» »

Raspberry Pi naprodaj 20. februarja, specifikacije znane

1 2
3
4

d4vid ::

Za Raspberry je nekdo že začel izdelovat Linux + XBMC raspbmc, ki jo boš prenesel in namestil s softwarom na SD kartico in potem vstaviš v R-PI in zaženeš. Aja, na R-PIju ne bo BIOSa, s tem odpade sistemska ura (ni baterije), za BOOT pa JE potrebna SD kartica, brez nje ne dela. SD kartica pa je lahko velika par MB in nanjo naložiš samo bootloader (grub) in bootaš preko USB diska, ključka...

Glede tega, koliko ti manjka do medijskega predvajalnika: daljinec mam jaz s Kitajske in deluje bp. gor s softwarom (beri prvi stavek tega posta) namestiš raspbmc, za ohišje kupiš nekaj pleksija ali pa zalepiš s selotejpom na zadnjo stran TV in če ma TV USB port, na tisto priklopiš R-Pi za delovanje (prižgeš ga tako, da ga vštekaš nekam, izklopiš, da spuliš iz elektrike), HDMI ima vgrajen, ekipa je tudi potrdila, da gre zvok prek njega, za starejše TV imam činč priklop. Tako da vse skupaj te pride dokaj malo:
R-PI: $35
daljinec (china): < 15 EUR
50 * 50 pleksi: nevem, 20EUR?
spominska: 5EUR
--------------------------
total: max. 75EUR

Sedaj pa mi, prosim, pokaži nov medijski predvajalnik za 75EUR. Mogoče ga najdeš, ampak dvomim da ti omogoča FullHD, zvok prek HDMI, nalaganje svojega softwara in pluginov (XBMC), net in PVR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

clix ::

Za osnovna opravila verjetno tudi dalinjca ne boš potreboval, namreč R-Pi podpira CEC preko HDMI:


če imaš kolikor toliko nov TV, seveda.

PARTyZAN ::

WDTV Live. Vse deluje out of the box, nič prčkanja s programsko ali strojno opremo. Če je pa želja, lahko pa flashas firmware s homebrew Linux romom, ki podpira tudi plugine.

PrimozR ::

Poldi112 je izjavil:

O kakšnih namenskih napravah se tu pogovarjamo? Do predvajalnika filmov mu manjka daljinec, hdmi, ohišje, sw, delo. Jaz tu nekako ne vidim računice.

Če bi pa to, po drugi strani, prodajal kot pc,...

Daljinec dodaš oz. uporabiš XBMC app za Android/iOS. HDMI ima, ohišje, SW in delo bi pa dodal prav para!.

Phantomeye ::

SiByte je izjavil:

z upload-om ne downlodamo :D



letelo je na "švoh internet" in na upload kao ne morm tega downloadat ker mi bo zjebalo ratio zaradi slabega uploada.

Poldi112 ::

Za HDMI se posipam s pepelom, ostalo pa ja - ne pravim da se ne da, pravim, da strošek in delo stvar naredita neuporabno (s stališča poslovnega modela - če kakšen zanesenjak to dela zase in za par kolegov je to nekaj drugega).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Icematxyz ::

WDTV Live. Vse deluje out of the box, nič prčkanja s programsko ali strojno opremo. Če je pa želja, lahko pa flashas firmware s homebrew Linux romom, ki podpira tudi plugine.


Se pravi nekaj podobnega? S tem da eno je bolj namenska zadeva druga pa bolj programsko/strojno modularna zadeva.

s stališča poslovnega modela - če kakšen zanesenjak to dela zase in za par kolegov je to nekaj drugega


Gre za dokaj resen projekt in dvomim, da brez profesionalnega pristopa lahko pripelješ zadevo tako daleč.

Kaj pa povezana v kluster, par tišoč kosov, bi takšen super komp že bil za karkoli zanimiv, poraba štroma pa minimalna?


Lahko je že ena sama ploščica zanimiva za nek namen. Zmogljivi ARM clusterji pa seveda, zakaj pa ne HP na primer že dela na njih v okvirju projekta Moonshot skupaj s Calxeda, AMD in ARM in na programskem področju sta z vso resnostjo pristopili podjetji RedHat in Canonical in tudi drugi partnerji.

Kakšna desetina ali dve prostora in porabe energije obstoječih rešitev za polovično ceno?

 Server Cluster

Server Cluster



 Razvojna platforma

Razvojna platforma



Hardware Playground

Nekaj podobnega, torej kot zmorejo veliki boš s kakšnim Raspberry Pi računalnikom počel tudi ti doma. Ni bojda važna velikost, pomembna je pač tehnika!

borisk ::

malo bolj geto rešitev:
 geto cluster

geto cluster



http://antipastohw.blogspot.com/2010/09...

MrStein ::

mtosev je izjavil:

zelo verjetno kakšna flash stran

Brez flash-a. (brez ugibanja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

dzinks63 je izjavil:

Kaj pa povezana v kluster, par tišoč kosov, bi takšen super komp že bil za karkoli zanimiv, poraba štroma pa minimalna?

Cena več ne bi bila tako ugodna.
Porabe bo tudi nekaj.
Najpomembnejše pa še manjka: komunikacije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

desperados ::

Za r-pi cluster se je že mnogo govorilo na forumu, problem je predvsem v tem;
-počasen procesor
-največja moč te naprave je v video core 4 jedru, open cl pa ni podprt da bi ga lahko to kakorkoli pametno izkoristil (razmišljajo pa o nekem svojem apiju nekaj podobnega sse intrinzikom)
-malo rama
-ves io gre preko enega usb kanala

Uradno podprt distro bo fedora. Ampak če uporabiš fat particijo kake druge distribucije, lahko na linux particijo naložiš karkoli in zaženeš karkoli.

Ubuntu 9.04 bi mogoče bilo možno gor spravit, kasnejše ne ker zahtevajo vsaj cortex a8.
Na windows 8 pa pozabite, razen če bo microsoft se spravil podpirati ta stara arm11 jedra... kakor jaz vem se pod cortex a9 sploh nebi zganil.

kotnikd3 ::

Phantomeye je izjavil:

kotnikd3 je izjavil:

waaw. tole si pa najbrž tudi jaz omislim :) zelo uporabno zgleda tole. škoda le, ker imam tako švoh internet oz. upload


To si pa tko reku, kot da imaš namen downloadat računalnik.

v mislih sem imel kakšen lasten ftp/http/nfs/smb strežnik, ali pa celo vpn omrežje. tu bi mi prav prišel boljši upload, kot sedanji 1MB

PrimozR ::

1 MB/s je kar hiter upload v bistvu :D

Za FTP/HTTP/NFS/SMB server kupiš HP-jev Microserver, zmečeš noter diske in inštaliraš nek Linux (box brez diskov je ~200 €, notri pa AMD-jev Fusion in 2 GB RAMa).

bosmla ::

@pipi kje dobis HP-jev Microserver za taksno ceno?

PrimozR ::

Hmnja, podražila se je zadeva, zdaj je ~260 €. http://geizhals.at/eu/?phist=688459

V decembru je bil v Nemčiji okrog 220 €.

matejdro ::

Zakaj bi rabil Fusion za server?

Dr_M ::

Ampak tole ni fusion, ampak Turion II (K10).

krneki0001 ::

PrimozR je izjavil:

1 MB/s je kar hiter upload v bistvu :D

Za FTP/HTTP/NFS/SMB server kupiš HP-jev Microserver, zmečeš noter diske in inštaliraš nek Linux (box brez diskov je ~200 €, notri pa AMD-jev Fusion in 2 GB RAMa).



To je predrago. Intelova plata z atomom D525(dvojedrni proc s HT) stane 64 evrov, 4Gb rama pa 28 evrov, pa eno ohišje rabiš s 400W napajalnikom, ki pa stane 42 evrov in imaš za 134 evre box za server. (vse v trgovini anni - sem ravno pred novim letom tole kupil)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Kaj ce ti 400W napajalnik, ce jih rabis 50 :)

MrStein ::

Ja, samo MicroServer je že sestavljen in podprt server grade hardver.
S hitrejšim procesorjem. ECC RAM-om. Hotswap bay-i. Itd...
(pa en disk je vključen v ceno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

krneki0001 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

1 MB/s je kar hiter upload v bistvu :D

Za FTP/HTTP/NFS/SMB server kupiš HP-jev Microserver, zmečeš noter diske in inštaliraš nek Linux (box brez diskov je ~200 €, notri pa AMD-jev Fusion in 2 GB RAMa).



To je predrago. Intelova plata z atomom D525(dvojedrni proc s HT) stane 64 evrov, 4Gb rama pa 28 evrov, pa eno ohišje rabiš s 400W napajalnikom, ki pa stane 42 evrov in imaš za 134 evre box za server. (vse v trgovini anni - sem ravno pred novim letom tole kupil)

Za kakšen performance? Za kakšno ohišje? Za dobrih 200 € je tistle Microserver na pol zastonj, vsa ostala konkurenca je precej dražja. Karkoli podobnega v samogradnji ti bo pa tudi požrle več denarja ter predvsem več časa.

MrStein je izjavil:

Ja, samo MicroServer je že sestavljen in podprt server grade hardver.
S hitrejšim procesorjem. ECC RAM-om. Hotswap bay-i. Itd...
(pa en disk je vključen v ceno)

Odstrani hotswap del ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

Uradno ni hotswap, res.
Deluje pa (ni pa priporočljivo, če je to pomembna kopija podatkov).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Dr_M je izjavil:

Kaj ce ti 400W napajalnik, ce jih rabis 50 :)

Ker je ITX ohišje 20 evrov dražje kot najcenejši midi tower s 400W napajalnikom.

PIPI,
Atom D525 (1.8GHz, 1MB cache, 64bit (dvojedrni, štiri niti)) ob 4Gb DDR3 1066MHZ rama in 4 diski po 1TB deluje odlično kot server.
Cena vsega skupaj je bila pod 450 evrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrimozR ::

Poganjaš na diskih mogoče RAID5 (softwerski, Linux varianta)? Kakor smo debatirali so bili tisti prvi Atomi za to opravilo že kar rahlo švohotni. Gre, seveda da gre, ampak za vse skupaj se je treba MOČNO pomatrati, za razliko od Microserverja. Pri Atom platah se recimo zatakne že pri SATA portih, ki jih imajo večinoma samo par. Kar ni problem, če ima plata PCI režo - 17 USD stane 4-portni PCI SATA kontroler. Zatakne se v primeru PCIe reže (4-portni so takoj po 100+ €, ne glede na število PCIe linkov).

jype ::

PIPI> Poganjaš na diskih mogoče RAID5 (softwerski, Linux varianta)? Kakor smo debatirali so bili tisti prvi Atomi za to opravilo že kar rahlo švohotni.

Halo? Raid-5 in 6 sta oba dovolj trivialna, da noben procesor ne more biti prešvoh, če le zmore data rate (in danes ne obstajajo platforme, ki ga ne) - kjer izgubljaš zmogljivost je predvsem block alignment, kjer moraš še posebej nove diske s 4K sektorji pravilno formatirat.

kihc ::

PARTyZAN je izjavil:

WDTV Live. Vse deluje out of the box, nič prčkanja s programsko ali strojno opremo. Če je pa želja, lahko pa flashas firmware s homebrew Linux romom, ki podpira tudi plugine.


A kdo mogoče ima tole, pa je dal gor custom rom? Jaz iščem nekaj za seedbox, ftp, http ipd. server, pa ne bi čakal na rPi. 85€ koliko pride na mimovrste je pa zame še sprejemljivka razlika v ceni glede na to da dobim več rama, ne rabim SD kartice in dobim v lični škatlici. Pomoje je to to, edin upam da gre kak debian al pa neki ...
x

PARTyZAN ::

http://wiki.wdlxtv.com/Main_Page

Vse te stvari mislim, da so izvedljive. Lahko pa povprašaš še na:

http://forum.wdlxtv.com/
http://wdtvforums.com/
http://wdtvforum.com/main/

kihc ::

Ja, sem pogledal. Edino kar me zdaj tud mika je Apple TV. Ta ima pa sicer sam 256 rama, ampak 1GHz ARM in 8giga. Edino je kot kaže bol tricky gor dat linux ...
x

kronik ::

kihc je izjavil:

Ja, sem pogledal. Edino kar me zdaj tud mika je Apple TV. Ta ima pa sicer sam 256 rama, ampak 1GHz ARM in 8giga. Edino je kot kaže bol tricky gor dat linux ...


Zakaj bi na BSD sistem dajal linux?

jype ::

Zaradi uporabnejšega /proc in /sys?

kihc ::

Mah, po tehtnem premisleku sem potem rajši naročil najcenejšega Synologya, ker pač nujno rabim nek NAS in bi bla predeleva WDja ali pa celo AppleTV čisti overkill, razlika v ceni pa minimalna.

Za igračkat pa rPi ko bo dobavljiv ;)
x

krneki0001 ::

PrimozR je izjavil:

Poganjaš na diskih mogoče RAID5 (softwerski, Linux varianta)? Kakor smo debatirali so bili tisti prvi Atomi za to opravilo že kar rahlo švohotni. Gre, seveda da gre, ampak za vse skupaj se je treba MOČNO pomatrati, za razliko od Microserverja. Pri Atom platah se recimo zatakne že pri SATA portih, ki jih imajo večinoma samo par. Kar ni problem, če ima plata PCI režo - 17 USD stane 4-portni PCI SATA kontroler. Zatakne se v primeru PCIe reže (4-portni so takoj po 100+ €, ne glede na število PCIe linkov).


Za kartico raid s štirimi porti sem dal 16 evrov preko e-baya, pa samo mirroring uporabljam, je dovolj za tisto za kar je server namenjen. Zadeva deluje brezhibno sedaj 2 meseca.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Tero ::

Mal ste offtopic.
Tisti ki mislite kupit rpi. Zakaj ga boste uporabljali?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

jype ::

Za computer vision eksperimente.

PrimozR ::

krneki0001 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Poganjaš na diskih mogoče RAID5 (softwerski, Linux varianta)? Kakor smo debatirali so bili tisti prvi Atomi za to opravilo že kar rahlo švohotni. Gre, seveda da gre, ampak za vse skupaj se je treba MOČNO pomatrati, za razliko od Microserverja. Pri Atom platah se recimo zatakne že pri SATA portih, ki jih imajo večinoma samo par. Kar ni problem, če ima plata PCI režo - 17 USD stane 4-portni PCI SATA kontroler. Zatakne se v primeru PCIe reže (4-portni so takoj po 100+ €, ne glede na število PCIe linkov).


Za kartico raid s štirimi porti sem dal 16 evrov preko e-baya, pa samo mirroring uporabljam, je dovolj za tisto za kar je server namenjen. Zadeva deluje brezhibno sedaj 2 meseca.

PCIe?

darkolord ::

Tisti ki mislite kupit rpi. Zakaj ga boste uporabljali?
V avtu, za robotke, za media player, ...

krneki0001 ::

Pipi, ne nima plata pcie slota, samo navaden pci.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dr_M ::

Za tak denar dobis silicon image SiI3114 kartico. 4x sata 1.5gbit, pci. :)

PrimozR ::

Ja, PCI. Ravno to hočem povedat, PCI slotov je na miniITX platah vendo manj. Umetnost je pa dobiti takšno kartico na PCIe, vsaj za pod ~100 €. Preberi prosim kar napišem no.

EDIT: sem tudi napisal, da je PCI kartica na DXu 17 USD...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

krneki0001 ::

Dr_M je izjavil:

Za tak denar dobis silicon image SiI3114 kartico. 4x sata 1.5gbit, pci. :)


Jaz uporabljam tole kartico (DrM, je točno to - SIL3114). Zame in za potrebe tega kar delam je dovolj. Podpira pa raid 0,1,5,10.

Pri nas jo dobiš preko mimovrste. Jaz sem jo dobil pa preko neta iz avstrije - 16 evrov in leto več garancije.
http://www.mimovrste.com/artikel/245001...



Uglavnem mislim, da je dovolj sposobna zadeva in da je dober nakup tudi preko mimovrste.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

roli ::

Tero je izjavil:

Mal ste offtopic.
Tisti ki mislite kupit rpi. Zakaj ga boste uporabljali?

Za robota. Imam nekaj idej.
http://www.r00li.com

Icematxyz ::

darkolord ::

Samo info za tiste neučakane, ki ste prebrali samo naslov tele novice: R-Pi 20. februarja še ne bo naprodaj.

roli ::

Vemo. Ampak bo pa par dni po tem. 20. jih dobijo iz tovarne in kolikor sem bral bodo na voljo par dni po tistem.
http://www.r00li.com

BladE_ ::

No pa da vidimo koliko dni po 20. bo trajalo, da ga dajo na "police"... Upam, da se mi uspe vrinit med tistih 10k, ki bojo na voljo :D
Akcija - Reakcija

schorpion ::

je kdo to nabavil
ozroma na katerem linku se to da nabaviti?
lp

black ice ::

Par dni je mimo. I want my RPi! :D

Shkorc ::

Nakup še ni možen. Prijavi se na mailing listo tukaj: http://www.raspberrypi.org/

Te obvestijo, ko bo zadeva šla v prodajo. Baje enkrat do konca meseca.

schorpion ::

aha
bo kdo naroceval?

jype ::

Seveda.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi 3 tudi uradno

Oddelek: Novice / Procesorji
349198 (6511) hook
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824582 (19479) hojnikb
»

Prihaja cenejši Raspberry Pi A

Oddelek: Novice / Procesorji
4111992 (10115) orescek
»

Raspberry Pi je tu!

Oddelek: Novice / Procesorji
3412127 (9074) BlueRunner
»

Kartični računalnik Raspberry Pi prihodnji mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9025405 (18448) trnvpeti

Več podobnih tem