» »

Kateri "n" router kupiti?

Kateri "n" router kupiti?

«
1
2

Jst ::

Že davno nazaj, toliko let, da se več ne spomnim, sem kupil ASUS wl500g in iz wlan-sat eno anteno, ki je večja kot meter (v bistvu je podobna štilu od metle:)). Na router sem dal custom firmware (oleg, I think) in nastavil, da dela kot Access Point. Seveda sem rabil še router, ki sem ga sestavil iz BSDja in dveh Intelovih mrežnih. Super zadeva, ki je delala ohohoho let, brez resetiranja.

Lani proti koncu leta, mi je šla ena mrežna, ki sem jo zamenjal z eno el-cheapo, vendar rezultat mi ni bil všeč. Imel sem tudi probleme, da mi je router postajal redno neodziven, zato sem opustil to izvedbo.

Asus wl500g sem nastavil kot router in tako imam tudi sedaj. Asusa moram enkrat na teden resetirati, ker postane neodziven.

Zato sem se odločil, da kupim novo zadevo. Ampak ker nisem na tekočem, kaj se splača, kaj je dobro in kaj je crap, se obračam na vas.

Ko sem brskal po trgovinah sem opazil, da imajo eni routerji, ki so standarda "n" 2500/5000Mhz, drugi pa samo 2500MHz.

Jaz bi seveda rad obe frekvence. Rad bi tudi kakšen priklop za anteno, ker je ta antena, ki jo imam še vedno dobra. Vendar ne vem, če so priključki enaki ter če je antena, ki super deluje na sandardu "g", dobra tudi za "n".

Malo sem gledal Linksys by Cisco, ki so brez anten, ampak 200EUR se mi zdi malo pretiravanje, glede na to, da so najcenejši tam nekje 50EUR.

Prosil bi vas, če bi mi svetovali in opisali izkušnje?


lp,
./m
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

2,4GHz pa res. 5GHz naprav je zelo zelo malo. Če ti je Linksys predrag poglej TP Link, ki je precej cenejši.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

titanium-x ::

sam osebno imam Linksys E4200 fuknes gor Tomato RAF pa je Atomska bomba dela ko sus lahko dela na 2.5 ali pa na 5 GHz :)

RejZoR ::

Titanium-x, a Tomato že podpira 5GHz? Nazadnje kakor vem je samo 2,4GHz...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

titanium-x ::

Ja podpira se dobi posebej TOMATO RAF ki je mjckn drugacen kot pa navadn tomato prav za serijo E3000 ali pa za E4200

Jst ::

RejZor: Imaš cenejše izdelke linije "Linksys" ter higher end "Linksys by Cisco."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zheegec ::

Sam imam zelo dobre izkušnje z WRT160NL.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

Jst je izjavil:

RejZor: Imaš cenejše izdelke linije "Linksys" ter higher end "Linksys by Cisco."


Ja, sam cenejši noben ne podpira 5GHz. Šele E3000 serija mislim da ima 5GHz podporo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

Ja, samo pa ne gre gor zunanja antena... Pa 5GHz ne pomaga nič, če ne zna sprejemnik v računalniku delovati na 5GHz (kakršne vmesnike imajo vgrajeni samo kakšni Macbook Proji, Elitebooki,...).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jst ::

Hello. Me Again!

Linksys by Cisco za 220EUR sem uničil. Ta zadeva ni imela zunanjih anten. Sedaj imam pa ogledan D-Link DIR-825, ki ima dve antene. Kako bi ugotovil, katero anteno zamenjam z mojo metersko, ki v ravni liniji lovi 1km brez problema.

Imam prenosnike z "n" in telefona z "n" (oba Android). Verjetno je najlažje, če bi uporabil kakšen namenski program za spremljanje kakovosti. Ampak fora je v temu, da ne vem, če bom lahko zamenjal eno antenco s tisto mojo zverino in ugotovil ali gre za 2.5 ali 5GHz. Vsaj jaz tako predvidevam, da je ena antena za 2.5 in druga za 5GHz - torej bi moral zamenjati tisto z 2.5GHz.

Any Ideas?


Nočem pa dati več kot dobrih 100EUR, ker je čisto možno, da je crap, ga bom zbrcal, uničil na tak ali drugačen način ali mi ga bo recimo voda zalila, če bo fajn dež padal in pozabil zapreti okno,... in bom drugega potem kupil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Jezst mam Linksys E4200 v1.0 in je kar fajn zadeva. Imaš tud DD-WRT firmware, nima zunanjih anten, signal in hitrost je fajn pa dual band je (2,4 in 5GHz). v1.0 stane okoli 110-130 EUR. v2.0 pa je precej dražji in zanj ni DD-WRT-ja. Ima pa hitrejši procesor. Za D-Link pa nimam pojma. Najprej poglej za firmware podporo preden ga vzameš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Vanadium ::

neki takega mogoče? http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

Imaš tudi tomato za njega :P

kmetek ::

ej rejzor: E3200 je ful huda akcija sedaj, kaj lahko z njim vse počneš? aja ti imaš 4200 :p

kmetek ::

bump:

če bi izbirali:

NETGEAR N900 WNDR 4500 ali ASUS RT-N66U?

primus1024 ::

Asus, ker podpira dd-wrt.

Vanadium ::

asus podpira ddwrt in tomato

Dr_M ::

Asus RT-N66U. Ni da ni :D

kmetek ::

za RT-N66U baje še ni DDWRT?

Dr_M ::

Pravzaprav ni potrebe. Original FW je vec kot dober, razen ce hoces kaksno zelo specificno stvar.

kmetek ::

Dr_M ::

Edino kar sem sprobal, je 1TB 2.5" disk na USB in prenosi so okoli 10-11MB/s na ext3 particiji. NTFS je kaksen MB pocasnejsi.

kmetek ::

kaj že imaš ti?

Dr_M ::

66U z 3.0.0.3.112 firmwareom + Seagate Expansion usb3.0, v racunalnikih pa intel gigabit mrezne. Ce je to to, kar te zanima? :D

kmetek ::

jap je router mrcina bi se reklo? zdaj imam d-link dir 655 pa sem se ga po 3 letih naveličal lol :P

Tilen ::

E4200 je zelo padla cena, mimogrede. Vsaj čez mejo. Če je kdo z MB in bi naročil, si lahko deliva poštnino.

Linksys E4200 Maximum Performance Dual-Band N Router - 84 EUR

Poštnina je 11 EUR. Preverjeno, pošiljajo v Slovenijo.

Tale E4200 za 84 EUR je pomoje top p/p. V februarju je bil izdan tudi nov uraden firmware.

Kako se pa razlikujeta E4200 in RT-N66U? A kateri od teh routerjev že podpira USB 3.0?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

Linksys routers @ Wikipedia

Asus routers @ Wikipedia

Ne, noben nima USB3.0, ker niti ne more prebavit vecjih hitrosti.
Recimo E4200 V2 ima izjemno hiter cpu, pa preko usbja zmore okoli 20MB/s.

Tilen ::

Problem pri E4200v2 je ta, da najbrž nikoli ne bo dd-wrt / tomato podpore, ker se jim ne bo dalo iz nule razvijat za ta Marvellov čip. Ima pa tale verzija res noro hiter CPU. Zdaj sem pa spet v dilemi. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

Hja, 66U pade ravno nekam umes. Relativno zmogljiv, pa se ostali firmwarei ga podpirajo oz ga bodo.

SLO_Matej ::

Tilen je izjavil:

Problem pri E4200v2 je ta, da najbrž nikoli ne bo dd-wrt / tomato podpore, ker se jim ne bo dalo iz nule razvijat za ta Marvellov čip. Ima pa tale verzija res noro hiter CPU. Zdaj sem pa spet v dilemi. ;)

Jaz imam E4200v1 in mi tovarniški firmware povsem zadostuje. Dela res brezhibno, nobenega sesuvanja ali potrebe po resetih. Sem pa firmware redno posodabljal in je sedaj nameščena tale najnovejša verzija iz februarja. Skratka, jaz ti ga priporočam. Sploh v2 mora bit res hiter, pa tudi v1 je hiter, sploh proti WRT54GL in nima niti najmanjših problemov s pretakanjem Full HD Blu-ray filmov preko mreže. :)

Tilen ::

Ja, ravno zaradi tega bi posodobil. Imam trenutno 54GL. S kakšno hitrostjo ti pa pretaka podatke po mreži iz USB porta?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bosmla ::

Se en izredno pozitivni glas za E4200 v1 - ze najmanj pol leta: kupil nastavil pozabil. Gre pa preko njega dnevno kar nekaj 100 GB podatkov tako zicno kot brezzicno. Brezzicno ima kar dober domet nima pa moznosti za zunanjo anteno.

kmetek ::

Torej imamo sedaj:

NETGEAR N900 WNDR 4500
ASUS RT-N66U ali N56U
LINKSYS E-3200 / E-4200 v1.1

Tilen ::

WNDR 4500, ASUS N56U nimata dd-wrt podpore! Prav tako pazi pri E3200, obvezno v1, če hočeš 3rd party fw.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

Tilen je izjavil:

Ja, ravno zaradi tega bi posodobil. Imam trenutno 54GL. S kakšno hitrostjo ti pa pretaka podatke po mreži iz USB porta?

Imel sem WRT54GL pred E4200 in sploh ni primerjave. WRT54GL je imel stalno neke težave, je bilo potrebno resetirati, še običajne videoposnetke je komaj prebavil preko mreže. Z njim sem bil skrajno nezadovoljen. Je pa res, da sem tudi na tistem imel tovarniški firmware.

Moj namen je bil, da komot kupiš tudi E4200v2 in poganjaš najnovejši uradni firmware in bi moglo delat popolnoma brez težav, razen če si odvisen od kakšnih dodatnih funkcij, ki jih imata DD-WRT in Tomato. :)

Kako je z USB portom pa ne bi vedel, ker ga sploh še nisem uporabil in sem E4200 nekako namestil na steno (domača rešitev), kljub temu, da sicer žal ne podpira stenske montaže. Ampak da ti bo prenos delal na vseh PC-jih hitro, potrebuješ tudi mrežne kartice 802.11n. Dokler nisem zamenjal 802.11b/g mrežne kartice v enem PC-ju z Linksysovo WMP600N, je sicer bila pohitritev, a še vedno HD filmi niso šli skozi hudo tekoče. Šele s tem je mreža zaživela v polni hitrosti. :)

Mogoče vzameš celo naslednika, t. i. smart Wi-Fi router EA4500.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

Samo o tem EA4500 ni nič testov itd?

kmetek ::

Tilen tam imaš baje 4 verzije E4200: od 84 do 119, prav zbrka hehe...

E-4200 EW 84EUR
E-4200 DE 99EUR
E-4200 118EUR
E-4200 V2 119EUR

zdaj nič jasno, razen za v2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Tilen ::

2 verziji afaik. Dražji E4200 je Marvell, na katerega ne moreš naložit custom FW, je pa bistveno zmoglivejši (hw). E4500 je samo bistveno dražji, HW enak kot E4200v2. Matej, jaz z 54GL nimam sicer nobenih problemov, je pa res da (še) ne streamam HD filmov čez. Rabil bi samo boljši range in hitrejši LAN. Kliente imam 50:50, n/g. Glede na to, da je dual band, bi enega nastavil N only, drugega pa b/g/n.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kmetek ::

Kdaj si pa teoretično mislit nabavljati? Najprej moram povprašati pri Avteri po kaki ceni mi da vse "željene" routerčke :D

Tilen ::

Meni se sploh ne mudi. Enkrat v prihodnosti. :)

Še ena verzija je očitno. 4200-EE. Je to mogoče v2? Mimovrste ima E4200-EE označeno kot v2. Potrditve za to kombinacijo nekako ne najdem. Precej zmede glede teh modelov.

Edit : Avtera ima na svoji strani napisano, da je -EE verzija 2.0. Linksys usmerjevalnik E4200v2 (E4200-EE) 162,72EUR
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

seminal ::

Kaj pa pravite na linksys E2000? Se ga splača kupit za mali denar. Sedaj imam Asus WL-500gP V2 pa bi menjal za tega linksys. Grem na boljše al slabše al tu neki? Ker od linksys ni nobenega testa glih pa nevem kak je.


LP

kmetek ::

šel bi na boljše itaq.

amigo_no1 ::

Na Asusa si lahko priključiš disk -> domač Nas ali tiskalnik.
Zakaj bi rad menjal ?

Linksys ima notranje antene, kar pomeni da ga moraš obračati za najboljši signal, ne moreš menjati anten.

bosmla ::

amigo_no1 je izjavil:

Linksys ima notranje antene, kar pomeni da ga moraš obračati za najboljši signal, ne moreš menjati anten.


kaksno obracanje... imam 4200 in ker se ne da montirat na steno mi sedaj lezi za mizo med kupom kablov in brezicni sigla "nese" isto kot do tedaj ko je bil se na podstavku na mizi - stvarca je v bistvu presenetljivo dobra v stabilnosti in wifi dometu.

seminal ::

USB nisem nikoli uporabljal na tem asusu tak da zame vsaj za zdaj ni to prednost. Te pravite da je hitrejši pa boljši. Bom te kar nabavo teka linksysa. Ga je kdo mogoče mel?

kmetek ::

e3200 glej da nabaviš v comshopu je najceneje v slo.

Tilen ::

Naj povem, da sem po cca 2-3 tednih neuspelih dražb na Ebayu danes KONČNO zmagal z dobro ceno.

Nov E4200 za 65.10 EUR.

 E4200

E4200



Poštnina 7 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

sulaco ::

Jaz se pa močno nagibam k nakupu asusa n66u, pa me zanima ali mi lahko kdo odgovori na naslednje vprašanje:
1. Poraba mi je pomembna-trenutno mi asus wl-500g deluxe porabi okoli 10W. Za novega sem pa gledal/računal cca. 30W (19V*1.6A). A ga kdo ima in lahko izmeri porabo?? Sicer bi imel gor prikljopljen še ext.HDD (500Gb, iz netbooka) zato vem, da bi bila poraba "nadpovprečna".

2. Asus mi je všeč ker ima odstranljive antene. Rad bi eno izmed anten nadomestil z externo (večjo) in jo speljal čez okno ven (pritrjena na fasadi), da bi imel (vsaj b/g) po celem dvorišču dovolj močen signal za brskanje po netu... Ali se da v softweru to kaj naštimat??

3. Cena: V tujini je najcenejši 129€+poštnina. Pri nas našel na Komp*** za 145€ (osebni prevzem). Je še kakšna varianta??

amigo_no1 ::

Porabe, ki jih omenjaš, so max load...

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

RejZoR je izjavil:

Jezst mam Linksys E4200 v1.0 in je kar fajn zadeva. Imaš tud DD-WRT firmware, nima zunanjih anten, signal in hitrost je fajn pa dual band je (2,4 in 5GHz). v1.0 stane okoli 110-130 EUR. v2.0 pa je precej dražji in zanj ni DD-WRT-ja. Ima pa hitrejši procesor. Za D-Link pa nimam pojma. Najprej poglej za firmware podporo preden ga vzameš.


DIR-825 je top in tudi DDWRT se lahko naloži na njega.

Tilen ::

DD-WRT (očitno) ni vedno prednost. Vsi FW niso v enaki fazi (stabilnosti), kot recimo za WRT54GL. Za E4200 recimo piše (že eno leto+) :

Support for the E4200 is still very much a work in progress at this time, outstanding issues reported have included WAN stability, and both 2.4GHz and 5GHz Radio stability.

Cisco je med tem izdal že vsaj 3 nove uradne popravke, DD-WRT pa žal ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri izmed navedenih usmerjevalnikov bi bil optimalna/najboljša izbira

Oddelek: Kaj kupiti
121796 (1356) ropo009
»

best buy router za TOMATO / dd-wrt firmware

Oddelek: Pomoč in nasveti
141171 (800) SplitCookie
»

Router... again :)

Oddelek: Omrežja in internet
152266 (2035) amigo_no1
»

Kiri router WRT54GL ali.. ?

Oddelek: Kaj kupiti
304658 (4252) krho

Več podobnih tem