» »

Kateri router?

Kateri router?

««
30 / 126
»»

yoco ::

Živjo! Mimovrste me je zavedlo in mi prodalo router, ki ni izpolnjeval pogoje ki sem jih želel oz. pri njihovem opisu so naredili napako. Skratka, jutri verjetno nesem nazaj router in razmišljam, da bi vzel tega
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Ga kdo ima? Je firmware v redu al je potreben drugi?

Han ::

Nekateri imamo s TP-Linki probleme, ko je gor proizvajalčev firmware. DD-WRT in njemu podoben težave ponavadni odpravi...

yoco ::

Tega gledam zaradi cene. Bojim se, da mi bo vedno WiFi prekinjal! A DDWRT firmware to odpravi?

meho7 ::

Pred dnevi mi je crknu 2. WRT54GL, ki sem ga uporabljal kot Wireless repeater. Kaj priporocate ? Nakup istega routerja ali je Wifi extender boljsa opcija?

hvala

darkolord ::

Če res rabiš repeater (ne moreš dat "močnejšega" prvega APja ali ne moreš napeljati kabla), potem je bolje en repeater/extender.

dottor ::

Sicer ne spada ravno v to temo ampak bom vseeno vprašal. Na plošči mi je šla mrežna kartica in za silo uporabljam eno staro 100Mbps PCI kartico. V kratkem imam namen uzet 1Gbps PCI-e kartico pa me zanima malo za predloge. Predvsem bi imel nekaj, kjer bi lahko omejil za vsako aplikacijo, katera rabi povezavo njen download in upload (po potrebi). Budget je tam do ene 30-35€.

Že vnaprej hvala za pomoč.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

SeMiNeSanja ::

dottor je izjavil:

Sicer ne spada ravno v to temo ampak bom vseeno vprašal. Na plošči mi je šla mrežna kartica in za silo uporabljam eno staro 100Mbps PCI kartico. V kratkem imam namen uzet 1Gbps PCI-e kartico pa me zanima malo za predloge. Predvsem bi imel nekaj, kjer bi lahko omejil za vsako aplikacijo, katera rabi povezavo njen download in upload (po potrebi). Budget je tam do ene 30-35€.

Že vnaprej hvala za pomoč.

To omejevanje, ki ga ti navajaš, ni stvar mrežne kartice.
Katerokoli boš vzel, bo dobra.

Omejevanje bandwidtha glede na aplikacije na strani PC-ja pa ne vem s čem boš lahko reguliral. Ali ima to aplikacija že sama po sebi vgrajeno (npr. torrent), ali pa .....? Ne vem, teoretično bi to lahko omejeval 'personal firewall', ampak se ne spomnim, da bi že katerega videl, ki bi to tudi v praksi omogočal. Je pa res, da teh orodij ne uporabljam, pa da sem mogoče glede tega sto let za kačami, kaj kakšen bolj kakovosten personal firewall zmore.

dottor ::

Menda Killer E2200 to zmore brez problema, ampak razen na MSI Gaming ploščah zadeve nisem zasledil na ločenih karticah :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

SeMiNeSanja ::

http://www.netlimiter.com/ - ampak žal ni free....

dottor ::

Hvala za tole, ampak bom še vedno pogledal za kakšno mrežno ki to zna s priloženim softwarjem ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

OmegaM ::

Pozdravljeni.

Tudi moj tp-link 741nd se po doooolgeeem casu poslavlja.
Sedaj gledam se ostale modele/proizvajalce.
Kaj priporocate, kaksen drug Tp-link, ima kdo izkusnje z 841nd, 843nd?
Al pa mogoce kak D-Link DIR-605L ali Asus N12+, torej kak model z dvema antenama?
Predvsem se mi gre za dober Wifi signal, ker je stanovanje vecje in 100 let staro.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

tebodi ::

@Omegam: Ker je bolj malo odziva in tudi sam še vedno tehtam:

Najverjetneje TP-Link Archer C5.
Ver. 1 bi naj bila hardwersko boljša, (skoraj) enaka kot višji C7 model.

Ni mi še uspelo razčistiti ali je dejansko vredno nabaviti.
Meni se zdi vredno, če bi vedel, da potem lahko laufaš torrent client in hkrati tekoče video stream. Vsaj to.
Realno delujoč QoS bi tudi bil dobrodošel.

Npr. v mojem primeru to z asus routerji (rtn66u, 100+EUR) ni delovalo povsem tekoče.

Dr_M ::

Kaj ti pa pri rtn66 ni delal uredu? Moj je prebavil vse, kar sem mu vrgel. Edino dlna na TVju je stekal preko wifi, na kablu je delalo brezhibno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

miko22 ::

Najverjetneje TP-Link Archer C5.
Ver. 1 bi naj bila hardwersko boljša, (skoraj) enaka kot višji C7 model.


jaz mam to verzijo ena. Moti me to, da ni nadgradenj za to verzijo, samo za 1.2 in 2.
Malo sicer pogrešam ddwrt, drugače pa res dela brezhibno.

tebodi ::

Dr_M je izjavil:

Kaj ti pa pri rtn66 ni delal uredu? Moj je prebavil vse, kar sem mu vrgel. Edino dlna na TVju je stekal preko wifi, na kablu je delalo brezhibno.


Npr. prenos z diska prek usb-ja je res hiter. Dejansko uporabno v primerjavi s kakšnimi starejšimi routerji ki so to bolj teoretično podpirali, realno pa je bil prenos (prek kabla) kak 1-2 MB/s. (Čisto brezveze in neuporabno.)

1. Sicer je načeloma hitrost na wifi-ju in signal bil dober, ampak v mojem primeru se je asusu zatikalo pri malo višjeločljivostnem videu, če so laufali torenti. Kar realno pomeni, da je potrebno torente ukinit v primeru gledanja videa. To pa si potem na istem (kot s kakšnim starejšim routerjem). Če je torent client laufal na routerju, se je poznalo ali zatikalo povsod.

2. Postopno in dokončno po par mesecih se je stanje drastično poslabšalo do te mere, da sem lahko izklopil vse in brez popolnega prekinjanja niti youtube video ni šlo gledat.

Nisem eskpert, da bi se posebej poglabljal v to, zanima me dejanska uporabnost.
Zato sem tudi rekel, da so vse asusove dodatne aplikacije/appi mejno uporabni za normalne uporabnike.

Lahko preberem teste in razne posamezne izkušnje, ampak ker temu ne sledim vsak dan, morda čisto splošnih stvari ne vem.

Zato sem tudi vprašal, ali trenutni routerji dejansko "v real life" omogočajo to, da imaš normalno par naprav priklopljenih (še vedno pod 10) za brskanje, na pc-ju laufaš torrente in gledaš en video (npr. prek plexa ali srednje ločjivosti prek spletne tv ali app-a ipd.).

Ne vem.

Dr_M ::

Torrente na routerju sem tudi jaz ukinil, pa ne zaradi obremenitve, ampak zaradi nestabilnosti download masterja.
Drugace pa uporabi Merlinov modificiran stock firmware, dela precej bolje kot stock, pa se malo vec nadzora imas nad routerjem.

http://www.mediafire.com/asuswrt-merlin/
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tebodi ::

Dr_M je izjavil:

Torrente na routerju sem tudi jaz ukinil, pa ne zaradi obremenitve, ampak zaradi nestabilnosti download masterja.
Drugace pa uporabi Merlinov modificiran stock firmware, dela precej bolje kot stock, pa se malo vec nadzora imas nad routerjem.

http://www.mediafire.com/asuswrt-merlin/


Hvala za napotek, zelo uporabno!
Dobro vedeti, da nisem edini ugotovil, da je asusov download master precej neuporaben (tudi št. vzpostavljenih povezav je nizko).

Prav tako je koristno vedeti, da routerju tplink TL-WDR3600/4300 zelo pade signal z oddaljenostjo (kar ni nujno, da najdeš v raznih testih).

Imamo pač različne zahteve in pričakovanja. Ker uporabljam remote za pc (app teče prek udp) je zelo moteče, če vsak premik zamuja za 1s, nato pa "cel buffer" spusti skozi.

Tplinkova C5-C7 serija bi torej morala te zahteve izpolnjevati. Dobro.

Dr_M ::

Prav tako je koristno vedeti, da routerju tplink TL-WDR3600/4300 zelo pade signal z oddaljenostjo (kar ni nujno, da najdeš v raznih testih).


Tole lahko samo potrdim.
Trenutno imam tukaj zraven WDR3600, v sosednji sobi pa RT-AC66U. Ce se postavim priblizno na polovico razdalje od obeh, wifi analyzer na telefonu kaze priblizno enak signal za oba routerja, s tem da je asus na drugi strani stene.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BorutK-73 ::

Meni 3600 vleče po celi hiši ki ima veliko železa v prvi plati.

OmegaM ::

@tebodi, hvala za odgovor.
Se razmisljam kaj bi si omislil.
A obstaja kaksna "podobna" alternativa za c5, manjsi znesek?
Sicer na vse prebrano kar sem o routerjih prebral ze prej so tega svetovali.
Ampak jeba, ce vcasih nisi nek financ minister :-)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

issak ::

dottor je izjavil:

Hvala za tole, ampak bom še vedno pogledal za kakšno mrežno ki to zna s priloženim softwarjem ;)


Kupi najcenejšo mrežno za 10€ in netlimiter (27€) - boš na istem cenovno.
Ni ravno veliko mrežnih s priloženim kakršnimkoli softwareom (to pride zraven plate mogoče), kaj šele uporabnim softwarom in za ceno pod 40€.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

tebodi ::

OmegaM je izjavil:

@tebodi, hvala za odgovor.
A obstaja kaksna "podobna" alternativa za c5, manjsi znesek?
Sicer na vse prebrano kar sem o routerjih prebral ze prej so tega svetovali.
Ampak jeba, ce vcasih nisi nek financ minister :-)


Ne vem, zakaj ne dela navedba url-ja, tale je:
http://www.snbforums.com/threads/is-an-...
Hvala vsem, ki tukaj prispevate in širite znanje! ;)

Nisem ekspert, čisto nezahteven uporabnik, morda pa je ravno zato težko najti "nezahtevne" odgovore.
Isto vidim tudi sam to zadevo cenovno. Da se ne ponavljam preveč: ključno vprašanje je, ali nov nakup res zagotavlja recimo novo stopnjo pri uporabnosti. Če deluje samo malo boljše je vsaj po mojem prepričanju brezveze.

Glede signala: Torej če ti sedaj router na neki lokaciji dela, nov pa ti bo delal enako, samo malo več signala bo na prikazovalniku jakosti signala, kar vidiš samo če greš posebej preverit, nima smisla. Če ti sedaj v nekem kotu sobe ne dela, pa imaš zahtevo, da ti deluje, je vredno poskusiti z novim - če še vedno ne dela pa poskusit z drugo rešitvijo.
Odzivnost-hitrost: Če sedaj ob par hkratnih prenosih deluje z zatikanjem, počasi, potem pa še vedno, samo malo manj se zatika... ista stvar.

Po moje bi to moral biti standarden test: laufa torrent client (z neko normalno obremenitvijo), 1x hd video stream in brskanje.

Mimogrede dodajam: to se zdi dobra navedba:
An AC1200 router is probably the right next step for you. The C5 tested very well in our recent round-up; it's basically an Archer C7 with a link limit thrown onto the 5 GHz radio. With your devices, you won't notice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

rdecaluc ::

Zdravo.

Iščem router za okoli 50€ oz. lahko tudi malo več. Rabim stabilnost in hitrost če gre to skupaj. Imel sem wrt54gl, ampak je zaćel nagajat.

Kakšen nasvet?

hvala.
Est modus in rebus. ,typos

SeMiNeSanja ::

Pa kaj je res tako teško prebrati, kaj so svetovali zadnjim 10-im z istim vprašanjem?

rdecaluc ::

Glede na to da se kregate že zadnjih par strani kdo komu kaj svetuje. Ja je težko najt.
Est modus in rebus. ,typos

SeMiNeSanja ::

Itak je butasto, ker ne moreš empirično reči 'ta je tisti'. Vsak, ki komentira, pozna bolj ali manj zgolj tistega, ki ga ima sam. Kakšne realne primerjave z drugimi primerljivimi proizvodi nima. Potem pa ima še vsak neke svoje kriterije, kaj je zanj dobro in pomembno, tako da na koncu takointako ne veš, na osnovi česa je padla 'ocena'.

Skratka po prebiranju obilice 'nasvetov' na koncu veš manj kot prej.
Zato sem že enkrat menil, da bi bilo bolje, če bi vsake 3 mesece štartali novo anketo 'najboljši home router po vaši oceni', kjer bi vsak lahko v nekaj kategorijah poimenoval svoj najljubši model in bi se kmalu izkristaliziralo, kateri je v tistem kvartalu slovenčev najljubši router.

Več kot to, pa v bistvu sploh ne potrebujete.

rdecaluc ::

Kakšno mnenje o TP-LINK Archer C2 AC750?
Est modus in rebus. ,typos

Han ::

Mogoče ti bo v pomoč Router Ranker...

Spock83 ::

Trenutno testiram DIR-890L. Kater overkill :)

Dr_M ::

Asus pripravlja en nov router, baje hw dober u 3pm, ampak ni toliko povdarka na wlanu, kot npr pri prihajajocem AC5300.
Ubistvu takih roterjev manjka, zmogljiv HW, brez mnozice anten.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

Ce hoces hud HW brez pretiranega WLANA imas Asus AC56U, zadeva ima hardware, ki je v 2krat drazjih zadevah, ceneje pa je, ker je pac zgolj AC1200(dual MIMO), kaj vec pa itak vecina naprav ne bo nikoli podpirala, zadeva zmelje z QOS, torej izklopljena hardwerska pomoc se vedno skoraj pol gigabita preko LAN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dr_M ::

Mene zanima nekaj bolj v rangu Broadcom BCM47094, wifi soliden domet, hitrost wifija je popolnoma nepomembna, vazno da je cim bolj stabilen.
Sicer zaenkrat bo moral rt-ac66 oddelat svoje. Gredo pa cene prevec v visave, blizajo se 400e.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

Pa saj ima ac56u BCM4708A0, in je edina razlika od BCM47094 da ima2x800MHZ namesto 2x1400MHz, to pa res ni neka jaka razlika, ce imajo ostali bogih 1x 600MHz... v tem rangu. Da ne,omenjam da imajo vecina 32MB RAMa, ac56u pa ga ima 256MB. V bistvu je totalen overkill in je potem,obremenitev vecino casa pod 1%:).

Dr_M ::

Ne, 75% visja frekvenca pa res ni omembe vredna.
Sicer pa imas mogoce prav, tudi AC66U z ubogim 600MHz procesorjem ne zaostaja veliko za dual core 800MHZ arm procesorjem. Edino pri USB 3.0, ce ga rabis, je pa res dobra zmogljivost.

http://www.smallnetbuilder.com/wireless...
http://www.smallnetbuilder.com/wireless...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

polde66 ::

@yoco; na vseh tp-linkih sem imel poinštaliran tole :https://www.gargoyle-router.com/
lastim si tudi takega kot imaš ti

Malce sem pozen sorry ampak verjamem da vsaka informacija pride prav
polde

noraguta ::

Mejhn am že vn iz foha. Kaj nabavit doma za 200/20 linijo. Tri nadstropja in velik vrt. Mikrotik in 2-3 ap-je?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

laguna1 ::

Eno vprašanje.

Kaj je boljše glede dosega in "moči" router z dvema 3db antenama ali router z eno 5 db anteno?

LP

SeMiNeSanja ::

To je po moje zelo odvisno od tega, na kakšen način router izkorišča tisti dve anteni. Najbolj trotelziher je sprobati zadevo.

Če so 3dBi antene privijačene, jih načeloma lahko tudi zamenjaš za 5dBi antene....
Poiščeš najcenejše na Ebay in voila...

issak ::

noraguta je izjavil:

Mejhn am že vn iz foha. Kaj nabavit doma za 200/20 linijo. Tri nadstropja in velik vrt. Mikrotik in 2-3 ap-je?


Če znaš delati z mikrotikom je to zelo dobra izbira, da.

Poglej si nove Unifi ap-ac lite, so kar poceni za 5ghz ac access pointe.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

čuhalev ::

issak je izjavil:

Poglej si nove Unifi ap-ac lite, so kar poceni za 5ghz ac access pointe.

Te sem opazil tudi jaz, vendar še ni nikjer testov.

Dami ::

čuhalev je izjavil:

Te sem opazil tudi jaz, vendar še ni nikjer testov.

Uradnih mogoče, na ubnt (beta) forumu jih je pa kar nekaj od userjev, ki so bli beta testerji oz. imajo že final naprave. Zadeve so mnogo boljše od starih. Sam rabim še kako potrditev, da nove enote ne brnijo tak k stare, pa kupim 2 proja.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

noraguta ::

Pri cenah ac ap se prej nagibam h n varjantam z poe napajanjem in ustreznim switchem. Z mikrotikovim routeros nisem delal sem pa precej z zynos om. Najbrž mikrotik ni nek bav bav.ne da se mi pa ukvarjat z openwrt.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Dami ::

Ne vem kake ac apje si ti gledal, sam men tole oz. tole ne zdi drago. MK je dost user unfriendly, kar je čisto nasprotje od ubnt.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

AC_DC ::

noraguta je izjavil:

Mejhn am že vn iz foha. Kaj nabavit doma za 200/20 linijo. Tri nadstropja in velik vrt. Mikrotik in 2-3 ap-je?

http://www.smallnetbuilder.com/tools/ch...

gledaš one od številke Throughput 200 mbps naprej.

Za tretje nadstropje raje kakšen dodaten range extender.

http://www.tp-link.com/en/products/deta...
http://www.tp-link.com/en/products/deta...

http://www.tp-link.com/en/products/list...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

AC_DC ::

Za male pare izstopajo:

2.4 ghz updown Throughput
http://www.smallnetbuilder.com/wireless...


5 ghz updown Throughput
http://www.smallnetbuilder.com/wireless...
http://www.smallnetbuilder.com/wireless...
Iz grafov Wireless Performance se vidi, da linksys ea6300 lovi boljše kot TP-LINK Archer C5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Lonsarg ::

Foll, oddajna moc je zakonsko omejena. Razlika med najbolsim in najslabsim ruterjem je zgolj kake pol stene signala.

miko22 ::

Imam tplink C5(AC1200). Ftp sem na routerju mi dela, ko vstavim ključek not, ne pusti pa mi gor nalagat fajle. Če ključek dam v usb na računalniku dela ok, tudi preko lokalnega računalnika lahko nalagam na ključek kao na ftp, ne morem pa preko ftp povezave. Nastavitev tudi ni skoraj nič, tako da ne vem kaj naj naredim da bom lahko nalagal gor.

Torx ::

Zivjo,
sem na Mikrotik in Edimax Pro wap1750 varianti vse dela kot je treba, ima pa ac signal (kot pri vseh) bl svoh domet - ena konkrenta armiranobetonska stena se gre, ce sta dve pa jedva, da se poveze .. Domet 2.4ghz omrezja pa no problem. Hitrost enega streama na 2.4 ghz okoli 90mbitov, na 5ghz ac pa 200-250 mbit..

N4m31355 ::

Lonsarg je izjavil:

Foll, oddajna moc je zakonsko omejena. Razlika med najbolsim in najslabsim ruterjem je zgolj kake pol stene signala.

To se da bypassat, ma nvem ce je kej boljsi signal...

čuhalev ::

Poleg oddajne moči je potrebno upoštevati tudi občutljivost sprejema. Kaj ti bo dostopna točka, ki je ,,slišna" kilometer, če pa ne more ničesar sprejeti.
««
30 / 126
»»