» »

laserjet 8500 (rabim nekoga ki ve malo več o laserskih tiskalnikih)

laserjet 8500 (rabim nekoga ki ve malo več o laserskih tiskalnikih)

princ ::

Pozdravljeni,

doma ima laserski printer ki pa mi printa defektno sliko. Na sliki so nekakšni beli fleki- meni kot laiku zgleda kot da se barva na ta del ne prime... printer mi sicer javlja replace image drum oz da je low - pa me vseeno zanima ali je res napaka samo to, ali je mogoče kaj drugega? Ti beli fleki se pri dveh istih slikah pojavljajo na drugačnem koncu se pravi nista med seboj enaki.

naj povem še nekaj o printerju - printer je očiščen, ena kartuša (cyan) je ponovno napolnjena...

Našel sem tole na netu:

http://printertechs.com/tech/print-defe...

evo primer slike:

 slika

slika



Hvala in LP!
  • spremenilo: princ ()

Metulj-1 ::

Glede na to, da praviš da barva ni zapečena bo problem v fiksirni enoti. (fuser unit) Pri pogostosti napaka je pri tej enoti št. 8.Precej pogosto.
Zna bit drago. Nekaj čez 300 € sem na hitro poguglou.

princ ::

ja to je drek... tudi sam sumim na fuser. čeprav printer nič ne javi da je fuer zanič - mogoče jecelo napaka kje pri napajanju tega fuserja.

lahko bi bil tudi transfer drum ker ko sem gledal površino tega druma ni gladka ampak ima vdolbine... bom še to slikal... miljon stvari je lahko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: princ ()

bobby ::

dej nared sledeče:
naj vzame papir iz manual traya, pa dej printat, potem pa odpri pokrov vrat približno v tem trenutku, ko bo papir ali na pol v grelni enoti ali pa malo pred grelno enoto. potem pa poglej, nastane defekt že pred grelno enoto ali po njej. bomo vsaj eliminirali grelno enoto kot defekt ali ne. a lahko daš še del slike, kakršen bi moral bit?

al pa sprintaj tole pa preskenerano postaj:

http://db.tt/wJWIvCcf
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

francek1 ::

Tole ti bo najceneje...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

princ ::

mislim da sem kar odkril težavo... Transfer drum ima vdolbine po celi površini. Zgleda da tam kjer je vdoblina se prah ne more prenesti na list papirja... Tudi printer mi javlja napako replace drum kit..

 slika

slika



poglejte površino druma... ko minsko polje:) sedaj sem pregledal bele vzorce in se ubistvu ponavljajo - vendar so zamakjnenji po horizontali lista... to je transfer drum... juhuhuuu:D najcenejša stvar za zamenjat (lol)

tako da ni fuser skoraj sigurno ne. samo še na valju pregledam vzorce če se ujemajo z listom...

princ ::

bobby: jaz misim da je tale drum ki sem ga slikal. če dobro pogledaš se vidi da je čisto lisast. BOm pa še za test tako naredil kot si ti rekel.

-valvoline- ::

Optični del potrebno spucat(če je,starejši modeli so vsi imel optiko noter). Torej not je majhno zrcalo in refleksni pomični del. Obeh je potrebno temeljito očistit in se težava ponavadi odpravi.

princ ::

potem misliš da ni tale drum kriv?

bobby ::

ja tud optika je lahko, glede na to, da ima ta model samo eno optiko,.. pa še to bi bila umazanija na zrcalih na motorju, če.
a se ti je ta napaka kar na enkrat pojavila al postopoma?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

princ ::

živjo,

ma tale printer sem dobu tako da ga nisem iml od začetka.. nimam pojma kako je blo prej... tole zrcalo morem še najdt... sam jst mislm da je kar drum ker je vs vdolbinast pa fleki se ponavljajo z vertikalnim zamikom na listu... Se pravi da valj odda sfalirano sliko naprej. Ane da je ta površina mal čudna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: princ ()

princ ::

bobby: evo tole kar si mi poslal da sprintam pa še eno stran s specifikacijami... fuser je na 100% življenjske dobe... drum kit pa na 20%.. na tisti strani ki sem jo našel je tudi transfer drum omenjen tako da je to to.

http://printertechs.com/tech/print-defe...

 slika

slika



 slika

slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: princ ()

bobby ::

boben, zadnji odgovor.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

princ ::

bobby hvala za vso pomoč. Printer je res da star ampak iz nemčije dobim tale boben za 72€ kar ni tko hudo.. a mogoče veš še to: na ebayu sm našel reset chip za image drum se pravi un ta drug da naj bi ta čip zamenjal in naj bi zdržal še kakšen življenski cikel več..

LP!

bobby ::

ni panike, transfer maš na 100%, grelec tud,. ko boš pa boben menjal, pa bo tud ta prletui na 100%.
sicer pa, če se ne morim, je notri v service menuju opcija za reset suplies. ne me za besedo držat.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

princ ::

živjo bobby. Ja obadva sta na 100% vendar pod drum kit ki je na 20% sta tukaj zajeta image in transfer drum verjetno... jaz bom zamenjal transfer drum ker je vs grbinast, za image drum me je pa zanimalo samo glede tistega čipa ki naj bi nekako resetiral št kopij ki jih je printer naredil in "nategnil" printer da imam nov image drum... glede reseta se da reseirat ampak teh podatkov ne ker gre za poseg ki ga HP verjetno nebi odobraval. Imam service manual. Ker printer mi javlja napako replace drum kit se pravi po pravilih naj bi kao zamenjal oba, vendar image drum je bistveno dražji od transfer druma pa se mi zdi da je image drum tudi še dober..

P.S: moram rečt da sem se odkar sem dobil tale printer ogromno naučil o laserskih tiskalnih za katere se prej nisem preveč posebno zanimal:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: princ ()

roscha ::

Glede na poslane slike. Problem v transfer-ju barve na papir. Tko enih 110% Boben takih flekov ne dela NIKOLI. Obstajala bi še možnost problemov z razvijalnimi enotami, a da crknejo vse 4 naenkrat in na enak način, še nisem naletel.

Drum reset - se ne splača. Pridobil boš par 10 izpisov, potem pa boš moral boben tako ali tako zamenjati, ker bo iztrošen in ti bo začel vleči črte.


Klon tega HPja (oziroma obratno) je Canon-ov model CP 660. V bistvu so stare gare, prvi service manual je bil izdan februarja 1999.



LP!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

laserski tiskalnik težava s tiskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
161489 (1198) Nejcos
»

Kvarjenje tiskalnikov zaradi nekvalitetnih tonerjev

Oddelek: Strojna oprema
162349 (1577) dexterboy
»

Laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
213809 (3050) nightbird
»

Ecofont: varčevanje s črnilom, drugič

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
366629 (5711) crazyLIKEme
»

Čiščenje tiskalniškega valja laserskega tiskalnika

Oddelek: Strojna oprema
336974 (6579) Brane2

Več podobnih tem