» »

Nadgradnja iz 720BE; se splača

Nadgradnja iz 720BE; se splača

dexterboy ::

Hojal!
Kot prvo, če je kje kaj podobnega zapisano bi prosil za link, ker nisem našel kaj uporabnega...
Torej; matična je že novejša s črnim podnožjem, kar pomeni, da lahko gosti nove FX proce. Gre za Gigabyte GA-990XA-UD3.
Notri imam ADMjev 720BE, ki mi je v prejšnji plati z 790X chipsetom lepo delal na 4-ih jedrih, brez enega zamrzovanja.
V novi pa mi nikakor noče "proraditi" četrto jedro, tako v 7-ki kot XP-jih, zato sem se odločil, da bi zamenjal proc in sedaj se pojavi dilema:
- AMD Phenom II 960T, ki ima Zosma jedro (ni navadni 960), cena okoli 115 ojrov
- novi FX 4-jedrnik, FX-4100, cena okoli 110 ojrov
Hval bogu, da sta oba 95W, večjih požiralnikov ne bi dajal notri, ker mi je pomembnejša tišina PC-ja kot viharna zmogljivost.
Ali pa naj še počakam na popravljeni procesor s kodno oznako PileDriver (http://www.amdpiledriver.com/)
Se mi pa ne mudi, da bi moral že jutri sanirati problem. Aja, prosim brez tistih v stilu prodej fse, stari, pa kupi modrega i5...

Hvala za kakršenkoli namig.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

ABX ::

prodej fse, stari, pa kupi modrega i5...

P.S: Če ne poveš čemu je namenjen PC bo ostala debata na gostinskem nivoju.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mr1two ::

Verjetno ne boš zgrešil s kakšnim 960T, ampak vseeno poglej kakšen test, ker se mi zdi da so 955 ali 965 boljši proci(ampak tudi tdp 125W)...
Če ne potrebuješ performansa tko krvavo, pa ti svetujem da raje počakaj, jaz čakam če bo amd dal kaj ven, saj se mi ne splača zamenjevat vsega zdej- predrago.

LP

dexterboy ::

@ABX; pišem oglas, kjer fse prodajam, da kupim modrega i5 8-)

Ja, komp je namenjen klasiki internetu in oficeju, tu in tam odigram kakšen Anno 1702 in Stalker, drugače pa poganjam VMware, kjer imam v virtualnem okolju dva strežnika in štiri worstatione, testno še kakšen linux. Seveda, tudi če je fse odprto, to ne pomeni, da laufa vse na 100%. Se pa štiri ali pa tri jedra poznajo, ampak ne tako drastično.
To poganjam zato, ker še v letu 2012 obstajajo "mastodonti", ki bi radi naredili še zadnji izpit za MCSE :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

ABX ::

http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Se ne spoznam na AMD-je, ampak zgleda da za igre si na zgornji meji in ne bo več nič pomagalo. Za programe pa je druga debata, ampak po mojih izkušnjah klienti v VMWare ne potrebujejo dosti CPU moči, prej ram in hiter disk.

Jaz bi ti svetoval en dober SSD disk. AMD FX serija je kakec, izogibaj se je.

V končni fai pa samo ti lahko vidiš ali je CPU omejitev, od tukaj lahko samo špekuliram.

P.S good luck za MCSE, meni se ni dalo več. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava komponent (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22628093 (25759) PredatorX
»

AMD pocenil procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7820491 (16763) Cyberdine1
»

Bulldozer zamuja

Oddelek: Novice / Procesorji
286724 (5485) Dr_M
»

potrdila o znanju racunalnistva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596646 (4813) Mr.B
»

Potrjeno odklepanje AMD-jevih šestjedrnikov

Oddelek: Novice / Procesorji
294628 (3324) jRk0

Več podobnih tem