» »

HD filmi

HD filmi

uroscesnovar ::

Zdravo.

Zanima me, kje bi lahko snel HD filme (naslov...) ali pa vsaj test HDTV-ja.

LP, URoš

rovtarček ::

napiš v google HDTV trailers, kar se tiče pa filmov, pa obstjajo ripi, oz divx/xvid verzije tvripov, ker v US že kr neki časa predvajajo HDTV filme, jst sem takrat zloadal The Matrix v HD varianti in morm priznat, da je DVD vseeno lepši, ker pri kodiranju v divx, film zgubi frame, ponavad skodirajo v 25fps in pol slabš zgleda, ma pa višjo ločljivost kot DVD.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

macgajver ::

jest sm si par filmčkou dol potegnu a to res tolk procesorja ponuca men so tisti 1080 štekal 720 so pa dobr delal res pa je da mam švoh procesor
tenstan krompir je pa zakon

obranc ::

ja res, men so tut štekal v 1080, pa mam 3200+, GB rama in dve SLI grafikulji.... mam pa eno vprašanje: kater DVD/DivX player bi znal
to predvajat? Ker ko sem to posnel na DVD, dal v divX player se ni nič doga(n)jalo....what went wrong?

ynos ::

Da ne šteka, morate imeti inštaliran pravi kodek. S tvojo mašino MORA 1000% predvajat brez problemov.


1. DIVX 6.x

2. AC3 filter

3. Matroska splitter

4. CoreAvc kodeki za HDV



poleg tega, pa morate prej odinštalirati FFDSHOW, ali pa v nastavitvah naštimati, da ne prevzema funkcije CoreAvc kodeka.



Da bi to predvajal na DVD/Divy playerju, ne gre. Player bi moral podpirat tako visoko ločljivost. Npr. yamada podpira samo 720 pixlov širine.


Poleg tega moraš imeti primeren TV --> LCD, plasma, PixelPlus, da bi sploh opazil razliko v ločljivosti med HDV in DVD.



Spodaj imate sample, kako zgleda gledat HDV film. ;) Neprimerno boljše od DVD-ja. 8-O







Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Senitel ()

gruntfürmich ::

A ve kdo mogoče kakšne so lastnosti zvoka in slike pri hdtv v ameriki in evropi. V evropi so se baje odločili za mpeg4 sliko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ugani film (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4035184063 (61838) Hansb
»

Windows 7 64bit in CUDA

Oddelek: Zvok in slika
7887 (667) jan01
»

MPEG-TS editor (za DVB-T posnetke)

Oddelek: Programska oprema
71118 (1003) AtaStrudl
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293281 (2873) Golden eye
»

program za kompresirat Video

Oddelek: Programska oprema
201374 (1073) Jakka

Več podobnih tem