» »

Peltier problem?!

Peltier problem?!

Vomitorium ::

Alpha 6035 z dobrim ventom in Peltier 78W (Leufken).
Z Alpho Duron 700@950 MHz 36-38 °C , z Peltierjem 39-45°C. Očitno stične ploskve niso dovolj skupaj! Ali mi lahko nekdo da nasvet? Preizkusil sem različne variante!
Thanx.
Pandemonium burns in the night.......

rooster ::

Izmeri temperaturo hladilnika, če je ta okol 60-70... °c pomeni, da je peltier neizkoriščen.

OZZY ::

Kot prvo probaj dat termalno pasto med stičišča. Drugo pa je lahko to, da alfa ne more odvajati toliko toplote, kot jo oddata peltiljer in procvesto. Tretje pa je lahko to, da maš durona. 78 W peltiljer pri 12V napetosti spravi skupi okol 55-58W. Približno toliko, kot jih oddajajo duroni ali TB posebno če so naviti. Zdej, če maš durona prištej moči pelta 55-58 tudi podobno moč proca in dobiš več kot 100w toplote, ki jo je potrebno odvesti. 100w pa je že zalogaj, ki ga ne zmore kar vsaka alfa. 78w peltiljer na 12vtud bolj težko zadosti potrebam durona. Če pa bi ga laufu na 14v pa bi bila druga pesem. Sam tu je še vedno problem alfe in zračnega hlajenja.

Bungee- ::

Oj! Napakavecine ljudi, ko priklaplja peltije je ta da mislijo da je to vsemogoca zadeva. Potrebno je vzeti v obzir da se poleg procesorja tu greje zdaj se peltier. Torej ce se procesor greje cca 40W in potem se 50W na peltiju in moc se VEDNO sesteva, moras odvajati 90W toplotne moci. Torej zelo velik hladilnik ce je "zracen" alo pa pac vodna resitev. 8-) Hmmm kako pametno razlagam tole pa se vedno sanjam o zracnem hlajenju :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Vomitorium ::

Ozzy in Bungee , hvala za odgovor. Moja napaka je bila, ker sem precenil segrevanje procesorja. Si bom pač moral omisliti vodno hlajenje v bližnji prihodnosti.
Pandemonium burns in the night.......

kayot ::

IR_Babunu reč da naj ti ga pošle.Jest sm ga že nabavu pa sm zadovoln!!!!!!!

TuXterrestrial ::

Probi to narest:

Declockaj procesor Pa ponovno probi s peltom.
V kolikor se bo potem videl napredek, potem boš moral zamenjat alfo.
To videm iz tvoje tem proc. kjer ga pelt celo greje.

Zračno + pelt= neizkoriščeno hlajenje.
Vse kar bi lahko s tem naredil je da bi bila temp proca okoli sobne temp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

78W pelt na durona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131026 (874) TESKAn
»

Napajanje 156 watnega peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141406 (1229) Polde
»

Pelt 156W

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101097 (936) DrSergioDJ
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151554 (1355) DrSergioDJ
»

Ali zadostuje..

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81270 (1044) OZZY

Več podobnih tem