» »

Srednjerazredni gamerski PC za okoli 1000€

Srednjerazredni gamerski PC za okoli 1000€

«
1
2

S11m0niC ::

Moj prenosnik, ki sem ga z igrami kar lepo uničil, se bliža smrti in zdaj se odločam za nov računalnik (PC). Moj proračun je okoli 1000€ do 1100€, za nekaj komponent sem kar odločen, za nekaj pa še rabim nasvet. Tukaj jih napišem, če imate kakšno idejo za popraviti eno ali več delov ali pa kar celotno konfiguracijo, pa napišite. Kupujem prek AGT-ja.

Ohišje: NZXT Lexa S
Napajalnik: Corsair Gaming Series 800W
Matična: ASUS P8Z68-V LX
Procesor: Intel i5 2500K
Procesorski hladilnik: Freezer 7 Pro PWM Rev. 2
Spomin: Kingstom PC3 1288 8GB + Kingston PC3 1288 4GB
Grafična: Sapphire Radeon HD 6870 2x CrossFire
Trdi disk: WD20EARX Caviar Green 2000GB
Optična enota: ASUS DRW-24B3LT LightScribe
OS: Windows 7 Ultimate

Ta sistem pride v celoti okrog 1060€, kar je približno v zlati sredini. Če imate boljše sisteme za isti denar, kakšne ideje, kritike, nasvete... prosim napišite.
LP S11m0niC.

Freaxx ::

crossfirea ne kupovat, se ne splača. Raje vzami nevem 7970HD ali 570 gtx, ne rabiš več. Sploh pa je crossfire glasen in ima manjši izkoristek.

GeForce ::

Upam da zraven WD Green, načrtuješ še kakšen SSD disk, drugače bo zadeva počasna kot polž :D .
In pa ne vem če je pametno kupovati prek AGTja, ker imajo baje dolge dobavne roke.

BALAST ::

Se strinjam z Freaxxom, raje eno HUDO grafično kot pa dve povprečne.

Pa kaj je s teboj da daješ Freezer 7pro, ko pa je na trgu dosti boljših hladilnikov (Freezer 13, Noctua NH-D14, Mugen 3)

Da ne govorim o operacijskem sistemu Win7 ultimate, ko pa dobiš Win7 Pro verzijo za 50€.

Pa res se izogni AGT, ker so največji nateguni izmed trgovin v Ljubljani.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

S11m0niC ::

BALAST je izjavil:

Pa res se izogni AGT, ker so največji nateguni izmed trgovin v Ljubljani.


Moj prijatelj je kupil preko njih (še čaka na pošiljko) in pravi, da je kar v redu in poceni. Drugega mnenja še nisem dobil. A poznaš kakšno drugo (slovensko) stran, ki je poceni in vredna zaupanja (in mora ti sestaviti računalnik)
LP S11m0niC.

mr1two ::

S11m0niC je izjavil:

BALAST je izjavil:

Pa res se izogni AGT, ker so največji nateguni izmed trgovin v Ljubljani.


Moj prijatelj je kupil preko njih (še čaka na pošiljko) in pravi, da je kar v redu in poceni. Drugega mnenja še nisem dobil. A poznaš kakšno drugo (slovensko) stran, ki je poceni in vredna zaupanja (in mora ti sestaviti računalnik)


Bolje zanj, da ne boš čez en mesec še vedno isto pisal, da čaka na pošiljko. Ne vem kako jim uspeva...

Drugače pa je po mojem mnenju 2x6870 top bang for the buck, je pa res, da se zadeve ne odvijajo vedno idealno in da ni nujno, da zadeva čisto vedno deluje. Nekje ja, takoj out of the box, nekje pa ne... Tko da če že novo kupuješ je res mogoče bolje, da je zadeva single GPU.

LP

solatko ::

Če boš navijal, si omisli boljšo matično, če bi sistem rad sestavil hitro, poglej ponudbo Funtech-a in Dinokompa ali pa naroči komplet pri kakšni tuji trgovini, ki pošilja v SLO.
Delo krepa človeka

Meizu ::

Funtech je zanimiv, ampak njegova nezmožnost plačila po povzetju je hudo zoprna reč.

solatko ::

Meizu - greš pač iskat v trgovino. Če nisi iz LJ, narediš en lep izlet, pa je.
Delo krepa človeka

Meizu ::

Potem naj mi plačajo 20€ potnih stroškov jebemti ja.

solatko ::

Meizu - Saj lahko plačaš preko ebanke in doplačaš še dostavo, kot pri vseh drugih firmah, pa boš ravno tako ob 20+€, kako znate nekateri zakomplicirat stvari.
Delo krepa človeka

Meizu ::

Ne solatko, če pač ne kupiš celotnega računalnika (tudi če ga, pa če sam ohišja ne nucaš), pride poštnina konkretno cenejša. Obraba vozila se tu tudi šteje in glede na mojo relacijo npr. bi mogu jst na avtu za takšno stvar naredit 160-180km kar ni malo.

Sploh pa če nucam recimo sam GPU, al pa CPU, al pa kej podobnega.

Invictus ::

Spet eden ki zapravi cel kup keša za škatlo, pol pa drobi okoli stroškov dostave. Tudi to stane veš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Loocas ::

TOLE po moje bolj zbalansirano...

SSD obvezno, Winse si pa sposod, če lahko 8-)

Meizu ::

Invictus je izjavil:

Spet eden ki zapravi cel kup keša za škatlo, pol pa drobi okoli stroškov dostave. Tudi to stane veš ...



Sej, zaradi takih kot si ti in podobno mislečih imamo takšno stanje kot je zdej. Pa ziher si iz LJ. Ljubljančanom (pa brez zamere) pač stvari glede dolgih relacij in poti niso ravno jasne. Oz. sploh niso.

solatko ::

Meizu - Trgovine pač so tam, kjer jih lastniki postavijo. Pogoji poslovanja so napisani, na tebi pa je, kaj boš izbral. Če misliš, da ne boš na boljšem, če prideš v LJ, potem plačaj po predračunu in počakaj, da poštar prinese. Večina spletnih trgovin v svetu imajo pošiljanje po plačilu, redke so, ki ti pošlejo po tvoji želji - po povzetju. Pač poiščeš tako in čakaš, magar 3 mesece.
Pri Funtechu, dobiš v dveh dneh, če naročiš stvari, ki so na zalogi.
Če si iz štajerskega konca imaš tam Dinocomp, če pa iz dolenjskega imaš najbližje na Hrvaškem.
Delo krepa človeka

S11m0niC ::

Loocas je izjavil:

TOLE po moje bolj zbalansirano...

SSD obvezno, Winse si pa sposod, če lahko 8-)


Nekaj vprašanj :)
Kako je s tem SSD-jem? Zakaj je obvezen, a je isto delat z njim kot z navadnim, kako se obnaša? Ta trgovina, a je dobra za kupovat v njej? Ta cena je tako ali tako brez Windowsov, to si zrihtam :P
LP S11m0niC.

Loocas ::

ma jao no.. SSD ti je neprimerno bolj odzivna zadeva od navadnih diskov... sicer resda pri igranju iger nima kaj dosti vpliva, ga pa ima v vseh ostalih zadevah.

malo si poglej primerjalne teste po netu.. saj je tega na kupe.

S11m0niC ::

Loocas je izjavil:

ma jao no.. SSD ti je neprimerno bolj odzivna zadeva od navadnih diskov... sicer resda pri igranju iger nima kaj dosti vpliva, ga pa ima v vseh ostalih zadevah.

malo si poglej primerjalne teste po netu.. saj je tega na kupe.


Ja ampak ker je običajno precej majhne kapacitete, kaj si naj na njega naložim? Igro, ki jo trenutno igram? Sistemske stvari? Vse najljubše igre? ...
LP S11m0niC.

Loocas ::

za OS, programe in igre mora bit 90-120GB kar dovolj.
Za ostalo, video, mp3.. etc pa seveda naložiš na navaden disk.

S11m0niC ::

Loocas je izjavil:

za OS, programe in igre mora bit 90-120GB kar dovolj.
Za ostalo, video, mp3.. etc pa seveda naložiš na navaden disk.

Še nekaj, ta stran, Mlacom, a bi si lahko kupil prek te? Kako so dobavni roki itc. imaš kaj izkušenj?
LP S11m0niC.

Loocas ::

pa so v povprečju vseh ostalih.. nekje boljši, nekje slabši...

S11m0niC ::

Loocas je izjavil:

pa so v povprečju vseh ostalih.. nekje boljši, nekje slabši...

Mogoče veš približno kako dolgo je povprečje? Preko interneta še nisem kupoval računalnika...
LP S11m0niC.

mihec87 ::

AGT malo verjetno da dobiš prej kot v 3h tednih...

Sam bi gledal funtech,dinokomp,sestavi.si....Mlacom se zgleda trudi izboljšat nimajo pa najboljšega slovesa iz preteklosti...

SSD za sistem+programe+igre ter nek klasični disk pa si zmagal(sam bi pogledal za kaj drugim kot pa green variante).

energetik ::

Pri Funtechu ti napišejo, kaj je na zalogi, ko pošlješ naročilo. Če vzameš tisto, kar predlagajo, dobiš v max 2 dneh s sestavo vred, vsaj tako je bilo pri meni.
Pri AGT so mi za napajalc 3x rekli, da bo naslednji dan, dobil sem po ene 2 tednih...

Zgodovina sprememb…

S11m0niC ::

Stvar je da ima AGT daleč najlepše urejeno stran in veliko zalogo artiklov, tako da bi si človek mislil da je pri njih najboljše kupit. Zdaj mi pa gre celotna zadeva po vodi, ker na drugih straneh običajno nimajo na zalogi istih komponent.
LP S11m0niC.

energetik ::

"Veliko zalogo artiklov" ima samo spletni strani, v skladišču pa skoraj nič.
Sicer pa so prijazni in znajo kaj svetovati. Ampak kaj ti to pomaga, če dobiš robo po 100 letih.

Loocas ::

Stvar je da ima AGT daleč najlepše urejeno stran in veliko zalogo artiklov

- ta najlepša stran še internega iskalca nima (in se mi ne da niti iskat po tej strani, ker včasih bi linkal kaj z njihove strani)
- o informaciji glede zaloge na njihovi strani ni ne duha ne sluha (od kod ti to?)

S11m0niC ::

Loocas je izjavil:

Stvar je da ima AGT daleč najlepše urejeno stran in veliko zalogo artiklov

- ta najlepša stran še internega iskalca nima (in se mi ne da niti iskat po tej strani, ker včasih bi linkal kaj z njihove strani)
- o informaciji glede zaloge na njihovi strani ni ne duha ne sluha (od kod ti to?)

Saj ne rečem da ni napak ampak če govorimo o sestavljanju sistema, je na AGT-jevi najlaže.

Zdaj res ne vem kaj naj naredim, ali poskusim kupiti preko AGT-ja tisto kar bi si najbolj želel in pač čakam dokler si ne spomnijo da bi mi poslali, ali pa nekaj delov spremenim in kupim preko ene od drugih strani, ki naj bi bile boljše. Še ena stvar pa je da nekatere druge strani imajo dostavo z njihove strani in torej tudi plačilo po povzetju, AGT pa pošilja preko pošte in tako plačila po povzetju ni.
LP S11m0niC.

gruntfürmich ::

mr1two je izjavil:


Drugače pa je po mojem mnenju 2x6870 top bang for the buck, je pa res, da se zadeve ne odvijajo vedno idealno in da ni nujno, da zadeva čisto vedno deluje. Nekje ja, takoj out of the box, nekje pa ne... Tko da če že novo kupuješ je res mogoče bolje, da je zadeva single GPU.

LP


točno tko. 2×6870 je nekako najbolje za svoj denar, pa tudi zelo močna.
vendar je uprašanje kako bo sistem prebavil cX.
79.. kartice so predrage. 7950 je sploh fail od faila glede P/P. raje počakaj na 78.. ali vzami 6... serijo, če gledaš ati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mihec87 ::

Na agt se mi dopade edino tista aplikacija za sestavo kište,na sestavi.si se mi zdi da so jo bolj zakomplicirali...Z zalogo je pa tako kakšno stvar še že majo ostalo pa tema..Pač 2-3 tedne so čakalni časi,težava je da v tem času kakšni komponenti cena lahko lepo pade..
Glede ostalega nimam pripomb, super trgovina ki jo bo žal pokopala dobava..

S11m0niC ::

mihec87 je izjavil:

Na agt se mi dopade edino tista aplikacija za sestavo kište,na sestavi.si se mi zdi da so jo bolj zakomplicirali...Z zalogo je pa tako kakšno stvar še že majo ostalo pa tema..Pač 2-3 tedne so čakalni časi,težava je da v tem času kakšni komponenti cena lahko lepo pade..
Glede ostalega nimam pripomb, super trgovina ki jo bo žal pokopala dobava..

Saj 2-3 tedne jaz počakam... edino slišal sem da te znajo prevarat, da ne dobiš vseh delov katere si plačal... je to res?
LP S11m0niC.

Loocas ::

ja to seveda ni res.. od kod ljudem take zgodbice??

S11m0niC ::

Upam da ne, ker drugače se mi kar dopade ponudba in stran in vse to tako da bi z veseljem naročil preko njih, za dobavne čase pa dokler ni neka izredno velika številka (prek 1 mesec) potem to ni tak problem. Bom malo pogledal še druge ponudbe.
LP S11m0niC.

TOP ::

Kar se tega tiče ni res je pa čakalna doba zeeeeeeeeeeelo dolga upaš lahko na 1 mesec.Daj poglej na Dinokomp koliko te bi prišlo je super trgovina.

S11m0niC ::

TOP je izjavil:

Daj poglej na Dinokomp koliko te bi prišlo je super trgovina.

A ta Dinokomp ti tudi sestavi sistem? Na strani sploh ne morem najti konfiguratorja. Kakšne so pa plačilne opcije?
LP S11m0niC.

solatko ::

Vsi načini, tudi po povzetju. Na željo tudi sestavijo, lahko dvigneš tudi osebno v MB.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

S11m0niC ::

Kaj pa Mlacom? Izbira mi je všeč, kako je z roki dobave, je kdo že kupoval tam?
LP S11m0niC.

Loocas ::

Boš moral pa sam prevert glede roka dobave...
Verjetno je čist odvisno od izbranih komponent.

S11m0niC ::

Zdaj sem spremenil seznam:

Ohišje: Zalman Z11 Plus
Napajalnik: Corsair CMPSU-600G Gaming 600W
Matična: Gigabyte Z68AP-D3 Rev2.0 (Gen3)
Procesor: Intel i5 2500K
Hladilnik: Arctic-Cooling Freezer 13
Grafična: Sapphire Radeon HD6950 2GB PCIe
Pomnilnik: Kingston HyperX PC12800 8GB
Trdi disk: Seagate ST2000DL003 2TB
SSD: Corsair Force3 60GB
Optični pogon: Samsung SH-S223L-BEBE LightScribe DVD-RW
Totalna cena: 1022€

Kaj boljše?
LP S11m0niC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: S11m0niC ()

darkkk ::

Zgleda okish. Osebno bi vseeno vrgel še nekaj € v večji SSD (60gb je malo in boš klel čez par mesecev), mogoče na račun manjšega trdega diska (drugje nimaš kaj dosti prišparat). Aja pa če ne boš navijal, ne rabiš tolk hude plate pa proca 2500k, ampak to ti je verjetno jasno.

Janac ::

zakaj grafo 2GB?

S11m0niC ::

darkkk je izjavil:

Zgleda okish. Osebno bi vseeno vrgel še nekaj € v večji SSD (60gb je malo in boš klel čez par mesecev), mogoče na račun manjšega trdega diska (drugje nimaš kaj dosti prišparat). Aja pa če ne boš navijal, ne rabiš tolk hude plate pa proca 2500k, ampak to ti je verjetno jasno.

Na račun navijanja: odklenjeni i5 2500 je tak samo 8€ dražji kot navaden, za matično pa sem gledal na to da podpira zadostno frekvenco RAM-ov, če je kak cenejša tudi dobra jo bom probal poiskat. Za trdi disk velja podobno kot za procesor, saj če nočem "green" verzije potem me čisto isti ampak 500GB manjši trdi stane le 6€ manj, kar je malo smešno. V nasprotju s tem pa 90GB SSD stane 50€ več kot enak 60GB, kar pa je malo visoko. Ali se 30GB za 50€ splača?

Janac je izjavil:

zakaj grafo 2GB?

Nekako mi je ta izgledala kar dobra. Imaš kaj boljšega?
LP S11m0niC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: S11m0niC ()

Janac ::

kolk te pride ta grafa 2gb?

S11m0niC ::

Janac je izjavil:

kolk te pride ta grafa 2gb?

Ta grafa pride 256€. Sicer pa sem to gledal pri Mlacom in po branju nekaj tem na forumu se odločam da grem raje nazaj na AGT, ker bi tam naj bili vsaj prijazni. Z dobavnimi roki se bom pa še ukvarjal.
LP S11m0niC.

Janac ::

dinokomp?

S11m0niC ::

Janac je izjavil:

dinokomp?

Ne vem, za kaj se naj odločim. Pri AGT mi je všeč ponudba in cene, roki dobave so pa baje grozni in se mi res ne da čakati mesec pa pol za en računalnik. Mlacom se baje trudi izboljšat, ampak nevem če naj riskiram ker naj bi nekdaj imel grozen servis. Funtech ima nekam slabo izbiro delov (kolikor sem jaz opazil), na drugi strani pa dobiva same pohvale. O Dinokompu pa nisem siguren, ker nisem gledal/bral dosti o njem.
LP S11m0niC.

TOP ::

Kaj tole kompliciraš,pokliči na Dinokomp in boš takoj vse izvedel,kar želiš.

Yohan del Sud ::

Nisem zasledil točno kakšne igre boš špilal? Zna pomagat pri nasvetih.

Glede SSD in špilov, sodobni špili so hitro veliki 15gb in več na disku. Upoštevaj to pri nakupu. Sam imam 120 gb ene pol leta in se zadeva puca tedensko. Pohitri seveda pa tudi špile. Ne v sami igri, ampak pri nalaganju in shranjevanju špilov in pri prehajanju na nove lokacije. Pri večini ni opazno, tam pa, kjer je zelo veliko malih fajlov pa zna bit opazno. Bolj je to odvisno od zasnove špila, se mi zdi. Pri simsih se recimo kar opazi.
www.strancar.com

S11m0niC ::

Yohan del Sud je izjavil:

Nisem zasledil točno kakšne igre boš špilal? Zna pomagat pri nasvetih.

Igram skoraj izključno FPS, kaki Simsi se tud vmes najdejo, pa Minecraft, pa take kot so npr. Fallout kjer je dosti prehajanja med lokacijami, pa mogoče letalske pa avtomobilske vmes... pa še nekaj: ko praviš da pucaš tedensko, a potem vsak teden znova inštaliraš vse igre/programe na disku? Ker to bi znalo vzet precej časa. Drugače pa se mi ideja o nekem koščku trdega diska, ki je hitrejši od ostalega, a zelo majhen ne dopade preveč. Za Windowse je v redu ker si predstavljam da pospeši zagon, pa mogoče kake programe... a je res vredno dajat 120€+ zato, da se neka igra 2s hitreje naloži?
LP S11m0niC.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za nasvet za nakup grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
322671 (2058) bajsibajsi
»

Katero in kje kupiti osnovno ploŠčo z vodilom 1155 in sata3 priključkom

Oddelek: Pomoč in nasveti
353187 (2755) easyrider3
»

kakšno konfiguracijo namiznega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
302786 (2349) Janac
»

Pomoč pri nakupu novega pcja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1176367 (5503) Šmexguy
»

Zamenjava grafične

Oddelek: Strojna oprema
91026 (834) Nwanko

Več podobnih tem