» »

Tablični računalniki & slovenščina

Tablični računalniki & slovenščina

Phil ::

Očetu bi kupili en preprost tablični računalnik, kar se specifikacij tiče ni treba da je kaj posebnega saj se bo uporabljal le za kakšno pregledovanje vremena/google maps/surfanje in podobno.
Edini zahtevi sta da je zaslon vsaj 10" in da je android obvezno preveden v slovenčino. Pa kar gledam imajo vsi gor angleški android.

Ima kdo izkušnje glede tega? Se dobi kakšnega ki je že stock v slovenščini? Kako je s kasnejšim routanjem?

dux ::

Mene tud zanima, če se da dobit normalno prevedenega androida. Puncin LG je sicer preveden v slovenščino, vendar ima prevod nekaj groznih napak (tudi nekaj cvetk, ki niso samo jezikovno ampak tudi pomensko napačne).

Če ti ni nujno, da je Android gor, lahko naložiš kakšno Linux distribucijo. Te so IMO dokaj kakovostno prevedene.
Upanje je v nasih odlocitvah

Phil ::

Android je močno zaželjen zaradi enostavnosti. Oče se precej otepa PCjev, tako da ne bi silil z linuxom/windowsi.

Sem zdaj še malo brskal po netu in vsaj Galaxy Tab 10.1, ki ga prodaja mobitel je preveden v SLO. Kako je s tistimi ki se prodajajo v prosti prodaji mi pa še ni jasno ...
Tako da galaxy tab (brez GSM) je zaenkrat v ožji izbiri. Še vedno pa iščem kakšno cenejšo varianto.

Runnagain ::

Medionov Lifetab ima slovenščino; ima 32Gb, 3G, pa tud cenovno za vse to recimo da ugodno.
Poglej v Hoferje, mogoče ga kje še imajo, pa imaš kar nekaj časa, v katerem ga lahko potem brez vprašanj vrneš sza kupnino (20 dni).

lp, Runnagain!!

trnvpeti ::

Glej jaz sem v TTC.si trgovini kupil Cobya (8 inčni model - sicer ima angleščino) in sem zaenkrat zadovoljen. Sem ga pa pred nakupom stestiral kar pri njih! no pred nakupom, ko sem se še odločal katerega sploh bi so mi dali za probat tudi 10 inčni model kateri je bil v slovenščini vendar ga jaz nisem kupil zaradi tega ker ne rabim tolk velkega. Tako da pojdi tja pa ga primi v roke tako boš najbolje vedel ali ti zadeva ustreza ali ne. Mislil sem pa tegale:
http://www.ttc.si/a/2804_Tablicni-racun...

si sprobal skype? ti deluje zvok v obe strani?

trnvpeti ::

to imas 8? kolk drzi baterija?

trnvpeti ::

najlepsa ti dala

Phil ::

Sem potem že v nedeljo naročil Galaxy Taba. Po svoje škoda ker sta Cobya in Medion mogoče bolj to kar sem iskal. Za Mediona sem tudi že slišal par pohval, samo nisem mislil da se to sploh še dobi.

No kakorkoli, v četrtek mi dostavijo, pa upam da bo očetu všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

3man ::

Glej jaz sem v TTC.si trgovini kupil Cobya (8 inčni model - sicer ima angleščino) in sem zaenkrat zadovoljen. Sem ga pa pred nakupom stestiral kar pri njih! no pred nakupom, ko sem se še odločal katerega sploh bi so mi dali za probat tudi 10 inčni model kateri je bil v slovenščini vendar ga jaz nisem kupil zaradi tega ker ne rabim tolk velkega. Tako da pojdi tja pa ga primi v roke tako boš najbolje vedel ali ti zadeva ustreza ali ne. Mislil sem pa tegale:
http://www.ttc.si/a/2804_Tablicni-racun...


Kaj pa če ti kar delaš v TTC :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3man ()

Phil ::

Kratek review po dobrih dveh tednih uporabe...

Kupljen Galaxy Tab 10.1" ima že stock podporo za slovenščino. Sprejet je bil zelo dobro, večinoma se uporablja za surfanje po youtube, nekaj tudi po parih internet straneh in igrah.

Baterija pri trenutni uporabi zdrži caa. 2-3 dni, kar se delovanje tiče (predvsem youtube in wifi) vse dela tip top. Glede na trenutno uporabo sem pa vesel da nismo kupili kakšne cenejše variante, vprašanje kakšna bi bila tam uporabniška izkušnja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablica za nezahtevno uporabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526869 (3417) kanarin
»

Brizgalni ali laserski

Oddelek: Kaj kupiti
215278 (4520) darkolord
»

USB Preklopnik 1 naprava 2× PC

Oddelek: Kaj kupiti
131057 (924) Kekec
»

komponente za novi pc

Oddelek: Kaj kupiti
61119 (845) dree

Več podobnih tem