» »

Kateri ultrabook?

Kateri ultrabook?

«
1
2

Sba ::

Živjo,

ker mi je moj netbook z 10,1" zaslonom ratal nekoliko premajhen in za nekatere stvari prepočasen, se zanimam za nakup ultrabooka.

Ogledoval sem si predvsem Asus Zenbook UX31. (13,1" 1600x900, i5 procesor, 4 GB rama in 128 GB SSD)
Toshiba Portege Z830, Acer Aspire S3, HP Folio imajo premajhno ločljivost, s tem da ima Acer še navaden disk.

Kaj priporočate? Se nam v roku dveh mesecev obeta še kaj novega?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

mr1two ::

Med izbranimi, definitivno asus.

kuglvinkl ::

Thinkpad T430, Q3 2012.

IceIceBaby ::

Če rabiš windows mašino definitivno zenbook. Trenutno daleč najboljši ultrabook. Trackpad je slab drugega mu pa ne morem očitati.

Če ne rabiš windows mašine je pa Macbook Air IMHO še vedno prava izbira. Za moje pojme boljši od zenbooka (govorim iz izkušenj). Kakovost izdelave je na malo višjem nivoju pa overall se mi zdi, da je vsaka stvar na macbooku malenkost boljša. Trackpad je na MBA odličen tako, da miške dejansko ne rabiš, tudi za kakšne malo bolj natančne stvari.

T430 pa zaenkrat zgleda zelo zanimivo, ampak Q3 je še daleč.

Sba ::

Q3 je "malo" daleč. Za MacBook Air sem pa bral, da se mu verjetno kmalu (april/maj) obetajo novi procesorji, poleg tega je 200 € dražji od Zenbooka, pa še dual boot se mi nekako ne dopade.

Obstaja trenutno še kaka alternativa Zenbooku? Za trackpad naj bi bil na voljo nek firmware update, ki zadevo malo izboljša.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

gansta ::

Samo komu so všeč teli grdi dizajni od lenovota pa nwm

kuglvinkl ::

Men. Klasično industrijsko oblikovanje.

rokp ::

IceIceBaby je izjavil:

Če rabiš windows mašino definitivno zenbook. Trenutno daleč najboljši ultrabook. Trackpad je slab drugega mu pa ne morem očitati.


Mene pa trackpad niti ne moti toliko, bolj me moti tipkovnica. Se moras res kar malo navaditi, da tipke dobro pritiskas...

gansta ::

No jaz bi definitivno airbook-a, sem ga imel mesec in pol in same pohvale !

IceIceBaby ::

Dual boot na airu je kar problem, premalo diska pomoje. Če rabiš windowse pol Aira pozabi. Kdaj bodo novi pa ne vem. Govori se dosti o 15" Airu, ampak ni 100% znano kdaj in kaj sploh bodo predstavili.

Kar se tiče trackpada. V reviewih sem bral da naj bi bil preveč občutljiv. Mene moti predvsem velikost in nenatančnost. Ampak to je na večini PC laptopov, na macih je to trackpad res dodelan. Tipke tudi niso vrhunske na zenbooku.

Je pa po drugi strani ekran dober pa vse ostalo na zelo visokem nivoju. Pomoje trenutno med ultrabooki nima konkurence.

Samo komu so všeč teli grdi dizajni od lenovota pa nwm


Meni so všeč. Niso nič "overdesigned". Dizajn v službi funkcionalnosti.

trnvpeti ::

bo trinity spremenil kaj na tem podrocju?

Sba ::

O tipkah na Zenbooku sem tudi bral. Trenutno uporabljam Lenovo S10-3, ki tudi nima najmehkejših tipk, ima pa crappy trackpad. :))
Mogoče kdo ve kje bi se dalo zadevo sprobat v živo? Zaenkrat sem ga zasledil le na spletnih trgovinah, pa še to s čakalnim rokom večjim od dveh tednov.

Kar se tiča dizajna Lenovov, moram reči, da so mi prirasli k srcu, nekakšen Golf med prenosniki.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Okapi ::

Kaj pa Vaio Z? Predrag?

O.

Sba ::

Okapi je izjavil:

Kaj pa Vaio Z? Predrag?

O.

Ja, Vaio Z bi bil kar overkill.
Recimo, da naj bi bila cena do 1100 €, v sili do 1300 €.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Invictus ::

gansta je izjavil:

Samo komu so všeč teli grdi dizajni od lenovota pa nwm


Lenovo je povsem v redu. Črn. Brez motečih svetlečih dejavnikov. Ne kvari delovnega okolja. Da ne govorim o dobri plastiki ... In ostalih bonbončkih ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gansta ::

tt2 ::

Kdaj pi naj izšli ultrabooki, ki bodo imeli neko spodobno grafično kartico. Vem, da AMD dela na Radeon 7000M seriji, ki bo za ultrabooke, ne vem pa za nVidijo. Amapak kdaj bi naj prišli tile ultrabooki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tt2 ()

mr1two ::

Če bi rad imel spodobno grafično kartico...Mjah ultrabooki lih niso za to. Jaz mam sicer nekaj približno podobnega ultrabooku, asus u36sd, gor ima gf520, ki se kar spodobno odreže. Npr dirt3 lahko igram na nativni resoluciji 1366x768 na low na 60 fpsjih. Bf3 tudi za silo poganja.

Sba ::

Najverjetneje bom počakal na Ivy Bridge. Obstaja pa velika verjetnost, da bom takrat raje nabavil novo podmizno mašino.

Zaenkrat se vam zahvaljujem za komentarje, tema pa se vsekakor lahko nadaljuje.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

s000ncece ::

Sba je izjavil:

O tipkah na Zenbooku sem tudi bral. Trenutno uporabljam Lenovo S10-3, ki tudi nima najmehkejših tipk, ima pa crappy trackpad. :))
Mogoče kdo ve kje bi se dalo zadevo sprobat v živo? Zaenkrat sem ga zasledil le na spletnih trgovinah, pa še to s čakalnim rokom večjim od dveh tednov.


Mogoče v Comshopu? Pred časom so na spletni strani objavili, da jih bodo imeli...

hotlips ::

Pozdravljeni, obujam malce sarjšo temo, da ne bo treba nove odpirat.
Skratka ogledujem za ultrabooki, se pravi velikost nekje 13,3" in pa z vgrajenim SSD.
Uporabljal se bo za poslovno rabo, se pravi ne bo poganjal (najnovejših) iger oz CAD programja.
Glede na to da je budget nekje med 600 in 800 € kar je za ultrabook bolj spodnji cenovni razred (kakor se spomnem) me zanima kako se vam zdi slednja izbera http://buy.fudzilla.com/711627 ?
Enak model (s SSD) se v slo prodaja za cca 990+ € tuki pa s poštnino ne bi smel prit več koc cca 730/740 €.
Oz ali obstajajo boljše alternative (v tem cenovnem razredu)?

lp.hl

kmetek ::

poslovna raba in nizka cena ne gresta skupaj.

ta hp ni ultrabook.

HP PB 5330m i3/4/SSD/Lx (A6G27EA#BED) 880e

kje si videl 990€? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

hotlips ::

Ja to s ceno mi je precej jasen, pa če ni ultra book je pa zelo blizi (kaj pa točno sploh definera ultrabook? 12"?) načeloma iščem majhnega poslovnika, ugodne cene hitrega pri vsakodnevnih opravilih, ki bo prenosen, lažji (do 2 kg se mi zdi še zadovoljivo) in malo bolj premium izgleda oz. kovinski. Cena sem je bla iz ceneje.si, tole na avteri mi je pa kar všeč, se neki poznamo tm, tko da mogoče res še pridem tm blizu 800 € :).

Sem zdej še enkrat na ceneje.si pogledal
Jaz sem gledal različico z 4GB spomina (kot na "mojem" linku - sicer z linuxom), vendar z windows 7 in se cena giba med 970 in 990 € glede na verzijo windowsov.
Avtera ponuja model brez windowsow ampak tud z samo 2 GB rama.
Sem pa našel tudi model z 4 GB rama in brez windowsow za 820 €
http://www.komportal.com/racunalniki-op..., kar pa je tud še v mojem budgetu.

Kaj pa kakšna alternativa za podoben denar, al je to to za tolk muske?

lp.hl

David1 ::

Lp, odločam se za nakup ultrabooka. Pa me zanima če ma kdo HP Envy Sleekbook serije 6, http://www.bigbang.si/prenosni-racunaln... trunutno v bigbengu. Je to vredu zadeva, ali mi priporočate kaj druga?
Hvala za odgovore!

shinko ::

Ravno danes sem bil v Bigbangu in gledal tega: http://www.bigbang.si/prenosni-racunaln...

zelo všečna zadeva, je aluminijast, envy mislim da ne. Pa ta vikend imajo -10% na prenosnike tako da ga dobiš za 1080.

gregor ::

ali se dobijo ultrabooki ki imajo 15 display...

kaj pravite na to ponudbo:

https://www.hofer.si/si/html/offers/58_...
http://aldi.medion.com/md99080/sl/?refP...
https://www.hofer.si/si/media/offers/01...

ali to sploh je ultrabook? , kvaliteta?

Hvala

LP

fosil ::

Se dobijo 15" ultrabooki, v najnovejšem bigbang katalogu je tudi eden od hp-ja.
Glede tega iz hoferja, pa je debata v temi o hoferju.
Tako je!

aljaz33 ::

Kupujem ultrabook, velikosti 13'', cena max 700€. Zaenkrat je bilo najboljše kar sem dobil, Samsungov ultrabook (Intel i5 1.7 Ghz, 8 GB RAM, 500 GB HDD), edino kar me moti na njem je "poceni" plastika ohišja.

Kateri ultrabook mi priporočate?

klinker ::

Za ta denar vsekakor Samsung 6 Series. Ce te moti plastika pa povisaj budget ;)
Vzami pa model brez SSD cache-a. Ali samo SSD ali samo HDD.

trnvpeti ::

a nimajo mSata + hdd?

klinker ::

Imajo ja, pa vseeno je to SSD za cache in zadeva niti priblizno ni ql. Boot traja vec kot na HDDju, prvi zagon appsov in prvi dostop do podatkov pa je tudi polzji. Ce ravno ne zaganjas oz. dostopas samo do enih te istih podatkov je zadeva totalno neuporabna.
Da ne bi o tem kako tricky je instalacija winsev s tem shitom. Sicer sam sem to resu dokaj hitro, ampak je kolega, ceprav tehnicno kar podkovan, pred tem zgubu cel dan preden me je poklical in prisu mimo z laptopom.
Na novo pa je nalagal winse prav zato ker stvar ni sla nikamor, vseeno pa tudi po fresh installu brez bloatwareja ni bilo kaj dosti boljse, ceprav bolj znosno.

trnvpeti ::

klinker je izjavil:

Ali samo SSD ali samo HDD.


klinker je izjavil:

Imajo ja, pa vseeno je to SSD za cache in zadeva niti priblizno ni ql. Boot traja vec kot na HDDju, prvi zagon appsov in prvi dostop do podatkov pa je tudi polzji.

Link?

klinker je izjavil:


Da ne bi o tem kako tricky je instalacija winsev s tem shitom.

Link?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

mirancar ::

zakaj rabiš link, če so to njegove izkušnje

klinker ::

Ahh pusti ga...si se ni opomogu od ene debate in zahteva neke linke o benchih, ker ocitno so mu samo tej pomembni v zivljenju.

Za instalacijo pa googlaj. Moras SSD particijo formatirat v drugi file sistem, itd ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

trnvpeti ::

jz mam drugacne izkusnje
in me zanima, ce ima kaksen link, kjer imajo ostali iste probleme

hojnikb ::

če maš mSATA port, vržeš noter lepo 60/120GB ssd in ga uporabljaš kot sistemski disk. To keširanje je sam metanje peska v oči...
#brezpodpisa

klinker ::

Ahh jst se kar umaknem z debate zdaj ker se mi ne da se s trni ubadat, svoje povedal in to je to ;)

Hojnik...smo poskusli tudi na teh 32gb instalirat in winsi ne dovolijo. Bi mogu HDD verjetno odstranit, ampak pri ultrabooku nimas direkt dostopa do njega in bi blo treba marsikaj posravfat.

hojnikb ::

A ni tako, da je ta mSATA port samo še en sata port v mal drugačni obliki ? torej bi mogu bios zazna stvar kot vsak drug disk ? al je to kako drugče urejeno...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

če maš mSATA port, vržeš noter lepo 60/120GB ssd in ga uporabljaš kot sistemski disk. To keširanje je sam metanje peska v oči...

read se izredno poveca

klinker je izjavil:

Ahh jst se kar umaknem z debate zdaj ker se mi ne da se s trni ubadat, svoje povedal in to je to ;)

Hojnik...smo poskusli tudi na teh 32gb instalirat in winsi ne dovolijo. Bi mogu HDD verjetno odstranit, ampak pri ultrabooku nimas direkt dostopa do njega in bi blo treba marsikaj posravfat.

linux se normalno instalira

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

klinker ::

hojnikb je izjavil:

A ni tako, da je ta mSATA port samo še en sata port v mal drugačni obliki ? torej bi mogu bios zazna stvar kot vsak drug disk ? al je to kako drugče urejeno...


Ne, je tocno tako, ampak winsi preprosto niso dovolili instalacije na SSD, v biosu pa ce sebdobro spomnem ni blo sploh opcije da bi kaj nastavljal primarni in sekundarni drive saj je oskubljen u pm :|

trnvpeti ::

klinker je izjavil:

hojnikb je izjavil:

A ni tako, da je ta mSATA port samo še en sata port v mal drugačni obliki ? torej bi mogu bios zazna stvar kot vsak drug disk ? al je to kako drugče urejeno...


Ne, je tocno tako, ampak winsi preprosto niso dovolili instalacije na SSD, v biosu pa ce sebdobro spomnem ni blo sploh opcije da bi kaj nastavljal primarni in sekundarni drive saj je oskubljen u pm :|

ce je to res, so imeli drugi probleme(tudi za tocni model) in bos lepo lahko prilepil link, a je tako?

hojnikb ::

Če ni opcije za nastavit primarni boot, potem ti to res nič ne koristi, tut če ti rata winse gor inštalirat...

Kaj pa Intel SRT se da izklopit ?
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ali mas problem, da ne mores linka prilepit
ali pa na pamet govoris, pac nisi znal urediti, in sedaj drugim to ne predlagas

mislis, da bi firme zastonj prilagale mSata ssd?
da bi imele probleme?
ali zakaj mislis, da bi prilozile to?

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

ali mas problem, da ne mores linka prilepit
ali pa na pamet govoris, pac nisi znal urediti, in sedaj drugim to ne predlagas

mislis, da bi firme zastonj prilagale mSata ssd?
da bi imele probleme?
ali zakaj mislis, da bi prilozile to?

sj očitno ni problemov, dokler ne greš ponovno nameščat winsov...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

ali mas problem, da ne mores linka prilepit
ali pa na pamet govoris, pac nisi znal urediti, in sedaj drugim to ne predlagas

mislis, da bi firme zastonj prilagale mSata ssd?
da bi imele probleme?
ali zakaj mislis, da bi prilozile to?

sj očitno ni problemov, dokler ne greš ponovno nameščat winsov...

tudi za to obstajajo ena navodila
da bi samsung naredil taksno napako?

klinker ::

hojnikb je izjavil:

Če ni opcije za nastavit primarni boot, potem ti to res nič ne koristi, tut če ti rata winse gor inštalirat...

Kaj pa Intel SRT se da izklopit ?


Odkrito povedano se ne spomnem vec, ker sem bil na kratkem s casom uni dan, tako da sem zgooglal kako in kaj dokler se je on pripeljal dome, instalirali ter malo potestirali ce je kaj boljse. Prej ga nisem imel po rokah, je pa on reku da je boljse, se vedno pa je blo pocasneje kot na mojem ali pa njegovem laptopu z navadnim 7200HDDjem. Sej ko drugic odpres isto aplikacijo je takoj tu kot na SSDju, ampak prvo odpiranje in dostopanje do fileov je pac pocasneje...no...pa iz sleepa je tudi takoj zbujen.

trnvpeti ::

ja mogoce si kaj spregledal, ko si bil na tesnem s casom
mogoce bi pomagalo, da poves tocen model, pa ti pomagam googla pri problemu z instalacijo winsev

z googlanjem, da je hdd hitrejsi kot ssd cache + hdd pa ne najdem
to mi bos verjetno ti iz prve nasel

prej si ze priznal, da si se zmotil, da je le ssd na msata + hdd, in da ni hibrid
pac je ze dolgo nazaj

ko bos povedal model, se lahko tudi pogleda, ali je res tako slab ssd na msata

sem se kaj pozabil?

klinker ::

Ma kdo se jebkaj zmotil?! Samo potrdil sem nic drugega.
Resno, beres na pol namerno ti, al kaj?!
In sem ti ze takrat reku da benchi tu nimajo veze ker testirajo direkt SSD particijo. Ko ti dostopas do aplikacij prvic je pocasno, ze drugic pa je hitro ker cache shrani podatke te aplikacije na SSD particijo. Pa sej ti je lahko ze po logiki jasno kako stvar deluje. Vse je na HDDju, le kar si ze uporabljal se pa file-i shranijo na SSD in je kasnejsi dostop do njih zato pol hiter.
Za instalacijo windowsev sem pa mogu ob ponovni instalaciji se konkretno poigrat z diskpartom, nardit une 100mb na HDDju, ter tudi sformatirat HDD in mu nastavit crko poleg tega da sem SSD se moral dat v drugi file sistem. Celoten postopek sem pac ze pozabu ampak se je treba tako poigrat na zalost. Laptop je pa Samsung 6 series, sem pa navodila najdu za 7 series se mi zdi.
Zdaj pa nehaj zbadat ker res ne bom vec odgovarjal na tvoje napade. Ce mi verjames al ne je tvoj problem, jst sem podal svojo izkusnjo s tem SSD cacheom in mi je bla ze drugic totalno out, pa ce je tebi vsec al ne mi dol visi. Benchal nisem, ker tega ne koristim, razen ko kak workstation sestavim kjer je prvi nacin testiranja komponent ko jih navijam, pred res konkretnim testiranjem stabilnosti, v kar pa SSDji in HDDji niso vkljuceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

trnvpeti ::

zelo si zavajal
in to izrazito

in to samo z mnenjem
pa se to si podkrepil z mnenjem od kolega, ali pa od kolega kolega

in to ne samo v eni temi

na samo prosnjo, da malo podkrepis
zacnes z zalitvami

in nisem te napadal
ampak sem prosil za obrazlozitev na zelo cudne izkusnje

in seveda ce bi podal linke, malo podkrepil, bi nam vsem to pomagalo

bluefish ::

Ajde, nazaj na topic in aktualno vprašanje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na MAC

Oddelek: Pomoč in nasveti
436194 (2831) c3p0
»

Ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
212488 (1915) fortycc
»

Programerski laptop

Oddelek: Kaj kupiti
416897 (4906) ragezor
»

Pc vs. mac ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
358061 (7033) Mat3v7
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6416828 (14585) VANR

Več podobnih tem