» »

Pomnilnik

Pomnilnik

zelenjava ::

Pozdravljeni!

Nadgradil sem pc z novo plato,procesorjem,pomnilnikom,grafično kartico.
Plata podpira ram ddr3, do 1333mhz.Ko sem ga vstavil mi je avtomacko začel delat na 1066mhz,ko ga nastavim v biosu nazaj na 1333mhz,se računalnik ne zažene več. Potem moram prav baterijo iz plošče vzeti ven, in nazaj notri dat, da se sfleša.Zakaj ga noče sprejet.Ram sem kupil 2x2gb ddr3 1333mhz.Lp

logout ::

Plošča + procesor + RAM, vsi trije se morajo strinjati s frekvenco. Poleg tega je treba včasih za višje frekvence ročno nastavljati timinge za RAM. Navsezadnje ugotoviš, da ni vredno truda za par % razlike v končni hitrosti sistema pri najvišji hitrosti za RAM.

L.p., Kloko

MIHAc27 ::

Točno tako. V biosu je treba vse natančno nastavit in bi moralo potem delati. Sem pa tudi jaz enkrat nekaj experimentiral. Rami so bili na 1333 vroči, na 1066 pa mlačni. Benchmark je kazal pa 2-3% boljši performans (kar se po moje ne splača).
Je pa zelo pomembno tudi firma. ADATA so velik jajc, kak Kingston pa dosti boljši.

69charger ::

Ma firma nima nobene veze,včasih ko je bil DDR smo noter metali miljon firm po tri različne palčke pa je vse laufalo Out of the box. Daš noter,malce sprobaš stabilnost,če ni stabilno se moraš malo poigrat z BIOSom. To je to.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja rama in nov SSD

Oddelek: Kaj kupiti
404794 (4126) klinker
»

Gaming RAM - 2x3GB 1333 cl7 ali 3x4GB 1333 cl9

Oddelek: Pomoč in nasveti
272684 (2400) r3dkv1c4
»

Navijanje rama

Oddelek: Navijanje
172666 (2018) Engineer_SLO
»

Sistem zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514755 (4020) karjolca
»

imam DDR3 1333MHz in mu ne morem dvigniti frekvence

Oddelek: Navijanje
9968 (798) jest10

Več podobnih tem