» »

Prevroča grafična kartica

Prevroča grafična kartica

phuntaox ::

Zdravo,


zadnje čase se mi grafična kartica precej greje. Prvo sem začel opažati, da začne ventilator velikokrat laufat na ful, pa sem potegnil dol SpeedFan in vidim graf, da se v roku pet minut grafična eksponentno segreje iz recimo 50°C na okoli 80°C. Naj omenim, da mam vklopljen Firefox z ogromno zavihki, Word in Winamp. Nič takega, kar bi matralo grafično.

Pred dvema dnevova sem namestil nove gonilnike, in takrat je mirovna temperatura padla na tam 50°C in en dan je blo vse v redu, jo je vent držal v mejah od 45°C - 55°C. Dans pa spet. Preden sem namestil nove gonilnike, pa je grafična sploh ni mirovala ampak je "nihala" med 60°C in 75°C..

viruse sem predkratkim odstranil in jih naj ne bi imel...

ve kdo kaj bi to lahko bilo?

- pred inštalacijo
- po inštalaciji

hvala in lep večer.
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

dogo ::

Katera grafa in ali imaš dodatne ventilatorje v ohišju. Kako je bilo z temperaturami z prejšnjimi gonilniki.

phuntaox ::

geforce gts 450 je grafična. v ohišju ni dodatnih ventilatorjev, mislim takih ki bi samo kišto prepihovali...
s prejšnjimi gonilniki je blo ok dolgo časa...pred kakima 2 tednoma sem začel to opažat.

razdret pa preverit za prah?

malo prej mi je na 79°C prišlo. pa sem na internetu, malo..

phuntaox ::

geforce gts 450 je grafična. v ohišju ni dodatnih ventilatorjev, mislim takih ki bi samo kišto prepihovali...
s prejšnjimi gonilniki je blo ok dolgo časa...pred kakima 2 tednoma sem začel to opažat.

razdret pa preverit za prah?
ti lahko prek neta kdo "zlorablja" GPU power? ker tak čudno pulzira no...vedno nekaj drugače..pred par dnevi (z novimi gonilniki) je blo
nič nič nič pol pa 22%, ko ga je začelo segrevat. Včeraj ni bilo NIČ. Nobenih hudih ventilacij. Gotovo bi opazil zvok.
danes pa:

špice (tista na sredi je 65%) na par sekund...
res me zanima, kaj ima grafična za počet, ko sem na netu...kam pošilja podatke, če se na monitorju skoraj nič ne godi?

malo prej se je segrela na 79°C . pa samo malo brskam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phuntaox ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421814 (20257) Xserces
»

Problem s grafično

Oddelek: Strojna oprema
141602 (1484) RoGPhreak
»

PC se resetira..

Oddelek: Pomoč in nasveti
141542 (1259) veverrca
»

HD filmi

Oddelek: Zvok in slika
52155 (1902) gruntfürmich
»

driverji za zvočno kartico

Oddelek: Strojna oprema
105250 (5125) zgubljena

Več podobnih tem