» »

Popravljanje pokvarjenega prenosnika

Popravljanje pokvarjenega prenosnika

listje123 ::

KO gledam na bolhi oglase pokvarjenih prenosnikov sem videl tegale:
http://www.bolha.com/notebook-hp/hp-pav...
Ali se mi ga spleča kupit da bi zamenjal grafično.
Če se mi splača, kje naj kupim grafično.
Hvala

Lp

#000000 ::

Nikjer ker imajo dv9000 vsi integrirano grafiko, lahko pa menjaš matično, kar pa te stane od oka 150 evrov na ebayu, kjer kitajci prodajajo obnovljene.

technolog ::

Navita cena.

Za tako ceno bi ti moral dat istega delujočega.

jukoz ::

Te prenosnike sploh ni tak problem popravit. Vzameš ven matično in pogreješ grafični čip. Rešitev za ta problem je polno na netu.

listje123 ::

A misliš reči da ga odstranim s spajkalnikom, kje pa bi potem dobil nov čip

Janac ::

haha, to rabiš kot nitko tanko spajkalno konico

#000000 ::

Ti lahko zdele slikam vsaj 5-6 plat ki so jih uničli po teh "navodilih" :)

listje123 ::

sej dokler nemam izkušenj s spajkanjem ja najbolje zamenjat

69charger ::

Nič se ne spajka,tisti čip samo pogreješ na cca. 180 stopinj za tri minutke in je to to.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

technolog ::

Pa še rožn venc pa sveto pismo in moliš da bo delalo. Tako. :D

jukoz ::

Nič ne spajkaš. Greš v merkur in kupiš "pištolo za vroč zrak". Uporablja se za odstranjevanje stare barve na pohištvu.
Potem razdreš notebook in vzameš ven matično, odstraniš vse (čim več) nalepk, plastičnih delov itd ter s pištolo greješ tisti nvidia čip (velik cca 3x3 cm). Jst jih grejem ene 10 minut na 1/2 moči (pri moji naj bi blo 300°C)

Takih nedelujočih prenosnikov je malo morje (Dell, HP, ASUS, Apple...). Krivec je (ne vem ker, poglej na wikipedii) nvidia grafičen čip, ki s časom odstopi od matične. Se da popravit, ni nobena znanost. Lahko se popravi tudi v domači pečici.

Proizvajalci so takšnim prenosnikom (pa tudi grafičnim karticam) podaljšali garancijo za ta problem, res pa je da niso ravno oglaševali tega. Zato je teh mašin miljon na trgu.

Sicer pa, poglej na netu (tudi youtube z before in after videi) za bolj podrobna navodila.
Pa ne kupuj za več kot 100EUR, ker se ne ve če je to edini problem.

Meni je uspelo popravit 2xdv9000, 1xdv6000 + en macbook pro in en fensi dell.
Da raznoraznih HPjevih nx8220 ne omenjam (podoben problem s southbridge)

Ja, res pa je da če si nepazljiv lahko skuriš vse. Zato pa so ti posegi zadnja stopnja pred kanto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

#000000 ::

Lahko za info poveš kolk ti ji ni uspelo popravit in zakaj ?

listje123 ::

Ali bi mi vi lahko najdli kak pokvarjen prenosni računalnik z bolhe, ki mu je treba zamenjati le kak del brez segrevanja čipov ali kaj podobnega in je zelo ugodna cena.

Lp

#000000 ::

Ja sej ta je OK. Najdeš še nekoga ki ti ga zrihta, seveda treba najt nekoga ki ne bo igral loterije s tvojo plato, ker lahko pol vržeš 130 evrov stran. Mogoče ti ga pa jukoz s fenom popiha in bo delal, pač mal reskeraš pa je.

mihec87 ::

To kar ti hočeš je loterija in ni nikoli 100% da je samo to zanič lahko je še kaj poleg in moraš vzeti v zakup da popravilo ne bo več ravno poceni...Če se rad igraš in ne boš čutil pomanjkanja če si zagonil 100eur pa se ne da zrihtati potem ok(še vedno lahko delujoče dele prodaš).Ni pa prenosnikov HW tako modularen kot v navadni kišti, je večino stvari integriranih.

Če rabiš prenosni računalnik čim ceneje nisem prepričan da je tole najboljša pot..

Če dobiš nekje z crknjenim diskom,zanič baterijo(jo nabaviš na ebay) je toto..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

jukoz ::

#000000 je izjavil:

Lahko za info poveš kolk ti ji ni uspelo popravit in zakaj ?


Do sedaj treh: 2x poizkusi v pečici ki se niso izšli (sem se učil in sem bi cepec ker nisem odstranil _vse_ plastike in nalepk - na višji temperaturi se začnejo krčiti in potegnejo s sabo vse elemente na katere so prilimane - verjetno bi lahko popravil če bi mel en res dober spajkalnik + mikroskop)

1x ena nvidia grafična - glede na tip in obnašanje bi moralo bit enako, glede na poročila ljudi na netu je delovalo, meni pač ni

mihec87 je izjavil:

To kar ti hočeš je loterija in ni nikoli 100% da je samo to zanič lahko je še kaj poleg in moraš vzeti v zakup da popravilo ne bo več ravno poceni...Če se rad igraš in ne boš čutil pomanjkanja če si zagonil 100eur pa se ne da zrihtati potem ok(še vedno lahko delujoče dele prodaš).Ni pa prenosnikov HW tako modularen kot v navadni kišti, je večino stvari integriranih.

Če rabiš prenosni računalnik čim ceneje nisem prepričan da je tole najboljša pot..

Če dobiš nekje z crknjenim diskom,zanič baterijo(jo nabaviš na ebay) je toto..


Se strinjam, nikoli se ne ve kaj vse drugo je še fuč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

#000000 ::

In kolk računaš za popravilo ?

jukoz ::

#000000 je izjavil:

In kolk računaš za popravilo ?


Nč, kaj naj samemu sebi plačam al kaj? =)

Piši na ZS kaj te muči.

#000000 ::

Aja sem mislu da tud drugim popravljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Invictus ::

Pokvarjen računalnik je vreden 10 EUR. Ali pa 2 pivi. Pa če je bil še tako dober notebook.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

No ja tolk mal pa spet ne, če pa imaš dv9000 bi kupu ene 20 kosov po 20 evrov.

jukoz ::

#000000 je izjavil:

Aja sem mislu da tud drugim popravljaš.


Lahko tut, ampak cena variira glede na stranko =)

Glej, največ dela je s tem da mašino razdreš in sestaviš nazaj. Poiskat je treba dokumentacijo, met orodje in mirno roko + ker so to večinoma bolj fensi prenosniki z občutljivo plastiko res hitro odletijo kakšni zatiči, pol je pa cela panika.
Za mašino ki jo prvič vidim rabim minimum 1 uro da najdem dokumentacijo, 2 uri da jo razsujem in sestavim nazaj. Gretje, ohlajanje in test traja 1 uro in s tem si hiter na polovici šihta. Zato delam to na prostovoljni osnovi tisim, ki jim prenosnik in strošek novega pomeni veliko —> beri kolegom študentom.
Popoldanske obrti ne bom odpiral, naj se s tem ukvarjajo tisti serviserji ki imajo boljšo opremo in jim je to resno delo.
Pa ne mi govort o delu na črno, ker jaz vem od kot se plačajo tako plače JU kot ceste po katerih se vozim in zdravstveni dom kjer mi po 2 urah čakanja predpišejo čaj in pomaranče.

#000000 ::

Ne govorim o delu na črno ipd. Zanima me samo kok cca računaš, za recimo dv9000 o katerem je govora zgoraj. LP

jukoz ::

#000000 je izjavil:

Ne govorim o delu na črno ipd. Zanima me samo kok cca računaš, za recimo dv9000 o katerem je govora zgoraj. LP


glej ZS

dejansan ::

in koliko daš garancije na tole "popravlanje"?
dejansan

jukoz ::

Nič, sej sem reku da je zadnji stadij pred kanto. Če dela, super, če ne, šment.

#000000 ::

A drugač da kdo kaj garancije na to popravilo ?

mihec87 ::

Mogoče kako podjetje daje..

Sam zdej ste ga mal zabluzili..
Računalnik oz komponenta je zanič-romala bi v koš za smeti, jukoz jo poskusi rešiti za ceno stroška, zadeva se lahko olajša do te mere da sami razdrete računalnik..če ne uspe, komponenta roma v smeti tako kot bi na začetku...

#000000 ::

No jest enga poznam ki to naredi tko kot treba in ne greje s feni, pečicami, brenerji in podobnim, tudi nikol ne greje ampak vzame čip dol in ga zamenja z novim ali uporabi starega če je še dober, da pa tudi od 1 do 3 mesece garancije. Njemu uspe skoraj vsakič zadevo sanirat, če le ni plato že grel kak pocar in uničil.

jukoz ::

S tem da se pozablja da jaz ravno ne tržim te storitve. Samo povem da se da in da ni nikakršen bavbav, samo traja cca 4 ure.

#000000 je izjavil:

No jest enga poznam ki to naredi tko kot treba in ne greje s feni, pečicami, brenerji in podobnim, tudi nikol ne greje ampak vzame čip dol in ga zamenja z novim ali uporabi starega če je še dober, da pa tudi od 1 do 3 mesece garancije. Njemu uspe skoraj vsakič zadevo sanirat, če le ni plato že grel kak pocar in uničil.


No, a poveš kdo to je, da ne bom sam pacal tega skup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

#000000 ::

Maš ZS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BGA Reballing popravilo prenosnikov ( koliko računate?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5910983 (1642) mat xxl
»

Oživite umrlo nVidia grafično jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8716814 (4913) mailer
»

Dell n5030 "umrl" na mizi

Oddelek: Pomoč in nasveti
172111 (1420) menjalnik
»

Popravilo HP dv9000

Oddelek: Strojna oprema
111063 (787) Kamran
»

Bga Reballing (Ps3)

Oddelek: Pomoč in nasveti
173058 (2815) #000000

Več podobnih tem