» »

Ali zadostuje..

Ali zadostuje..

OZZY ::

Zanima me, če bo moj 78w peltiljer zadostoval z hlajenje durona-seveda navitega. Če vzamem v račun, da je priključni tok 11,5-12V potem je njegova moč okol 50-55W. Ali bi to zadostovalo. Če ne bo pelt verjetno naprodaj.
  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

Če ne zadostuje kupm 110-120w. Seveda po razumni ceni.

TESKAn ::

Zadostoval bi za temp. razliko ene 10 - 15°C, po moje, se prav, da bi blo jedro 10 - 15°C hladnejše od vode.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

OZZY ::

Kaj pa v primeru da je oddajna moč proca večja kot črpalna moč pelta. Verjetno je velika možnost, da gre proc in mogoče pelt, saj se toplota v njem nabira.

TESKAn ::

Jah, pol pa zacne delat peltier kot izolatro, tko da mas prov kmal skuren procesor. Nekak tko kot ce v lijak natakas vodo hitrej kot jo je sposoben le - ta pozret...kmal mas a big mess...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

msmiha ::

Tak peltrijer bi mogu sigurno zadostovati!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Bungee- ::

Ojla! Da ne bi prevec tople vode odkrival :D Poglej na tole stran, kjer bos nasel programcek imenovan KRYOSOFT in nato enostavno vneses vse znane parametre, pa dobis koliko hladen bo tvoj procesor. Aja sicer se ne spomnim kje sem videl, ampak dobro je vedeti koliko watov toplote ti proizvaja tvoj procesorcek, potem je lazje racunat 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Tzar ::

Ozzy --> tok (I) je v Amperih (A), napetost (U) pa v Voltih (V) --> osnove elektrotehnike 1.letnik:D
Življenje je lepo!

OZZY ::

Sem pogledu na www.overclockers.com in sem najdu podatke o oddani toploti v W za amdje. Vidm, da mi 78w pelt ne bi zadostoval, saj bi bla oddana toplota približno enaka ali (verjetno) celo večja od črpalne moči pelta.
Tzar: 78w pelt pri 16.1V. Na 11.5-12V ma moč okol 3/4 deklarirane kar znese 55-58W črpalne moči pelta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272198 (1889) TESKAn
»

IceWave hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9834 (702) iiyamaa
»

Idej za resitev kondezacije in se vedno imeti pelt ter nizke temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322274 (1901) Tic
»

Napajanje 156 watnega peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141349 (1172) Polde
»

Peltier problem?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61149 (979) TuXterrestrial

Več podobnih tem