» »

Kolesarjenje v mrazu

Kolesarjenje v mrazu

Temo vidijo: vsi
««
4 / 10
»»

jype ::

Moji prispevki so po novem privzeto na voljo le tistim, ki plačujejo slo-tech premium naročnino.

Aston_11 ::

Base layerji (se mi dopade spodnji članek) - uporablja kdo, ko je bolj mraz, in kakšnega ter v kombinaciji s čim?

http://www.bikeradar.com/gear/article/b...

Double_J ::

Cervantes je izjavil:

No, bolj me zanima, kje je jype? A kdo ve? Valjda ni RIP?


Žal... zapeljal je v jamo danes.

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/koles...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Aston_11 ::

Se ti hecaš?

Double_J ::

Nisem prepričan, vendar to je zraven njegovega doma.

https://www.google.si/search?q=Slape+lj...
Dve šivanki...

Aston_11 ::

Kolesarjev je vseeno polno, ne bi takoj sklepal v to smer.

Vajenc ::

Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Double_J ::

Vajenc je izjavil:

Jype je živ :)


Uf srečo je mel...
Dve šivanki...

jype ::

Imam čelado, tako da se ne morem poškodovati.

Je pa res že mraz.

Aston_11 ::

No, daj napiši, v kaj si oblečen. Majca, hlače, linki, tako kot v prvi temi. Aja, to nisi ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Double_J ::

Imam čelado, tako da se ne morem poškodovati.


Pejd dons do te jame zraven tvojega doma, pa se zapelji s čelado notr, pa da vidimo.
Dve šivanki...

jype ::

Jaz sem fotografiral. Oblečen sem v isto kot lani. Saj nisem manekenka, da bi vsako leto nove cote kupoval.

Aston_11 ::

Tisti linki ne vržejo ven hlač. X-bionic accumulator spodaj, preko x-bionic - kaj pa hlače?

einstein :P ::

Double_J je izjavil:

Imam čelado, tako da se ne morem poškodovati.


Pejd dons do te jame zraven tvojega doma, pa se zapelji s čelado notr, pa da vidimo.


:)) Dobra!!! :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jype ::

Aston_11> kaj pa hlače?

Danes http://www.chainreactioncycles.com/si/e...

Aston_11 ::

Priporočaš?

Kako se obnese v povezavi s podmajico - pride do nepokritega dela, kjer te opiha? Se bom zakopal v net, da jih najdem xxl - zadnje tedne kopljem za x-bionicom. Podmajica (energizer) je že super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jype ::

OK je, če imaš daljši zgornji del (kar je pozimi itak pametno).

Za daljše izlete imam tudi nekaj podobnega http://www.bike24.com/p235633.html ki je za po resnem mrazu še boljša izbira.

erkgheoruugh ::

No jaz lahko napišem za včeraj.
Razmere: 10 st., srednje močna burja, jasno

Oblečen:
Spodaj: 3/4 kolesarske hlače

Zgornji del: dolga švic majčka iz Lidla (omenjena v tekaški temi), čez dres z dolgimi rokavi ter tanek neprepihljiv brezrokavnik. Za vsak slučaj sem imel še dolg anorak v žepu vendar ni bil potreben.

Ostalo: dolge tanke rokavice, kapa narejena iz buffa pod čelado, navadne nogavice ter galoše

Proti koncu me je zeblo malo v prste na nogi, ampak to je moja večna težava, ostalo je bilo dovolj?

jype ::

Danes ob pol enih zjutraj sem imel na poti domov podobno kot matajur, le brez galoš in v dolgih hlačah z zimskimi merino nogavicami, brez težav z mrazom.

V sredo od osmih do enajstih zjutraj podobno, le da "na dolgo progo" iz Ljubljane do romskih in drugih zaselkov v okolici Novega mesta, kjer je na sončnih odsekih postalo zelo toplo, sicer pa je večino časa pihal mrzel jugovzhodnik.

Aston_11 ::

Evo, sedaj sem nazaj - krog gori doli 20 km - 10 stopinj, pihalo, zeblo v uha, dihal na nos - ljudje so me gledali, kot da sem z marsa - dolge kolesarske hlače z naramnicami, recimo, da so opravile funkcijo, imam pa ohlajena stegna - podmajčka in softshell, pa head preko uh - me je hladilo v prsa. Rokavice. Ni bila kombinacija ok. Manjkala vsaj ena plast preko podmajčke.

jype ::

Jaz sem tudi doma.

Spodaj tiste dolge kolesarske hlače zgoraj in pod njimi ene dolge gate, na nogah zimske merino nogavice, zgoraj pa majica z dolgimi rokavi z najboljšim odvajanjem vlage, kar sem jih videl do zdaj ( http://www.chainreactioncycles.com/si/e... ), čez merino hoodie ( https://www.devold.com/outdoor-en/produ... ),
navrh pa en biciklistični anorak ( http://www.chainreactioncycles.com/si/e... ), ki prepiha samo na mestih, kjer je to zaželjeno.

Precej idealno za po mestu.

jype ::

Joj pa skozi Slape sem pozabil zavit, tako da nisem preizkusil niti jarka, niti čelade.

Drugič.

ttommy ::

Jaz tudi 53 kilometrov- Lidlovo funkcijsko kolesarsko spodnje perilo, spodaj Lidlove kolesarske dolge hlače, zgoraj kolesarska majica na dolge rokave in kolesarska softshell jakna (vse iz Lidla). Čez na glavi kapo in čelado. Pa rokavice za hladne dni. Pa vozil sem malenkost bolj počasi, da nisem zašvical. Tako oblečen imam fore do +1 stopinjo.
Gamer

jype ::

bluefish ::

A zdaj že Hrvate teroriziraš? :P

jype ::

Pri nas niso imeli ledenih kock.

bluefish ::

A to tiste Kraševe? Niti na Čopovi?

No, v tem primeru ti je oproščeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dzinks63 ::

Tudi drugje imajo probleme s kolesarji in le ti z drugimi.

Caseya iz New Yorka so policaji oglobili s kaznijo 50 dolarjev, ker ni vozil kolesa po kolesarski stezi.

No, mladenič se je odločil, da bo kar v živo (pa tudi boleče) pokazal, zakaj je njihova kazen neumna in se je striktno držal predpisov in vozil po kolesarski stezi.

jype ::

V New Yorku ne obstaja prometni predpis, ki bi zahteval vožnjo kolesarjev po kolesarskih stezah.

Avtor tega ni vedel, ubožec.

Heisenberg ::

glede na naslov teme: kolesarjenje v mrazu
me zanima ali ste že kaj pogruntali glede zmrzovanja kurca ? Kajti ko piha kar fajn prepiha mednožje...ali obstaja kaj primernega, kakšne gate z windstoperjem ali kaj podobnega ?

ttommy ::

Ha ha ha, no po minusu še nisem vozil, samo, da bi mi ga pa prezeblo.... Imajo pa ja kolesarske hlače podlogo, da ti prekrije tud jajca. Navadne gate, funkcijske dolge gate+ kolesarske dolge hlače, pa je na toplem. Vsaj do zdaj...
Gamer

GabrieLeo ::

Za take probleme so najboljša rešitev štumfi. En par si jih zatlačiš lepo v hlače in ko prideš lepo na delovno mesto imaš še fino tople tako da mrzle noge niso več problem :D

ttommy ::

Šele danes sem opazil, da mi je včeraj počila ena špica (zadnje kolo je zelo plantavo). Ali moram dat zdaj zamenjat vse špice? Kolo bo spomladi staro 10 let, v zadnjih dveh letih pa sem z njim naredil nekaj čez 5000 km.
Gamer

einstein :P ::

začasno lahko voziš tudi brez ene do dveh špic, lp.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Aston_11 ::

Jaz sem, pa je vtrgalo še ostale.

ttommy ::

Kolo mi tako planta, da se na eni strani pobrusi k zavorni gumici. Torej je najbolj ziher zamenjati vse. Koliko me pa to pride? Če je kdo menjal, da ve...
Gamer

letmein ::

ttommy je izjavil:

Kolo mi tako planta, da se na eni strani pobrusi k zavorni gumici. Torej je najbolj ziher zamenjati vse. Koliko me pa to pride? Če je kdo menjal, da ve...


Menjava vseh špic je nekje 10EUR-15EUR + napere, tako da je že vprašljivo, če se splača servisirat take stare obročnike(če govorimo o treking style kolesu?). Sploh zato, ker so novi obični obročniki primerni za tak star bicikel 25EUR-30EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: letmein ()

ttommy ::

Aha, torej bi kar kupil en obročnik, pa ga sam zamenjal. Ali je to boljše serviserju prepustit?
Gamer

Aston_11 ::

Komplet os-špice-obročnik me je s poštnino prišel 32 EUR. To zamenjaš sam.

ttommy ::

Daj mi link, prosim. Do takrat se pa lahko brez ene špice vozim, pa čeprav mi kolo planta?
Gamer

bluefish ::

Lahko se, vendar ti bo nazadnje zvilo obroč do te mere, da boš moral za nadaljnjo vožnjo razpreti zavoro.

letmein ::

ttommy je izjavil:

Daj mi link, prosim. Do takrat se pa lahko brez ene špice vozim, pa čeprav mi kolo planta?



Npr. http://www.veb-company.si/kategorija/10...

mr1two ::

Zamenjaj samo počeno špico pa je. To se jaz nebi kaj dosti sekiral, razen če ti v kratkem obdobju odleti še kakšna.

Meni je pred kakimi 300km odletu nipple, pa sm ga sam zamenjal in to sam tistga, ki je odletu. Ne vidim prednosti v menjavi vsega, če ni treba.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Malajlo ::

Jžš, valjda zamenjaš samo špico! S torbami in plinsko bombo vred na prtljažniku sem počeno špriklo na eni avtobusni postaji ob piksni hladnega piva zamenjal. Pa mi je ostala skoraj polna piksna po končanem delu (in še centrirano je bilo vse skupaj).

ttommy ::

Kako si jo pa sam zamenjal- a si imel kar rezervno zraven?:))
Bom dal zamenjati samo počeno, pa da mi scentrira. Ker kljub letom zgleda vse ostalo OK.
Gamer

xxx ::

En predlog rabim, kaksna očala za pozimi, sicer bi smučarska nabavil ma so malo draga...
Pa pa...

mr1two ::

Odvisno kaj želiš od očal. Opazil sem, da se edino smučarska z dvojno šajbo "nič" ne rosijo, ampak to ni nujno low cost. Bilokakšna očala so boljša kot brez, tako da je na koncu vseeno če ena iz lidla/hoferja vzameš. Ko greš v klanc si jih pač potegneš z nosa dol, da se ne zarosijo pa je.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

xxx ::

V bistvu ko sem še enkrat prebral mi je v bistvu kapnilo, da reven ravno nisem, ne vem zakaj sem se sploh obremenjujem. Hvala vseeno...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Malajlo ::

Ja, imel sem pet rezervnih za prednjo in pet za zadnjo. Za ziher.
Spustil gumo, odmaknil plašč, pa zamenjal. Na srečo je bila nasprotno od kasete, ker za le-to pa nisem imel ključa.

mr1two ::

Si bil na kakšnem daljšem rajdu/izletu/potovanju, da si mel rezervne špice s sabo? :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz pisarne v fizikalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566750 (4352) kuall
»

Zakaj Kanadčani(in Slovenci) ne kolesarijo pozimi, Finci pa! (presenetljiv razlog za (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957059 (3792) internet_txt

Več podobnih tem