» »

Kateri router?

Kateri router?

««
48 / 126
»»

Kezman91 ::

Imam 70m2. Praktično imam vse naprave na WIFI prikloplene (TV, PC, prenosnik, 2 telefona, 1 tablica). Želel pa bi v prihodnosti gor priklopiti še NAS sistem in pa tekoče streamati 4K.
Kateri router mi priporočate?

Bi bila Googlova zadeva ok?
https://madeby.google.com/wifi/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kezman91 ()

konspirator ::

tekoče streamati 4K.

5 ghz based router ter več APjev (da pokrijejo vso kvadraturo), povezanih na router s kablom (gbit hitrost).

Daj sliko tlorisa.Koliko železa imaš v zidih ?


https://edigital.si/dual-band-router/as...
--

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

kezman 300EUR? vzemi 2x ac 66, enega daj kot router drugega kot ap.

Zgodovina sprememb…

WiseBear ::

Jaz sem vzel Asus AC68U. Na UK Amazonu imajo noro znižanje. Trenutno jim je sicer pošla zaloga, a bo najbrž kmalu spet na voljo.

scipascapa ::

pa si prime?

Tilen ::

Naročil 2 kosa, hvala. Upam, da ne stornirajo. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

scipascapa ::

kaj potem za 1 mesec se kao registrirate, potem pa odjavite prime?

Tilen ::

Recimo. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

scipascapa ::

kok so kaj uk-eu konverterji? 10€?

SaXsIm ::

Na ebayu praktično zastonj. UK ima prav tako 230V omrežno napetost, tako da rabiš samo fizično prevezavo konektorja.
SaXsIm

WiseBear ::

Konverterji so po dober euro.
Na prime sem se pa zastonj registriral, ko so router odposlali pa sem se izpisal. Je malce več klikanja, ampak je za takšno ceno pomoje vredno. Upam samo da ne prejmem verzije C1, ki ne podpira Shibby Tomata.

WiseBear ::

Če koga zanima, sem prejel router verzije A2. Priložen je tudi dvopinski nastavek za nase vticnice, tako da dodaten adapter ni potreben.

klemenSLO ::

WiseBear je izjavil:

Če koga zanima, sem prejel router verzije A2. Priložen je tudi dvopinski nastavek za nase vticnice, tako da dodaten adapter ni potreben.

ravno gledam ceno tega in je 132 funtov kar je cca 155€. Pri nas ga dobiš pa za cca 15 € več. to mislm da se ne splača naročat iz tujine.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

WiseBear ::

Danes so dvignili ceno. Še včeraj je bila mislim da nekaj čez 80 funtov.

klemenSLO ::

WiseBear je izjavil:

Danes so dvignili ceno. Še včeraj je bila mislim da nekaj čez 80 funtov.

Uf..to je bil pa dober deal. Prodaš enega @Tilen:D
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

včeraj je bil 81 funtov. zaradi wisebear so dvignili, ker je tilen vzel 2.

scipascapa ::

ko imamo hude routerje pa vse, se dobi kak USB AC NANO adapter? gledam, so vsi veliki hudiča. AC 1200 vsaj, ker imam ARCHER C9 AC1900.

http://www.tp-link.com/en/products/deta...

Tilen ::

Zagotovo niso dvignili cene zaradi mojih dveh kosov. Za Amazon je to drobižek. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

okica11 ::

Doma iščemo nekaj v rangu ~~50-60€ (vseeno Slovenija ali EU).
Usb ni obvezen, je pa obvezen dual band (2.4ghz po standardu g/n in pa 5ghz ac). Štirje LAN priključki so dovolj...
Uporaba bo out of the box, brez posebnih firmwarjev ipd.

Na prvo žogo najdem pri nas te tri:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Kaj sploh gledati? Tp-link, linksys, asus? Vseeno?
Hvala!

tadejbb ::

Za vse tiste ki naročujete ruterje z amazona. NA amazon.de lahko spremljate dnevne ugodnosti. So vsaki dan kakšni ruterji/Nas notri. Pa če kupite v Nemčiji ali Avstriji ima Asus cashback akcijo: https://www.asus-deals.de/. Sam se vzel Asus rt-ac87u za 158€ + 25€ cashbacka =133€ -> nisem pa prepričan če nakazujejo na slovenski trr. Ta akcija od Asusa traja do 29.1.2017

Lep pozdrav

Tadej Brodej

scipascapa ::

okica: vzemi si kakega rabljenega C5.

Han ::

Danes je še popust na Edigital.si, tako da mogoče Asus RT-AC1200G.

okica11 ::

scipascapa je izjavil:

okica: vzemi si kakega rabljenega C5.

Oprosti, nisem v teh vodah :) lahko prosim napišeš točen model

scipascapa ::

TPLINK ARCHER C5

Zgodovina sprememb…

okica11 ::

@scipascapa
Hvala!

Ni neke pretirane punudbe koliko sem na hitro pogledal za C5-ke.

Kaj pa kaj takega? https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Sklepam da manj je številk zraven C-ja "boljši" je ruter (C1200 je clabši od C50)? In potem višja je ta številka, ponovno za višji rang gre? C5 je slabši od C7...

scipascapa ::

carek ::

a mi lahko pomagate pri izbiri routarja
zanima me kateri router približno do 100€ ima najboljše nastavitve qos za igranje multiplayer iger.
brezžicni signal ni toliko pomemben saj so vsi računalniki priklopljeni prek kabla.

vilonja ::

Pozdravljeni,
potrebujemo nov router. Trenutno imam wifi naštiman kar na siolovem modemu. Ta je zelo nezanesljiv, ima slabe hitrosti in slab domet.

Bolj malo se spoznam na routerje, a želim da bi lahko nanj priklopil tudi hdd disk. Trenutno ne morem prek modema(wifi) na tv predvajati 4k posnetkov narejenih s telefonom, ker niso hitrosti dovolj velike in mi zašteka.

Bi se to dalo rešiti z novim routerjem? Fajn bi blo, da bi imel karseda soliden domet.

Gledal sem pa tegale:
https://edigital.si/dual-band-router/as...

Potrebujem tak router ali bo že kakšni cenejši zadoščal? Smo pa na optiki.

scipascapa ::

tole je bomba router. pa tudi cena ni slaba.

Invictus ::

vilonja je izjavil:

Trenutno ne morem prek modema(wifi) na tv predvajati 4k posnetkov narejenih s telefonom, ker niso hitrosti dovolj velike in mi zašteka.

Bi se to dalo rešiti z novim routerjem? Fajn bi blo, da bi imel karseda soliden domet.

To ne bo šlo nikoli, sploh če imaš visok bitrate.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vilonja ::

Mogoče to kaj pomaga, posnetki so posneti z iphonom 7s plus. No, drugače si bom pa moral en prenosni disk nabaviti.

Drugače je pa ta router dobra izbira? Če kdo slučajno kdo ve, kakšne so tise poglavite prednosti pred cenejšimi routerji?

Tilen ::

Invictus je izjavil:

vilonja je izjavil:

Trenutno ne morem prek modema(wifi) na tv predvajati 4k posnetkov narejenih s telefonom, ker niso hitrosti dovolj velike in mi zašteka.

Bi se to dalo rešiti z novim routerjem? Fajn bi blo, da bi imel karseda soliden domet.

To ne bo šlo nikoli, sploh če imaš visok bitrate.


Zakaj ne? 4k bitrate na iPhone 7 je cca 47 Mbit/s. Vsak normalen N router mora tole zmleti kot za šalo. Na TV dosegam še preko 7 let starega E4200 z lahkoto cca 100 Mbit/s (Youtube), lokalno še več.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

t3hn0 ::

Na amazon.de imajo AC66U za 98eur še slabo uro če koga zanima...jaz sem že naročil enega zase
^.^

klemenSLO ::

t3hn0 je izjavil:

Na amazon.de imajo AC66U za 98eur še slabo uro če koga zanima...jaz sem že naročil enega zase

pismu prepozno sem videl :(

a majo kak obvestilni sistem ala pošlji mi mail če pade izdelek pod x ceno?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

vilonja ::

Torej odločil sem se za linksys wrt1900acs za 150 eur v big bangu.

Hitrost internete imam 50/95, ravnokar izmerjeno s speedtestom(priklopljen s kablom na router).

Malo me moti, ker se mi zdi, da je domet zelo slab, kljub svojim 4 antenam, ki jih router ima. Pravtako so hitrosti na 2,4 ghz počasne - 20/20 največ.
Na 5ghz so hitrosti enake, kot bi bil priklopljen s kablom, a je domet zelo slab. Prej je siolov modem, ki ima možnost tudi wireless interneta, imel večji domet kakor trenutni linksys na 5ghz bandu.

Mogoče kdo ve, kje bi bil catch?

Če gor flasham openwrt izbubim garancijo? Ker ko sem jih v bigbangu vprašal, kakšnem firmware router ima, so mi odgovorili, da open wrt. Trenutno je pa gor neki linksys software.

konspirator ::

Kaj imaš za odjemalca ?
--

vilonja ::

Misliš pri katerem operaterju sem? Sem na siolu.

MrStein ::

Ne, napravo s katerim se povezuješ na ruter.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vilonja ::

Zakaj bi bilo to relavantno. Na internet se povezujem s telefonom, z istim kot sem se prej povezal na wifi od modema.

Ampak signal je skoraj enak oz. na 5ghz še slabši.

Router je pa pač povezan na siolov modem.

Kakšem doseg bi ta naprav drugače morala tak na uč imeti?

MrStein ::

vilonja je izjavil:

Zakaj bi bilo to relavantno. Na internet se povezujem s telefonom, z istim kot sem se prej povezal na wifi od modema.

Zato, ker če ta naprava podpira le 10 Mbps, potem je vseeno kaki ruter je, več kot 10 Mbps ne bo šlo nikakor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

broken/link ::

vilonja je izjavil:

Zakaj bi bilo to relavantno. Na internet se povezujem s telefonom, z istim kot sem se prej povezal na wifi od modema.

primer: Če router omogoča 1gbit, računalnik pa samo 10mbit, s kakšno hitrostjo se bo računalnik povezal na router?
No, pri wifi-ju in telefonih je to popolnoma enako.

vilonja je izjavil:


Ampak signal je skoraj enak oz. na 5ghz še slabši.

Seveda. 5ghz je hitrejši in ima slabši domet.

vilonja ::

Res sem pričakoval da bo router pokril 140 kvadratnih metrov, pa očitno ne pokrije.

Bi pomagalo če bi naložil openwrt in malo povečal jakost oddajanja signala?

MrStein ::

Še vedno nisi povedal:
- kaki klient?
- kake nastavitve na njem?
- kake nastavitve na ruterju? (pogosto imajo privzeto na 2.4 GHz nastavljen polovični bandwidth)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vilonja ::



Na modemu imam nastavljeno PPoE na routerju pa DHCP.

Ker se zelo malo spoznam, ne vem, če sem ti sploh vse informacije dal.

MrStein ::

Channel width daj na 40 MHz in probaj. (ali več če gre, sicer to zna prit navzkriž s sosednjimi WLAN-i.... za probat).

Mimogrede: iPhone 7S Plus ne obstaja, tako da obstaja vprašanje: S čim se povezuješ in kake nastavitve ima (glede WLAN)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gapi ::

vilonja je izjavil:



Na modemu imam nastavljeno PPoE na routerju pa DHCP.

Ker se zelo malo spoznam, ne vem, če sem ti sploh vse informacije dal.


Lahko malo bolj razložiš tale PPPoE in DHCP ker tole ravno ne gre skupaj ali pa delaš dvojni NAT. Ti imaš verjetno DHCP server na routerju da dodeljuje IP-je računalnikom. Če se pa router povezuje na modem z DHCP potem to izklopi če je možno in daj modem v Bridge( če ne znaš kliči providerja ) In na routerju vzpostavljaj PPoE sejo. Upam da razumeš kaj mislim.
No person is rich enough,to buy back his past.

Vedran ::

Uporabljal sem različne router-je:
Netgear router-je od najcenejših do dražjih (R7000) in ne niso posebej navdušili, po meni srednji razred;
Linksys-e od najcenejših (E900, E1000, WRT54GL s in brez DD-WRT) do dražjih modelov (E3000), po meni so višji razred kod Netgear;
Cisco Linksys business modele RV042 i WRVS4400N, od njih sem več pričakoval toda niso nič boljši kot Linksys-i;
MikroTik hAP lite, MikroTik me je navdušil z možnosti toda nisem se glih znajdel s konfiguracijo.

Trenutno gledam da bi kupil nekaj od naslednjih modelov Linksys WRT1900ACS ili WRT3200ACM, Synology RT1900AC, Asus RT-AC66U ili RT-AC68U, toda to so vse več naprave višjega razreda za domačo uporabo kot kake naprednejše naprave katere imajo VLAN, QoS, VPN...

Iščem dober in stabilen router kateri podpira hitrost interneta vsaj 200/50 Mbps, za domačo poslovno uporabo, ki zdrži povezanih vsaj 20 naprav prek kabla ali prek wireless-a (toda ni obvezno da router ima wireless, saj lahko wireless rešim s kakim access point-om).
Tudi ni obvezno da router ima USB port.

Prvo sem mislil vzeti MikroTik serije RB2011 ili RB3011 ali ker se nisem znajdel s konfiguracijo hAP lite rajše bi njih obšel, nekaj dni že gledam mal ponudbo proizvajalca Ubiquiti, imam občutek da so lažji za konfiguracijo kot MikroTik, primerjal sem mal modele UniFi Security Gateway, UniFi Security Gateway Pro 4, EdgeRouter X, EdgeRouter Lite, EdgeRouter PoE i EdgeRouter.

Kakšna je bistvena razlika med UniFi Security Gateway in EdgeRouter?
Ali kdo ima kakšne iskušnje s Ubiquiti router-ji in switch-i?

Vsako mnenje je dobrodošlo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

grašek ::

Rabil bi neki relativno poceni Router (oz. kaj naj gledam?), ki bi se uporabljal v drugem nadstropju za WiFi (prešibek signal).
Kaj priporočate? Nekaj, kaj je stabilno in omogoča vsaj 100 mbps (seveda je več zaželjeno, 150/150 linija). Uporabljala bo sestra, ki ji ne vleče WIfI.
Budget: 30-40€

Hvala :)

OvCa77 ::

grašek je izjavil:

Rabil bi neki relativno poceni Router (oz. kaj naj gledam?), ki bi se uporabljal v drugem nadstropju za WiFi (prešibek signal).
Kaj priporočate? Nekaj, kaj je stabilno in omogoča vsaj 100 mbps (seveda je več zaželjeno, 150/150 linija). Uporabljala bo sestra, ki ji ne vleče WIfI.
Budget: 30-40€

Hvala :)

Za 100mbit se bo potrebno pa malo več izprsiti.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

MrStein ::

Za čez zidove itak.

Kabel potegniti ali preko električne napeljave.
Je pa odvisno od okoliščin, mogoče bo kaki WiFi tudi šel skoz.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
48 / 126
»»