» »

računalnik se ne zbudi...

računalnik se ne zbudi...

brko20 ::

Pozdravjeni!
Ko prižgem računalnik se ta ne zbudi, ventilator od procesorja pa vse bolj pospešuje dokler ne doseže končne hitrosti in potem tuli na polno.
je imel kdo podobno izkušnjo? Jaz sumim na matično ploščo...

Hvala!

francek1 ::

Kaj si pa prej s kišto delal? Si preveril vse kontakte?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Gray_Warden ::

stavim da imaš slabo priklopljen kak kontakt.

Preveri vse kontakte....tudi na grafični, če imaš mogoče dodatne kontakte za elektriko.

Drugače pa uporabi clear CMOS, mogoče bo pomagalo.

brko20 ::

nič nisem delal. prvič se mi je to zgodilo sem dal ram ven in spihal in je še malo delalo zdaj pa nič več

francek1 ::

Kontakt ali pa statična...si se ozemljil, preden si šel brskat po kišti?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

brko20 ::

nisem se ozemljil... se pravi matična hin? ali pa vse ven prepihat malo ruknit tu pa tam v primeru kontakta?

Gray_Warden ::

poizkusi drug ram. Ali pa mogoče le z 1 palčko, če imaš dve.

brko20 ::

tudi to probal gray warden. isti odziv... sem probal tudi brez rama - isti odziv, probal brez grafične - isti odziv. Še zapiska ne.

Gray_Warden ::

probaj še izklopiti elektriko (kabel potegni iz napajalnika), nato pa daj baterijo ven iz matične plošče...počakaj kakšno minuto, nato pa daj baterijo nazaj v matično in poženi računalnik.

poročaj če je mogoče pomagalo

brko20 ::

tudi to sem naredil, ne pomaga.

Gray_Warden ::

Napajalnik dela OK? Imaš mogoče na voljo kak drug napajalc, da bi testiral?

To je zadnja ideja ki jo imam.

brko20 ::

napajalnika nimam. Zakaj nebi delal? Saj da štrom do hdd-a pa do ventilatorja cpu...

Aston_11 ::

Opsa, meni je vse delalo, ni pa delal standby. Ne boš verjel, napajalnik. Ne cel, samo del njega. Čisto možno, da ti samo del napajalnika crkne, ostali vodi pa delajo.

brko20 ::

zanimivo... bom sprobal samo da napajalnik nabavim.

Gray_Warden ::

dejansko je zelo težko določiti krivca kar tako na blef... Prosi kakšnega prijatelja če ima kak napajalnik za posoditi, da ne boš za brezveze kupoval nove komponente.

Napajalniki so od 40 eur dalje..malo drag šport bi bil, če bi šel kar malo kupovat reči da bi videl kaj ne štima. res nimaš nobene možnosti testirati zadeve?

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Jaz sem mojega zamenjal z enim od nekaj manj kot 30 EUR. Za nekaj časa bo. CCa 2 leti, potem bo spet odletel, čeprav ni obremenjen. Grafa integrirana, proc ima 65 W, napajalnik pa kao 600 pa nekaj.

brko20 ::

Saj ga ne bi kupil sposodil bi si ga. je pa res da ko ga prizgem se v napajalniku zaiskri...

Gray_Warden ::

potem se ne igraj več, da ne skuriš česa.

pojdi po kak napajalc, testiraj in nam poročaj kako zadeva deluje. Če boš videl da je res napajalnik zanič, ti priporočam nakup kakšnega chieftega ali česa podobnega. Najcenejši je 50€ : http://www.mimovrste.com/artikel/240002...
Tak ti bo zagotovo dolgo časa dobro služil. Lahko pa kupiš cenenega lc-power in privarčuješ neomembe vrednih 10-20 eur.

brko20 ::

sprobal tudi z drugim napajalnikom... ista zadeva.

Janac ::

potem ti ostane le plata ali pa ti kaksen konektor dela kratek stik, tezko recem tako, a phase ledice kaj zasvetijo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se ne prižge, kako testirati matično?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111702 (1426) loveJDM
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12325351 (23675) mihibo5
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398821 (8268) Pšenični
»

ATI AGP ne zažene sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593560 (2819) boset
»

Leadtek GeForce 6800GT 256MB - TEZAVE SO, POMAGAJTE MI PROSIM !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271393 (984) SanAndreas

Več podobnih tem