» »

Kateri router?

Kateri router?

««
87 / 126
»»

Han ::

Argica ::

So Xiaomi routerji kaj dobri?

Bobr123 ::

Bobr123 je izjavil:

Izgleda da ima naš 2 leti star Xiaomi R3G probleme z buffer bloatingom ali nekaj podobnega.

Iščem alternativo zanj (optika 100/10). Kaj menite o Tp-link AX1500 Wi-Fi 6 Routerju?

Lp


Ali obstaja kakšna boljša alternativa za ta denar?

Skyman ::

kak predlog za ruter do 100EUR

Gledal sem brezžični ASUS RT-AC68U, AC1900, ASUS RT-AC66U,(oba sta cca 115EUR hvalijo Asuswrt-Merlin firmware) kar je max budget.Ali kaksna alternativa nekje do 100m2 mora pokriti.Glede na to da sta malo starejsa ruterja,mnenje? ali kaj novejsega oz cenejšega

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

MrStein ::

A so ti ruterji kaj bistveno zmogljivejši od prejšnje generacije?

Vidim, da imajo marsikateri dve ali celo štiri CPU jedra.
Frekvence gredo do 1Ghz (redko čez).

Ampak routing in packet filter v Linuxu je baje(?) bolj ali manj single thread.
Torej, koliko so v praksi hitrejši?

Zanima me zmogljivost rutanja, torej po domače "za kako hiter internet priključek so uporabni" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

broken/link ::

Bobr123 je izjavil:

Izgleda da ima naš 2 leti star Xiaomi R3G probleme z buffer bloatingom ali nekaj podobnega.

Iščem alternativo zanj (optika 100/10). Kaj menite o Tp-link AX1500 Wi-Fi 6 Routerju?
Lp

si ga poskusil že flešat na openwrt?
predzadnja verzija dela super. z zadnjo verzijo (cca 14dni nazaj) mi na random 5GHz zreboota, ampak nisem še šel raziskovat zakaj.

Argica ::

Nebomgabiksa ::

Mesh je postavljen (2x RT-AC68U) in zadeva špila kot mora :-)

Bobr123 ::

broken/link je izjavil:

Bobr123 je izjavil:

Izgleda da ima naš 2 leti star Xiaomi R3G probleme z buffer bloatingom ali nekaj podobnega.

Iščem alternativo zanj (optika 100/10). Kaj menite o Tp-link AX1500 Wi-Fi 6 Routerju?
Lp

si ga poskusil že flešat na openwrt?
predzadnja verzija dela super. z zadnjo verzijo (cca 14dni nazaj) mi na random 5GHz zreboota, ampak nisem še šel raziskovat zakaj.


Imam zastarelega Padavan-a, OpenWrt še nisem preizkusil. Hvala za nasvet.

hovnik ::

Pozdravljeni

Iščem router/access point s čim boljšim dometom.
Na njega bi se povezalo nekaj mobilnih naprav, pametne luči, garažna vrata in android tv box.

Trenutno imam innbox f60 od T2, optika 100/10, v enem kotu hiše. Na njega je s kablom priklopljen IPTV in PC, ostale naprave so povezane prek WiFi.
Hiša je 2 etaži po približno 100m2, s tem da zgornja etaža trenutno ni prioriteta.
Sedaj bi rabil wifi signal pripeljat še do sobe na drugi strani hiše in garaže, ki je pod to sobo.
Od trenutne pozicije modema je vmes še hodnik in 2 stene debele približno 30cm in do te sobe signal skoraj ne pride.

PARTyZAN ::

Pokritost se rešuje z večimi dostopnimi točkami, ne nakupom "routerja z več dometa". Moč oddajanja je pri vseh znamkah praktično enaka zaradi regulacij.

OldSkul ::

Točno tako. Jaz imam v vsakem nadstropju eno dostopno točko + ena je še zunaj. Ubiquiti oprema.

scipascapa ::

1 soliden router + extender ali access point.

Horzy ::

Pozdravljeni. Rabil bi malo pomoci in sicer v 45 m2 stanovanju zelim nadgraditi wifi signal, saj imam v spalnici android box, sedanji router je sicer mali Mikrotik, vendar do 300mbps, povezavo imam 350mbps... Na Mikrotik je priklopljen vse (PC, EON box; wifi - TV in android box), pa je ze malo bandwitha za vse :)).

Ali mi lahko do nekje 80 eur priporocate kar router ali lahko kaj razbremenim in uporabljam se staro konfiguracijo.

Hvala

hovnik ::

PARTyZAN je izjavil:

Pokritost se rešuje z večimi dostopnimi točkami, ne nakupom "routerja z več dometa". Moč oddajanja je pri vseh znamkah praktično enaka zaradi regulacij.


To mi je jasno da drug router na istem mestu ne bo naredil čudeža. Mislil sem povleči utp kabel na drugo stran hiše in tja postavit router/acces point. Bi pa rabil nasvet katerega, ker se ne spoznam preveč na te reči. Visoke hitrosti in najnovejši standardi niso pogoj, bi rajši videl da pokrije čim večje območje.

PARTyZAN ::

Kaj pa če povlečeš kabel (kot si sam napisal na drugo stran hiše), in tam priklopiš samo dostopno točko? Če imaš na modemu še kak ethernet port frej, je to to. Ne rabiš novega routerja.

broken/link ::

Horzy je izjavil:

Pozdravljeni. Rabil bi malo pomoci in sicer v 45 m2 stanovanju zelim nadgraditi wifi signal, saj imam v spalnici android box, sedanji router je sicer mali Mikrotik, vendar do 300mbps, povezavo imam 350mbps... Na Mikrotik je priklopljen vse (PC, EON box; wifi - TV in android box), pa je ze malo bandwitha za vse :)).

Ali mi lahko do nekje 80 eur priporocate kar router ali lahko kaj razbremenim in uporabljam se staro konfiguracijo.
Hvala

iz malega mikrotika narediš export konfiguracije.
na novega mikrotika narediš import.

po moje bo to čist dost: https://mikrotik.com/product/hap_ac2

Horzy ::

Hvala.

Lp

svicar ::

Pozdrav...kupil sem nov Asus RT-68U verzija E1...zdej pa ne vem al ga pustit na tovarniškem ali ga dat na Merlin? Kaj mislite? (moti me, da na tovarniškem ne vidim kdo je prijavljen preko guest omrežja..Imaš samo spisek vseh na wifiju)

igor0203 ::

Jaz bi dal gor Merlina...če nič drugega, bojo posodobitve bolj pogoste kot pri tovarniškem fw.

Nebomgabiksa ::

Ne vem, če so bolj pogoste - recimo, da je bolj dodelan :-)
Asus uradni FW 385.20490, Merlin 384.17_0

svicar ::

zdej je gor firware 3.0.0.4.384_45713..in mi nabiva naj ga posodobim...Naj ga posodobim ali dam direktno gor Merlin? Kaj je potreben kakšen factory reset prej?

Nebomgabiksa ::

Jaz sem že v tistih letih, da zadeve ki delujejo, pustim pri miru :-)
Ostal sem na stocku zaradi AiMesh-a...

Zgodovina sprememb…

sbor ::

Imam nadzorno wifi kamero (full hd) povezano na tplink 1043 z dd-wrt firmware-om.
Ko nadzorna kamera ni priklopljena, router stabilno daluje brez prekinitev, čim se priklopi kamera, se pojavljajo rebooti routerja (nanj priklopljeni še do 5 telefonov, brezžični tiskalnik, žično pa android tv box, nas strežnik in PC).
Je router prešibak za toliko naprav? Kaj predlagate za zamenjavo - čimveč pasovne širine na 2,4ghz?

Han ::

Tako je. Danes je minimum Archer C6, za večje obremenitve npr. Archer AX1500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

sbor ::

Se splača investicija v wifi 6? Kot je na primer Archer AX1500?

mtosev ::

Če misliš imeti router 5+let je odgovor da.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

Ni samo investicija v WiFi 6, ampak tudi v hitrejši 3-jedrni procesor, več spomina, OS z več nastavitvami... Skratka, bolj zmogljiv router bo služil namenu na daljši rok.

scipascapa ::

Archer AX15000

pri nas ga že ni?

JamesQ ::

Živjo

Kakšna je sedaj situacija glede WIFI-6 in WPA2 oz. WPA3 protokola? Prebral sem, da naj bi bil WPA3 sicer boljši od WPA2, amapak naj bi našli kritično ranljivost in v naslednji različici WPA3 bila rešena, ki ne bo kompatibilna z originalnim WPA3?

Se splača še malce počakati glede WIFI-6 routerjev in WPA3 podporo? Ima WPA2/WPA3 sploh kako pomembnejšo vlogo za domačega uporabnika?

Najlepša hvala.

LDŽ

dvihtelic ::

sedaj imam Deco mr4 3 sisteme, bi zamenjal z Arher ax3000, se splaca?

broken/link ::

Najprej se moraš vprašat, če rabiš.
Ker kaj se splača in kaj ne je lahko kaj hitro filozofsko vprašanje.

dvihtelic ::

rad bi da bi delovqlo brez tezav. Sedaj imam kamere zunaj hiše in jih ne morem povezati na sistem. zato bi rad čim boljši prenos in pokritost.

MrStein ::

JamesQ je izjavil:

Živjo

Kakšna je sedaj situacija glede WIFI-6 in WPA2 oz. WPA3 protokola? Prebral sem, da naj bi bil WPA3 sicer boljši od WPA2, amapak naj bi našli kritično ranljivost in v naslednji različici WPA3 bila rešena, ki ne bo kompatibilna z originalnim WPA3?

Se splača še malce počakati glede WIFI-6 routerjev in WPA3 podporo? Ima WPA2/WPA3 sploh kako pomembnejšo vlogo za domačega uporabnika?

WPA3 je softverska zadeva in se lahko vklopi na večini ruterjev z nadgradnjo FW.
Je pa res, da ti večina proizvajalcev raje proda nov ruter.
Torej tako nadgradnjo imajo redki. Izjema so custom FW, kjer jih eni že imajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

svicar ::

Pozdrav vsem...nekako sem se odločil, da bom po hiši montiral 2-3 dostopne točke tp-link EAP110 (35eur). Na eni dostopni točki bi rad ustvaril tudi omrežje za goste. To je mogoče storiti preko ločenega vlana, kateraga pa sedanji ruter tp-link C1200 ne podpira (tudi za ruter RT-AC68U nism našel, da bi podpiral različne vlane). Zgleda da bo treba na ddwrt. Kateri ruter mi svetujete za dat gor DDWRT?

Xserces ::

Han kako so kaj AX routerji od asusa? AX58u. Drugace se pa res nikjer več ne dobi ac58u v1... Je pa zunaj ze v3
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

SeMiNeSanja ::

svicar je izjavil:

Pozdrav vsem...nekako sem se odločil, da bom po hiši montiral 2-3 dostopne točke tp-link EAP110 (35eur). Na eni dostopni točki bi rad ustvaril tudi omrežje za goste. To je mogoče storiti preko ločenega vlana, kateraga pa sedanji ruter tp-link C1200 ne podpira (tudi za ruter RT-AC68U nism našel, da bi podpiral različne vlane). Zgleda da bo treba na ddwrt. Kateri ruter mi svetujete za dat gor DDWRT?

Sodeče po TP-Link spletni strani, so EAP110 dostopne točke EoL - End Of Life.
To pomeni, da zanje ne smeš pričakovati posodobitev firmware-a ali kakršnekoli tehnične podpore.

Ali si prepričan, da res hočeš nekemu trgovcu pomagati prazniti stare zaloge?
EAP115 mislim da še ni EoL, stane pa samo malenkost več....Vsekakor pa tudi 115 variante niso več zadnji krik (podpirajo samo 2.4 GHz!) in jih na low-end nadgrajujejo z EAP225 dualband (2.4+4GHz) modeli, kateri pa so že malenkost dražji.

Daj še enkrat poglej, s čem se to spogleduješ, da ne bo potem kakšnega obžalovanja.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Han ::

Glede na specifikacije izgleda Asus RT-AX58U solidno, a je po moje vsaj 50 eur predrag. Dober nakup bo, ko mu bo padla cena pod 100 eur.

svicar ::

Pozdrav. EAP115 je (kot sem jaz razumel) popolnoma enaka stvar, s tem da nima poe adapterja priloženega. Glede 5gHz signala v moji hiši (kamen, 70cm zidovi) sem ugotovil, da nima smisla in lahko shajam s signalom 2,4gHZ in verjetno bo to aktualno še veliko časa. Seveda vem tudi za EAP225, vendar je njihova cena več kot x2 od EAP110.

SeMiNeSanja ::

svicar je izjavil:

Pozdrav. EAP115 je (kot sem jaz razumel) popolnoma enaka stvar, s tem da nima poe adapterja priloženega. Glede 5gHz signala v moji hiši (kamen, 70cm zidovi) sem ugotovil, da nima smisla in lahko shajam s signalom 2,4gHZ in verjetno bo to aktualno še veliko časa. Seveda vem tudi za EAP225, vendar je njihova cena več kot x2 od EAP110.

Mene je pri EAP110 predvsem to zmotilo, da na veliko piše "End od Life" - kar običajno pomeni, da se gre za proizvod, ki se ne proizvaja več, ga proizvajalec ne prodaja več (na trgu se najde le še stare zaloge - EoL je v povprečju nekje med 2-5 let po EoS - End of Sales!) in ne uživa več proizvajalčeve podpore. Slednje pa zna biti kritično, ker ne moreš pričakovati niti kritičnih popravkov firmware-a (lahko le upaš, da so vse 'otroške bolezni' že zdavnaj odpravljene).

Tudi če je EAP115 kvazi 'popolnoma enaka stvar' (bi to vseeno še malo preveril), pri tem modelu namreč NE piše, da je EoL. Lahko da ima podobne karakteristike, v resnici pa se gre za drugo zadevo. Tu TP-Link kar malo preveč muti, saj se niti slike EAP110 ne ujemajo s tistimi, ki jih za ta model prikazuje npr. ceneje.si.

Je pa res, da je cena izredno vabljiva....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

svicar ::

Pri EAP110 gre za 4 hardware verzije. Prej je bil tudi zunanji design drugačen. Sedaj pa sem ugotovil, da v zadnji hardware verziji V4 lahko omrežje definiraš ko guest in deluje tako kot mora. V prejšnjih verzijah si lahko samo vklopil da se naprave, ki so priklopljen na isti SSID niso videle med sabo (SSID isolation) videle pa so vse na drugig SSID-jih. Skupaj lohko ustvariš do 8 različnih SSID-jev na enem AP.
Glede EAP115...zgleda da je sprememba na napajanju in na standardu poe. EAP110 ima zraven napajalnik poe in nima dodatnega vtikača za napajanje (samo rj45 konektor) medtem ko EAP115 ima še dodatni vtikač in zraven pride navaden adapter za napajanje (piše pa da se lahko napaja tudi preko poe) zato mi je EAP110 varianta bolj zanimiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svicar ()

SeMiNeSanja ::

svicar je izjavil:

Pri EAP110 gre za 4 hardware verzije. Prej je bil tudi zunanji design drugačen. Sedaj pa sem ugotovil, da v zadnji hardware verziji V4 lahko omrežje definiraš ko guest in deluje tako kot mora. V prejšnjih verzijah si lahko samo vklopil da se naprave, ki so priklopljen na isti SSID niso videle med sabo (SSID isolation) videle pa so vse na drugig SSID-jih. Skupaj lohko ustvariš do 8 različnih SSID-jev na enem AP.
Glede EAP115...zgleda da je sprememba na napajanju in na standardu poe. EAP110 ima zraven napajalnik poe in nima dodatnega vtikača za napajanje (samo rj45 konektor) medtem ko EAP115 ima še dodatni vtikač in zraven pride navaden adapter za napajanje (piše pa da se lahko napaja tudi preko poe) zato mi je EAP110 varianta bolj zanimiva.

Jaz sem pred časom skušal izvleči kakšne informacije iz enega od slovenskih TP-Link distributerjev, pa sem moral ugotoviti, da mu očitno sploh ni v interesu prodajati EAP / Omada linijo - trži namreč tudi Ubiquiti, ki se kvazi prodaja 'sam od sebe'. Seveda potem obstaja nevarnost, da tak distributer ne bo hotel promovirat nekaj, kar je primerljivo, a cenejše - saj bi mu prinašalo manj zaslužka ob večjem trudu, ker se gre za razmeroma nepoznane proizvode za naš trg.

Problem pa je, da so potem do te linije tako zelo mačehovski, da ti praktično nič o njej ne vedo povedati, kaj šele, da bi imeli na voljo kakšne demo primerke. Res škoda.
Seveda pa se potem lahko tudi sprašuješ, kako bi bilo z podporo, če se ti kje zatakne...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Furbo ::

A ti rabi uvoznik povedati? Se ne da pogledati na splet od proizvajalca in v mnenja množice uporabnikov, kot pri Ubiquiti?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SeMiNeSanja ::

Furbo je izjavil:

A ti rabi uvoznik povedati? Se ne da pogledati na splet od proizvajalca in v mnenja množice uporabnikov, kot pri Ubiquiti?

Ti to resno?
Spletne strani proizvajalca ti povedo samo kako strašno super je neka stvar. Zatakne se pa že pri manjših tehničnih podrobnostih, ki jih moraš iskat kot detektiv, pa še potem nisi prepričan, če si našel pravo informacijo.

"množica uporabnikov" pa je podobna "množici uporabnikov" na S-T - vsak drugi je troll, ki proizvoda še nikoli v živo ni videl, od ostale polovice pa se v najboljšem primeru 1/3 spozna v to, s čem ima opravka. Kaj šele, da bi še kaj dosti vedeli o kombinacijah in primerjavah z drugimi podobnimi izdelki.

Kot kupec upravičeno pričakuješ take informacije od prodajalca. Tega pa bi moral ustrezno usposobiti.... ugani kdo!

A kaj, ko je vse okoli prodaje s 'spodobno predprodajno podporo' šlo v maloro. Vse manj je distributerjev, ki sploh še vedo kaj prodajajo. So samo še "Box - mover". Žal se je to preselilo tudi med prodajalce. Danes moraš z lupo iskati prodajalca, ki resnično ve kaj prodaja.
Jih pa deloma tudi razumem - zakaj bi kupcu poklanjal svoj čas in znanje - kupec pa potem gre na splet in za 10€ ceneje od tam naroči izdelke, ki si jih je pri tebi brezplačno ogledoval in se o njih podučeval. Manjka se samo še predrznost, da bi se potem pri tebi zglasil za podporo, ko bi šlo kaj narobe.

Ker praktično ni več nobenega resnega svetovanja, se kupce tudi veselo nateguje, tako kot so skušali zdravstvu podtakniti tiste 'ventilatorje', ki so bili neuporabni brez kupa 'opcijskih dodatkov'. Isto zgodbo vsakodnevno vidimo tudi v IT-ju. Stranka misli da je 'ugodno' kupila spodoben 'ventilator'... ko pa pride do tega, da bi ga hotela uporabiti, pa mora ugotoviti, da bo treba še nevem kaj vse dokupiti.
A prodajalec si mane roke - najprej je bil 'najugodnejši' in dobil posel, ker se stranki ni sanjalo, kaj to kupuje. Potem si pa še enkrat mane roke, ko stranki drago proda tiste 'opcijske dodatke'.

Ti pa še vedno zagovarjaš, da je dovolj, da si pogledaš spletno stran proizvajalca in malo povprašaš S-T? Ne vem no....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Furbo ::

Jaz sem za ubiquiti našel vse malenkosti, ki so me zanimale.

Potem imaš za ubiquiti par youtuberjev, ki zadeve razdrejo in predstavijo vse možnosti.

Pa nisem omenil slotech, ampak forum od proizvajalca, kot je Ubiquiti Community in kjer uporabniki ne šparajo s kritikami, če jim kaj ni všeč in si med seboj pomagajo.

Saj če je TP link isto sranje kot ubiquiti, samo ceneje, potem zagotovo vse to obstaja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BlaY0 ::

Kaj pa GL.iNet? Meni se zdijo OK.

SeMiNeSanja ::

Furbo je izjavil:

Jaz sem za ubiquiti našel vse malenkosti, ki so me zanimale.

Potem imaš za ubiquiti par youtuberjev, ki zadeve razdrejo in predstavijo vse možnosti.

Pa nisem omenil slotech, ampak forum od proizvajalca, kot je Ubiquiti Community in kjer uporabniki ne šparajo s kritikami, če jim kaj ni všeč in si med seboj pomagajo.

Saj če je TP link isto sranje kot ubiquiti, samo ceneje, potem zagotovo vse to obstaja.

"Če je..." - s tem si povedal, da ne veš.

Ubiquiti je že leta na tržišču in prihaja z višjega, manj zahtevnega 'poslovnega' nivoja, iz katerega 'pronica' tudi v domača okolja.

Pri TP-Link je zgodba ravno obratna: 'doma' je pri consumer rešitvah, v poslovna omrežja se skušajo prebiti, pri tem pa predvsem moti njihov sloves kot proizvajalec cenenih 'consumer' rešitev.
Community? Morda čez 10 let, ali nikoli...
"Močan community" pa je pogosto lahko tudi slab znak, da proizvajalec nudi skrajno bedno (ali predrago) podporo, tako da si morajo uporabniki pomagati sami, kakor vedo in znajo.

Vsekakor ni ravno cool, da se moraš pri izbiri nekega proizvoda zanašati na osebe, ki jih ne poznaš, katere ne nosijo nobene odgovornosti, neredko pa se še sami ne razumejo v to, kar drugim 'priporočajo'.

Če greš na nek velik tuj forum, npr. Spiceworks in vprašaš "kaj bi mi priporočili?", boš dobil odgovore vseh tipov. Največ je lover/hater 'svetovalcev', ki v bistvu alternativnih proizvodov niti ne poznajo. Neredko niti samo tehnologijo ne razumejo. Vedo le, da njim 'dela' ali pa 'ne dela'.
En kup jih je, ki ti nekaj priporočajo - pa ne vedo povedati zakaj. Ali pa je argumentacija na tako majavih temeljih, da bi z istim argumentom lahko priporočil katerikoli proizvod.
Najslabša vrsta 'svetovalcev' pa so neki očitni 'plačanci', kateri vletijo v forum in takoj prvi prispevek, ki ga je določeni nick kreiral, v treh besedah oglašuje proizvod X.
Zlata so vredni tudi tisti 'svetovalci', ki sami nikoli niso določenega proizvoda videli od blizu, tebi pa tupijo, kaj da boš zamudil, če ne boš točno tistega nabavil. Ob tem pa že v štartu zanemarijo, kaj si navedel kot svoje zahteve. Priporočajo proizvod X, čeprav ne izpolnjuje najbolj bistvenih zahtev. Kot bi spraševal kakšen avto ti priporočajo za šestčlansko družino, oni ti pa priporočajo nek kabrio.....a sami se vozijo s skirojem in busom.

No, pa saj na S-T ni kaj dosti drugače....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Furbo ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Furbo je izjavil:

Jaz sem za ubiquiti našel vse malenkosti, ki so me zanimale.

Potem imaš za ubiquiti par youtuberjev, ki zadeve razdrejo in predstavijo vse možnosti.

Pa nisem omenil slotech, ampak forum od proizvajalca, kot je Ubiquiti Community in kjer uporabniki ne šparajo s kritikami, če jim kaj ni všeč in si med seboj pomagajo.

Saj če je TP link isto sranje kot ubiquiti, samo ceneje, potem zagotovo vse to obstaja.

"Če je..." - s tem si povedal, da ne veš.

Ubiquiti je že leta na tržišču in prihaja z višjega, manj zahtevnega 'poslovnega' nivoja, iz katerega 'pronica' tudi v domača okolja.

Pri TP-Link je zgodba ravno obratna: 'doma' je pri consumer rešitvah, v poslovna omrežja se skušajo prebiti, pri tem pa predvsem moti njihov sloves kot proizvajalec cenenih 'consumer' rešitev.
Community? Morda čez 10 let, ali nikoli...
"Močan community" pa je pogosto lahko tudi slab znak, da proizvajalec nudi skrajno bedno (ali predrago) podporo, tako da si morajo uporabniki pomagati sami, kakor vedo in znajo.

Vsekakor ni ravno cool, da se moraš pri izbiri nekega proizvoda zanašati na osebe, ki jih ne poznaš, katere ne nosijo nobene odgovornosti, neredko pa se še sami ne razumejo v to, kar drugim 'priporočajo'.

Če greš na nek velik tuj forum, npr. Spiceworks in vprašaš "kaj bi mi priporočili?", boš dobil odgovore vseh tipov. Največ je lover/hater 'svetovalcev', ki v bistvu alternativnih proizvodov niti ne poznajo. Neredko niti samo tehnologijo ne razumejo. Vedo le, da njim 'dela' ali pa 'ne dela'.
En kup jih je, ki ti nekaj priporočajo - pa ne vedo povedati zakaj. Ali pa je argumentacija na tako majavih temeljih, da bi z istim argumentom lahko priporočil katerikoli proizvod.
Najslabša vrsta 'svetovalcev' pa so neki očitni 'plačanci', kateri vletijo v forum in takoj prvi prispevek, ki ga je določeni nick kreiral, v treh besedah oglašuje proizvod X.
Zlata so vredni tudi tisti 'svetovalci', ki sami nikoli niso določenega proizvoda videli od blizu, tebi pa tupijo, kaj da boš zamudil, če ne boš točno tistega nabavil. Ob tem pa že v štartu zanemarijo, kaj si navedel kot svoje zahteve. Priporočajo proizvod X, čeprav ne izpolnjuje najbolj bistvenih zahtev. Kot bi spraševal kakšen avto ti priporočajo za šestčlansko družino, oni ti pa priporočajo nek kabrio.....a sami se vozijo s skirojem in busom.

No, pa saj na S-T ni kaj dosti drugače....

Saj ne trdim, da vem. Ne vem nič o tej firmi in o njihovih izdelkih.

Sem pa opazil menja nekaterih, da je to isto dobro kot ubiquiti itd, kar osebno ne verjamem.

Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi bil tako nezadovoljen z vsem, bi tako firmo preskočil, v bistvu sploh ne vem zakaj se obremenjuješ z njo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SeMiNeSanja ::

Furbo je izjavil:


Saj ne trdim, da vem. Ne vem nič o tej firmi in o njihovih izdelkih.

Sem pa opazil menja nekaterih, da je to isto dobro kot ubiquiti itd, kar osebno ne verjamem.

Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi bil tako nezadovoljen z vsem, bi tako firmo preskočil, v bistvu sploh ne vem zakaj se obremenjuješ z njo.

Kaj jaz po kitajsko pišem ali kaj?

Kje sem napisal, da sem nezadovoljen z TP-Link poslovnimi rešitvami?

Napisal sem, da je beda, da danes pri nas ne moreš dobiti informacij iz prve roke o tem, kako se obnesejo 'v živo', da ti distributer raje ponuja Ubiquiti, ker z njim več zasluži, da ne moreš nikjer dobiti kakšnih demo primerkov, da bi se na lastne oči prepričal, kaj rešitev ponuja.

Prav nasprotno od tega, kar očitno ti razumeš - jaz bi rad, da bi bilo malo več 'pestrosti' na tem delu tržišča. Je prav dolgčas, če ti vsi v en glas papagajčkajo, da je Ubiquiti edina opcija, če hočeš doma imeti nekoliko bolj solidne dostopne točke. A spet nihče ne ve ničesar o TP-Link Omada, ki je s tem avtomatično 'diskvalificiran'. Upravičeno? Neupravičeno? Ne vemo! Eto, TO me moti!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zimonem ::

Kupiš in sprobaš. Če ponujaš rešitve se ne moreš zanašati na prodajalca. Saj spet ni nek denar. Od prodajalca te zanima bolj kako stvar servisira in uveljavlja garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()
««
87 / 126
»»