» »

iPad vs. Laptop

iPad vs. Laptop

Shift3 ::

No, če bi imeli možnost si izbirati med iPadom in laptopom (cena laptopa bi bila prb. enaka ceni iPada), katerega bi izbrali in zakaj?

Zheegec ::

Nočem zveneti kot pokvarjena plošča, ampak vzameš pač Asus Transformer Prime.
Ker ima vse dobre lastnosti laptopa - USB priključek, razširljiv spomin (micro SD kartica), tipkovnica s touch-padom,... Ter vse dobre lastnosti iPada - pač klasična tablica, s tem da ima od iPada še boljši ekran, boljšo kamero, boljši procesor in boljšo baterijo (cca 15ur z dockom).
Do izzida iPad3 je to vsekakor najboljša tablica na trgu, ko pride ipad3 bomo pa še videli :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lmorgh ::

za surfanje po netu in gledanje filmov ipad oz. neko drugo tablico
za resno delo (že samo office delo) laptopa.

sem kolebal med transformerjem s tipkolnico, pa sem se raje odločil za laptopa, kjer je urejanje tekstov še zmeraj lažje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lmorgh ()

Mavrik ::

Kljub temu da imam iPad in laptop, moram drugega vseeno (preveč pogosto) vlačiti sabo okoli, ker na iPadu razen brskanja po internetih, branja RSSov in gledanja filmov pač ne morem udobno delati. Tipkanje je preveč boleče, tak da za delo in prenašanje vzami laptop ali pa Transformer Prime.
The truth is rarely pure and never simple.

Limit-sky ::

Lahko si pa zracen iPada omisliš BT tipkovnico in ti vse dela.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

bajsibajsi ::

Sam bi vsekakor raje imel notebook ali se raje soliden netbook za podobno ceno. Mogoce kdaj v prihodnosti spremenim mnenje, ampak zaenkrat so mi tablice krneki.

Povsem preprican sem tudi, da bi marsikateri prepricljiv zagovornik tablic tudi raje imel laptop. Stvar je najverjetneje zgolj v tem, da vecina njih ze ima vsaj en prenosnik. Ce ne bi imeli nicesar in bi izbirali med enim ali drugim (kot edino napravo), bi zagotovo vecina raje imela prenosnik.

Zheegec ::

Zakaj bi pa imel prenosnika namesto Transformerja??
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lmorgh ::

isto sem se spraševal tudi sam, dokler nisem preizkusil transformerja s tipkovnico...vse lepo in prav, vendar je office delo veliko lažje na laptopu...MS office/libre office je 100 let pred android zadevami, samo kopiranje iz enega fajla v drugega je ne boleče,... vendar naj bi v bližnji prihodnosti prišel libre office tudi za androida, tako da bo zadeva morda kaj boljša.

IceIceBaby ::

Velik problem tablic je OS. Ko pride do malo bolj resnega dela iOS in android nista več OK. Jaz nujno rabim možnost hitrega switchanja med aplikacijami, več oken na ekranu itd.

Jaz bi vzel tole: http://www.ceneje.si//racunalnistvo/pre... (ali nekaj v tem stilu).

bajsibajsi ::

Zheegec je izjavil:

Zakaj bi pa imel prenosnika namesto Transformerja??


Saj dejanski odgovor na zastavljeno vprasanje ze sam poznas, a ne?

@IceIcebaby
Seveda, x121e je ze par mesecev top P/P med netbooki, ali pa Asus 1215B. Oba se dobita iz Nemcije ze za 360+ evrov.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Teoretično bi imel tudi jaz raje laptop, v praksi bi se mi pa na njemu nabiral prah, ker se mi ga ne bi dalo vlačiti s seboj, kot zdaj vlačim ipad.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

francek1 ::

Glede na to, da iPad nima niti USB priključka ne vem, zakaj bi ga imel razen za ST na WC-ju brat....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

IceIceBaby ::

francek1, kaj rabiš USB? Res mi ni jasno za kaj bi ga potreboval. Pri sebi ne najdem scenarija, ki vključuje USB.

Tomson ::

USB Massage Ball ?

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mirancar ::

IceIceBaby je izjavil:

francek1, kaj rabiš USB? Res mi ni jasno za kaj bi ga potreboval. Pri sebi ne najdem scenarija, ki vključuje USB.

med osnovnimi zadevami: USB ključek, disk, tipkovnica, miška
pol pa še bolj napredno npr. tiskalnik, tušmobilov modem, priklop telefona da dela kot modem, prenos iz fotoaparata, dost je usb naprav, tudi usb dildo maš ja
res glupo vprašanje... usb je osnova, najbolš da začnejo delat laptope brez vseh priključkov, jebeš hdmi, jebeš usb, jebeš lan priključek, jaz imam blue tooth in wi-fi

francek1 ::

IceIceBaby je izjavil:

francek1, kaj rabiš USB? Res mi ni jasno za kaj bi ga potreboval. Pri sebi ne najdem scenarija, ki vključuje USB.

Mi je žal, da ne poznaš uporabnosti USB priključka, ki je osnova priklopa zunanjih naprav...razen, pri pametnih applovcih seveda. Bohnedaj, da bi si na enostaven način kakšen MP3 ali JPG pretočil, kajne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

IceIceBaby ::

Glede na stvari, ki sta jih naštela očitno tablica ni taprava naprava za vaju.

Za prenos podatkov imaš wifi. Za periferijo bluetooth (oz. miške itak ne moreš uporabljati na ipadu).

Bohnedaj, da bi si na enostaven način kakšen MP3 ali JPG pretočil, kajne?


Če smo že pri iPadu. Kaj je bolj enostavnega kot sync s cloudom? Zakaj bi vtikal usb ključke, če imaš glasbo, filme in slike na ipadu takoj, ko se priklopiš na wifi? Še preden vtakneš usb ključ v napravo imaš že vse gor.

Zheegec ::

Najbrž je problem, če WiFi nimaš/ne deluje/Cloudu ne zaupaš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

Če nimaš wifi si kupiš papirnat blokec in še naprej živiš v 20. stoletju.

Tomson ::

USB Cofee warmer?

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Furbo ::

Same koristne naprave za praznjenje baterije mobilne naprave.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

5er--> ::

PS: USB cofee warmer je brezveze, ker rata komaj mlačen.
Ponavadi adapter od laptopa opravi veliko boljše gretje kot te igračke (omejene na 500mA zaradi USB porta).

Tomson ::

USB Hands warmer!

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

iAmJure ::

Sem že sprobal oboje in lahko ti povem da kupi laptop ali android ker je bolj odprt laptop pa še bolj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242917 (2746) SLO_Matej
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317287 (14179) Mavrik
»

iPAD da ali ne ?

Oddelek: Kaj kupiti
4510561 (8412) Lonsarg
»

Pregled napovedi za iPad 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7621582 (15183) Icematxyz
»

Kupil bi tablico a sem v dvomih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6821002 (19551) Keyser Soze

Več podobnih tem