» »

gaming računalnik

gaming računalnik

1
2
3 4 5

fireX88 ::

ajoj...nism vidu da bo acad... ampak vseglih počak gleda grafe malo ostalo pa pusti. Mogoče še en predlog glede ssdja! Rajš vzami ssd pa pač potrpi nekaj časa z majhnim diskom pa potem ob priliki kupi še dodaten disk, ker potem formatiranje in ponovno nalaganje je malo tečno..vsaj meni! ali pa počak da bo tvoj budget večji da boš kupil še ssd...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

fireX88 ::

@kamuee eno vpr?? kaj bi rajši? hladilnik za cpu ali ssd? jst ti priporočam ssd, pa potem ko ti bo budget dopuščal kupiš še hladilnik, boš mel več od naložbe če kupiš ssd takoj!! pa malo švohnejši napajlc ker neboš potreboval toliko moči. na uč bo pc porabu kakih 400W in bi bil dovolj kak 650W napajalc, razen če boš kasneje šaltal na cf! če pa boš počakal na serijo 78xx ti bo pa še manj pokurlno,vsaj tako testi govorijo, razen če bo Machiavelli kaj pogruntal da ni res!! potem ko domov pridem ti ga lahko skonfiguriram mojo različico(isti proc in rami).
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

kamuee ::

Napajalnik bo ostal za morebitni CF. Edino ne vem če se mi splača počakat na 7970 ali 7950 da cene malo padejo. Kot drugo nova inštalacija mi ni problem.
Za CPU cooler pa ne vem, kar sm gledal malo bol konkretno bi me pro serija pršal cca 200-300€ tko da do cca. 100€ dam za hladilanik več ne.

Komentarji, priporočila, ... dobrodošli.

Kar se pa grfične tiče pa Quadro odpade ker so pre drage.
Monitor bo po vsej verjetnosti Samsung 27 col SA350 model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

Kar se tiče ali h100-ka ali ssd pa ne vem, se ne morm odločit kr če namest h100 vzamem ssd mi fali pol ene 100€ tko da ne vem. Prosu bi še za komentarje za matično plato.

_IKE_ ::

@ kamuee

Če bi sam bil na tvojem mestu bi pogledal tudi za tujimi trgovinami.

Vzel pa bi sledečo konfiguracijo:

Intel Core i7 2600K (3,40Ghz, 8MB) BOX

ASUS P8Z68-V PRO/GEN3

Noctua NH-D14 + NM-I2011 Mounting KIT

TeamGroup Elite 16GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V

Sapphire Radeon HD 7950 3GB OC

Samsung SSD 830 PC Upgrade Kit 128GB - SATA3 - 6Gb/s SSD

Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB 64MB SATA3 - 6Gb/s

SATA Sony NEC AD-7280S

XFX Core Edition PRO 850W - 80+ Bronze

Cooler Master HAF X

SKUPAJ: 1,728.70 €

Pri dinkomp zgoraj opisana konfiguracija pride 1,728.70 € POPOLNOMA ENAK SISTEM pa pri HOH.DE pride z poštnino vred 1.521 €

Pri dinokompu dobiš sestavljen računalnik , od hoh samo komponente.

Glede grafične: odvisno od količine igranja in zahtevnosti iger, lahko daš noter tudi "slabšo".

Primerjava med prihajajočo 7850 in 6970 http://www.anandtech.com/bench/Product/...

kamuee ::

Pa prosu bi še za mnenje o dinokompu kr tam mislim tut naročit komponente.

če še kdo ne vem sm opmejena cca 1400€ max. tko da prosim upoštevajte to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

_IKE_ ::

1400 eur z ssd-jem ali brez ?

kamuee ::

Za info od katerih komponent ne odstopam so ohišje cpu, rami in monitor. HAF-x je brez veze ker je prevelika. Baje da pri dinokompu če narediš osebni prevzem ti dajo po komponentah. za grafo sm meu pa neki takiga u mislih: LINK
ali 7950, 7970 bom še vidu, prosim za nasvet, da se lažje odločim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Starcraft|| ::

600w hlajenje? ti se zajebavaš.

Moj nasvet

Procesor http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... Dokaj poceni je pa zmogljiv

Grafična : http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... Glih tok da ma Physx podporo pa za dx11..

Ram: 2x http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Matična oz. osnovna.. http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Potem pa še kak SSD disk 128gb in sata3 500gb-1tb najdi in dobro ohišje in napajalnik min. 800 w ^^

kamuee ::

1400€ z ssd!

Osnova za AutoCAD pr men minimalc i7 2600K, 16 GB RAM-a, ter konkretna grafa da lahk laufa 2-3 monitorje vse ostalo stvar debate :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

Kakšno imate mnenje za cpu hladilnik corsair h100 kr je na guru 3d in večih ostalih forumih dobil zlo dobre ocene.

Prosim za mnenje kaj se splača h100 ali noctua d14 ali kej ekvivalentnega??

TOP ::

Mislim da sem ti že povedali,da za 50e več dobiš konkretno vodno hlajenje,ki bistveno bolše od tega.Pri tem hlajenju ,čez čas vode nekaj izhlapi zgubi na moči hlajenja,kako boš dolil,nikakor ker je zaprt sistem.V primerjavi z D14 je po kvaliteti hlajenja sta si tam tam,sam vedi da D14 je velik in moraš imeti dovolj veliko ohišje.če ne boš ne vem kaj navijal potle vzemi Mugen in konec debate.H100 je prdrag kar nudi.

_IKE_ ::

kamuee....prvo točno definiraj za kaj bo računalnik namenjen in cenovni razred. Sedaj omenjaš že vodno hlajenje, CF /SLi sistem, najprej izražaš zahtevo po točno določenih komponentah, nato negiraš te zahteve.

Vse skup postaja rahla zmeda ob branju tvojih postov....

AlienRR ::

kamuee je izjavil:

Kakšno imate mnenje za cpu hladilnik corsair h100 kr je na guru 3d in večih ostalih forumih dobil zlo dobre ocene.

Prosim za mnenje kaj se splača h100 ali noctua d14 ali kej ekvivalentnega??

Zračni hladilnik (D14) ali pa konkretno vodno (~230€).

Kar se avtocad-a tiče, je totalno ne požrešen in je zanj dovolj nek core2duo, 2GB RAMa z integrirano grafo.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

fireX88 ::

evo moja konfiguracija!

Cooler Master 690 II Advanced USB 3.0
Samsung SSD 830 PC Upgrade Kit 128GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
SATA ASUS DRW-24B3ST
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB - SATA3 - 6Gb/s
Corsair Vengeance 16GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V Corsair Vengeance 16GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
Intel Core i7 2600K (3,40Ghz, 8MB) BOX
ASUS Sabertooth P67 REV. 3.0
XFX Radeon HD 6970 2GB
Corsair Enthusiast Series Modular TX750M 750W - 80+ Bronze

cena: 1,437.20 € !!

ali pa počak na novejšo serijo grafičnih, za katere sm ti že eno 2x napisal!! Hladilnik kupi kasneje, sicer pa kolk berem tisto vodno glajenje ni vredno tega denarja. Kasneje kupu kako zračno hlajenje katerih imaš ogromno na izbiro za dokaj nizek denar! Una tvoja plata pa je imela še integrirano grafično, kar pa ne rabiš, ker boš uzel posebaj grafo. Moje mišljenje je to, da ti boš več uporabljal pc za igre kot pa za risanje! Zakaj? Ker vem kakšne pc-je uporabljajo v biroju za profesionalno risanje (recimo s katerimi so risali Qlandio v Novem mestu) pa je mogoče lih polovico toliko zmogljiv kot tale ko sm ti ga napisal!!

Drugač pa SSD lahko uzameš katerega cenejše, jst sm ti dal tega ker ga imam sam, pa če že jemleš plato ki ima SATA III vzami še disk (navaden disk) ki ima SATO III!!!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

kamuee ::

jest pa slučajno delam v CAD grupi jederske elektrarne in delamo 3d model elektrarne z cevovodi in vsem kr spada zravn mamo pa mašine za 8 čukov kos tol za nfo in vem kolk en Bentley nuclear plant požere, sploh ko maš v multitasku zagnana 2 taka programa, verjem da je še quadro 4000 premal kr videvam vsak dan na svoje lastne oči. Kar se pa hladilnika tiče bom pa res vzel rajš kako noctuo nh-d 14 al pa kej podobnga.
Predvsem me je bol zanimala plata, ssd pa hladilnik, za grafo mi ni tak problem, kr bilo kaj vzamem od 6970 pa gor je čist zadovoljivo, da mi nebo treba na vsake pol leta neki menjat :)

Hvala lepa za nasvete:) fireX88

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

VelikiTun ::

Najprej bi bilo dobro vedeti, kaj človek s programom sploh dela. Pri večini se izkaže, da so to 2D risbe in občasno kaka preprosta 3D struktura. Kupovati kartice profesionalnega ranga za to pa je razmetavanje denarja.

kamuee ::

mišleno je za 2D in 3D v 3Ds Max-u, kak render ampak nič posebnga, vse v rangu 6970ke, kr za quadrota mi je brez veze daja 1000€.

VelikiTun ::

Pravilno.
Načeloma je odvisno od rendirnika, vendar se večina še vedno upira na procesor. Viewport pa tudi ne zahteva neke hude grafične moči - sploh v novi verziji programa, ki je doživela precej optimizacije.

Zgodovina sprememb…

kamuee ::

drži me da bi počakau na 7870 ampak sm vidu teste pa je tam tam z 6970. tko da ne vem še, bom še vidu, mogoč tut 7950, nism ziher še.

kamuee ::

drgač pa fireX88 mislim da se bom poslužu kr tvoje konfiguracije, hvala za nasvete še enkret:)

kamuee ::

Zanima me ali ima kdo izkušnje in kakšne z trgovinami dinokomp in hoh.de?? A lahko dobiš vse po delih, kolko se splača v tujini nabavlat in podobrno.
Kr če me 100€+ pride cenej v tujini bom rajš iz tujine kupu.

fireX88 ::

ajoj tega si pa res nism predstavljal da bi delal v cad grupi...nc potem nam pa dobro elektrarno nared:-D
pa sorry za prehitro presojo!
samo se en nasvet glede grafe..razlik med 6970 in 7870 v performancih ni razen v porabi! ce das kaj na tole potem pocak na serijo 7870 ce ti pa ni tolk do tega pa tudi z starejso generacijo nebos zgresu!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

fireX88 ::

iz tujine nism se nic kupoval kar se tice rac komponent,pri dinutu imam pa same dobre izkusnje...zaenkrat :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

kamuee ::

Ah ma ni panike :), za grafo bom pa mal počakau, kr se mi tuk spet ne mudi. zdej IKE mi je predlagal nej na hoh.de pogledam pa bi dubo 7950 in ssd z 27 col mon vred za cca 1700€ tko da mi je to kr solidna cena. Je za preštuderat pa mal počakat kak mesec al pa dva. Zanima me pa pr dinotu ko ti komp sestavjo kolk so pedantni pa če dobiš vse dele poleg ki so viška?

fireX88 ::

ce mas cas uzami tako da bos sam doma sestavu,bo najbl ziher!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

kamuee ::

Kako je pa kej s popusti na gotovino pr dinokompu, slučajno ve kdo??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

TOP ::

Pri Dinokompu naredi vse kot treba in če slučajno kej krepa je najbolša trgovina za reševat reklamacije,ker reši zadevo takoj.Glede popusta pa ga pokliči in se znjim zmeni.

kamuee ::

a se da dobit pr dinokompu po delih nov komp, pa kolk da kej popusta če plačaš z gotovino na licu mesta ob prevzemu.
Kr me zanima glede na to, da bom vzel komplet pr njemu z monitorjem vred.

Janac ::

seveda se da po delih, ce pa zelis sestavljeno se pa tako dogovris. Za popust se pa zmeni z njemu...

kamuee ::

kak se je pa za popust najbolš zment?? Da greš kr tam do njega pa kr tam naročiš pa se še sprot za popust zmeniš al kako??

fireX88 ::

ne direkt rect za popust,sele potem ko bota sestavla pc(na paperju) rec da si zadovopen z njihovo ponudbo in odnosom pa da bi bil se bolj zadovolen z njimi ce ti bodo dali poust ce placas z gotovino...malo se mores priliznt:-)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Janac ::

fireX88 je izjavil:

ne direkt rect za popust,sele potem ko bota sestavla pc(na paperju) rec da si zadovopen z njihovo ponudbo in odnosom pa da bi bil se bolj zadovolen z njimi ce ti bodo dali poust ce placas z gotovino...malo se mores priliznt:-)


hehe:)

DeFacto21 ::

fireX88 je izjavil:

ne direkt rect za popust,sele potem ko bota sestavla pc(na paperju) rec da si zadovopen z njihovo ponudbo in odnosom pa da bi bil se bolj zadovolen z njimi ce ti bodo dali poust ce placas z gotovino...malo se mores priliznt:-)

Dober nasvet :)

kamuee ::

moja zadnja konfiguracija z novo generacijo plate in d-14ko +7950 asus :)

SATA ASUS DRW-24B3ST SATA ASUS DRW-24B3ST
26.40 €

Samsung SSD 830 PC Upgrade Kit 128GB - SATA3 - 6Gb/s SSD Samsung SSD 830 PC Upgrade Kit 128GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
166.80 €

Samsung SyncMaster P2770HD 27" Samsung SyncMaster P2770HD 27"
294.00 €

ASUS P8Z77-V ASUS P8Z77-V
170.80 €

Intel Core i7 2600K (3,40Ghz, 8MB) BOX Intel Core i7 2600K (3,40Ghz, 8MB) BOX
285.60 €

Corsair Vengeance 16GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V Corsair Vengeance 16GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
96.00 €

Noctua NH-D14 (am2+, am3, FM1, 775, 1155, 1156, 1366) - AKCIJA Noctua NH-D14 (am2+, am3, FM1, 775, 1155, 1156, 1366) - AKCIJA
66.00 €

Cooler Master 690 II Advanced USB 3.0 Cooler Master 690 II Advanced USB 3.0
114.00 €

Corsair Enthusiast Series Modular TX750M 750W - 80+ Bronze Corsair Enthusiast Series Modular TX750M 750W - 80+ Bronze
116.40 €

Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB - SATA3 - 6Gb/s Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB - SATA3 - 6Gb/s
126.00 €

ASUS Radeon HD 7950 3GB DirectCuII TOP ASUS Radeon HD 7950 3GB DirectCuII TOP
432.00 €
Skupaj: 1,894.00 €
Pri dinokompu in jo bom po vsej verjetnosti vzel :D

Se je splačalo mejčkeno počakat za nove z77 plate.
Bomo vidl če bodo nasledn mesec ivy bridg-i že zuni :)


komentarji dobrodošli

aja pa še miško bom pa g500 vzel brez debate in je to to!! :)

pa upošteval vom firex88 nasvet za popust

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

pa zamenjam samsung monitor za philips 27 col in je to to:) sm pozabu rečt

Janac ::

v nemciji te pride najmanj 20% ceneje

kamuee ::

ko bo pa treba garancijo uveljavlat bo pa pizdarija. Pa rajš dam domačmu človeku ko pa nekem nemcu ko ma že tko polno rit vsega.
Našim ljudem je treba dat dnar na pa tujcem. Drgač sm gledal na hoh.de je že možno 20% cenej, ti kr naročuj če hočeš.
me zanima kolk jih je naročilo robe iz nemčije naenkret za 2k€. (noben??)

VelikiTun ::

kamuee je izjavil:

me zanima kolk jih je naročilo robe iz nemčije naenkret za 2k€. (noben??)
In kaka je po tvoje razlika med naročilom za 100€ ali nekajkrat več?

kamuee ::

ma neke razlike pro 100 € ni glih, pri 2K€ je pa cca 100€ razlike z enakimi komponentami.
Ter problemi z garancijo.

fireX88 ::

ti kr uporabi moj nasvet..mogoce uspe,pri meni je ze parkrat, dodatnih 5% mi je spustu ko sm nazadnje kupoval amoltizere za avto:-D
kamuee dj sm se preveri ohisje pa dolzino graficne. ce se prav spomnem bo v ohisju malenost prostora ostalo ko bos dal graficno notri..sm preveri da nebo nazadnje zmanjkalo za malo k bos bil prisiljen drugo ohisje uzet..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

kamuee ::

hvala na opozorilo, imam v obziru tudi to, če grafa nebo pasala bom vzel chaser mk1 od thermal-take-a in bo stvar rešena.
Drgač edin plata je z77 pa dodal sm d14-ko za hlajenje pa grafa je 7950 ostalo sm pa pustu tko ko je.:)

kamuee ::

Zanima me ali ima kdo izkušnje za seagate baracuda HDD 2TB sata6. Prosim za mnenja
ali se splača nabavt namesto spinpointa f3 1TB ali ne??
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

VelikiTun ::

Če rabiš plac, potem ja.

r3dkv1c4 ::

AppleMacBook je izjavil:

Za računalnik nameravam dati od 1700 eur do 2000 eur. Kar pomeni, da bom dal noter kar se da dobre komponente. Kaj pa pravite na to da zdraven nakupa kupim še opcijo navijanja? Ki jo iamjo nekatere hirme. Kaj menite o tem. Zahvaljujem se vam za odgovor.


na bolšjaku prodajajo kište zate

fireX88 ::

@kamuee si ži nabavu pc?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

kamuee ::

Nabavu PC pr dinotu.at:

Komponente so sledeče:
plata: ASUS P8Z77-V
Npajalc: XFX core edition 750W
Ohišje: CM Cosmos S
GPU: HD ASUS 7970 DC2
CPU: i7 3770K
SSD: Samsung 830 128GB
HDD: samsung Spinpoint F3 1TB
CPU Cooler: Noctua NH-C14
RAM: 16GB corsair vengance CL9, 1.5V
DVD ROM: ASUS Lightscribe, ...
Displej: Philips 27P3h 27col
Miška logitech G500
Zaenkret prezadovoln, sam grafo morm naštimat, da sprobam vse na max: Mass Effec 3, BF3, ANNO 2070, ...
Morm pa pohvalt dinota, v enem tednu dubu vse komponente direkt na dom, svaka čast. Vse laufa ko puška. :D

Drgač kišta Cosmos S je pa bomba, top roba morm rečt, zlo priporočam vsakem power User-ju

cena vse skup cca. 2KEUR
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

fr4nc ::

Pošteno... odličen nakup ;)
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

kamuee ::

Hvala lepa! :D
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

D3m ::

2.000 eur! ;(( *herz*
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528570 (3582) Gox89
»

Gaming pc do 800

Oddelek: Kaj kupiti
222101 (1584) Loocas
»

Gaming comp. build, kupujem že jutri.

Oddelek: Kaj kupiti
475568 (4642) strup121
»

Nakup gaming računalnika do 1000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11419714 (18539) darkkk

Več podobnih tem