» »

Windows 8 virtualizacija?

Windows 8 virtualizacija?

guest #44 ::

Izjemno interesiran sem za vitrualizacijo OSjev/appov. (something i always wanted)

Slišal sem, da bo Win 8 podpiral native virtualizacijo.

Sicer sem še na XPjih, ampak razmišljam že neki časa o nakupu Win 7. Sam zdejle sem v dvomih al naj še počakam na win 8. Sicer VBox sploh ni slab, ampak vseen je native boljše.


Kaj menite?

jype ::

Kaj pa tebi pomeni beseda "native"?

Ker to, kar VirtualBox zna (in tudi Hyper V zna že od začetka) _je_ native virtualizacija s pomočjo razširitev za virtualizacijo v procesorjih (intel vmx, amd svm), verjetno te zanimajo reči kot je enlightened I/O, te pa so praviloma omejene predvsem s podporo gostujočih sistemov.

guest #44 ::

Uh oh, pa si me najdu...če sem zainteresiran še ne pomeni, da obvladam sceno ;)


Jz sem z native mislu kot že vgrajena v os ne pa kot third party, kar vrjetno je boljše za performanse.

Z virtualizacijo se ukvarjam malo nič časa zaenkrat, ampak vidim potencial. Trenutno si rihtam super varno mašino. Host bo Linux ali Windows odvisno kaj bo guest. Host bo firewallan ali disejblan.
Skratka minimalne možnosti za staknit kaj nevšečnega, kot se je to zgodilo prejšnji teden.

Všeč mi je ker je lahko customiziram toliko security layerjev.


Če bo windows 8 imel tudi tak princip delovanja potem skorajda bo konec s klasičnim malware-om.

jype ::

Hm, se mi zdi, da ni tko enostavno, kot se tebi zdi:

Virtualizirani guesti v resnici ne vidijo ničesar na hostu, niti ni bistvenih razlik v tehnologijah (so pa velike razlike v možnostih upravljanja z viri in virtualci).

jverne> Všeč mi je ker je lahko customiziram toliko security layerjev.

To si nekaj narobe predstavljaš... Pri virtualizaciji gre za popolno izolacijo med guesti in hostom, a če v guestu poganjaš browser, potem ne moreš v host spravit datoteke, ki si jo downloadal, ne da bi pri tem izničil bistvo izolacije.

Ti bi verjetno rad takšne vrste varnost, kot jo zagotavlja linux-vserver, to pa dvomim, da bo Microsoft implementiral, ker take vrste sandboxing na desktop mašini nima pretiranega smisla (bi pa bilo fino, če bi kdo to dejansko naredil z vmesniki, ki bi uporabniku omogočali smiseln nadzor nad programjem v računalniku, ne da bi mu pri tem odvzeli vso voljo do življenja).

guest #44 ::

Sicer popolne izolacije vrjetno nebi dosegu, saj bi file še vedno moral sherat z host-om. A finta je v tem, da če imam kej za sherat zgolj uporabim snapshot, ki vem da je čist in prenesem. Pol pa po potrebi reveratm nazaj kjer sem ostal. Za zgolj browsanje po netu je več kot odlična opcija.

smoke ::

guest #44 je izjavil:


... Jz sem z native mislu kot že vgrajena v os ne pa kot third party, kar vrjetno je boljše za performanse...


Performance je čisto enak če smo natančni. To da je vgrajeno v sistem je kvečjemu dobro samo zarad tega da ne rabiš sam gor dajat. :) Tak ko je jype reko, virtualizacija je strojno podprta na Intelih z Intel VT-x ukazi in na AMDjih z AMD SVM ukazi. Je pa interesantno programirat softwer, ki uporablja te ukaze. Se da marsikaj nardit.

JohanP ::

Jverne a si mislil tak native?:
http://www.winbeta.org/news/windows-8-a...

guest #44 ::

Evo me, sem na virtualni mašini. Performance logično ni enak ampak za osnovno delovanje je kul. Host je odklopljen od neta.

fosil ::

guest #44 je izjavil:

Evo me, sem na virtualni mašini. Performance logično ni enak ampak za osnovno delovanje je kul. Host je odklopljen od neta.

Če bi bil host zares odklopljen od neta, ne bi mogel tega napisat :)
Tako je!

guest #44 ::

"Odklopljen" ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je virtualizacija rešitev?

Oddelek: Operacijski sistemi
284282 (3438) peko_deko
»

CERN zagnal LHC@home 2

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
247356 (6088) gruntfürmich
»

Dodatna particija z OSjem za "safe bubble"

Oddelek: Operacijski sistemi
291779 (1138) amigo_no1
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911738 (8141) Jst
»

vmware zagnat fiziščno nameščen os

Oddelek: Operacijski sistemi
192413 (1891) SasoS

Več podobnih tem