» »

Kateri router?

Kateri router?

««
31 / 127
»»

N4m31355 ::

sprejemam z alfo 036 WUSH, oddajam z mikrotikom SXT 2Gnhd, po testih sodec, je optimalna moc 17Dbm.. Razdalja 100m (zracna, umes pa se 200+ wifijev..

SeMiNeSanja ::

Nebi jaz primerjal tisto Alfo s povprečnim WiFi ključkom tipičnega Janeza....

gslo ::

openVPN dostop do datotečnega sistema firme, do 10 ljudi (ne hkrati).

obstoječ hardware: star proliant 150ml G3 (!) strežnik, samo 1 nic (bi blo treba še dokupit kakega)
možna rešitev: esxi + pfsense, s tem se lahko poganja gor še kako virtualko
pomisleki: zadeva je stara, stara, stara, nezanesljiva, o kakšni podpori za esxi 5.0 lahko le sanjam. konfiguracija bi bila potrebna iz nule.


plačljiva ideja: pay&play rešitev v stilu mikrotik routerja / fizičnega pfsense FW/routerja, ali "vstavi svojo idejo". budget bi se verjetno lahko izpogajal do 200E.


možna alternativna rešitev: whitebox s pisarne, veliko tišji in prijaznejši pisarni kot proliant, gets shit done v smislu pfsense routerja/vpn oz. pfsense na esxi. nabildan z 8gb rama, ima dovolj NICov


mnenja? sam se nagibam plačljivi rešitvi (profesionalnost pa to), imam tudi stestiran whitebox. arhaični server mi načeloma ne diši.

SeMiNeSanja ::

gslo je izjavil:

openVPN dostop do datotečnega sistema firme, do 10 ljudi (ne hkrati).

obstoječ hardware: star proliant 150ml G3 (!) strežnik, samo 1 nic (bi blo treba še dokupit kakega)
možna rešitev: esxi + pfsense, s tem se lahko poganja gor še kako virtualko
pomisleki: zadeva je stara, stara, stara, nezanesljiva, o kakšni podpori za esxi 5.0 lahko le sanjam. konfiguracija bi bila potrebna iz nule.


plačljiva ideja: pay&play rešitev v stilu mikrotik routerja / fizičnega pfsense FW/routerja, ali "vstavi svojo idejo". budget bi se verjetno lahko izpogajal do 200E.


možna alternativna rešitev: whitebox s pisarne, veliko tišji in prijaznejši pisarni kot proliant, gets shit done v smislu pfsense routerja/vpn oz. pfsense na esxi. nabildan z 8gb rama, ima dovolj NICov


mnenja? sam se nagibam plačljivi rešitvi (profesionalnost pa to), imam tudi stestiran whitebox. arhaični server mi načeloma ne diši.

Kaj pa imaš za en router/firewall? Na njemu ne moreš skonfigurirati SSL VPN-a?
Ali bi zamenjal tudi router/firewall, če ti reši vpn + še ker drugi problem?
Budget? Freeware? 100€, 500€,... 1.500€?
Koliko je vseh ljudi v firmi?
Če že investiraš, kaj bi se še znašlo na spisku želja, da bi naj rešitev še obvladala?

gslo ::

nisem bil navdušen nad tvojim oglasnim sporočilom na privat.

nagibam se k pfsense škatli do 500e, všeč mi je TA REŠITEV, ker jo lahko vržem v obstoječo komunikacijsko omarco. ni potrebe po "resnejših" rešitvah. prav tako pfsense kot odprtokoden fw/router zame prednost za dolgoročno vzdrževanje.

a kdo drži robo od pfsense v sloveniji?

SeMiNeSanja ::

Potem bi pa takoj rekel, da iščeš škatlo za pfSense poganjat in nebi kunštval.

Jaz sem ti zgolj navedel opcijo, ki je najboljši price/performance/quality, če imaš željo v podjetju rešiti še kaj več, kot zgolj SSL VPN povezljivost (če se že lotevaš...).

Ampak če ti bolj leži pfSense in si fokusiran zgolj na SSL VPN, potem pač poišči eno škatlo in vrž pfSense gor.

Samo zakaj potem sploh sprašuješ naokoli, če so ti dobronamerni nasvet odveč?

gslo ::

oprosti, ampak od tebe sem dobil skorajda predračun za storitve in robo, ki jo tržiš.. v bistvu pa na slo-techu nisem iskal nasveta prodajnega akviziterja.

moje originalno vprašanje je dobilo le tvoj odgovor, v tem času pa sem se že odločil, da bo najprimernejša rešitev strojni router/fw za zmerno ceno, ki pa ne bo DIY. še vedno se lahko kdo oglasi in pohvali svojega mikrotika, opiše svojo pfsense rešitev ali mi da idejo za tretjo SOHO opcijo.

pfsense ponuja veliko več kot zgolj SSL VPN povezljivost, kaj pa verjetno kot profesionalec veš.

SeMiNeSanja ::

@gslo - definitivno ne znaš niti definirati, kaj dejansko želiš in potrebuješ.

Svetoval sem ti opcijo, ki za malo podjetje do 20 uporabnikov nudi največ za najbolj zmeren denar, hkrati pa je tudi preverjene kakovosti. Povedal sem ti tudi, koliko bi te to stalo. Sorry, da ti jo lahko tudi jaz prodam.

Če pa ti iščeš Low-end zadevo za Low-price, pa to še ni opravičilo za tvojo aroganco. Nebi ti pa škodovalo, da se malo izobraziš nad nivo pfSense-a in Mikrotik-a, da bi sploh razumel, zakaj sem ti priporočil, da glej malo 'višje'.

Ampak smo spet tam, da itak že veš, kaj boš vzel (Mikrotik) pa tukaj brezveze nekaj sprašuješ. Čemu že?

Če si mislil dobiti kakšen resen odgovor, bi se potrudil in opisal svoje omrežje, navedel koliko uporabnikov imaš na njemu, kaj mora rešitev znati,....

Ti pa zgolj arogantno nad tistega, ki ti je povedal, kaj bi lahko bila eventuelno optimalna rešitev zate - bazirano na skopi informaciji o nekih desetih uporabnikih.

Pa ne pričakuj, da ti bom še karkoli povedal o Mikrotiku in njegovih cenah, ker ti tudi tega lahko prodam in bom potem spet kvazi 'akviziter'.

gslo ::

ne pričakujem, ker sem na večino vprašanj dobil odgovore na tujih forumih, saj se mi ne da tukaj preganjat s tabo. lp

SeMiNeSanja ::

Se pravi, da tukaj izključno trollaš?

miko22 ::

Bi nehala? Kje so admini?!

tiran2000 ::

prva ocena SYNOLOGY AC routerja. Zadeva je zanimiva, vendar hardwersko podhranjena... http://www.wegotserved.com/2015/10/13/r...

ice t ::

Lep pozdrav potreboval bi vašo pomoč. Kupujem router za sledeč problem: Sosed ima optiko 20/20 pri telemachu in do sosednje hiše bi rad naredil brezžično povezavo. Nabavil bom ustrezno usmerjeno anteno, rabil bi pa še en router na katerega lahko naložim ddwrt, da bo deloval kot wifi reciever in ima snemljive antene ter dobro stabilnost. Kateri router bi priporočali da bo premlel 20 MB/s preko wifi. Tam do 30€. Gledal sem rabljeno staro klasiko wrt54gl za 15€ vendar po prebiranju raznih forumov vidim da je 20 mb/s že max kaj zmore ponavadi še majn.

AC_DC ::

wrt54gl zmore max 42 mbit wan to lan (tomato fw).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

ice t ::

Preko LAN-a ja, prek wifi-ja pa nisem zasledil ,da bi tolko dosegel ali ?. Je delal kdo kak speedtest mogoče preko wifi na wrt54gl ?

JanezH ::

Se router kaj manj greje, če se mu izklopi wireless funkcija?

čuhalev ::

Seveda.

Invictus ::

Kateri router je trenutno v redu?

Mora imeti

- 1Gbit WAN port,
- VPN (da bom lahko gledal slovensko tv v tujini)
- Wi-fi n, lahko tud dual band ...

Al je čisto vseeno če vzamem najcenejšega?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Mikrotik RB951G-2HnD?

čuhalev ::

Smo večkrat rekli, da se je smotrno odločiti za napravo, ki podpira tudi 5 GHz spekter, če se kupuje novo.

CyberPunk ::

Kateri je trenutno najcenejsi wifi router, ki se ga da kupiti pri nas, da podpira DD-WRT? In da ima po moznosti vsaj toliko "spomina", da lahko prebavlja crno listo reklamnih serverjev.

Nande ::

Pozdravljeni,
moj WRT160NL je šel očitno rakom žvižgat, zato me zanima, če bo dober nadomestek TP-Link Archer C20 AC750.
Prosim za nasvet.
Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nande ()

denis9 ::

Zdravo a mi lahko priporoči en router, potrebujem ga za wi-fi v hiši za Laptop ki se bo uporabljal v sobi ki je pod kjer bo router torej bo vmes okoli 5m max in tla/strop.

A bom še kaj druga potreboval, da bo to delalo ali ne ?

Kak predlog ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: denis9 ()

Daniel ::

@CyberPunk: Najcenejši je najbrž TpLink 741ND ampak moraš najti verzijo 4 ali manj. Sam imam sicer gor OpenWRT in adblock.sh listo. Super zadeva. Sicer se da tudi na verzijo 5 namestiti OpenWRT a je kar postopek: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php...

@Nande: Sam osebno bi v tem primeru raje vzel 1043ND. Sicer nima 5 Ghz omrežja in je malenkost dražji, ima pa zelo dobro podporo v OpenWRT, če te kdaj zamika več možnosti. https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

@denis9: Na 5 metrov bo delovalo praktično vse, za ostalo pa glej zgoraj.

d4vid ::

Amis ADSL 10/1, prek kabla priklopljen RPi, ostalo prek WiFija.
Kater router priporočate do 50€? Se splača za ta cenovni razred gledat Mikrotika? Hočem čim večjo stabilnost.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kajetan ::

zdravo, zanima me kateri router bi lahko namestil siolovega? glaven pogoj je da bi wi-fi domet bil vsaj 10 metrov več kot default ruter. uporabljal bi za siol tv, 3 wired lan povezave in 3 wireless povezave. lp

fiti ::

Pozdravljeni,

potreboval bi router, ki mi bo omogočal DLNA (WiFi) preko katerega bom lahko predvajal filme (.mkv, velikost do 20 GB)na Oppo blu-ray predvajalniku brez zatikanja. Zaželeno je da podpira 5ghz in čim višja hitrost wifi-ja Rad bi čimbolj zanesljivo zadevo, ki bo delovala BP, kot obstoječi Lynksys. Mislim da je model WRT54 iz leta 2007.
Prosim za nasvet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiti ()

BorutK-73 ::

fiti - za zatikanje je bolj verjetno problem v tv-ju.

fiti ::

Filme predvajam preko Oppo, ki je povezan preko hdmi na tv. Oppo ima usb wifi dongle s kapaciteto 10/100 mbps. Ali je to dovolj za gladko predvajanje mkv? Zdaj to pocnem preko ethernet porta na Opoo predvajalniku.

BlackLight ::

Fantje kateri router priporočate? Menjal bom WRT54GL ker imam povezavo večjo 120/4 in ta prenese samo okoli 40. Zanima me kaj priporočate predvsem gledam Linksys WRT1200AC oziroma če se splača 1900AC?

Han ::

ASUS RT-AC68U.

BlackLight ::

Torej z RT-AC68U ne bom glih zgrešil zgleda?

Dr_M ::

Ne, gre se za odlicen router. Lahko malo spremljas nemski amazon, ga lahko dobis bistveno ceneje kot pri nas.
Uporabis pa seveda RMerlin firmware.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Han ::

Sicer ima pol manj spomina kot Linksys, a je firmware zdaj, po dveh letih od splavitve, dodelan in stabilen. Skratka, všečen in zmogljiv router, ki ne povzroča težav. Za bonus lahko vklopiš še Trendmicro Antivirus in požarni zid, router pa je na voljo tudi v lepi beli barvi.

Dr_M ::

Tako RT-AC68U kot WRT1900AC imata 256MB rama in 128MB flasha.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Han ::

WRT1200AC ima 512 MB RAM.

BlackLight ::

Imaste morda kakšne povezave kje bi bilo dokaj poceni, z amazona nemškega je okoli 169 + poštnina pa sem 10e cenej kakor pri nam samo.

Dr_M ::

Na amazonu spremlji lightning deals. Asus je vsaj enkrat na teden, cena okoli 135e + postnina.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Han ::

Pri nas ga dobiš za 178 eur, če vneseš kodo za 2% popust.

spyker123 ::

Linksys e1200 bi bil dober za linijo 120/4?

mailer ::

Nekakjkrat je v temi omenjen tudi Asus RT-AC66U, ki je malo cenejši od AC68U pa ne najdem razlik med njima. Ima AC66U možnost pritrditve na steno?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

BlackLight ::

Ok hvala sem naročil sedaj RT-AC68U glavno da bo 120/4 spustil črez da ne bom mel spet 80 neuporabljene linije :)

mailer ::

Kje si naročil?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Han ::

Extreme Digital ima črn ASUS RT-AC68U za 170,3 eur.

@spyker123: najdi rajši router z gigabitnimi porti.

@BlackLight: RT-AC66U ima malce počasnejši CPU in WiFi, nima USB 3.0, lahko ga obesiš na steno.

AC_DC ::

d4vid je izjavil:

Amis ADSL 10/1, prek kabla priklopljen RPi, ostalo prek WiFija.
Kater router priporočate do 50€? Se splača za ta cenovni razred gledat Mikrotika? Hočem čim večjo stabilnost.

http://www.edigital.si/single-band-rout...
http://www.edigital.si/single-band-rout...

Vrh glave.

spyker123 ::

Za 40 evrov dobim kaksen gigabitni router?

Han ::

Dobiš za 39,29 eur, a gre za vrnjen izdelek (nekomu ni odgovarjal). Danes še velja 5% popust s kodo MIMOBOZICEK.

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Nov te danes pride 47,50 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

AC_DC ::

spyker123
NET Asus WiFi N ROUTER AC51U (RT-AC51U)
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...



tp-link specs:
https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl...
5dBi*3 antene

asus specs:
https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC51U
External 5 dBi antenna x 2 + Internal PCB antenna x 1

oba imata enako rama in flasha, tplink ima hitrejši cpu Qualcomm Atheros QCA9558@720MHz vs MediaTek MT7620A @580MHz 2.4GHz .Kateri je hitrejši v rl ne vem.

tplink ni ni dual band, asus je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

AC_DC ::

Popravek, lapsus funtecha, RT-AC51U nima giga portov, temveč samo 10/100 mbit.
https://www.asus.com/Networking/RTAC51U...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

BlackLight ::

Ok danes dobil Asusa torej priporočate da flasham na http://asuswrt.lostrealm.ca/ ?
««
31 / 127
»»