» »

Kateri router?

Kateri router?

««
73 / 126
»»

omni-vor ::

Xcerces hvala

Vprašanje glede Asusovega AiMesh, ker ne najdem odgovora na netu (da ne bom spet napaden)... ali se da na ta aiMesh povezati ruter druge znamke, ali pa mora biti to nujno Asus?

Ali ima kdo v uporabi Asusov Blue Cave?

TOP ::

Ruterja morasta biti oba od Asusa in oba podpirati AiMesh,če hočeš jih povezat preko te aplikacje.

Han ::

Mimogrede, v nov 3.0.0.4.382_51899 firmware za Asus RT-AC58U je končno vključena tudi slovenščina.

Han ::

blackbfm ::

Han je izjavil:

Mimogrede, v nov 3.0.0.4.382_51899 firmware za Asus RT-AC58U je končno vključena tudi slovenščina.


Lol, resno rabis slovenščino za nastavit par stvari

scipascapa ::

Zaloga: Ni zaloge

:)

Han ::

blackbfm je izjavil:

Han je izjavil:

Mimogrede, v nov 3.0.0.4.382_51899 firmware za Asus RT-AC58U je končno vključena tudi slovenščina.
Lol, resno rabis slovenščino za nastavit par stvari
Jaz ne, prijatelj invalid s cerebralno paralizo pa, ker ne zna nobenega tujega jezika...

scipascapa je izjavil:

Zaloga: Ni zaloge :)
Očitno so jih imeli bolj malo. Ko sem poslal povezavo, je zaloga še bila...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mat xxl ::

Tale RT-Ac58U, je malo omejen, ne prebavi npr. Merlin firmwera, tako, da če lahko se stegnite, po takem Asusu, ki to obvlada....

Han ::

Večini AsusWRT zadošča. Lahko pa naložiš OpenWRT.

Vanadium ::

Pozdravljeni.

Zanima me kateri AC router bi priporočali do cca 100-120€, ter da na njemu deluje stabilno openwrt. Linija bo 500/100 mbit. Izredno pomembno je da wifi deluje stabilno in brez sesuvanja, pa da ima zmogljiv proesor ker bo gor laufal tudi udpxy.

MrStein ::

za udpxy ne rabiš ne vem kakega CPU. Jaz sem ga poganjal na WNDR3700 v2, ki ima CPU Atheros AR7161 680 MHz.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vanadium ::

Se strinjam glede udpxy, za 500/100 linijo pa rabiš malo močnejšo zadevo.

MrStein ::

No ja, že omenjeni model zmore 400 in še malo Mbps: https://www.smallnetbuilder.com/wireles...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

damirj79 ::

A sam jst vidim, da bi tip rad imel AC router? Jaz ti za openwrt drugace predlagam Linksys ea8500 ali wrt1900acs ali pa morda wrt3200... vse te najdes z malo brskanja po netu za tam 140€..

pierch ::

OK, bliža se Black Friday in mogoče bi si nabavil novi router.

Moje zahteve:
- dober 2.4G signal, ker imam kar nekaj naprav ki ga uporabljajo (ESP8266 npr.)
- čimboljši/hitrejši AC (3200?) z MU-MIMO
- 4x giga LAN port
- po možnosti z WiFi radiom kateri ni totalno zaprt (npr. BroadCom), kar mi načeloma omogoča neki aftermarket firmware v prihodnosti

Kaj se trenutno priporoča? Mogoče Linksys WRT3200ACM?
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

damirj79 ::

Linksys wrt3200 ali wrt32x ali npr EA8500 če želiš OpenWRT nekoč dajat gor. Če pa želiš kak drug FW, je še FreshTomato, ki gre na več drugih iz Linksys EA (6300, 6500, 6900 itd..) oz eden od izvirnih tomato releasov (Advanced in Shibby), samo tu je razvoj skoraj nikakršen. Lahko se odločiš še recimo za Asus RT68 ali Netgear R7000.

pierch ::

Približno enake "zadetke" sem tudi sam najdel in torej nisem zgrešil. Hvala!
Pierch

Vanadium ::

Tomato je nažalost očitno mrtev, tudi razvijalec fresh tomato kille je počasi obupal... Nažalost od alternativ je očitno samo še openwrt ddwrt in pol razno razni forki...

Invictus ::

Mislim, da je tudi DD WRT bolj kot ne mrtev, glede naletošnje članke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pierch ::

No sej, ciljal sem na OpenWRT katerega uporabljam že sedaj na starem b/g/n routerju.
Pierch

Invictus ::

A mini PCja pa nima nihče za router?

Is laufa gor Linux?

https://teklager.se/en/best-free-linux-...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pierch ::

Jah, sam pol rabim še neko dobro podprto WiFi kartico z večimi antenami ali pa 1x ali 2x AP po stanovanju. To je pomoje overkill.
Pierch

igorpec ::

Invictus je izjavil:

A mini PCja pa nima nihče za router?

Is laufa gor Linux?

https://teklager.se/en/best-free-linux-...


Poenostavljeno rečemo je Linux povsod kjer ni BSD :)

Top 4, to je to pa še kakšen Router OS bi sem pasal, vendar ni free.

MaticKregar ::

Zdravo, tudi sam bi na BF kupil kakšen dober router, povezava je 200/40. Rad bi tudi odprl port za siol tv, da ne rabim potem več switch-a. Kaj se priporoČa, kaj kvalitetnega, cena do cca 100-200 eur?

Vbistvu me zanima, asus Rt-ac 68, je to ok? Bi ga mogoČe že danes vzel....

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

Če hočeš VLAN 3999 za Siol TV furat skozi router, potem to z Asusom ne bo šlo. rabiš router, ki podpira VLANe tudi na WAN in tak model, ki podpira OpenWRT. Za sigurno ti povem, da to deluje z Linksys EA8500, moralo bi pa tudi z WRT1900 in WRT3200.

igorpec ::

damirj79 je izjavil:

Če hočeš VLAN 3999 za Siol TV furat skozi router, potem to z Asusom ne bo šlo. rabiš router, ki podpira VLANe tudi na WAN in tak model, ki podpira OpenWRT. Za sigurno ti povem, da to deluje z Linksys EA8500, moralo bi pa tudi z WRT1900 in WRT3200.


... ali Mikrotik RB4011 ki je še bolj future proof. Bo pa malo dražji in mogoče manj user friendly za nastavit.

damirj79 ::

Jst sem se malo ohladil z Mikrotikom, ker jim Wifi del nikakor ne rata zrihtat, da bi deloval kot se šika.

Naabo ::

damirj79 je izjavil:

Če hočeš VLAN 3999 za Siol TV furat skozi router, potem to z Asusom ne bo šlo. rabiš router, ki podpira VLANe tudi na WAN in tak model, ki podpira OpenWRT. Za sigurno ti povem, da to deluje z Linksys EA8500, moralo bi pa tudi z WRT1900 in WRT3200.

Z Asusom rt68u gre (merlin fw), ampak ne preko gui, je potrebno preko telneta urediti (robocfg ukaz) in skripte za zagon ob štartu routerja.

Vanadium ::

@damirj79: No sej to je mene najbolj skrbelo okoli mikrotika (sem imel ogledanega RB4011 pa je šel nažalost v druge roke prej), tako da zdej pogledujem pač proti openwrt routerjih (nekako je padla odločitev v prid EA8500 - se mi zdi da je nekako qualcom atheros boljše kot npr marvel v npr wrt1900) samo nažalost je neka izbira pa da deluje vredu in stabilno bolj boga...

damirj79 ::

Naabo je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Če hočeš VLAN 3999 za Siol TV furat skozi router, potem to z Asusom ne bo šlo. rabiš router, ki podpira VLANe tudi na WAN in tak model, ki podpira OpenWRT. Za sigurno ti povem, da to deluje z Linksys EA8500, moralo bi pa tudi z WRT1900 in WRT3200.

Z Asusom rt68u gre (merlin fw), ampak ne preko gui, je potrebno preko telneta urediti (robocfg ukaz) in skripte za zagon ob štartu routerja.


Ma sem videl to ja, samo ni ravno "user friendly".

damirj79 ::

Vanadium je izjavil:

@damirj79: No sej to je mene najbolj skrbelo okoli mikrotika (sem imel ogledanega RB4011 pa je šel nažalost v druge roke prej), tako da zdej pogledujem pač proti openwrt routerjih (nekako je padla odločitev v prid EA8500 - se mi zdi da je nekako qualcom atheros boljše kot npr marvel v npr wrt1900) samo nažalost je neka izbira pa da deluje vredu in stabilno bolj boga...


Z RB4011 so menda celo nekaj uredili:
https://forum.mikrotik.com/viewtopic.ph...

Drugače pa tale 5G wifi connection drop je bil katastrofa.

LinksysEA8500 ima 0 težav.

Naabo ::

Bral sem tudi, da naj bi bil Netgear R7800 eden boljših in stabilnih za Openwrt?

pierch ::

Pa kot berem MU-MIMO ni še podprt v OpenWrt?

EDIT:
Hmm, kot kaže je Marvel nehal podpirati OSS razvoj driverja.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

damirj79 ::

Za mu-mimo bo treba uporabljat original FW, tam kjer sploh deluje. Na routerjih, kjer je mu-mimo polomljen, je pa tko vseeno.

gas2018 ::

A se na dd wrt da videti katera naprava zavzame najvec povezave..
Cudno mi je ko sem na kablu imam DL 35mbs (linija je do 40),..sedaj preko wifi sem pa na 4mbs :(

MrStein ::

gas2018 je izjavil:

A se na dd wrt da videti katera naprava zavzame najvec povezave..

Bandwidth glede na IP naslov ti pokaže recimo iftop
Po defaultu kaže vse TCP povezave ločeno, imaš pa potem tipko za "grupiraj glede na source IP" in podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MaticKregar ::

damirj79 je izjavil:

Če hočeš VLAN 3999 za Siol TV furat skozi router, potem to z Asusom ne bo šlo. rabiš router, ki podpira VLANe tudi na WAN in tak model, ki podpira OpenWRT. Za sigurno ti povem, da to deluje z Linksys EA8500, moralo bi pa tudi z WRT1900 in WRT3200.

Imel sem wrt 3200 že na blagajni, potem pa sem dobil odliČno ponudbo za asus rt-ac86u in sem ga vzel.
Se za ta model da nastaviti siol tv skozi?

mtosev ::

jaz mam tp-link archer c5 v4 router kateri je na mimovrste 49eur. podpira tudi openwrt. router je rock stable. prej sem imel za kratek čas ea6100, pa je šit od routerja. več krat na dan je zmrznil pa sem ga rabil iz elektrike vlečt
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Naabo ::

MaticKregar je izjavil:

Imel sem wrt 3200 že na blagajni, potem pa sem dobil odliČno ponudbo za asus rt-ac86u in sem ga vzel.
Se za ta model da nastaviti siol tv skozi?

Ne, žal uporablja drugo vlan orodje kot ac68u, katerega še niso "razvozlali".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

MaticKregar ::

Ajej, je še kakšna opcija, da se to updejta?

TOP ::

MaticKregar je izjavil:

Ajej, je še kakšna opcija, da se to updejta?

Ne stem ne bo šlo.Tistega ki si imel že na blagajni pa dela.

dkulcar ::

V hiši imam zelo problem z wifi signalom.
Trenutno imam v hiši Telekomov modem z WiFi. Na drugi strani hiše imam neki Asos-ov ojačevalnik, kateri žal zelo slabo dela.
Potem imam zraven v garaži router TP-link 1043nd, kateri je povezani na Telekomov modem preko Bridge moda.

Ko si povezan na Telekomov modem deluje vse ok. Ko si povezan na Asosov očajevalnik ali Tp-link pa je neverjetno počasna povezava.

Kaj naj vzamem? bosta Asos-ov ojačevalnik in TP-link 1043nd z TP-Link Archer C2300, delovala bolje?

Ali naj vzamem 3x TP-Link Mesh sistem DECO M4?
Enega priklopim na Telekomov modem s kablom, drugega dam v drugi del hiše, tretjega v garažo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dkulcar ()

SeMiNeSanja ::

dkulcar je izjavil:

V hiši imam zelo problem z wifi signalom.
Trenutno imam v hiši Telekomov modem z WiFi. Na drugi strani hiše imam neki Asos-ov ojačevalnik, kateri žal zelo slabo dela.

"Ojačevalnik" premakni bližje routerju, s katerim imaš povezanega. Pri tem išči mesto, kjer bo imel najboljši možni sprejem signala prvega routerja - nekje na 2/3 poti do 'druge strani hiše'.

Predstavljaj si ta ojačevalnik, kot nekoga, ki stoji vmes med dvema osebam, posluša, kaj se prva oseba dere in to posreduje drugi bolj oddaljeni osebi.
Če je že tako daleč od prve, da jo ne sliši več dobro, bo ta morala večkrat ponoviti besede, do jih bo posrednik zastopil.

Tako ne le, da se zaradi posrednika hitrost prepolovi, zaradi slabega 'razumevanja', se to razmerje še toliko bolj poslabša - do stopnje, ko se občasno celo povezava podre in celo ponovna vzpostavitev povezave pade.

Skratka to, kar ti misliš, da je ojačevalnik, sploh ni ojačevalnik, temveč repetitor, ponavljač, posrednik in moraš njegovo vlogo tudi tako gledati.

Raznorazni Mesh-i so danes zadnji krik mode, ampak v bistvu zgolj dodajajo dodatne 'posrednike'. Če se z prvi ne uspe dobro razumeti, vpraša še drugega "ali si ti razumel?". Več kot jih imaš razpostavljenih, večja je možnost, da bo stvar bolje delovala - hkrati pa če mora podatek čez dva posrednika se s tem spet znižuje razpoložljiva pasovna širina in odzivnost.

Če hočeš stvari imeti da delajo 1A, si napelji kabel do oddaljenega konca in tisti 'ojačevalec' nanj priključi kot accesspoint. Običajno ti 'ojačevalniki' nisi bogved kako dobre dostopne točke, vendar v tvojem primeru bi se moralo to poznati za 1:10 - z minimalno investicijo, zgolj z napeljavo kabla!

Tudi če kasneje nadgradiš zadeve z neko Mesh igračkarijo - vsaka Mesh naprava, ki bo priključena preko kabla, se ti bo zelo poznala pri kakovosti delovanja!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

dkulcar ::

V tistem koncu hiše, kjer imam slab signal imam TV in telekomov modem.
Lahko na tisti kabel priklopim router in potem TV modem v router? Je dosti nastavitev?

mat xxl ::

Ali imaš od Telekoma , res samo modem ali modem/router ?

Če zadnje priklopi TV modem direkt v Telekmo modem/router , Asusa pa zraven vzporedno, brez nastavitev in bo delalo, seveda je potem Asus za mrežo dalje in uporabo, na Telekomovem pa odklopiš wi fi....

To lepo deluje, čeprav telekomovci pravijo, da to pa ne bo delalo .....

floyd1 ::

Tako ne le, da se zaradi posrednika hitrost prepolovi, zaradi slabega 'razumevanja', se to razmerje še toliko bolj poslabša - do stopnje, ko se občasno celo povezava podre in celo ponovna vzpostavitev povezave pade.

Skratka to, kar ti misliš, da je ojačevalnik, sploh ni ojačevalnik, temveč repetitor, ponavljač, posrednik in moraš njegovo vlogo tudi tako gledati.

Raznorazni Mesh-i so danes zadnji krik mode, ampak v bistvu zgolj dodajajo dodatne 'posrednike'. Če se z prvi ne uspe dobro razumeti, vpraša še drugega "ali si ti razumel?". Več kot jih imaš razpostavljenih, večja je možnost, da bo stvar bolje delovala - hkrati pa če mora podatek čez dva posrednika se s tem spet znižuje razpoložljiva pasovna širina in odzivnost.

Če hočeš stvari imeti da delajo 1A, si napelji kabel do oddaljenega konca in tisti 'ojačevalec' nanj priključi kot accesspoint. Običajno ti 'ojačevalniki' nisi bogved kako dobre dostopne točke, vendar v tvojem primeru bi se moralo to poznati za 1:10 - z minimalno investicijo, zgolj z napeljavo kabla!

Tudi če kasneje nadgradiš zadeve z neko Mesh igračkarijo - vsaka Mesh naprava, ki bo priključena preko kabla, se ti bo zelo poznala pri kakovosti delovanja!

Točno tako. Dodal bi le še to, da se da za ceno enega "oh in sploh" gaming routerja nabavit ubiquiti komplet router + 2x acess point, ki bo v delovanju posekal vse te drage igračke.

damirj79 ::

Ja kakšen pa je ta "gaming" router? Za ceno do 200€ ne vem, če se kakšen najde, ampak roko na srce, tudi ubiquiti router +2x AP ne bo samo 200€.

Furbo ::

https://eu.store.ui.com/collections/rou...
pa ena točka, bo kar mal več ja. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zuz3k ::

Pozdravljeni

zanima me ena situacija in sicer
v dvonadstropni hiši bi rad imel internet, imam dostopno točko ki pa je zazana 10 m od hiše

potrebujem napravo, ki bi signal ulovila zunaj hiše in pa ga tudi oddajala znotraj hiše
po obeh nadstropjih spodnjem ter zgornjem

zdaj ali

rešitev 1:

kateri repetitor je tako močan, da bi sprejel signal ki je zaznan 10 m izven hiše
in bi ga oddajal v prostoru?


rešitev 2:

imam zunanjo anteno 5 GHz, ki zgleda tako zunanja antena ima pa takšen priključek priključek zunanje antene

tole bi prilopil baje se da priklopit na router linksys wrt 54 GL ali brez GL, ki bi to omogočal?

se pravi bi sprejemal signal v zgornjem nadstropju in pa ga oddajal v spodnjem


lp
Life is a psychological game.

blackbfm ::

Wrt54gl deluje samo na 2.4ghz tako da ti 5ghz antena ne nuca. Repetitorji so slaba resitev.

Resitev 3:

1. Ce je signal zunaj hiter bi jaz postavil posebej router oz ap v wifi klient nacinu da izkoristis max, sam sem to pocel zgolj na routerjih z openwrt podporo. Se pravi bi ta naprava dobila funkcijo modema.

2. Postaviš en glavni router in povezes prej omenjeno napravo prek kabla.. Tako lahko dobis povsem ločeno domace omrezje, vključno z lastnimi wifi nastavitvami in polno pasovno sirino.

3. Probas po hisi ce dela vredu, ce ne, probas razmisljat o powerline ce se ti ne da vlect kablov in v mrtvi kot hise dodas se kaksen ap.

Tole ni glih foolproof postopek, ker moras mal vedet kaj kam vstekat, pa kaksen ip nastavit da ne pride do konfliktov...je pa sigurno najbolj optimalen
««
73 / 126
»»