» »

Problem z grafično 9800GT 512MB

Problem z grafično 9800GT 512MB

tadej1992 ::

Zdravo!

Moj sistem je sledeči:

CPU: Intel Core2Duo E8400
MATIČNA: MSI P-35 Neo
HDD: Western Digital 750 GB,7200RPM,16MB
RAM: 4GB DDR2
GRAFIČNA: GEFORCE 9800GT 512MB
NAPAJALNIK: LC Power LC6650GP3 650W
Torej komp mi "freezne" in to samo v igrah in nima veze,kak zahtevna je,torej če igram wormse ali crysis :D

Voluharr ::

Poizkusi menjat komponento za komponento in ko boš ugotovil kdaj ti neha crkvat je to to. Začni pri grafični.
Takole od daleč ti ne more nihče pomagat.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

6151 ::

poskusi zamenjati napajalnik za močnejšega, če imaš na voljo, in pa kot je že Voluhar rekel grafično.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

tadej1992 ::

6151 je izjavil:

poskusi zamenjati napajalnik za močnejšega, če imaš na voljo, in pa kot je že Voluhar rekel grafično.


Sem si kar mislil,kak odgovor bo,napajalnik ali grafa.Napajalnik je 650W,to mora gnat vsak sistem,grafa pa je možna ja,samo ne mi srat z napajalnikom lol

dzinks63 ::

Mogoče je potrebno samo ščistiti prepihati hladilnik na CPU in GPU, mogoče zamenjati termalno pasto na CPU, omogočiti dobro prezračenost ohišja.

hojnikb ::

No tale tvoj napajalnik je 650W sam na papirju; no sicer bi mogu bit vseen dost za 9800gt.

Jst bi na tvojem mestu pogledu kondenzatorje na plati, ker so lahko ti vzrok zmrzovanja.Pa nasnam nove driverje za grafo, spuci komp...
Če pa nič od tega ne pomaga, pa probi z kako drugo grafo, če kej pomaga.
#brezpodpisa

tadej1992 ::

hojnikb je izjavil:

No tale tvoj napajalnik je 650W sam na papirju; no sicer bi mogu bit vseen dost za 9800gt.

Jst bi na tvojem mestu pogledu kondenzatorje na plati, ker so lahko ti vzrok zmrzovanja.Pa nasnam nove driverje za grafo, spuci komp...
Če pa nič od tega ne pomaga, pa probi z kako drugo grafo, če kej pomaga.


Ja,vem da ne da ven tolko,ampak četudi da ven 550W,je za 9800 prek zadosti.Bo treba grafo pri enem probat,da bom ziher,pri čem sem.

Aja,pa še eno vprašanje,če bo recimo grafa hin,kero mi priporočate,verjetno ATI,jevo,ampak kateri model,sta 6850 in 6870 premočni za moj sistem?

Zgodovina sprememb…

kokos25 ::

nobena ni premočna, samo izkoriščena ne bo. jz na 8400 furam 5850 in isto p35 čipset...bolša varjanta bi bila kaka 6770, pa tud 6850 ne bo delala težav (napajalnik)...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

SodVina ::

če je recimo grafa hin, nimaš kaj izgubiti, če jo spečeš v pečici. Na youtube napiši oven gpu.
Jaz sem tako popravil 4 grafične. sicer serije 8, but still...

tadej1992 ::

SodVina je izjavil:

če je recimo grafa hin, nimaš kaj izgubiti, če jo spečeš v pečici. Na youtube napiši oven gpu.
Jaz sem tako popravil 4 grafične. sicer serije 8, but still...


Ja,pa je treba verjetno porbrat nekatere dele iz grafe, ha ha jamie oliver grafičnih kartic

boogie_xlr ::

Men je ratalo "zapečt" tudi mrtvo MXM grafično, ki še sedaj dela.

Zgodovina sprememb…

SodVina ::

No, res se kondenzatorji ne počutijo najbolje na vročini. veliko bolje je segrevati samo procesor na grafični. Jaz sem to počel s pištolo na vroč zrak in zaščitil občutljive dele z alu folijo.
Je pa kolega dal v pečico in je delalo ravno tako. In zaenkrat še dela.

lp,
SodVina

tadej1992 ::

Ne bom jaz nič pekel grafičnih kartic he he...računalnik je že na servisu,če bom imel srečo,že jutri izvem,kaj je narobe,drugače pa v ponedeljek :D

tadej1992 ::

Računalnik sem dobil iz servisa.Kot sem pričakoval,grafa je šla po gobe.Zdaj oa gledam malo grafe,najbooj mi je padla v oči Radeon 6850.Je pomembno,od katerega proizvajalca ej?

Verjetno sta Gigabyte in Sapphire na podobnem nivoju kvalitete, ne?!

TOP ::

Daj pošlji meni grafo,če ni več v garanciji.Jo bom jaz zrihtal.

tadej1992 ::

TOP Saj itak mam namen kupit novo grafo.No,če pa jo lahko popraviš,se ne bom brano.Pošlji mi naslov na ZS.Vedno pride prav rezerva :D

SodVina ::

TOP bo naredu točno to, kar sem ti predlagov.

Imaš kaj za izgubit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik mi zmrzne (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
668096 (6161) burek17
»

Problem z grafično kartico

Oddelek: Strojna oprema
101285 (1091) DSQUARED2
»

Rdeči kvadratki, blue screen.

Oddelek: Pomoč in nasveti
231259 (1001) dottor
»

Problem z grafično ali napajalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7900 (821) mokasin
»

Napajalnik, ki bo sposoben napajat HD 4850X2

Oddelek: Strojna oprema
172390 (2171) x45

Več podobnih tem