni tukaj edino ni jasno, da povezava na relativno kratki razdalji ne deluje. Meni na isti razdalji leti na polno, pa je en železobetonski zid vmes. Izvajalec me sliši odlično.

mat xxl ::

So še partizanske rešitve, da iz routerja kako antenco podaljšaš z kablom in steno prevrtaš samo za kabel in je antenca potem že čez steno.....

starfotr ::

Ni dobro, ker imaš MIMO in rabiš vse antene.

Invictus ::

mat xxl je izjavil:

So še partizanske rešitve, da iz routerja kako antenco podaljšaš z kablom in steno prevrtaš samo za kabel in je antenca potem že čez steno.....

Potem lahko potegneš skozi kar kabel ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat xxl ::

Saj kabel pa antenco na koncu. Je treba prebrat v navodilih katera od antenc je za kaj pa potegneš one, ki niso 5G ! Sem tudi jaz v bloku z noro armature , enake težave, elegantna rešitev je preko elektrike ,ali pa sedaj ena nova , ki jo Asus ponuja.....

starfotr ::

To je brez veze, vlačit anteno v drug prostor. To se dela, če želiš eksterno anteno, na primer za LTE usmerjeno anteno v bazno. Za wifi se pa to ne dela, sploh pa ne samo za drug prostor.

Ne rečem, če delaš nek wifi link, potem to narediš. Vendar če delaš wifi link, se danes to naredi za male pare s proper opremo za ta namen.
Poleg tega veliko routerjev danes sploh nima snemljive antene.

SeMiNeSanja ::

Sam res... če že imaš prevrtan zid, je ta najbolj butasta varianta, da boš rinil anteno namesto UTP kabla skozi to luknjo.

Mini 'low-end' accesspointe dobiš danes za drobiž. Za en prostor pokriti na enem bandu (ponavadi 2,4) se dobijo že od 15€ naprej (mogoče še ceneje). Zakaj bi na 'ta dragem' routerju pulil dol antene ali celo po možnosti lotal nekaj na matično ploščo (in uničil garancijo?), na koncu pa še pridelal izgube signala z antenskim kablom?
Nesmisel.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

facepalm ::

Prezgodaj sem prodal svojega AC-68u in sedaj, znanec, potrebuje router.
Potrebe:
- stabilnost (da imam cim manj maintainenca po set-upu)
- usb 3.0 za shared storage
- guest omrezje

Povezan bo na 200mbit linijo, najvec prometa bo internega (kopiranje vecjih datotek med racunalniki preko wifi in nadzorna kamera).
Kaj svetujete v rangu med 50€ in 80€? Lahko tudi rabljeno.

Han ::

Asus RT-AC58U.

mat xxl ::

Jaz vseeno svetujem, kak višji model, da gre čez tudi Merlin FW.

scipascapa ::

omni-vor ::

Kateri router priporočate v rangu 50-100 eur?
Tam med 80-100eur je kar nekaj precej podobnih po specifikacijah, ampak ne vem kateri model morda izstopa, niti katera znamka? Pa da ima seveda dober doseg signala.

Do zdaj sem imel ASUS RT-AC56U, ki me je kar malo razvadil z vsemi funkcijami, lahko sem priključil tudi nek star usb printer in ga je bil sposoben deliti v mreži kot print server.
Imel je tudi 3.0 USB, multiple SSID, možnost SW nastavljanja WAN portov kar mi je prišlo prav ko mi je strela skurila primarni WAN port.
Je pa problem, ker imajo sedanji ruterji že toliko nekih funkcij, da ne vem več kaj sploh je zares uporabno, ter kaj je samo funkcija za navijanje cene.

Kaj vse je v tem cenovnem rangu, ki bi pokril vse to in še izboljšal wifi signal?

mat xxl ::

omni-vor napisano vsaj 5 x to kar sprašuješ na zadnjih 20 straneh te teme......

Morda si preberi zadnjih 30 strani, pa ti bo vse jasno.....

BorutK-73 ::

Jaz sem tega naročil danes, zamenjal bo stari TPlink wdr3600.
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

mat xxl ::

Dober izbor za to ceno, tega modela dolgo ni bilo, sedaj je zgleda spet zaloga...

omni-vor ::

res koristen odgovor "preberi si zadnjih 30 strani"... morda bi si raje prišparal vso to porabljeno energijo in je ne trošil za tipkanje takega odgovora...

Han ::

Borut, naročil si zastarel model. RT-AC58U je za razred boljši in stane le malenkost več.

https://www.nakupovanje.net/izvoz-cenej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mat xxl ::

omni-vor je izjavil:

res koristen odgovor "preberi si zadnjih 30 strani"... morda bi si raje prišparal vso to porabljeno energijo in je ne trošil za tipkanje takega odgovora...

+
Poglej, ali misliš, da se svet vrti okoli tebe in bi rad vse na pladnju, brez da bi vsaj malo svoje energije vložil v to ????

Ja tako je najlažje , pač vprašaš ostali naj pa odgovorijo namesto, da bi se sam malo potrudil......

omni-vor ::

Seveda, ker po tvoje je povsem logično in pravilno, da bi še danes vsak človek zase odkrival Ameriko...
Sploh pa, danes nekdo meni pomaga glede mojega vprašanja, jutri bom pa morda ravno jaz njemu pomagal glede pravnega vprašanja, ko ga bo bivša žena želela obrati do kosti. Ampak spet, tebi je povsem logično, da bi takega človeka poslal v knjižnico in si naj sam prebere vse člene...

Zdaj pa dovolj offtopica, grem prebirat zadnjih 30 strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omni-vor ()

Xserces ::

Asus RT-AC58U za 80€. Večinoma se priporoča ta
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|
««
72 / 126
»»