» »

Android vs IOS

Android vs IOS

1
2
»

furion ::

Imam galaxy s 1, aplikacij ne uporabljam (igrice in te neumnosti), nucam mobi zelo redko. Imel sem android 2.2 sem dal gor 2.3. Moram rect da je to najbolj gnil os na mobitelu kar sem jih kdaj imel. Ravno vceraj klical kolega in je crashnu proces za klice...dostikrat se mi zgodi da cel OS freezne (na 2.2 in 2.3) in je treba baterijo vn vzet in rebootat...veliko laggov...skratka drek od sistema.
Sem si zaprisegel da v prihodnosti androidov ne taknem vec. Pomoje edina solidna stvar na androidu je kernel, vse ostalo je fail. Pa vse UI je vec ali manj copy-paste od iOS pa drugih...nic originalnosti. In Java...nemaram Jave tko da tudi app dev ne pride v postev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Mavrik ::

;-) je izjavil:

Ravno imam v uporabi že en 30 androidni telefon- xperia arc s, ne me jeb** če mi je kdaj ios pokazal kako napako ali da se je program ustavil, ni. Vsak androidni telefon JE. Zakaj je temu tako ?


Ker iOS ne pokaže napak - aplikacija se usuje in zapre brez kakršnega koli zapisa. Recimo malo probaj s Safarijem kaj bolj resno brskat pa boš hitro videl ;)
The truth is rarely pure and never simple.

damjan1980 ::

jap, safari kreshira, isto facebook. iOS je sicer super zadeva, ampak me zaradi nesteto omejitev sili na kozlanje. Recimo, probaj dat divx z podnapisi na ipada. probaj oddat oglas na bolhi in sliko zraven. Polno takih gluposti. Android sicer ni tako stabilen, zato pa odprt do konca in lahko res naredis kaj se ti zljubi.
Pika na i, zakaj vec ne kupim ios naprave pa je, da vsaka, ampak res cisto vsaka uporabna aplikacija stane. Zastojn ni nic pametnega. pri androidu pa glih kontra. Zastojn skoraj vse, kaksna boljsa zadeva pa je placljiva. In to me zivcira, da so pozresni. recimo aplikacija za vreme za slo. pozabi na zastonj, na androidu jih je najmanj 5

draciel ::

furion je izjavil:

Imam galaxy s 1, aplikacij ne uporabljam (igrice in te neumnosti), nucam mobi zelo redko. Imel sem android 2.2 sem dal gor 2.3. Moram rect da je to najbolj gnil os na mobitelu kar sem jih kdaj imel. Ravno vceraj klical kolega in je crashnu proces za klice...dostikrat se mi zgodi da cel OS freezne (na 2.2 in 2.3) in je treba baterijo vn vzet in rebootat...veliko laggov...skratka drek od sistema.
Sem si zaprisegel da v prihodnosti androidov ne taknem vec. Pomoje edina solidna stvar na androidu je kernel, vse ostalo je fail. Pa vse UI je vec ali manj copy-paste od iOS pa drugih...nic originalnosti. In Java...nemaram Jave tko da tudi app dev ne pride v postev.


Pa čudno. Sam imam HTC Desire (2.1 upgrejdal na 2.2) že 2 leti in z njim nisem imel nikoli problemov... In kaj ima Java pri temu? "Ne maram Jave" je najbolj glup komentar kar jih lahko daš. Uporabnika ne briga v katerem jeziku je program spisan. To je zadeva samo za developerje.

Tisti ki pravijo da sistem stalni crasha pa da ne dela in se zajebava pa to. To so samo Android haterji in so pač privrženci Appla.

floyd1 ::

furion je izjavil:

Imam galaxy s 1, aplikacij ne uporabljam (igrice in te neumnosti), nucam mobi zelo redko. Imel sem android 2.2 sem dal gor 2.3. Moram rect da je to najbolj gnil os na mobitelu kar sem jih kdaj imel. Ravno vceraj klical kolega in je crashnu proces za klice...dostikrat se mi zgodi da cel OS freezne (na 2.2 in 2.3) in je treba baterijo vn vzet in rebootat...veliko laggov...skratka drek od sistema.
Sem si zaprisegel da v prihodnosti androidov ne taknem vec. Pomoje edina solidna stvar na androidu je kernel, vse ostalo je fail. Pa vse UI je vec ali manj copy-paste od iOS pa drugih...nic originalnosti. In Java...nemaram Jave tko da tudi app dev ne pride v postev.

Jp, ena verzija vmes je imela tisti bug - ko si končal klic se je vse skupaj pogosto zaprlo s tistim "obvestilom". Ampak to je že zdavnaj popravljeno. Treba je kdaj nadgraditi. Kar velja v splošnem za vse smartphone.
Tudi jaz sem bil ob menjavi moje stare dobre E65 malo razočaran - samo za klicat je bil tisti telefon pač (vsaj zame) veliko boljši. Ampak res samo za klicat.
Samsungov UI je ogromno kopiral od Appla, ostali proizvajalci pa manj. Sicer pa bi do neke mere lahko spet rekel, da je tudi moja E65 (Symbian) imela podoben UI. Ko si "nažgeš" en kup widgetov na namizje pa Android vseeno zgleda malo drugače, kot vsi prej omenjeni ;).

;-) ::

Mavrik je izjavil:

;-) je izjavil:

Ravno imam v uporabi že en 30 androidni telefon- xperia arc s, ne me jeb** če mi je kdaj ios pokazal kako napako ali da se je program ustavil, ni. Vsak androidni telefon JE. Zakaj je temu tako ?


Ker iOS ne pokaže napak - aplikacija se usuje in zapre brez kakršnega koli zapisa. Recimo malo probaj s Safarijem kaj bolj resno brskat pa boš hitro videl ;)

safarija nisem nikoli uporabljal, na vseh telefonih uporabljam opero. 1x mi ni ios zaprl aplikacije-nobene.

damjan1980 ::

btw. za iOS je par dni nazaj izsel Google Chrome!

Gandalfar ::

ki je brezvezen

damjan1980 ::

zakaj ze?

Gandalfar ::

ker uporablja safarijev webkit
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024186 (21001) Mavrik
»

Microsoft: androidne apikacije na Windows Phone ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7625031 (20761) filip007
»

Galaxy trojke po objavi sodbe v zadevi Apple proti Samsungu skoraj razprodane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
12333220 (28781) 17rnn
»

Moški so za Android, ženske pa iOS

Oddelek: Novice / Ostale najave
329105 (7145) nekikr

Več podobnih tem