» »

Zamenjava grafične

Zamenjava grafične

DonPierre ::

Pozdravljeni,

ker se grafične kartice zadnje čase menjajo kot listje na drevesu, vsake nekaj mesecev nova generacija, sem že nekaj časa nazaj izgubil rdečo nit, zatorej potrebujem nekaj nasvetov.
sistem:
gigabyte GA 81945p-pro
P4 650 3,4GHz
1Gb RAM 667Mhz
Club 3d x800RX

Želja je osvežiti grafiko, da bi se normalno prebavljali HD filmi, ker trenutno je to no go, poleg tega na trenutni grafični ventilator na hladilniku počasi izdihuje. Nagledana je tale kartica: http://www.sapphiretech.com/presentatio...

Naši trgovci jo cenijo na cca 85€, kar je tudi zgornja meja bugeta. Vprašanja:
Ali bo po menjavi sistem uravnotežen, če ne, kje bo podhranjen?
Večina grafičnih je trenutno PCI-E 2.0 ali 2.1, mislim da moja matična je 1.0a (nisem sigurn) - je to kompatibilno?
Če obstaja za ta denar kaj boljšega, sem odprt za predloge.

Hvala za mnenja in predloge

Tribal ::

Jaz bi na tvojem mestu kupil rabljeno, saj je investicija v novo tukaj brezvezna. Jaz bi posodobil ram na 2gb ter dodal ATI3850 grafiko (oboje rabljeno za okoli 50€) Ostalo pa pelješ punco na pico.

LP

Robi :P ::

Tribal je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu kupil rabljeno, saj je investicija v novo tukaj brezvezna. Jaz bi posodobil ram na 2gb ter dodal ATI3850 grafiko (oboje rabljeno za okoli 50€) Ostalo pa pelješ punco na pico.

LP

Se strinjam s tabo P.S. punco raje peli na kebab ker je cenejši in bo tudi tam prihranek ;) hehe

Nikonja ::

nič ne boš dobil z to grafično, po moje je res boljše dodat ram-a in vzet kakšno rabljeno grafično ker svaka ATI-eva z HD bo brez problema predvajala HD-e čist brez procesorja.

Če te zanima mi se valja po sobi že en let HD4830 in ti je dam za 20 eur. In ti še ostane za pico :)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

DonPierre ::

Hvala za mnenja. Ja sej ram je prav tako v planu. Kar pa se tiče 3850 oz teh kartic višjega razreda svojega časa pa je problem, ker moj napajalnik nima priključkov za dodatno napajanje, tako da sem še dodatno omejen. Bom še malo pobrskov po netu za rabljenimi, še vedno pa ostaja moje vprašanje o kompatibilnosti PCI-E 1 in 2.

Lp

Gibbs007 ::

Imam Gigabyte GTS 250 1GB GDDR3, če hočeš za 40€. HD filmi delajo brez problema, tud novejše igrce na 1080p (čeprav jo BF3 malo matra:))

hojnikb ::

PCI-E paše križom, razlika je sam v prepustnosti.
nabavi najcenejšo, ko se še napaja preko pci-e in ma podporo hardware decoding za video.

Gibbs007 :: danes, 15:45:40
citiraj

#

Imam Gigabyte GTS 250 1GB GDDR3, če hočeš za 40€. HD filmi delajo brez problema, tud novejše igrce na 1080p (čeprav jo BF3 malo matra:))


250 ma 6pinski prikjuček, tak da mu ne pride prav.
#brezpodpisa

Gibbs007 ::

A ne obstaja pretvornik iz 6pin v molex?

hojnikb ::

Obstaja, sam ni nujno da ma dost močn 12V rail da bi to prenesu.
#brezpodpisa

Nwanko ::

Moja sek. gts250 512mb ima 2x6pin(1x12v raim,1x molex-6pin) konektor. Laufa pa na 550w lc power jajcu. čist lepo še battlefield3 leti na med-high 1680x1050


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera PCI-E grafična za 10EUR

Oddelek: Kaj kupiti
91160 (996) dexterboy
»

Nadgradnja računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
161503 (1111) grizl
»

Nakup grafične kartice za star računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
292840 (2407) mr1two
»

Katero grafično z dvema DVI (ATI X1800GTO ali GeForce 7800GS) - dual monitor

Oddelek: Kaj kupiti
6620 (553) Siddh
»

Problem nova grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
5576 (514) lovrekovic

Več podobnih tem