» »

Brizgalni ali laserski

Brizgalni ali laserski

Dajarra ::

Lp,
punca potrebuje tiskalnik le za potrebe študija. Cca 30 strani na teden(samo črno belo).
Odločama se med laserskim tiskalnikom in navadnim brizgalnim v rangu do 60€. Pomembno je samo, da se čim ceneje pride skoz s printanjem na dolgi rok.
Sam laserja še nikoli nisem uporabljal in sem malo skeptičen, po prebranih komentarjih o poceni laserskih tiskalnikih. Ali je mogoče vseeno najboljše kupit enga poceni brizgalnega?

Hvala

Furbo ::

Poceni črnobel laser, sploh ker ne rabi barv.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RokX ::

Laser brez dvoma. Sam imam Lexmark E120, ki je bil takrat 70€ in še danes dela kot more. Toner pa lahko polneš sam s prahom.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Aston_11 ::

Aston_11 ::

Prednost je, da dela. Verjetno xerox tudi, vendar sem imel xeroxa pred hp-jem, dokler ni crknil. Hpja pred xeroxom sem dal očetu v trenutku blodnje, ta še dela, sam pa sem si kupil drugega ene dve leti nazaj. Zato. Interni spomin pa nima veze. Stvar začne delati v 10 sek z mrzlega, interni gor ali dol.

Aja, da dodam, zagon xeroxa - je bil počasen, ni dosegal starega hp-ja, ki sem ga imel pred tem. Pričakoval sem, da bo vsaj tako dober kot star hp. Pa ni bil. Zato Hp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

toblak ::

Itak da laserski printer. Jaz glasujem za Samsung:).

mojca ::

Vprašaj jo še eno stvar: ali ima potrebe po obojestranskem tiskanju (meni je to ena od najpomembnejših funkcij, saj s tem porabim zgolj polovico papirja, sploh ko printam kakšne obsežne skripte in se mi ne da ročno za vsako stran obračat papirja).

Po naključju sem opazila ta oglas: http://www.bolha.com/crno-beli/laserski... za 50 EUR (jaz bi ga takoj pograbila, če bi imela potrebo po tiskalniku, pa ga že imam). Ničesar ne vem o ohranjenosti in nisem gledala cene tonerjev, ampak "ima vse, kar imajo veliki" (če dragi ne bo preveč glomazen): obojestransko tiskanje, mrežni priključek (če ima wireless, bo lahko printala prek wirelessa, ne da bi morala tiskalnik fizično priključiti na računalnik) in PostScript (kar pomeni, da dela še kje drugje kot samo na windowsih).

blackbfm ::

Samsung je največji šit med printerji. ali pa sem samo jaz imel tak gnil primerek clp500.

fosil ::

Vsekakor laserski.
Kar se obračanja tiče pa enostavno najprej sprintaš lihe strani, obrneš in potem sode. Vsi programi podpirajo to funkcijo.
Tako je!

dragysin ::

Ti kar laserca kupi, pomoje je bolje da kar Samsunga vzameš. Tale ml-1640 je kar zanimiv, precej majhen je, kot vidim najmanjši laserc do sedaj, tako da ti prihrani na prostoru. Ne vem pa zakaj bi kupoval tega HP-ja na mimotu, ker so itak HPji precenjeni. Dragi printerji so, pa še tonerje majo drage - starejše modele tudi po 100€. Poleg tega pa še kup driverjev in software krepa imajo, tako da se vse skupaj preveč dolgo nalaga na računalnik. Jaz mam 4 leta starga Samsung pr2010 pa dela ko urca, sam mi počasi zmanjkuje tonerja pa razmišljam o novem. Mogoče ta pride na vrsto: http://www.ttc.si/a/2128_Laserski-tiska...
Je pa tko , da Samsung laserci imajo driverje za Linux in Mac sistemem ki pa jih pri HPju ne boš najdel, razen če se si kaki Linux frik in si jih sam napišeš.
No mojga laserca so pa vsi Ubuntuji od verzije 9.04 najdel brez problema, tako da tudi z novim naj ne bi blo problemov.

blackbfm ::

Ne bluzi, več al manj lahko vsak printer uporablja generične driverje ČE SE ŽE zgodi da nimaš točno za svoj model, tako da podporo imaš praktično povsod. Samsung je pa kot sem že rekel šit, clp500 ni P od printerja, niti ni kvaliteten, niti zanesljiv, raje ne pomislim kako gnili morajo bit vstopni modeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

dragysin ::

blackclw, ti ne bluzi. Če si ti mel problem z enim Samsungom, je pa zdaj konc sveta al kaj. Ne vem kwa jokaš, saj ti ni crknil Ferrari. Še dobr da tvoje mnenje ne šteje.
Kokr se spomnim je Samsung taprvi začel z ugodnimi cenami pri lasercih in tudi zadovoljivo kvaliteto, če ne bi se še vedno prodajali nad 200€. Tud Brother je zanimiv, sam bolj za firme kjer je več obremenit na mesec.

blackbfm ::

Tisti šit od naprave svoj čas ni bil prav poceni, nekje 600-700 eur če se ne motim. Kolikor je bilo treba improvizirat da se je vsaj za silo dalo kaj printat, v uporabi pa je bil ravno do poteka garancije. Kakšne idiote (dobesedno) imajo pri samsungu zaposlene da naredijo tako slab printer mi ni jasno.

Če samo enga potencialnega kupca odvrnem od nakupa, bo svet že lepši. Imam doma en hp laserc, ki deluje bp že sigurno 15 let, edino hitrost ga baše ker ni preko usb. Sicer se mi zdi da novi hpji niso tok kvalitetni, imam pa s canonom dobre izkušnje za vse vrste naprav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Veron ::

toblak je izjavil:

Itak da laserski printer. Jaz glasujem za Samsung:).

imam samsung scx-4200, bomba od printerja, edino kar me zelo moti je, da še po končanem printanju 5min res nadležno brni :/ (no ja, zdej ga enostavno izklopim ko neham printat in vklopim ko rabim)

drugače pa toner sam filam, 20eur pride prah (res da skoz piše, da je toner kvazi prazen, who cares) in ga nafilam približno 3x s tem prahom (na full)

dragysin ::

Kje dobiš prah?

Veron ::

dragysin je izjavil:

Kje dobiš prah?

kartusa-toner pika com :)

dragysin ::

dragysin je izjavil:

Ti kar laserca kupi, pomoje je bolje da kar Samsunga vzameš. Tale ml-1640 je kar zanimiv, precej majhen je, kot vidim najmanjši laserc do sedaj, tako da ti prihrani na prostoru. Ne vem pa zakaj bi kupoval tega HP-ja na mimotu, ker so itak HPji precenjeni. Dragi printerji so, pa še tonerje majo drage - starejše modele tudi po 100€. Poleg tega pa še kup driverjev in software krepa imajo, tako da se vse skupaj preveč dolgo nalaga na računalnik. Jaz mam 4 leta starga Samsung pr2010 pa dela ko urca, sam mi počasi zmanjkuje tonerja pa razmišljam o novem. Mogoče ta pride na vrsto: http://www.ttc.si/a/2128_Laserski-tiska...
Je pa tko , da Samsung laserci imajo driverje za Linux in Mac sistemem ki pa jih pri HPju ne boš najdel, razen če se si kaki Linux frik in si jih sam napišeš.
No mojga laserca so pa vsi Ubuntuji od verzije 9.04 najdel brez problema, tako da tudi z novim naj ne bi blo problemov.


ML 1675 59,90 COMSHOP.


Sorry sam ne kupujem tehnike v Mercatorju niti v Compshopu, sta mi oba dosti odurna. Rajši kje drugje najdem.

Veron je izjavil:

dragysin je izjavil:

Kje dobiš prah?

kartusa-toner pika com :)

Hvala Veron.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dragysin ()

WilliWack ::

Kako pa je pri barvnih tiskalnikih? Se bolj splača kupit brizgalnega ali laserskega? Ima naj tudi funciji fotokopiranja in skeniranja.

LP

mojca ::

Sama pri današnjih cenah laserjev ne bi nikoli več kupila brizgalnega tiskalnika.

Dobri brizgalni tiskalniki so morda v manjši prednosti pri tiskanju detajlov na fotografijah (vendar nočeš videti vode kjekoli v bližini in barve sčasoma zbledijo), v vsem ostalem pa je laserski tiskalnik boljši: lepše črke, obstojnejši tisk, v principu nižja cena izpisa na stran in tonerji za več strani, glave kartuš se ne sušijo, če tiskalnika ne uporabljaš dlje časa, ...

Vprašanje, kaj se splača, pa je precej osebne narave, sploh za MFC, kjer morajo v eno napravo za maloprodajno ceno 100 EUR stlačiti tiskalnik in skener. Koliko si pripravljen odšteti? Koliko strani bo tiskalnik natisnil, preden ga boste menjali? Potrebuješ avtomatski podajalnik papirja ali le občasen skener? Je kvaliteta ali hitrost skeniranja pomembna? Je pomembna kvaliteta tiska fotografij?

Izkušenj z barvnimi laserskimi MFC-ji nimam, si pa predstavljam, da pri najcenejših kvaliteta lahko šepa in da znajo imeti tonerji zasoljeno ceno, če so tiskalniki (pre)poceni. Brizgalni so na trgu že toliko časa, da imajo morda (še?) nižje cene za kakšen model, vendar bi se sama nedvomno omejila na laserske modele.
http://www.pcworld.com/product/collecti...

Mimogrede: sploh pri malo dražjem tiskalniku je vredno razmisliti o mrežnem priključku. Na 5 let star ČB laserski Samsung z Ethernet portom lahko npr. out-of-the-box tiskam iz Androida, brez namestitve kakršnekoli dodatne aplikacije.

...:TOMI:... ::

Če živi v LJ naj koristi print box, 0,03€/stran, barvno ali črno belo. Odpade strošek začetnega nakupa in vzdrževanja (kartuše ali tonerji, papir...).

Drugače pa vsekakor ČB laserski, se dobi veliko dobrih rabljenih za mali denar.
Tomi

theBill ::

Tole vzami, avtomatski duplex oz. obojestransko printanje, papir zaprt, da se na njemu ne nabira prah, to je to za ta denar.

http://www.hoh.de/hardware/drucker-und-......0.1361363576.1.1363955576&gclid=

darkolord ::

ama pri današnjih cenah laserjev ne bi nikoli več kupila brizgalnega tiskalnika.

Dobri brizgalni tiskalniki so morda v manjši prednosti pri tiskanju detajlov na fotografijah (vendar nočeš videti vode kjekoli v bližini in barve sčasoma zbledijo), v vsem ostalem pa je laserski tiskalnik boljši: lepše črke, obstojnejši tisk, v principu nižja cena izpisa na stran in tonerji za več strani, glave kartuš se ne sušijo, če tiskalnika ne uporabljaš dlje časa, ...
Hmm, jaz sem bil nekaj časa istega mnenja... Sedaj pa, ko moram kupiti novega (trenutni laserc je začel slabo tiskat, katerikoli del, ki bi ga zamenjal, pa stane skoraj toliko kot cel nov), nisem več tako prepričan.

Zakaj?
- inkjeti so cenejši, manjši, lažji in imajo več fičrjev
- po hitrosti niso nič počasnejši
- ločljivost je precej višja (o kakšnih fotografijah lahko na lasercih samo sanjaš)
- pigmentna črnila so precej bolj obstojna (se ne vpijajo in razlivajo)
- če več tiskaš, lahko tiskaš zelo poceni s predelavo na CIS (continuous ink suppy)
- 3rd party črnila so lahko že precej dobra
- cena tiska niti ni toliko višja kot pri poceni lasercih
- komplet tonerjev je pri barvnem hudo drag (ponavadi nekje 200-600 eur)

Je sicer še vedno nekaj slabosti - drage in majhne original kartuše; mašenje pri tistih, ki nimajo glave na kartuši (HP ima oz. je včasih imel).

No, verjetno se bom spet za laserja odločil, samo nisem več prepričan, da je zaradi tega, ker so laserji dejansko kaj boljši...

 pigmentne barve

pigmentne barve



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037141 (20855) gazer
»

Laserski tiskalnik (poceni)

Oddelek: Kaj kupiti
143852 (3079) jero_no1
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829815 (23513) Bye
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
123518 (3236) gwertix
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324899 (4254) dolenska

Več podobnih tem