» »

Spar oglas - Slovenija moja dežela!!!

Spar oglas - Slovenija moja dežela!!!

«
1
2

Filipko ::

Pred dvemi dnevi sem videl oglas Spar-a na temo slovenskih izdelkov in Slovenije in sicer so priredili legendarni oglas Slovenija - moja dežela!. Uničili so najboljši oglas, ki je bil kdajkoli narejen za prepoznavnost naše dežele in ko sem ga videl sem skoraj bruhnil. Kje so sploh dobili dovoljenje za prenovo tega oglasa???? in to en avstrijc, ki svoje dobičke pretaka v Avstrijo....???

moat ::

Videl in slišal včeraj na televiziji. Mene moti, da tako odličen oglas, narejen za prepoznavnost Slovenije in Slovencev, ni segel dovolj globoko. Slovenija je očitno še vedno Balkan. Vsaj tako kaže v razmišljanju in ravnanju posameznikov in strank, kjer ni minimuma politične kulture. Kjer presumpcijo nedolžnosti zamenjujejo s političnim bontonom. Kje je kultura političnega ravnanja (primer Simčič, Janša, Jankovič in ostali). V demokracijah, ne v banana republikah, politiki že zaradi higijeničnosti odstopijo, torej vedo kaj je politična kultura. Pri nas pač niti približno in se še vedno smehljajo v kamero. Narobe svet!

Aston_11 ::

Kršitev avtorskih pravic?

kixs ::

Mene tudi moti... sicer je sporocilo jasno, da gre za promocijo izdelkov proizvedenih v Sloveniji. Pa tudi sama priredba oglasa mi deluje amatersko.

Po moje so avtorske pravice dobili.

lp

jusv ::

Ta reklama je živ obup in sramota za tisto agencijo ki jo je delala in dala idejo za to.

Pa sej tud ostale reklame od Spara so zanič. Pa da o ponudbi in prodajalkah sploh ne govorim!

Še zmeri se režim, ko gledam serijo slabih oglasov "TO JE PA RES EN VELIK PLUS!!"

Mikasa ::

Prav zanima me če so dobili avtorske pravice?! Da si en Spar, eni Nemci upajo prirejati pristno slovensko reklamo.. Tokrat si je agencija ki je to dala ven res privoščila marketinški fail. Pa še to: Še v Lidlu in Hoferju najdeš večji procent slovenskih izdelkov kot pa v Sparu! ;)

Dr_M ::

Alo, da vas ni sram. Kle se neki prepucavate, kak je in kaj ni dobro za prepoznavnost Slivenija, pa niti ne veste iz kje Spar sploh izvira.
Da se vam ne bodo kamni smejal slucajno.

kixs ::

Mislim, da je Nizozemski... se preverim na Googlu... jap, res je ;)

moat ::

moat je izjavil:

Videl in slišal včeraj na televiziji. Mene moti, da tako odličen oglas, narejen za prepoznavnost Slovenije in Slovencev, ni segel dovolj globoko. Slovenija je očitno še vedno Balkan. Vsaj tako kaže v razmišljanju in ravnanju posameznikov in strank, kjer ni minimuma politične kulture. Kjer presumpcijo nedolžnosti zamenjujejo s političnim bontonom. Kje je kultura političnega ravnanja (primer Simčič, Janša, Jankovič in ostali). V demokracijah, ne v banana republikah, politiki že zaradi higijeničnosti odstopijo, torej vedo kaj je politična kultura. Pri nas pač niti približno in se še vedno smehljajo v kamero. Narobe svet!


Huh, moral sem se (sam sebe) citirati (kar se mi še ni zgodilo), ko sem še enkrat prebral svoj post. Da ne bo pomote; mislil sem na odličnost oglasa "Slovenija moja dežela", ne pa na (plagiat?) Spar oglas - Sloveniaj moja dežela!
LP, moat

Matako ::

moat je izjavil:

Da ne bo pomote; mislil sem na odličnost oglasa "Slovenija moja dežela", ne pa na (plagiat?) Spar oglas - Sloveniaj moja dežela!


Das ist aber logisch!
/\/\.K.

zupicaa ::

kixs je izjavil:

Mislim, da je Nizozemski... se preverim na Googlu... jap, res je ;)


V osnovi je res Nizozemski, vendar dobički gredo pa v Avstrijo. Avstrici so lastniki licence za nekaj držav okoli Avstrije.

http://www.aspiag.com/en/spar/unternehm...

Izaso ::

Včeraj, ko sem prvič videl to reklamo, sem samo debelo gledal. Jaz sem rekel, da me ima, da res ne bi šel nikol več v Špar. Kot, da bi se iz nas delali norca. Res. In potem še tista predstavitev izdelkov, kaj vse da je slovensko, bla bla bla. Zares, čista katastrofa. Pa tudi na Studio Marketingu bi se lahko nad kreativnostjo malce zamislili.

car Lazar ::

Me res zanima kako bi Avstrijci reagirali, če bi Tuš, Mercator al pa Jager v Avstriji objavil reklamo: Avstrija moja dežela! A ima kakšen zavednež kakšno mnenje?

jusv ::

Zgleda da se na Sparu niso ustavili. Nadaljujejo se oglasi, saj lahko na cesti že zagledmo nove jumbo plakate. Očitno jim je na Sparu malo vseeno na to kar ljudje govorijo, ampak po moje bodo imeli ti oglasi bolj negativen učinek kot pozitiven. ker na tak način oglaševat kao kakovost in slovenske izdelke, ne vem no. po moje verjamejo temu le še starejši. saj so na sparu naredili največ oglasov prav za upokojence...katastrofa!

Tear_DR0P ::

jusv je izjavil:

Očitno jim je na Sparu malo vseeno na to kar ljudje govorijo ... saj so na sparu naredili največ oglasov prav za upokojence...katastrofa!

pri šparu jim je vseeno kaj ljudje govorijo, dokler prihodki kažejo drugače, kot govori nekaj posameznikov. kar pa se tiče oglasov za upokojence - morda si želijo več upokojencev zvabiti k sebi od tuša ali merkatorja. nehaj jamrat in začni nekaj delat.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

eziga ::

Oglas je res katastrofa. Nekaj v smislu youtube predelav. Res pa je, da bi lahko država zaščitila bolj razpoznavne slovenske oglase. Tisti, ki nam šparov oglas ni všeč pač nekaj časa ne bomo več hodili tja nakupovat pa je:)
www.epaket.si

ahac ::

A se da te oglase kje vidt?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mavrik ::

Na panojih po Ljubljani trenutno :)
The truth is rarely pure and never simple.

ahac ::

To sem videl, ampak mene zanima tisto, kar naj bi se vrtelo na TV.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gladi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Mr.B ::

In kaj je narobe z oglasom. Verjetno to da se ga ni Merkator spomnil na temo izdelano v Sloveniji z Madžaros mlekom...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Looooooka ::

Oglas so dal ven, ker jim je zacel Mercator s svojimi "5 na dan" delat konkurenco.

fosil ::

Mladina morda tega ne ve, ampak ta oglas (originalen) je v času osamosvajanja dvigoval Slovencem moralo.
In imel je zelo simbolni pomen.
Zadeva bi bila neokusna tudi če bi ga uporabilo slovensko podjetje, če ga tuje je pa še toliko bolj.
Tako je!

Mr.B ::

Sej res 1986 pihali na dušo osamosvajanja..... Dej no. Oglas iga samo na eno noto, na katero Slovenci padamo. To je naše, Slovensko izdelano v sloveniji, če pa bi malo prebrali bi p videli da zadeva je vse kot prej poreklo in izdelava Slovenija, samo znamka je prava, ker v to zaupamo mi mi Slovenci...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bellatrix ::

Očitno le ni tako nedolžno vse skupaj:
http://www.rtvslo.si/slovenija/kot-da-b...
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Če gre za kršitev avtorskih pravic, naj oškodvani toži in mir, dovolj jokanja. Prepričan sem, če je vse tako jasno, kot trdi, ne bo imel težav.

Spet se dela nek "nacionalni interes", kjer ni potrebe. Gre za navadno turistično reklamo. Samo zato, ker nismo imeli boljše še ni treba, da jo histerično častimo kot svetinjo.

Debilno je to.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

zee ::

Podobno debilno je sanjanje o polnih loncih mesa in bratstvu in enotnosti v rajnki drzave, pa se to se vedno pocne...

Če gre za kršitev avtorskih pravic, naj oškodvani toži in mir, dovolj jokanja. Prepričan sem, če je vse tako jasno, kot trdi, ne bo imel težav.


Natanko tako.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Matako ::

zee je izjavil:

Podobno debilno je sanjanje o polnih loncih mesa in bratstvu in enotnosti v rajnki drzave, pa se to se vedno pocne...


Hja, potem se bodo morali pa odločiti, ker oboje hkrati ne gre! Ne vem če se to vidi danes, samo takrat je bila ta reklama odločen upor proti jugoslovanstvu. Ne prikazuje toliko, kaj je Slovenija takrat bila (bodimo realni), kot bolj, kaj Juga ni bila. Nekomu, ki ni bil zraven seveda ne klikne in vidi samo lepe slikice, takrat pa je - vsem.

Saj ravno to je ta patetika: ta reklama ni nobena svetinja ampak še en izdelek svojega časa. Substrat za nostalgijo. Sicer pa zanjo veljajo enaka pravila kot za vse avtorske izdelke, najslabše bi bilo spet izsiliti neko zakonsko izjemo po domače.

Saj veste, nostalgija je kot gandža - kak dim kdaj pa kdaj paše, a pretiravaj.. in ti scvre možgane!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

RejZoR ::

Mja no, z oglaševanjem naših domačih izdelkov ni nič napačnega (in ne posplošujte z neumnostmi, da kar vse ni narejeno pri nas iz naših lokalnih surovin). Koneckoncev se zadnje čase po celem svetu daje veliko poudarka na lokalno pridelani hrani. Sporen tukaj je samo način kako to oglašujejo z nedovoljeno uporabo slogana, ki ga je nekdo že ustvaril 25 let nazaj.

Obregat se ob dejstvo, da gre za tujo firmo, pa je dost brezpredmetno če pomisliš kako so naši zavedni slovenceljni zafurali praktično vse naše dobre velike firme, ki so al pa še bojo prešle v tujo last. Bi pa takrat kdo mislil in odgovajal za to, da smo praktično vse zelo prepoznavne brande zjebali in jih odpordali tujcem. Ampak kar so sfrčkal so sfrčkal, tega nam ne bo nihče nikoli več vrnil v naše roke. To vas pa očitno nič ne moti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Gre za navadno turistično reklamo. Samo zato, ker nismo imeli boljše še ni treba, da jo histerično častimo kot svetinjo.
Stvari pač sčasoma lahko dobijo čisto drugačen pomen, v čisto drugem kontekstu. Knežji kamen je bil sprva tudi samo ničvreden polomljen rimski steber, potem je pa postal narodna svetinja.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

RockyS ::

Dejansko ljudje še zmeraj nasedajo reklamam?

Nebi raje sebi in svojim družinam privoščli kak izlet po slovenskih turističnih kmetijah, kmečkih turizmih, vaseh in nabavili vse kar želijo, ob tem pa dobili še zastonj pokušino?

Res je da bi vas tak izlet na koncu stal več kot izlet v btc ampak imeli bi pristne domače izdelke, kvalitetne in lep izlet.

Furbo ::

Tipično slovenceljsko vse skupaj.

Nihče ni povohal tega oglasa že 20 let ali se kakorkoli zmenil zanj.

Zdaj se ga je pa nekdo spomnil dobičkonosno uporabiti, je pa cela štorija okoli tega.

Potem gre pa še bukselj ki je to 'izumil' se nekaj pizditi okoli tega, to je naredil v rok službe in to je to. Pravice pripadajo delodajalcu. Tudi zidar ti ne bo pizdil, če boš ti kasneje prodal bajto, ki ti jo je zgradil, če si mu jo pošteno plačal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izaso ::

Očitno zgodba še ne bo tako hitro zaključena. Se mi zdi, da je tale zadeva postala kar malce neugodna in da ne bo tako zelo potihnila. Se pa na nek način strinjam z avtorjem tega legendarnega oglasa. Vseeno bi se lahko na Sparu malce zamislili, na kak način so uničili ta oglas. Ljudje zgleda da so kar malce ogorčeni nad tem dejanjem.

http://www.rtvslo.si/slovenija/kot-da-b...

RejZoR ::

Furbo je izjavil:

Tipično slovenceljsko vse skupaj.

Nihče ni povohal tega oglasa že 20 let ali se kakorkoli zmenil zanj.

Zdaj se ga je pa nekdo spomnil dobičkonosno uporabiti, je pa cela štorija okoli tega.

Potem gre pa še bukselj ki je to 'izumil' se nekaj pizditi okoli tega, to je naredil v rok službe in to je to. Pravice pripadajo delodajalcu. Tudi zidar ti ne bo pizdil, če boš ti kasneje prodal bajto, ki ti jo je zgradil, če si mu jo pošteno plačal.


Intelektualna lastnina ni isto kot fizične stvari. To bi lahko že vedel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Furbo ::

Pa kaj še, to je naredil v rok službe za oglaševalsko agencijo, dobil plačano in to je to.
Lahko se hvali s tem po bifejih, podjetje, ki je pa to reklamo naredilo, pa razpolaga z njo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ziga Dolhar ::

A bejž no.

Avtorsko delo iz delovnega razmerja

101. člen

(1) Kadar avtorsko delo ustvari delojemalec pri izpolnjevanju svojih obveznosti ali po navodilih delodajalca (avtorsko delo iz delovnega razmerja), se šteje, da so materialne avtorske pravice in druge pravice avtorja na tem delu izključno prenesene na delodajalca za deset let od dokončanja dela, če ni s pogodbo drugače določeno.

(2) Po preteku roka iz prejšnjega odstavka pripadejo pravice iz prejšnjega odstavka delojemalcu, s tem da delodajalec lahko zahteva njihov ponovni izključni prenos proti plačilu primernega nadomestila.


Tole je aktualni Zakon o avtorski in sorodnih pravicah. Kakšna morebiti drugačna ureditev (če sploh) je veljala v času stvaritve avtorskega dela pred več kot dvajsetimi leti, bi se pa moral dodatno vržt v zadevo.
https://dolhar.si/

OldSkul ::

Merc. je takoj udaril s svojo verzijo oglasa, ki se mi zdi dosti boljši kot od Špara.

Tomas 33 ::

A ni naročnik lastnik oglasa? Sploh na to, da so ga lani obnovili oz. osvežili.

Če karikiram: Kot da pred dvajsetimi leti kupim avto, pa mi ga proizvajalec sedaj vzame, malenkost spremeni in ga proda novemu kupcu.

34054 ::

Tear_DR0P je izjavil:

jusv je izjavil:

Očitno jim je na Sparu malo vseeno na to kar ljudje govorijo ... saj so na sparu naredili največ oglasov prav za upokojence...katastrofa!

pri šparu jim je vseeno kaj ljudje govorijo, dokler prihodki kažejo drugače, kot govori nekaj posameznikov. kar pa se tiče oglasov za upokojence - morda si želijo več upokojencev zvabiti k sebi od tuša ali merkatorja. nehaj jamrat in začni nekaj delat.


Verjetno bi jim moralo biti še kako mar kaj ljudje govorijo, še posebej če se ne gre za nekaj posameznikov, kot v tej situaciji. Ko bodo prihodki začeli kazati drugače, bo že močno pozno za reakcije. Ampak, kaže da ima špar na na odločilnih pozicijah takšne modrece kot si ti, torej verjamejo da so tako "high" da jim sploh ne rabi bit mar za nič. :)

Jaz slišim sicer v zadnjem času kar nekaj pripomb na špar (pa tudi sam bi lahko podal kako), tako da je ta oglas zgolj pika na i.

Mr.B ::

Merkator -> najboljši sosed. Hm tudi to bi se lahko na slovensko mentaliteto dalo konkretno obrniti...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tear_DR0P ::

34054 je izjavil:

Verjetno bi jim moralo biti še kako mar kaj ljudje govorijo, še posebej če se ne gre za nekaj posameznikov, kot v tej situaciji. Ko bodo prihodki začeli kazati drugače, bo že močno pozno za reakcije. Ampak, kaže da ima špar na na odločilnih pozicijah takšne modrece kot si ti, torej verjamejo da so tako "high" da jim sploh ne rabi bit mar za nič. :)

Jaz slišim sicer v zadnjem času kar nekaj pripomb na špar (pa tudi sam bi lahko podal kako), tako da je ta oglas zgolj pika na i.


cel car, ti slišiš veliko pripomb? jaz sem bil pa danes v dveh šparovih trgovinah in so imeli tako gužvo kot je še nisem videl :) kdo ima zdaj bolj prav?

jaz samo ne morem verjeti, da so ljudje užaljeni zaradi 20 let stare reklame - kot da v življenju ne bi imeli nobenih drugih skrbi.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

34054 ::

Meni se ne zdi da se najini izjavi izključujeta. :) Povedal sem pač kar je res, verjamem pa da je gneča, saj je v drugih trgovinah tudi (seveda odvisno kdaj in kje).

tx-z ::

Tok govorite o tem, kje bi se pa dal vidt to dejansko reklamo?
tx-z

Kenpachi ::

Na jumbo plakatih po Ljubljani.
Zaraki Kenpachi.

RockyS ::

Ali pa v novem reklamnem prospektu ki si ga dobil na dom.

para! ::

Aja, to sploh niso videa posnel, samo uporabl so slogan "Slovenija, moja dežela" in je že cel fuss about it? Ne morem verjet kakšne komplikacije znajo zganjat nekateri. Podpiram Spar, še večkrat bom tam kupoval!!!

lp
Death before dishonor!

Furbo ::

Jaz tudi prisegam na hitre blagajne v Sparih, vsujem ves drobiž kar ga imam noter, pa je.

Pri najboljšem sosedu moraš pa pitati vsak kovanec posebej noter, vrhunska neumnost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tx-z ::

Sm vidu dans reklamo, ne vidm kje je problem...Sej marskej k se reklamira da je slovenskega porekla ni ...
tx-z

Invictus ::

Žalostno da nam mora tuja firma dvigovati narodno zavest. Bi se morali vsi kleni Slovenci malo zamisliti kaj delajo klena slovenska podjetja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Sej tiskani oglasi niso toliko problematični.
Problematičen je bil tv oglas, ki je bil nekoliko popravljen znani oglas iz devetdesetih.
Ampak kot kaže so tv oglas že umaknili, ker ga ni več videt.
Tako je!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hiše se prodajajo precej hitro...

Oddelek: Loža
4911043 (7512) PreviousUser
»

Netflix zares začel blokirati VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7025685 (19602) Cervantes
»

Skoči v Portorož (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14318207 (14824) Keyser Soze
»

Spar PLUS, to je pa res en velik.... plus??! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815158 (12331) GregiB
»

Sprememba horoskopa

Oddelek: Loža
224943 (4332) guest #44

Več podobnih tem