» »

Kolesarjenje v mrazu

Kolesarjenje v mrazu

Temo vidijo: vsi
««
7 / 10
»»

ZaphodBB ::

Zato, ker v državi v kateri na CX ligi tekmuje trideset tekmovalcev od katerih jih CX kolo vozi pet, želi si ga pa nadaljnih pet (z gledalci vred). Nima smisla vlagat denarja v tovrstne zaloge.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

erkgheoruugh ::

Lohk ga prideš do mene pogledat in sprobat. Sam je št. 56.

Aston_11 ::

Na kateri konc?

mr1two ::

V veb company sem opazil, da imajo nekaj koles na zalogi (cx kona), sam pokliči za številko. Če se ti yjpe javi- on ima tud en velik frejm k kozolc, model pa tudi prodajajo v vebu.
Če te zanima kako zgleda canyon, imam Inflite AL, ampak niti približno za tvojo velikost - 54.

Mogoče imajo kaj na zalogi(ampak dvomim) v funsports.si, pri a2u.si imajo verejetno na zalogi, še ena trgovina, ki ima cx kolesa je 11-11.si.

Velikost zate je 58, razen če bi hotel namontirat res dolgo fajfo in seatpost s precej setbacka. Kolega je nekaj čez 180 visok in ima 56 canyona, ampak bi verjetno pelal tudi 58, ker ima inflite precej kompaktno geometrijo.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

Če si v Ljubljani se lahko oglasiš na Zemanti. Tam sta pogosto dva CXa parkirana, en za okol 180 in en za okol 190.

Aston_11 ::

Če bom le pri času, se bom oglasil.

Drugače pa v duhu teme - nabavljeno kaj novega za mraz? Trenutno uporabljam jacket iz Hoferja, želje pa so mnogo mnogo višje...

oemdzi ::

Drugače pa v duhu teme - nabavljeno kaj novega za mraz?

Trenažer :D :P Mislim, da bi komplet oprema za neko solidno vožnjo pozimi prišla več. Ko pa pade sneg je pa konec, če nimaš še primernih gum za ledene površine. Tako, da vsaj letošnjo zimo kolesarim na toplem pred ekranom s kakšno dobro serijo in ventilatorjem za veter v laseh :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

jype ::

Aston_11> nabavljeno kaj novega za mraz?

Nič.

Tri leta stara oprema se še vedno super obnese.

Aston_11> Če bom le pri času, se bom oglasil.

Prej sporoči, da bomo tam.

Aston_11 ::

Sem pogledal prvi post...bionic beaver služi dobro kot jacket?

jype ::

Ja, ampak je drag kot žafran. Dobi se tudi zelo dobre za precej nižjo ceno, se pa splača investirat, če imaš redne daljše ture v mokrem in mrzlem.

Aston_11 ::

 Snejg

Snejg

CX? Mi zgleda tako, kot zgledam jaz s specialko po makadamu navzdol. Kot po jajcah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jype ::

To pa ni CX. Sej nima nč lufta.

Tkole sm js bil zjutrej:



oo7 ::

jype je izjavil:

To pa ni CX. Sej nima nč lufta.

Tkole sm js bil zjutrej:






Je kej kopal?

jype ::

Na ovinkih je blo treba mal podriftat, sicer pa ne.

MasterTade ::

V snegu praviloma ne kolesarim, razen če je spluženo, drugače sem se pa vozil že pri -20 stopinjah ...Takrat bi pomoje rabil še kakšna smučarska očala ker so mi solze kar vn tekle :))

vostok_1 ::

Kaj maš to snežne pnevmatike? Zgleda, kot, da bi imele zobke.

jype ::

vostok_1> Kaj maš to snežne pnevmatike?

http://www.schwalbe.com/de/offroad-read...

Andruxa ::

tisti, ki kolesarte pozimi, a si daste kaj dodatnega okrog kolen? Mene zebe sicer ne, imam pa kolena vedno mrzla ko pridem po 7km do službe. Verjetno to ni kul na dolgi rok. Smučarske žabe uporabljam, kadar je pod -2, ampak kolena so ful izpostavlena in tudi ko ti je drugam že vroče so mrzla.
Lp, A

jype ::

Ponavadi ne, imam pa doma neke merino kolenčnike, ki si jih lahko potegneš prek kolen - ampak v resnici bolj malo pomagajo, če je res mraz. Takrat moraš pač tolk gonit, da se kolena segrejejo zaradi večje cirkulacije.

ProGo ::

Za vse sklepe je podhladitev izrazito slaba na dolgi rok.

jernejl ::

Sam sicer tega še nisem preizkusil, ampak za izpostavljene dele (sklepi, obraz) lahko uporabiš tudi namensko kremo za zaščito proti mrazu (so mastne in na koži naredjo zaščitni sloj).

Andruxa ::

malo sem gledal a obstajajo kakšne žabe, ki imajo odebeljen sloj na kolenih, pa nisem našel. To bi blo še najbolš.
Lp, A

jype ::

Andruxa> malo sem gledal a obstajajo kakšne žabe, ki imajo odebeljen sloj na kolenih, pa nisem našel.

Hm, nekaj takega imam od Odlo, ampak je zelo staro in ni več na webu, tole je verjetno podobno:

https://odlo.com/row/en-gb/pants-evolut...

ProGo ::

V Lidlu so takšne podhlače za 19€, ko imajo zimsko kolekcijo športnih oblačil. Drugače pa kaj takšnega:http://www.veb-company.si/izdelek/1199/....

ttommy ::

Če te zebe v kolena, si čisto navadne volnene gamaše potegni čez kolena. Mene ne zebe nikoli, pa imam samo funkcijsko spodnje perilo in navadne kolesarske hlače, vse iz Lidla. Edino, če je pod -10 oblečem še ene dolge volnene gate. Me je pa zeblo med noge, zato si vtaknem pod hlače podkapo, ki jo prepognem. In pridem v službo pri -6 topel, medtem ko ostali iz avtov premraženi vstopajo v firmo in jamrajo kako je mrzlo....
Gamer

Andruxa ::

Kolesarske kolenčnike imam, ampak to nič ne pomaga, ker je narejeno za za prehodna obdobja, jesen/pomlad, izolacije skoraj ni. To ni bilo mišljeno za -5. Gamaše bi moral probat ja, se mi je zdelo neprkatično vsak dan 2x vleči gor in dol, ampak mogoče je to edini način.
Lp, A

YaN-cH ::

Ja kupi termo kolenčnike

Aston_11 ::

Andruxa je izjavil:

Kolesarske kolenčnike imam, ampak to nič ne pomaga,
Tudi če jih daš preko obstoječih hlač?Drugače kupiš termo kolesarske hlače (shell na prednji strani ali vsaj preko kolen) ali pa vržeš preko hlač eno trenirko ali ene tanke pohodne hlače - ravno toliko, da ti ustavijo veter ali pa podhlače (funkcionalno perilo) pod kolesarke hlače. Biti mora seveda shell, če je luknjasto, ne ustavi nič. Če ne, pa kos časopisnega papirja pod hlače, ta je ziher...

Invictus ::

Lahko si kupiš nakolenčnike za odbojko, samo ne vem koliko te ovirajo pri poganjanju pedal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ProGo ::

Še bolje tiste za polaganje ploščic. Jao jao.

ttommy ::

Po kako globokem novozapadlem snegu se da normalno peljati s kolesom? Zdaj nimamo več dveh avtov in sem vezan na kolo za vožnjo v službo. Saj, če ga bo veliko zapadlo, si bom zrihtal prevoz, vseeno bi pa raje bil vedno samo od sebe odvisen. Katere ne predrage gume bi bile dobre za celo zimo?
Gamer

jype ::

Kakšno kolo pa imaš?

Načeloma gre z ozkimi gumami brez večjih težav po svežem snegu do globine, ko se sneg začenja dotikat okvirja bicikla.

Z ustreznim biciklom pa načeloma sploh ni omejitev glede globine, recimo s takim:

ttommy ::

To pa je res zverina za po snegu....
Gamer

ProGo ::

jype je izjavil:

Kakšno kolo pa imaš?

Načeloma gre z ozkimi gumami brez večjih težav po svežem snegu do globine, ko se sneg začenja dotikat okvirja bicikla.

Z ustreznim biciklom pa načeloma sploh ni omejitev glede globine, recimo s takim:



Motiš se. Kolo je treba poganjati, torej se da voziti samo do višine gonilke v spodnjem položaju (in/ali višine vilic), plus kak cm ali dva, če je sneg mehek.

Fatbike se ne da peljati po vsakem snegu, je samo še en slepič kolesarskega razvoja, podobno kot fiksi, v trenutku ko snega ali peska več ni, postane počasni valjar, ki razen wow faktorja nima nobenih prednosti pred ožjimi gumami.

Gre dokler je utrjena gaz, ko pa te ni ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

jype ::

ProGo> Motiš se. Kolo je treba poganjati, torej se da voziti samo do višine gonilke v spodnjem položaju

Nah, jaz sem rutinsko vozil po precej globljem snegu v office, pa nisem imel nobenih resnih težav, je pa seveda potem bicikl bilo treba spucat, preden si ga not pripeljal:



ProGo> Fatbike se ne da peljati po vsakem snegu

Ja, saj tega ni nihče trdil.

ProGo> v trenutku ko snega ali peska več ni, postane počasni valjar, ki razen wow faktorja nima nobenih prednosti pred ožjimi gumami.

Saj ni nihče rekel, da moraš vozit z njim po asfaltu.

ProGo ::

jype je izjavil:

ProGo> Motiš se. Kolo je treba poganjati, torej se da voziti samo do višine gonilke v spodnjem položaju

Nah, jaz sem rutinsko vozil po precej globljem snegu v office, pa nisem imel nobenih resnih težav, je pa seveda potem bicikl bilo treba spucat, preden si ga not pripeljal:



ProGo> Fatbike se ne da peljati po vsakem snegu

Ja, saj tega ni nihče trdil.

ProGo> v trenutku ko snega ali peska več ni, postane počasni valjar, ki razen wow faktorja nima nobenih prednosti pred ožjimi gumami.

Saj ni nihče rekel, da moraš vozit z njim po asfaltu.


Jah, za po Aljaski je pa res najprimernejši, seveda za motornimi sanmi ali pa na pasji pogon.

ttommy ::

jype- torej tebe nikoli ni vreme presenetilo, da bi uporabil katero drugo prevozno sredstvo? Upam, da bom tako kot ti. Sedaj imam gor gume Continental tour ride 26x 1.75, torej si samo kakšne nazobčane nabavim, pa bom brez skrbi?
Gamer

jype ::

ttommy> torej tebe nikoli ni vreme presenetilo, da bi uporabil katero drugo prevozno sredstvo?

Vreme ne, me je pa kakšna druga neprilika (luknja v zračnici, strgana veriga, odlomljen menjalnik). Ob težavah v mestu sem svoj bicikl zadegal na ramo in se naprej odpeljal z BicikeLJem, ali pa ga priklenil in šel na avtobus.

ttommy> torej si samo kakšne nazobčane nabavim, pa bom brez skrbi?

Če je snega preveč, ga v mestu naplužijo na kolesarske steze, takrat je pa bolje imeti cestne gume in voziti skupaj s prometnim tokom motornih vozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

#000000 ::

Treba mal shujšat, pa bi bicikel prov prišel, ne za po snegu ampak ko je kopno, pa me zanima kaj najbolj trpi v mrazu, okay rokavice in kapa to že vem treba tud kako spodnje preilo in kake nepremočljive in neoprepihajoče hlače, kaj pa zgoraj recimo, ker če bo isto k poleti sem najebal, bom plučnico fasu.

Kaj se priporoča pa da ni ne vem kak denar za zmetat v to ?

LP

jype ::

#000000> Kaj se priporoča pa da ni ne vem kak denar za zmetat v to ?

Hofer ima vsake toliko časa poceni in razmeroma kvalitetno kitajsko sintetično robo.

Kar potrebuješ, so običajne športne dolge gate in majica, ki skrbijo, da švic ne ostane pri koži, čez pa v hudem mrazu še flis in po vrhu nekaj, kar ne prepiha, če mraz ni hud je pa dovolj navaden softshell.

Pa če misliš shujšat se ti bo poznalo, če te bo toliko zeblo, da se boš moral ves čas močno naprezat, da ti bo toplo.

#000000 ::

OK mal shujšat recimo da ko pride pomlad sgubim nekje 10 kg, to je izvedljivo brez problema.

Se prav nekaj kar pije in ne vrača nazaj na kožo da ne fašm pljučnice recimo. OK thx bom preveru

aja kako se temu wragu strokovno reče ??

thx

jype ::

#000000> aja kako se temu wragu strokovno reče ??

Base layer imenujejo športno spodnje perilo.

Wicking je tista reč, ki se v perilu dogaja, ko vročo vodo (švic) transportira stran od telesa.

V resnici je precej enostavno:
- sintetični base layer je namenjen temu, da je koža suha,
- merino (ki izolira tudi ko je moker) ali fleece (ki je lahko boljši ali slabši) je namenjen izolaciji,
- softshell ali gore-tex je namenjen temu, da mrzel zrak ne piha skozi plasti in da voda ne more not, lahko gre pa ven.

Aston_11 ::

#000000 je izjavil:

OK mal shujšat recimo da ko pride pomlad sgubim nekje 10 kg, to je izvedljivo brez problema.
To se najbrž hecaš, ker če ne boš fajn gonil po vsaj ene dve uri vsake dva dni, ne bo dosti od hujšanja. V teh temperaturah ohranjaš ali pridobivaš bazo, ne pa iščeš pljučnico, ko na polno goniš in se obilno potiš. Rokavice, base layer, topel leyer, leyer, ki preprečuje, da te ne prepiha, pri teh temperaturah se obnesejo tudi vodotesne vetrovke in se ne prepotiš, kapa. Nekateri imajo pri 10 stopinjah že tisto zadevo preko ust, nekateri pa šele okrog ničle.

Edit: yipe bi te moral napotiti na prvi post v tej temi, po moje so link še vedno aktualni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

#000000 ::

Se pravi ni mogoče, da bi kot rekreativec zbil 10 kg preko zime na ta način ?

Okapi ::

10 kil lahko shujšaš samo, če precej manj ješ.

Aston_11 ::

Tudi zdravo ni tako na hitro (4 meseci). Boš pa pomladi, kje je frka oziroma ne se obremenjevat s kg, samo vozi, kg pridejo sami vzporedno. Če ti gre samo za kg, ne pozabi, da se špeh menja za mišice in teža lahko ostane ista...

jype ::

Ne sekiraj se za telesno težo. Zdravo jej in veliko migaj, pa je to to.

Machete ::

Pro Touch zimske kolesarske rokavice za drobiž iz Hoferja so top. Stestirane že večkrat na freefall spustu. Nazadnje iz -6°C in čisto nič ne pride skozi.
Tudi drugače samo priporočam Pro Touch, kolikor deluje češka firma je meni res super. Imam večino švic opreme od njih in se Adidas, Nike in podobna jajca samo skrijejo.
Zastopa jih pa Intersport in očitno nekaj malega Hofer.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Aston_11 ::

Glede švic opreme: odlično se obnese tista, ki jo je yipe lepil v prvem postu, tudi na splošno njihova roba. Pri Lidl/Hofer imam težave, ko se prepotim, gravitacija zagrabi švis in mi konča na hlačah, poleg tega, da preko neke točke ne zmore več absorbirati in odvajati. Vendar je to extrem, npr. hoja v klanec direkt v hrib navzgor. Na biciklu, kjer ves čas šiba zrak mimo, se to itak ne zgodi, če nisi zaprt v kakšno neprodušno vetrovko. Za vsakdanjo rabo so Lidli/Hoferji top in z nakupom ne zgrešiš nič.

Machete ::

Ne vem, jaz itak grizem samo klance ali peš ali s kolesom in so mi super Pro Touch. Itak pa vsak drugače švica, tako da je težko delati primerjave med nami. Da ne govorim, da te v pajkicah ne zebe niti pri minus 10, kar bi prej pripisal oreng hlačam, ne pa 0.1 mm debelim pajkicma. Sicer pa je itak tega ko blata, tako da samo omenim, če bo kdo gledal in ne bo vedel ali je to ok firma ali ne. Je.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz pisarne v fizikalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566672 (4274) kuall
»

Zakaj Kanadčani(in Slovenci) ne kolesarijo pozimi, Finci pa! (presenetljiv razlog za (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
956944 (3677) internet_txt

Več podobnih tem