» »

660 GTX TI (katero?)

660 GTX TI (katero?)

krypt0 ::

Dober večer,
upam, da to vprašanje še ni bilo zastavljeno;
imam procesor Q6600, ki ga nameravam naviti na ok. 3 MHz, 4GB rama in se nekako odločam za nakup nove grafične.
Sedaj pa se mi porajata dve vprašanji; bi s tem set upom lahko igral najnovejše igre na max ala crysis 3 itd.(gre se mi predvsem za eye candy)
In koliko mi bo setup "zaviral" grafično kartico? V primeru, da mi jo bo, se mi sploh splača vzeti tovarniško navite grafične ali vzamem najcenejši model?

Lep pozdrav

Gigahertz ::

Definitivno bo bottleneck, tm nek 20-30% je grafa prehitra.
"670#2500#8"

ramiz?! ::

Jaz bi tudi rekel, da bo malo bottlenecka, vendar če kupiš nek spodoben hladilnik za procesor, ga lahko brez vseh težav naviješ do 3,2-3,5Ghz in takrat pomoje bottlenecka ne bo prav veliko...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Janac ::

Heh, GTX 660 Ti se izogibaj, razen ce jo dobis zelo ugodno.

Malo nad 200Eur se dobi Powercolor PCS+ Myst ali Sapphire 7870 XT s Tahiti LE GPU-jem ki poseka GTX 660 Ti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dr_M ()

hojnikb ::

kr lepo nadgradi procesor, ker taka grafa bo sam spala zraven tega procesorja.
#brezpodpisa

ZaphodBB ::

Imam 6870 in Q6600. V BF3 pri 1920x1200 je grafa na 90%, CPU pa na 100%. Karkoli močnejšega bo imelo praktično isti performance.

Edit: Cpu je našponan na 3.2GHZ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

stock ::

Mam podoben sistem, če ne misliš v kratkem menjat še CPU nima smisla! BF3 ti bo tekel gladko že na stock medtem ko za Crysis rabiš min 3,5Ghz za to kartico. Ti pa zna zamorit kak navaden NFS, ki je slabo optimiziran in posledično potrebuje še veliko hitrejši CPU in kartica maltene dela v 2D načinu :))


Pri 6870 pa je bol problem količina vrama pri BF3 in je to faktor, probaj odvit boš videl, da je isto.

Pesimist ::

q6600 je extremno slow napram i5 pa navi na 4GHz, nima veze. Enostavno ni primerjave med arhitekturami, sam imam drugace q9300. Potem pa spet od igre odvisno ce je bol cpu ali gpu intenzivna. Tak da ja big bottlenack bo to za igre kere mocno cpu izkoriscano.

Enron x86 ::

Mimogrede, si je kdo prebral tale članek glede FPS vs. frametime? AMD je sicer že izdal nekaj popravkov v gonilnikih, ki naj bi težavo odpravili, in obljublja, da bodo na novo napisali del gonilnika, ki skrbi za upravljanje pomnilnika. Se sliši znano? Iste neumnosti so z Bulldozerjem; popravki za Windows bi morali biti zunaj že pred letom, pa še vedno nič. Tako da jaz bi se v velikem loku ognil Radeonov.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

mailer ::

Uporabnik sprašuje za 660ti, vi pa mu ponujate radeona. Če misliš računalnik kmalu zamenjat kupi 660ti. V kolikor bi rad čez recimo 2 leti (ko bo omenjena kartica že malo zastarela) zamenjal celoten računalnik se ti več kot 660 brez ti ne splača kupovati, ker je zaradi sistema ne boš mogel povsem izkoristiti pa tudi razlika v ceni je približno 60€. Proizvajalcev je kar nekaj osebno pa bi se odločal po tem vrstnem redu: Asus, EVGA, Gigabyte, MSI in obvezno z dvemi ventilatorji. Imaš pa tudi izbiro od Ati-ja, kjer za manj denarja dobiš boljšo zmogljivost, izbira je pa tvoja.

Molde321 ::

Če bi bil jaz na tvojem mestu bi lepo s procesorjem in ramom, skratka s kompom počakal do 2015 ko pride skylake in novi ddr4, seveda tudi veliko boljše grafične :)

Za zdaj bi dodal grafično ranga AMD 7770 / Nvidia GTX 650 in jo navil, kakor tudi procesor (kupi recimo Mugen 3 zračno hlajenje) do kolikor bi se dalo. Ta grafična bo ravno dovolj za ta procesor in bo super kombinacija skupaj. Dodaj še 2gb rama pa bo dovolj do 2015. Končna cena bo nekje 180€.

ramiz?! ::

Zakaj za vraga dodatna 2gb rama? Niti ene same najmanjše koristi.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

krypt0 ::

Sem se kar odločil, eno 650 vzamem in počakam še leto, dve..... Glede bottlenecka, vzamem Ti ali navadno verzijo?

Halfdead987 ::

Janac je izjavil:

Heh, GTX 660 Ti se izogibaj, razen ce jo dobis zelo ugodno.

Malo nad 200Eur se dobi Powercolor PCS+ Myst ali Sapphire 7870 XT s Tahiti LE GPU-jem ki poseka GTX 660 Ti.

Meh,poseka ravno ne. V minesweeperju pa je število fpsjev nekje enako..

/on topic
Quad bo lepo zaviral GTX 660 ti,tako da raje nek poceni amd sistem kasneje pa grafično.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

stock ::

krypt0 je izjavil:

Sem se kar odločil, eno 650 vzamem in počakam še leto, dve..... Glede bottlenecka, vzamem Ti ali navadno verzijo?


Glede na tako malo razliko v ceni in tako veliko v performansu le vzami 650Ti!

ZaphodBB ::

mailer je izjavil:

Uporabnik sprašuje za 660ti, vi pa mu ponujate radeona. Če misliš računalnik kmalu zamenjat kupi 660ti. V kolikor bi rad čez recimo 2 leti (ko bo omenjena kartica že malo zastarela) zamenjal celoten računalnik se ti več kot 660 brez ti ne splača kupovati, ker je zaradi sistema ne boš mogel povsem izkoristiti pa tudi razlika v ceni je približno 60€. Proizvajalcev je kar nekaj osebno pa bi se odločal po tem vrstnem redu: Asus, EVGA, Gigabyte, MSI in obvezno z dvemi ventilatorji. Imaš pa tudi izbiro od Ati-ja, kjer za manj denarja dobiš boljšo zmogljivost, izbira je pa tvoja.

Nihče mu nič ne ponujam. Zgolj želel sem dat primerjavo in povedat, da je 660Ti overkill. Sta pa recimo 6870 in 560Ti ravno v sweetspotu zmogljivosti Q6600 CPUja. Samo in nič več kot to.

Halfdead987 ::

imo raje kupi nek amd sistem pa čez kako leto boljšo grafično...ali pa obratno...kupovanje gtx 650 je največji nesmisel... slaba grafa slab cpu.

glistovje ::

vzemi 6870 če se jo da dobit za lep denar.

sam imam q8400 ter 6870. je igrabilno :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična

Oddelek: Kaj kupiti
272817 (2397) AlienRR
»

Katero gaming grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
568404 (7355) FlyingBee
»

AMD a10 5800k vs intel Q 6600 GO

Oddelek: Kaj kupiti
312592 (1840) Unknown_001
»

Nakup: Gamers PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626827 (6166) eninedini

Več podobnih tem