» »

Kateri router?

Kateri router?

««
32 / 127
»»

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Han ::

Zaenkrat ostani na originalnem FW, le posodobi ga na zadnjo verzijo. Če ti ne bo odgovarjal, ga zamenjaj z alternativo (Merlin, DD-WRT...).

Dr_M ::

Skoda takega routerja za ddwrt in ostale.
Asus dovolj dobro sodeluje s skupnostjo in redno posodablja tudi za starejse, predvsem za routerje visjega cenovnega razreda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

d4vid ::

Iščem poceni zamenjavo za moj WRT120N. Rabim stabilnost za linijo 10/1. Brat kar dosti multiplayer igre igra, drugače prometa ni nevem kako veliko.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

darkolord ::

Greg91 ::

Sicer sem prebral nekaj zadnjih strani te teme, pa kljub temu ne vem za kateri router bi se odločil. Cenovni okvir je nekje cca. 100€, povezavo imam optiko 20/20, na router pa bi bili priključeni večino časa 1 mini server/nas preko kabla ter preko wi-fi 2 laptopa in 2 telefona vse skupaj v cca. 60m^2 stanovanju. Kateri router bi bil v danih pogojih best buy?

Hvala za pomoč!

Gapi ::

Greg91 je izjavil:

Sicer sem prebral nekaj zadnjih strani te teme, pa kljub temu ne vem za kateri router bi se odločil. Cenovni okvir je nekje cca. 100€, povezavo imam optiko 20/20, na router pa bi bili priključeni večino časa 1 mini server/nas preko kabla ter preko wi-fi 2 laptopa in 2 telefona vse skupaj v cca. 60m^2 stanovanju. Kateri router bi bil v danih pogojih best buy?

Hvala za pomoč!



Če si prebral teh par strani ali si mogoče si naredu kako listo ki bi ti ustrezali, ali ti bomo mi morali delati to listo. Jest naprimer bi ti priporočal MikroTika RB951G-2HnD. Mikrotik je spodoben router je pa kompliciran za nastavljanje. Drugi ti bo priporočal Asusa RT68ac, tretji ti bo rekel Linksysa .... Odločit se boš moral pa tako sam. Pač še enkrat preberi zadnjih 7-8 strani in se sam odloči. Izjemno slabih routerjev ni so samo slabi uporabniki ki ne znajo pravilno nastavt router. Ali pa uporabniki pričakujejo kaj več od routerja.
No person is rich enough,to buy back his past.

YaN-cH ::

Ali deluje multicast preko wifi-ja na ASUSu RT-AC68U?

Han ::

pol3ni ::

Tudi sam si lastim ta router, pa me zanima kaj lahko s tem multicast iptv
pridobim oz. prosim za razlago.
Hvala

FastWIND ::

Potrebujem router, ki ima možnost ločiti dve omrežji. Eno omrežje potrebujem LAN + WLAN, drugo ločeno WLAN. Kateri router priporočate?

darkolord ::

Vsak Mikrotik, na primer

čuhalev ::

Tudi Tp-Link za približno 20 EUR ima to možnost, če naložiš OpenWRT, na primer.

broken/link ::

vsak router, ki podpira "guest" omrežje. jih imaš eno morje.

SeMiNeSanja ::

Dejansko ima @broken/link prav - če mora biti dodatno omrežje zgolj brezžično, potem lahko uporabiš vsak router, ki ponuja možnost 'guest wifi' omrežja.

Edina pomanjkljivost, ki se lahko pri tem pojavi, je ta, da se odjemalci na guest omrežjih med seboj ne vidijo in ne morejo izmenjevati prometa med seboj. Če oddajaš sobe, je to zaželjeno, če pa želiš še sosedu nuditi WiFi, pa ima sosed npr. računalnik in Wifi tiskalnik, potem ne bo mogel nanj printati, čeprav se bo lepo povezal na WiFi omrežje.

Nekateri routerji potem spet omogočajo, da se ta 'guest isolation' izključi.

Drugače pa danes vsak vsaj malo spodoben router z WiFi omogoča tudi Guest WiFi.

d4vid ::

Kaj priporočate za usmerjavalnik brez wifija? Rabim eno zadevo, ki bo zraven modema, pa da je sigurno stabilna. Linija 10/1. Lan izhodov čim več, cena čim nižja 8-)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SeMiNeSanja ::

d4vid je izjavil:

Kaj priporočate za usmerjavalnik brez wifija? Rabim eno zadevo, ki bo zraven modema, pa da je sigurno stabilna. Linija 10/1. Lan izhodov čim več, cena čim nižja 8-)

'Čim več portov' je potem verjetno najbližji kakšen Mikrotik. Vprašanje samo, če si mu dorasel....

trnvpeti ::

dorasel...
priklopis(strom,lan kabel), ne rabis vedeti niti ipja,ker se priklopis preko mac adrese, takoj pades v hitro nastavitev(gui), kjer nastavis vse funkcije za delovanje(ip,range,dhcp,wifi,geslo)

d4vid ::

Brez WLAN-a rabim. Wlan se bo pol preko APjev postavil.
Mikrotika bom že nastavil.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SeMiNeSanja ::

trnvpeti je izjavil:

dorasel...
priklopis(strom,lan kabel), ne rabis vedeti niti ipja,ker se priklopis preko mac adrese, takoj pades v hitro nastavitev(gui), kjer nastavis vse funkcije za delovanje(ip,range,dhcp,wifi,geslo)

Osnovne nastavitve ne dvomim, da bi bil sposoben nastaviti kdorkoli. Zatakne se navadnim smrtnikom običajno pri malo bolj naprednih opcijah.

Drugače pa ni bilo pojasnjeno, kakšne so še dodatne zahteve - ali se gre zgolj za željo po 'integriranem switchu z čim več porti', ali za možnost routanja prometa med različnimi porti, ki bi bili vsak svoje omrežje,....

Niti ni bilo pojasnjeno, ali mora znati še kaj drugega, kot zgolj routing.

Če predpostavimo, da OP želi zgolj 'integriran switch', eventuelno s podporo VLAN-ov, potem bi moral kakšen Mikrotik to željo izpolnjevati.

Drugače pa katerikoli router (obstoječi?) + dodaten switch - morda celo ceneje, če vzameš navaden unmanaged switch.

trnvpeti ::

zanimivo bi bilo videti navadne smrtnike, ki se jim ne bi zataknilo na bilo kaksni firmi routerja pri naprednih nastavitvah

SeMiNeSanja ::

trnvpeti je izjavil:

zanimivo bi bilo videti navadne smrtnike, ki se jim ne bi zataknilo na bilo kaksni firmi routerja pri naprednih nastavitvah

Dejstvo je, da se je že večkrat kdo oglasil, ki ni bil ravno popoli levak, ki je povedal, da se je 'izgubil' v Mikrotikovih nastavitvah. Je pač tako, da ni primeren za čisto vsakogar, sploh če nima nikogar pri roki, ki bi že imel nekaj izkušenj. Forwardiranje portov, definiranje firewall pravil, QoS niso tako zelo napredne nastavitve na kakšnem 'navadnem routerju'. Na Mikrotiku pa hitro lahko kam zaideš, če ne veš, kako 'diha'.

trnvpeti ::

še enkrat
za levake/smrtnike ni primeren bilokater router

port forward lahko naredis po gui tutorialu ali po copy/paste
firewall,qos pa zanimivo niso napredne nastavitve

zdaj pa dosti luščenja bušnic

Invictus ::

A je kak ugoden router 1xGbit WAN + 8-12x Gbit LAN s sledečim:

- VLANi
- Trunking oz. LACP
- VPN

Plus pač ostale zadeve kar rabiš kot router ...

Pač ne da se mi imeti cel kup naprav v omrežju ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

Invictus je izjavil:

A je kak ugoden router 1xGbit WAN + 8-12x Gbit LAN s sledečim:

- VLANi
- Trunking oz. LACP
- VPN

Plus pač ostale zadeve kar rabiš kot router ...

Pač ne da se mi imeti cel kup naprav v omrežju ...

Kaj je zate 'ugodno'?
Za firmo ali za doma?
Še kakšne druge dodatne želje?

Mora biti zgolj Wan port 1Gbps ali mora zadeva dejansko prepuščati 1Gbps?

Invictus ::

Za doma. Ne rabim WLAN, ker bo tako izklopljen. Ni pa panike če je.

Mora prepuščati vsaj 300Mbps. Ziher je ziher.

V bistvu hočem managed switch plus router v eni škatli ...

Če podpira dd-wrt ali open-wrt, nimam nič proti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

trnvpeti ::

CCR1036-12G-4S 1000e
CCR1016-12G 600e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

SeMiNeSanja ::

S toliko porti boš moral iskat že kakšno od intel baziranih variant, kakršne ponujajo za pFSense ali podobne rešitve. Gor lahko potem naložiš X86 port DD-WRT.

Vprašanje pa, če ne bo cenejši kakšen Mikrotik z veliko porti. Mislim, da obstaja tudi DD-WRT za določene Mikrotike... Samo jaz osebno bi se raje držal stock firmware-a, kot rinil DD-WRT gor (ne vem, kaj bi profitiral).

kihc ::

trnvpeti je izjavil:

CCR1036-12G-4S 1000e
CCR1016-12G 600e


A CRS125-24G-1S-IN za 200€ je prešvoh?
x

trnvpeti ::

kihc je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

CCR1036-12G-4S 1000e
CCR1016-12G 600e


A CRS125-24G-1S-IN za 200€ je prešvoh?

mogoce mu bo 1core 600Mhz, 128 rama dovolj
bo ze on moral vedet

Steinkauz ::

Precej ceneje boš pršu čez če zravn kupiš en switch.
Sej so mini zadeve to, ne vidm neke blazne prednosti da je vse v enem ohišju.

SeMiNeSanja ::

Steinkauz je izjavil:

Precej ceneje boš pršu čez če zravn kupiš en switch.
Sej so mini zadeve to, ne vidm neke blazne prednosti da je vse v enem ohišju.

Prednost je konfiguriranje na enem mestu, prihranek prostora, en napajalnik manj,... Za nekoga te prednosti veljajo več, za drugega manj.
Ampak 24-portni managed switch tudi ni poceni zadeva....

Invictus ::

kihc je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

CCR1036-12G-4S 1000e
CCR1016-12G 600e


A CRS125-24G-1S-IN za 200€ je prešvoh?

Tole je tudi router?

Zgleda nesramno poceni, tako da komaj verjamem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kihc ::

Invictus je izjavil:



Zgleda nesramno poceni, tako da komaj verjamem.


Jup, ruter + switch. Tudi mene matra (sicer tisti z Wi-Fi), bi bilo pa dobro slišat kakšno mnenje iz prve roke.
x

Daniel ::

Mikrotik kot switch + router je fina reč, moteče je le, da ne podpira IGMP snoopinga.

Invictus ::

Daniel je izjavil:

Mikrotik kot switch + router je fina reč, moteče je le, da ne podpira IGMP snoopinga.

Sam ga ne rabim.

Mi T-2 modem zagotavlja 2 povezavi za TV. Več ne rabim.

Rabim pa LACP/Trunking, da NAS priklopim kot se spodobi.

Sam zdaj ne vem ali je že podprt v RouterOS ?!?!?! Dobil sem naprotujoče informacije. Po njihovem Wikiju naj bi bil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[SkA] ::

kihc je izjavil:

Invictus je izjavil:



Zgleda nesramno poceni, tako da komaj verjamem.


Jup, ruter + switch. Tudi mene matra (sicer tisti z Wi-Fi), bi bilo pa dobro slišat kakšno mnenje iz prve roke.


Jaz sem ga par let nazaj eni stranki namontiral, z wifijem sicer. Edine pritožbe so bile, da se jim wifi ne poveže na vseh napravah, vendar so se adhoc sami odločili še en drug AP priklopit v mrežo, tako da nisem niti raziskoval zadeve. Ostalo pa brez pritožb in klicev, da kaj ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

urosh ::

Imam jaz tega CRS125-24G-1S-2HnD (z wifi).
Dela po pričakovanjih. Nobenih težav. Trenutno priklopljenih zgolj 16 LAN naprav + 5 wifi. Je v celoti podprt s strani RouterOS. Nastavil sem skoraj vse, kar sem želel. Zgubim se v povezavi enega TP-Linka, kjer sta tudi 2 Wifi omrežji in bi rad dal guest v guest na mikrotiku... Se pravi VLANI... Nimam časa/volje iti zadeve študirat...

Invictus ::

http://www.amazon.de/MikroTik-RouterBoa...

Tale zgleda kot dober deal ...

Dovolj zame ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AC_DC ::

d4vid je izjavil:

Kaj priporočate za usmerjavalnik brez wifija? Rabim eno zadevo, ki bo zraven modema, pa da je sigurno stabilna. Linija 10/1. Lan izhodov čim več, cena čim nižja 8-)

wrt54gl oz podoben rang je ta tvoje zahteve overkill.
Seveda daš gor tomato fw.

kihc ::

Invictus je izjavil:

http://www.amazon.de/MikroTik-RouterBoa...

Tale zgleda kot dober deal ...

Dovolj zame ...


Če ti ustreza št. portov je to to. Pa če imaš rack omaro za kam ga dat :)

RouterOS funkcionalnosti so itak povsod iste, od tistih za 20€ naprej, razliko so v št. portov in performance. Morda je še pomembno kakšno čipovje ima switch.

Če se ti bo dalo, prosim poročaj občutke in vtise ko ga boš dobil :)
x

AC_DC ::

Kateri usb wifi ključek vzeti za 802.11n (300 mbps) 2.4 Ghz ?
Mora delati na w7,8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

GeForce ::

Kaj je trenutno P/P do nekje 140€? Edina pogoja sta da podpira DD-WRT/Tomato in pa "taged VLAN".

          ::

Jaz pa potrebujem samo AP. Trenutno imam Cisco/Linksys E4200, ki pa je precej nezanesljiv. Ali mogoče kdo pozna tole napravo?

darkolord ::

To je za point-to-point povezave.

Samo za AP jaz ponavadi gledam Ubiquiti Unifi. Zdaj imajo novo ugodno serijo AC zadev.

Gapi ::

          je izjavil:

Jaz pa potrebujem samo AP. Trenutno imam Cisco/Linksys E4200, ki pa je precej nezanesljiv. Ali mogoče kdo pozna tole napravo?



Tako kot ti je že darklord povedal je to dostopna točka za povezavo od točke do točke ker ima usmerjeno anteno. Ali imaš tale linksys kot dostopno točko ali kot router? V trgovinah ne glej dostopnih točk ker so cene mnogo višje kot routerji. V osnovi je pa dostopna točka isti šmorn kot router razlika je v softwearju. Ti loahko vsak router spremeniš v dostono točko. Daš ga v bridge mode. Ali po domače izklopiš dhcp in kabl vtakneš v lan1 port ne v wan.
No person is rich enough,to buy back his past.

          ::

Sedaj imam Cisco/Linksys rou
ter skonfiguriran kot AP. Naivno sem pričakoval, da bodo AP-ji cenejši od routerjev. Za usmerjanje imam tisto Telekomovo zadevo (Frtizl ali nekj takega), ampak ni v dometu bivalnih prostorov.

gregor ::

sodelavka ima netgear router nižjega ranga, problem ki ga ima je da ima slab domet in nekateri deli hiše so brez signala oz je zelo slab signal
kateri router priporočate za okrog 100 eur, da ima dober domet?
oz ali je potrebno za boljši domet odšteti še več denarja?

Hvala

LP

dvihtelic ::

Sam imam router Tp link Archer c7,zanj sem odštel nekaj čez 100€, pa mam vseeno slab signal po hiši....tko da ni ravno nujno da je domet daleč za ta denar.

trnvpeti ::

dodaten AP (https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap/ bos dobil za kaksnih 60eur)
+ ne bos rabil na novo postavljat routerja, ce ti je dovolj mocan (seveda za routing)
+ vecja pokritost z dvema
- pac nov ap bos moral nastavit
««
32 / 127
»»