» »

Kateri router?

Kateri router?

««
105 / 127
»»

blackbfm ::

starfotr je izjavil:

Glede na to, da velika večina uporablja wifi 4 ali celo wifi 3 in novejših sploh ni vgrajenih v modeme od ISPjev, potem je to to. Folk ne rabi ekstra hitrih povezav za brskat po jutubu in fejsbuku.


vsaka nova wifi generacija prinese bistveno zmogljivejši hardware.. tudi ce ne koristis zadnji wifi standard bi mreža morala delovat bolj stabilno, vec ko je priklopljenih naprav bolj je to izrazito

bobby ::

Wrt54gl anyone with ddwrt :)
Ali pa 1900AC z ddwrt :)
Ampak vi bi maljauznt TB/s v home, ker imate ultra duper blueray za gledat oa maaase TB na dan za pretocit iz levega kupa na desnega,... ?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

blackbfm ::

folk ima na optiki 100/100 in vec, wrt54gl pa zmore realno nekih 20mbit, en bolj zahteven uporabnik ga ubije, bognedaj celo familijo dat gor na wifi

-Neverhood- ::

Hvala vsem za mnenja.

Sedaj razmišljam, da bi si nabavil kar tole:
TP-Link Deco X20 AX1800 Domači Mesh Wi-Fi 6 Sistem

https://edigital.si/mesh-router/tp-link...

Če prav vidim in razumem, je potrebno samo enega priklopit na UTP kabel (ta bi bil pri T2 Innbox modemu in skrbel za 1. nadstropje), drugega bi odnesel v mansardo in tretjega v pritličje - tedva mi nebi bilo potrebno priklopit na UTP kabel ampak samo v elektriko - če pa bi jih priklopil še na UTP kabel bi verjetno delala še bolje - je tako?

bobby ::

Zato sem pa 1900ac dodal,..
54gl je starosta ki se ji po stabilnosti redkokater ruter kosa,...
In oa homeuser,.. To da sisate torrente na polni dol, ker bote nekoc nekaj nekomu rekl, da imate na smesnem nasu, ki ima 2x20TB hdd vse oh insploh ultraresolucije starwarsow,... Ah dej no. Se enkat, homu luzer, ne ze na pol spjevc in igrackar vmes. To je nadkasta homeuserjev, kot je Op.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

fujtajksel ::

blackbfm je izjavil:


vsaka nova wifi generacija prinese bistveno zmogljivejši hardware.. tudi ce ne koristis zadnji wifi standard bi mreža morala delovat bolj stabilno, vec ko je priklopljenih naprav bolj je to izrazito


Z vsako novo generacijo wifi je upanje da bo tisto kar je prišlo tri generacije nazaj končno približno delovalo med različnimi napravami ;(

dvihtelic ::

Sedaj imam mesh od tp-link,rad bi nabavil pa dober router. Potreboval se bo za igre ( PC,PS4 in 5), tablica in telefoni, imam pa linijo optiko 300mb.
Kaj priporočateda bonakup top in ne bo prekinitev in podobno.

MrStein ::

Invictus je izjavil:

Kupi najcenejši router z AC podporo in je to to... Ali pa 2, pa jih daj na raylične kanale, ki se ne prekrivajo. Tudi ne s sosedi.

Ampak čudežev na Wifiju z brzino ne moreš pričakovati...

1Gbit kabel naščije Wifi vedno...

najcenejši --> recept za katastrofo *

Moderen wifi gre komot čez 500 Mbps. Za brskanje po fejsu več kot dovolj.


* to ne pomeni, da ne kupiti ničesar z dna cenovne lestvice, ampak zgolj, da ni "najnižja cena" prvi kriterij
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IsatoNagano ::

Prosil bi za malo pomoči pri nakupu routerja. Rabim nekaj enostavnega za domačo uporabo, cena pod 50€. 2 do 3 naprave preko wifija, eno nadstropje.

Trenutno uporabljam 10+ let starega Linksysa in se je začelo dogajat, da naprave do reboota routerja zgubijo povezavo.

sfaljk ::

Jaz imam TP Link Archer C80. Na mimovrste je 45€. Zadeva deluje odlično. Preberi si kakšen review.

Han ::

Archer AX10 je novejši in strojno precej boljši, stane pa le malenkost čez 50 eur.

https://www.techtradecenter.si/tplnc-ar...

Pod 50 eur npr. Asus RT-AC57U.

https://links.si/wireless-router-asus-r...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

IsatoNagano ::

sfaljk je izjavil:

Jaz imam TP Link Archer C80. Na mimovrste je 45€. Zadeva deluje odlično. Preberi si kakšen review.


Tale zgleda kar fino, hvala.

Mi lahko kot totalnemu laiku nekdo razloži razliko med tem in Archer AX10? Se za basic domačo uporabo (2-3 wifi naprave, dvosobno stanovanje) splača dati še teh 10€ več, ali razlike ne bom občutil?

blackbfm ::

c80 = 1 core, 64mb ram
ax10 = 3 core, 256mb ram

razlike ne bos obcutil dokler router ne bo počepnil iz nekega razloga, na ax10 je to manj verjetno ker ima zmogljivejši hw

maticm ::

Alim ima kdo doma katerega od teh dveh modelov? zanima me kako ste zadovoljni, praktične izkušnje, stabilnost, pregrevanje,...

maticm ::

Sem malo prebral reviewe na amazonu in precej folka jamra, da se AX10 pregreva, kar v večini primerov pomeni, da je zadeva nauporabna...

Boobiz ::

Lahko da se pregreva tistim, ki zadevo žgejo na polno, majo močne internet povezave in/ali na te uboge že tako podhranjene in ničvredne naprave obesijo še VPN. Za domačega uporabnika, kjer stvar skoraj nikoli ne vidi polne obremenitve, temperatura ne bi smela biti problem.

Anyway, tale marketing slide mi je blazno všeč :))

 slika

slika



Wifi je more better kot gigabit kabel. :D
I'm drunk, what's your excuse?

sfaljk ::

Kot sem že zgoraj napisal imam Archer C80. Pred skoraj letom dni sem iskal nek soliden router zaradi šolanja in delo od doma. Plačal sem okoli 55€ pri enaa. Na njem je preko WiFija priklopljenih 11 naprav. Preko kabla so priklopljene 4 naprave. Pokriva stanovanje veliko 100 m2. Nameščenega imam na hodniku tako, da je signal po vseh sobah. Šolanje na daljavo dveh otrok in ženino delo od doma je spravil čez brez težav. Ali se pregreva ali ne nimam pojma, nisem nikoli preverjal. Pred tem sem uporabljal modem / router, ki sem ga dobil pri A1 in je zadeva kar močno štekala, ko so laufali vsi zoomi in teamsi. Ker imam povezavo preko optike 200/40, se mi je zdelo, da je verjetno težava v routerju in številu naprav. Nisem se motil. Zaenkrat zadeva deluje B.P. Imel sem željo po nakupu WiFi6 routerja, saj imamo vse tri prenosnike in tablici, ki ta protokol podpirajo, vendar je bila težava v ceni in dobavljivosti. Če me spomin ne vara so bile takrat vse naprave, ki so to podpirale in imele neko zmerno ceno med 70 in 80€ "out of stock".

Da zaključim za ceno pod 50€ se mi zdi to odličen router in iz lastnih izkušenj lahko povem, da za družinsko uporabo tudi stabilen. Bi pa verjetno danes vseeno posegel po nekem Wifi6, se pravi TP Linkovih AX serijah. Verjetno ne po vstopnem AX10, bi se pa stegnil po AX50, ki je med 70 in 80€.

Moje mnenje.

Invictus ::

Al se sam meni zdi, al pa so cene routerjem padle izpred enega leta ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

Na njem je preko WiFija priklopljenih 11 naprav. Preko kabla so priklopljene 4 naprave. Pokriva stanovanje veliko 100 m2. Nameščenega imam na hodniku tako, da je signal po vseh sobah. Šolanje na daljavo dveh otrok in ženino delo od doma je spravil čez brez težav.


To ne pomeni nič, zakaj, z WIFI je tako če imaš okoli sosede sploh bedake z ojačevalci "da bo čim bolj vleklo", bo tvoj signal trpel ne glede na to kakšno opremo imaš.. v hiši na samem boš z isto opremo lahko dosegal bistveno višje hitrosti

dvihtelic ::

Kako je z Mikrotik routerji, da pokrijejo 100m2 hiše z debelimi stenami?

scipascapa ::

SFAJK: jaz imem belega TPLINK C9, dela ko šus 5 let skoraj.

Invictus ::

dvihtelic je izjavil:

Kako je z Mikrotik routerji, da pokrijejo 100m2 hiše z debelimi stenami?

Wifi ima standardizirane moči, tako da firma ne pomaga veliko.

Poleg tega ne moreš nastaviti moči na klientih...

Vsaj večinoma ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

Han je izjavil:

Archer AX10 je novejši in strojno precej boljši, stane pa le malenkost čez 50 eur.

A se ga da montirati na steno (da ima zadaj luknje za vijake)...

Se mi zdi, da zadnje čase takih ni več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dvihtelic ::

Invictus je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

Kako je z Mikrotik routerji, da pokrijejo 100m2 hiše z debelimi stenami?

Wifi ima standardizirane moči, tako da firma ne pomaga veliko.

Poleg tega ne moreš nastaviti moči na klientih...

Vsaj večinoma ne...

Ok kaj pa potem priporočaš?

Zimonem ::

Če nimaš UTP po bajti in je osnovna dostop po wifi , so Deco powerline kar solidna izbira.

Han ::

AX10 lahko obesiš na steno...

https://dongknows.com/tp-link-archer-ax...

Nikonja ::

ISP-ju date 50 ali več eur NA MESEC za internet in tv, ampak za ruter katerega menjate na 5-6 let vam je problem dat več kot 50 eur???
Sej vas tudi Dacia bo pripeljala na cilj, ampak vas bo večina rajš pustila krat 3 kakšnoj nemškoj znamki, ane!

Če res samo surfate, zoomate, občasno kakšen Netflix pade potem pa ja, kupite najcenejši drek in uživajte, če pa ste torrent frik, imate 10 klijentov na wifi-ju, gejmate po mreži, imate optiko od 500mbit, pol pa mi reeees ni jasno zakaj je problem dat več kot 100 eur za ruter?
Plus to ne predlagat kot alternativo mesh-u 2 poceni ruterja ker to niti blizu ne funkcionira kot mesh in je bolano nepraktično! Očitno niste v živo videli kako mesh funkcionira, ker enkrat ko to vidiš, te wifi extenderji, ap z poceni ruterji... ne zanimajo, verjemite ker sem vse testiral.

maticm ::

Kakšen pa je Onemesh od TPLinka, vidim, da podpira C80? Ima kdo kaj izkušenj?
Moram z Wifi pokriti dve hiši, med hišama pa je potegnjen optični kabel ter dva 1000MB optično bakrena pretvornika. Namen tega je, da se ista mreža podaljša do druge hiše - ter ne plačuje dveh ISP-ju.
Sedaj je v hiši, kjer je nameščen ISP modem nameščen ruterLinksys E3200, ki tala DHCP nato pa bi se prek LAN porta ter optike (bakreno-optičnih pretvornikov) podaljša to isto mrežo do druge hiše ter tam postavi AP (recimo TP Link Archer C80). Mogoče bi opcijsko menjal tudi Linksysa čim boljšim. Je to dobra ideja?

novak-t ::

kaj bi bila pametna alternativa ubiquiti ER-X-SFP? Nikjer več ga ne dobim

Ales ::

Je kdo v živo uporabljal ASUS RT-AX92U ali AiMesh z dvema ASUS RT-AX92U? Kake izkušnje iz prve roke?

st1212 ::

@novak-t, poglej si tega mikrotika.... Če te ni strah njegovega OS, potem mislim da bi bil ustrezna menjava.

Daniel ::

novak-t je izjavil:

kaj bi bila pametna alternativa ubiquiti ER-X-SFP? Nikjer več ga ne dobim


Če ne rabiš SFP se najde marsikaj, če ga rabiš pa piše zgoraj.

novak-t ::

sfp sem mislil bolj zaradi 5 poe. Sem zdaj najdu na zalogi er-x v edini trgovini - MELOM, po 2 urah aktivnega iskanja er-x in er-x-sfp. Povsod vse prodano. Sem pa hotel ubiquiti zaradi AP

floyd1 ::

Sem pa hotel ubiquiti zaradi AP

Verjetno veš, da ER-X in ubiquiti UAP niso v istem "ekosistemu" in imata vsak svoj vmesnik za nastavljanje? Če bi želel isti sw vmesnik, bi moral namesto ER-X nabaviti USG.

Sicer pa imam točno takšno kombinacijo (ER-X in UAP (2x)) in dela enkratno, tudi domet je z "LR" varianto AP zelo dober.

ToniT ::

Si pogledal pri Wlan Sat?

novak-t ::

floyd1 je izjavil:

Sem pa hotel ubiquiti zaradi AP

Verjetno veš, da ER-X in ubiquiti UAP niso v istem "ekosistemu" in imata vsak svoj vmesnik za nastavljanje? Če bi želel isti sw vmesnik, bi moral namesto ER-X nabaviti USG.

Sicer pa imam točno takšno kombinacijo (ER-X in UAP (2x)) in dela enkratno, tudi domet je z "LR" varianto AP zelo dober.

Ja to vem, ampak še vseeno bolj ziher skupaj lepo špila, kot da bi mikrotik al pa tp-link vmes štulil.
Bom tudi jaz imel LR varianto, najprej bom eno namestil v pritličju, potem pa bom vidu, ali bom rabil za 1 nadstropje še eno. Imam staromeščansko hišo, tako da zna bit, da mi bo do 1 nadstropja požrlo signal tudi od LR. Trenutno od ISP dela wifi samo v prostoru kjer je in prostor nad njemu, povsod drugje je že prešvoh.

ToniT je izjavil:

Si pogledal pri Wlan Sat?

Te trgovine pa nisem našel. Dobro, sedaj sem že er-x naročil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

SG_101 ::

V zgornjem nadstropju bi rad imel wifi (vlece le v spodnjem nadstropju). Ker imam v zgornjem nadstropju vec upt vticnic me zanima katero napravo kupiti, da bi jo priklopil preko utp kabla, le ta pa bi oddajala wifi - enak wifi kot v spodnjem nadstropju, ne da mi naredi novega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SG_101 ()

Ales ::

Pod pogojem, da so te UTP vtičnice na drugem koncu priklopljene na tvoje domače omrežje in dejansko imaš internet tudi na drugem nadstropju, potem rabiš brezžično dostopno točko AKA wi-fi access point.

NejcSSD ::

Da si bojo wifi tocke podajale naprave med sabo je najboljsa resitev roaming - Ubiquiti access points
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zimonem ::

Ma že nekaj časa ne več. Tudi za doma ne. Pustimo pa še kako jim je ratalo zjebat firmware.

NejcSSD ::

Jaz imam tri AC LR po 90/ kos vsak štuk svojo na 220m2 ni enega koticka na pokritga - mansarda pritlicje klet
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zimonem ::

Fajn uživajmo. Samo ne naslednjić spraševat kako se spravi igmp promet čez , pa zakaj se ob določenih posodobitvah vidi kaj kar se med sabo nebo smelo. Pa kako dela quos.
Stvar je padla od super apjev na glavobol.
V praksi so bližje tplinkovem Deco seriji , kot pa omadi dandanes. Poslovne rešitve pustimo pa sploh pri miru. Edina reč , ki je še solidna od njih so stikala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Ales ::

NejcSSD je izjavil:

Da si bojo wifi tocke podajale naprave med sabo je najboljsa resitev roaming - Ubiquiti access points

To znajo tudi drugi. Ubiquity ima OK marketing in v nekem trenutku so imeli OK naprave, to je pa to.

Daniel ::

Gre tudi pri Mikrotikih preko Capsmana. Vsaj meni dela precej solidno, res pa, da Mikrotik še nima novejših WiFi standardov v splošni rabi in je njegov Wifi nekoliko počasnejši, tam nekaj čez 200 Mbit na 5 ghz.

assez ::

Zanima me, kakšen je najelegantnejši način za izklopiti vse reklame, ki se prikazujejo na internetu?

Zimonem ::

Sekira ali špaga.

SG_101 ::

Ales je izjavil:

Pod pogojem, da so te UTP vtičnice na drugem koncu priklopljene na tvoje domače omrežje in dejansko imaš internet tudi na drugem nadstropju, potem rabiš brezžično dostopno točko AKA wi-fi access point.


Tole bi bilo ok?
https://www.mimovrste.com/dostopne-tock...

Fsegula62 ::

assez je izjavil:

Zanima me, kakšen je najelegantnejši način za izklopiti vse reklame, ki se prikazujejo na internetu?


Pi-hole gre večino, ampak youtubovih na žalost v 99% ne, ker listo nonstop posodabljajo. Na pcju gre z ublock, za iphone youtube app pa še nisem našel rešitve.

Zimonem ::

Vsak ac more bit danes če kupuješ. N prodajajo na kile.

assez ::

Iščem best buy do 100 EUR.

AX50 se mi zdi dobra opcija. Ga morda kdo ima?
««
105 / 127
»»