» »

Kateri router?

Kateri router?

««
49 / 127
»»

grašek ::

Kaj pa se dobi za okoli 30€?
Recimo da ni 100mbit?

Kabel je potegnjej do sobe in v PC (dela odlično, ampak še vedno druge naprave trpijo).
Neki router pač ki bi bil dober za telefon itd.

Kabel je potegnjej do sobe in v PC (dela odlično, ampak še vedno druge naprave trpijo).
Neki router pač ki bi bil dober za telefon itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grašek ()

Tilen ::

MrStein je izjavil:

Za čez zidove itak.

Kabel potegniti ali preko električne napeljave.
Je pa odvisno od okoliščin, mogoče bo kaki WiFi tudi šel skoz.


E4200 (v1) preverjeno deluje čez dve steni tudi 130-150 Mbit/s. Pred petimi leti sem enega kupil na Ebayu za 65 EUR. Danes bi moral biti še bistveno cenejši.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

smacker ::

Malo čez budget, je pa gigabitn: https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

scipascapa ::

kakega ARCHERJA C5 na ebayu ali bolhi....

Tilen ::

Tilen je izjavil:

Naročil 2 kosa, hvala. Upam, da ne stornirajo. :)


Še fotka. :)

RT-AC68U



Se je kdo igral z LTE bondingom? :P

simke :)

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

P3nzl ::

Pozdravljeni!
Iščem router, ki da za svojo ceno tam do 30EUR največ od sebe, s tem najbolj konkretno mislim na to, da ne bi več čas prekinjal ali imel kakšnih podobnih težav.

BlueBerry ::

Živjo,

iščem en ql ruter k bi mi mal ojaču wifi mrežo, mam tle hišo 4m stran pa mi ne vleče do garaže.
T2 optika 300/100, budget je pa tm do 220.


Hvala.
lp

scipascapa ::

blueberry za ta denar dobiš orenk mrcino že...ac68u ipd. kaj imaš sedaj?

Vedran ::

Ali kdo ima kakšne iskušnje s Ubiquiti router-ji in switch-i?
Predvsem s UniFi Security Gateway ali EdgeRouter?

SeMiNeSanja ::

Tisti, ki jih uporabljajo, jih ponavadi hvalijo. Ampak tako kot povsod velja, da imajo vsake oči svojega malarja. Predvsem imajo ljudje zelo različne zahteve. Ko se gre pa za varnost, pa tudi včasih popolnoma nasprotujoče razumevanje tega pojma.

Skratka moraš se sam prepričati, če ne veš kdo ti zadevo hvali in kakšni so njegovi kriteriji. Ni ga vraga, da se nebi dalo pri kakšnemu prodajalcu dobiti testni primerek in ga preizkusiti za nekaj dni.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ali pa kakšen test prebrati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

čuhalev ::

Ubiquiti se ne izplača. Raje kupim kakšen TP-Link.

Najnovejša posodobitev januar 2017 prinese na UniFi Security Gateway in Edgerouter 3 leta star Linux. Eh.

zmajcek1 ::

Pozdravljeni;

kateri cenovno ugoden router izbrati za LTE dostop,
za cca. 8 x wifi in 3x ethernet,

Ti od operaterjev so ok ?

ali je bolje vzeti kakega drugega, ki bi ga morda lahko uporabil tudi za kak drug dostop (ADSL..) ?

Iz ADSLa grem na LTE, routerja nimam, kako najbolje rešiti povezavo (router, modem...) računalnikov in ostale krame v svet.

Hvala

Lep pozdrav

monaco ::

Na zadevo sem malo že pozabil, zdaj pa je spet aktualno. Iščem cenovno ugoden access point. Po možnosti AC, ni pa nujno. 5ghz je bonus. Priklopljen bo preko kabla na Mikrotika.

ZAdeva bo sicer zunaj, toda pod streho, tako da dež in podobno ne more priti zraven (ni treba da je prav zunanji). (wrt-54gl je bi na tem mestu par let brez težav)

Prosim za kake konkretne predloge. Po možnosti z vsaj 180° pokrivanjem. Ali pa 2 kosa z 60° če je cena dovolj ugodna ;)
www.ramsak.si

BlueBerry ::

Zdej mam tole RAKETO
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

pa mam od hiše stran 4m kontejnerje, sicer mam štrom povezan med zgradbama tko, da gre tud net po elektriki sam bi še vseen hotu met wifi v obeh a je možno al ni zarad konzerve?

Dami ::

Vedran je izjavil:

Ali kdo ima kakšne iskušnje s Ubiquiti router-ji in switch-i?
Predvsem s UniFi Security Gateway ali EdgeRouter?

Imam ERL v1 in deluje brez problemov. Glede na hardware (čeprav je že stara zadeva) je konkurenca samo kak dražji mikrotik model. Updati so sicer druga zgodba. Planiram pa prehod na pfsense. Vsekakor pa boljše od tp-linka.
Aja imam še toughswitch za 3 ubnt kamere in bo imel kmal 2 leti uptima. Ga bom pa verjetno tudi zamenjal za Ubiquiti US-8-150W switch.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

Vedran ::

Dami,

ti imaš EdgeRouter LITE?
Razmišljal sem tudi o MikroTik-u RB3011 toda s njihovo konfiguracijo se nisem znašel,
zdi se mi da je Ubiquiti lažji za konfiguracijo.
Kaj pa je narobe s Ubiquiti update-i?
Kateri Pfsense model si gledal?
Kako si zadovoljen s Ubiquiti kamerami?
Zakaj planiraš zamenjati switch za UniFi switch (US-8-150W), ne pa za EdgeMax switch?
Mal sem bral teste in baje je EdgeMax serija boljša od UniFi glede router-jev in switch-ev.

Dami ::

Imam lite ja.
MK je jeba za novince, vendar ponuja swašta in tudi updati so redni. RB3011 ima kolega in je hud :)
edgemax bazira večino na CLI. Zelo počasi ponujajo zadeve preko GUI. Unifi platforma je dosti bolj poenostavljena in user friendly, hardware je pa enak (ERL = USG).
Updati so na vsake par mesecev, featurje dodajajo zelo zelo počasi, medtem k mogoče pofixajo stare buge, se pojavijo novi, ki jih prej ni blo itd...
Jaz sem ostal na 1.8.0 fw (trenutni je 1.9.1), ker mi pač dela, in imam slabe 9 mesecev uptime.
pfsense je samo software, hardware bo moj, ne mislim kupvat njihove komplet rešitve, če si to mislil.
Imam 3 uvc gen2 kamere. Na začetku je bil software polom. Šele zdaj, ko so že tak na voljo gen3, so kolkotok spacal skup da zadeva dela.
Unifi poe switch mislim vzet ker ne rabim komplicirat z edgemax switchi in da se bo skupaj poklapalo z unifi APji. Rabim ga samo za napajanje. Za osnovo moje mreže imam 2 cisco sg300-20 switcha.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Vedran ::

Kakšne so vaše izkušnje glede varnosti s 'Guest access' WiFi omrežji na domačih router-jih?

Testiral sem nekaj router-jev in opazil da pri večini prek 'Guest access' WiFi omrežja ni možno dostopati do GUI menija routerja in ni možno 'ping-ati' ostalih naprav v omrežju, toda Android aplikacija 'Fing - Network Tools' najde vse naprave v omrežju. Ali je to kaka varnostna luknja pri teh 'Guest access' WiFi omrežjih na navadnih domačih router-jih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

tomaz- ::

Še nasvet zame:

Linksys ea7500

Netgear nighthawk r7000

katerega izmed teh dveh in zakaj ?

HVALA !!!

Vanadium ::

Nighthawk, zaradi tomato podpore.

monaco ::

Ima kdo odveč kak brezhiben wi-fi router z dd-wrt in bi ga poceni odstopil? Pri starših je crknil...
www.ramsak.si

tomaz- ::

Evo, na koncu sem se odločil za ASUS RT ac87u .. Imam zdaj ASUS RT n66u , ampak rabim AC ruter.. Če bo tanovi tko delal kot ta, sem na konju :-)

ziggy89 ::

Oj, ima kdo kakšen predlog. Do okrog 100eur - lahko malo čez.

cca 50kvadratov brez kaksnih sten vmes ampak je pa veliko elektronike na enem mestu. 5ghz ac. Ne rabi se obnašati kot modem, ker bo v DMZ coni operaterjevega routerja (če operaterjev router postavim v bridge mode, mi ne bo bondal LTE povezave skupaj z DSL kar je naloga operaterjeve mašine). Je pa fajn, če je tudi pripravljen na kakšno steno vmes v prihodnosti.

Poleg tega, da ima dober signal pa mi je zelo pomembno, da ga je easy uporabljati - dober web UI, mobilna aplikacija itd. Ne bi pa gor nastavljal dd-wrt ravno zaradi vmesnika (in pa ker sem včeraj brickal svoj C5, ko sem ga poskušal spravit na C7 firmware :sadface: ) Kakšen prioritization bi bil kul zaradi vseh naprav in nujno guest network opcija.

Klasično okolje je, ena televizija, ki je povezana preko kabla (za lepsi 4K streaming), cca 5-6 mobilnih naprav v ozadju s katerimi se večinoma surfa po internetu (nekatere z AC nekatere brez te podpore), Večinoma en HD stream preko airplaya(tablica) na apple TV, ki je kar redno aktiven in pa stacionarni računalnik na katerem je gamin/streaming aktiven in pa še en prenosnik tudi za easz YT in pa socialne zadeve :)

Gledam že kar nekaj časa in mi je malo problem, ker je težko primerjati vmesnike, da vidiš koliko kontrole imaš preko njih za domače omrežje (dela kakšna naprava probleme etc).

Update: vzel sem Asus rt-68u za 122eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziggy89 ()

elfstone ::

Imam router RT AC68U verzija E1. Kupil sem ga predvsem z namenom, da naložim tomato fw. Kljub sledenju navodilom pa nikakor ne morem v rescue mode, od koder bi potem naložil tomato. Mogoče kdo pozna kakšno alternativno možnost nalaganja tomato fw?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elfstone ()

oyoy69 ::

kolikor vem, verziji c1 in e1 zaradi razlike v strojni opremi nista kompatibilni s tomato fw-jem.

mailer ::

Omenjen router ima odličen firmware že naložen in potrebe za tomatom ni.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

klemenSLO ::

monaco je izjavil:

Ima kdo odveč kak brezhiben wi-fi router z dd-wrt in bi ga poceni odstopil? Pri starših je crknil...

na bolhi maš 2 taka ...cca 20€
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Bwaze6 ::

Pozdravljeni.


Kupujem nov router, ker je Linksys WRT54G končno prepočasen za novo internetno povezavo.

Gledam predvsem eno funkcijo, možnost uporabe zunanjega diska za varnostno kopiranje določenih map na enem računalniku - predvsem so to fotografije, ki se jih je v zadnjih 10 letih nabralo za 2.2 TB. Trenutna shema varnostnega kopiranja je vse ročno, na dveh ločenih diskih v računalniku in na zunanjem USB3 disku. To zadnjo kopijo bi rad avtomatiziral, in me zanima, če ima kdo s tem izkušnje. Vem, da se za to primarno uporablja NAS, vendar gre res za zelo osnovno rabo.

ntfs-read-usb-3

ntfs-write-usb-3

Vidim, da se hitrost branja in pisanja na priklopljen zunanji disk kar močno razlikuje od routerja do routerja. Prav tako sem bral, da pri raznih routerjih (Asus) uporaba USB3 močno moti 2.4 GHz sprejem...

matobeli ::

Iščem nek ne najdražji pa še vedno OK AC router.

Malo sem gledal po netu in nekako je prišel v izbor TP-Link Archer C7 (v2), za cca 100eur bi bil pri meni. Če se mi bo dalo bi nanj namestil tudi openwrt (naj bi šlo na v2).

A bo to dovolj dobra mašina za streamat blueray kvaliteto čez al se bo sesulo ravno sredi filma?

BivšiUser2 ::

Bo. Lahko tudi nabaviš Archer C5 in upaš, da je revizija v1.2 - imaš v tem primeru identičen hardver, kot je archer c7 v2, samo softwersko zaklenjen. http://www.ebay.co.uk/itm/TP-Link-Arche...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

matobeli ::

Ah, to se mi pa verjetno ne bo dalo ukvarjati. Že za v2 bom moral težit trgovcem da preverijo če ni v1. Itak tega ni nikjer napisanega.

BivšiUser2 ::

matobeli je izjavil:

Ah, to se mi pa verjetno ne bo dalo ukvarjati. Že za v2 bom moral težit trgovcem da preverijo če ni v1. Itak tega ni nikjer napisanega.

Je napisano (pri tp-linkih na škatli, kjer je črtna koda).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

matobeli ::

To vem, mislil sem na to da v ponudbi na internetu nikjer ni pisano in moram dobit trgovca ki se mu bo dalo v skladišče pogledat kaj je kaj.

Sploh bom pa verjetno naročal preko computeruniverse in še čakam da mi povejo ali je v2 ali v1.

ziggy89 ::

elfstone je izjavil:

Imam router RT AC68U verzija E1. Kupil sem ga predvsem z namenom, da naložim tomato fw. Kljub sledenju navodilom pa nikakor ne morem v rescue mode, od koder bi potem naložil tomato. Mogoče kdo pozna kakšno alternativno možnost nalaganja tomato fw?



Poskusi https://asuswrt.lostrealm.ca/ Merlin. Kolikor sem gledal s tomatom ni neke hude razlike zame. Pa še bolj je stabilen, ker je razvoj baziran na orignalnem FW-ju (kar tudi pomeni da ga flashas prek spletnega vmesnika).

vilonja ::

Pozdravljeni!

Imam en problem. Nekaj časa nazaj sem kupil router linksys wrt1900acs v2. Zdaj sem ga posodobil na openwrt.
Firmware sam naložil točno tegale:
https://wiki.openwrt.org/toh/hwdata/lin...

Po namestitvi firmware pa ne morem priti v nastavitve routerja. z Ethernet se povežem na modem, potem naprej se pa iz routerja s kablom priklopim na prenosnik, da bi lahko spreminjal nastavitve routerja, a mi povezava 192.168.1.1 ne prime in nikakor ne morem priti v nastavitve routerja, tako da je trenutno router neuporaben, ker ga tudi nastaviti ne morem.

Upam da nisem brickal routerja, ker ne vem zakaj mi noče delati. Pri flashanju pa sploh ne vem kaj bi lahko šlo narobe, saj samo img izberes in nato samo potrdiš. V glavnem lepo bi vas prosil, če ima kdo kakšno rešitev, kako bi to rešil.

Flashal sem pa preko wifija, je mogoče to narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Han ::

vilonja je izjavil:

z Ethernet se povežem na modem, potem naprej se pa iz routerja s kablom priklopim na prenosnik
Resetiraj router in ga priklopi direktno na prenosnik prek kabla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

vilonja ::

Router sem odklopil iz modema, ga resetiral ter nato router povezal s prenosnikom. Preko povezave 192.168.1.1 ne pridem v nastavitve routerja.

mn ::

Odpri Command Prompt
Vpiši "ipconfig"
In poglej kaj ti piše pod "Default Gateway"

Možno, da ni 192.168.1.1 ampak nekaj drugega.

TOP ::

Če si ga resetiral je sigurno tale IP.Daj izklopi ga iz elektrike pa spet probaj.

vilonja ::

ipconfig is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file

Han ::

Kateri OS imaš? Ti LAN port deluje? So mrežne nastavitve privzete ali si kaj spreminjal?

vilonja ::

No v glavnem ne vem kaj je s tem prenosnikom narobe. Ta prenoynik sploh ni moj, tako da se sploh ne čudim.

Povezal z drugim računalnikom in prišel v nastavitve.

vilonja ::

Zdaj ko sem prišel v nastavitve, bi bil kdo dobra duša in me vsaj malo napotil, kako naj nastavim openwrt.

vilonja ::

Zdaj mi ga je uspelo pravilno nastaviti router. Sem pa mogel na siol poklicat, da sem lahko nastavil, da router vzpostavlja PPPoE.

Sem pa povečal transmit power iz 20db na 30db, ker mi v nekaterih sobah ni dobro lovil wifi. Zdaj, ko sem transmit power povečal, se je hitrost tam kjer je prej bolj slabo lovilo kar za dvakrat povečala.

Me pa zanima, če je to slabo za router, da ga ne bi preobremenil? Sicer pregreval se naj ne bi, ker je na polici in ni stlačen v neko omaro.

lopov ::

Za ugoden denar dobim rabljen TP-Link 1043ND v2 (črni). Točno tega sem že uporabljal in vem, da ima stock FW omejitev pri vnosu števila MAC naslovov za wifi kar pomeni, da bi moral naložiti nek drug FW (potrebujem več kot 32 vnosov).

Ima kdo ta ruter oz. je nalagal drug FW -- kako se obnese? Izkušnje imam le z dd-wrt, katerega sem pred časom imel na WRT54GL in je moja prva izbira za namestitev.

Thx,
b.

elfstone ::

ziggy89 je izjavil:

elfstone je izjavil:

Imam router RT AC68U verzija E1. Kupil sem ga predvsem z namenom, da naložim tomato fw. Kljub sledenju navodilom pa nikakor ne morem v rescue mode, od koder bi potem naložil tomato. Mogoče kdo pozna kakšno alternativno možnost nalaganja tomato fw?



Poskusi https://asuswrt.lostrealm.ca/ Merlin. Kolikor sem gledal s tomatom ni neke hude razlike zame. Pa še bolj je stabilen, ker je razvoj baziran na orignalnem FW-ju (kar tudi pomeni da ga flashas prek spletnega vmesnika).


Sem gledal tudi tega, ja. Škoda je edino ker nima tako naprednega upravljanja s hitrostjo po ip-ju kot Tomato.

čuhalev ::

lopov je izjavil:

Za ugoden denar dobim rabljen TP-Link 1043ND v2 (črni). Točno tega sem že uporabljal in vem, da ima stock FW omejitev pri vnosu števila MAC naslovov za wifi kar pomeni, da bi moral naložiti nek drug FW (potrebujem več kot 32 vnosov).

Ima kdo ta ruter oz. je nalagal drug FW -- kako se obnese? Izkušnje imam le z dd-wrt, katerega sem pred časom imel na WRT54GL in je moja prva izbira za namestitev.

Thx,
b.

Ta je odličen. Meni deluje celo bolje kot WDR4300.

vilonja ::

Zdaj imam na routerju flashan openwrt in se mi zdi da mi tipka wps na routerju ne deluje. Nujno pa potrebujem ta wps, da bom lahko na router povezal klimo ter je na daljavo vklopil.

Mogoče kdo ve kako se to vklopi? Ali lahko enostavno flasham nazaj linksys firmware, ker tam pa mora ta tipka delovati?

mtosev ::

če je prej dolovala bi rabila tud delovati ko flašneš nazaj gor linksys fw
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
49 / 127
»»