» »

Gemalto .NET v2 na Mac OS X 10.7 Lion

Gemalto .NET v2 na Mac OS X 10.7 Lion

BlueRunner ::

Mnja... PKCS #11 knjižnica v novi verziji OS X več ne deluje, hkrati pa sumim, da je nehala delovati že pri enem izmed popravkov za 10.6 Snow Leopard. Glede na to, da redno uporabljam te kartice, me je stvar spravila precej v slabo voljo, saj jih nenadoma več nisem mogel uporabljati ne v samem OS X, ne neposredno v Firefox/Thunderbird.

Ne bodi len, poberem knjižnico (lokalno se jo dobi zastonj pri zastopniku za Slovenijo, vendar pa samo na zahtevo) za Linux. Sreča v nesreči je, da je koda za oba sistema dejansko skupna oziroma je skupen tudi paket. Samo s to razliko, da je namestitev potem ročna.

Postopek je enostaven. V imeniku, kamor sem razpakiral knjižnico:
$ ./configure PCSC_CFLAGS=-I/System/Library/Frameworks/PCSC.framework/Headers PCSC_LIBS="-framework PCSC"

PCSC_CLFAGS parameter pove kje se nahajajo potrebne .h datoteke za prevajanje.
PCSC_LIBS parameter pove kje so dinamične knjižnice.

Temu sledi še samo prevajanje:
$ make

Na koncu prevajanja je knjižnica podimeniku PKCS11Module2/.libs z imenom libgtop11dotnet.0.dylib. Od tukaj se jo lahko prenese v imenik, od koder se jo bo lahko uporabljalo. To je lahko sistemski imenik (nujno za uporabo v samem sistemu preko tokend), lahko pa tudi samo uporabnikov imenik, če jo bo uporabljal samo en uporabnik v Firefox/Thunderbird.

Sam sem datoteko očistil odvečnih podatkov (strip -S libgtop11dotnet.0.dylib) in jo prenesel v imenik /usr/lib. V imeniku /usr/lib/pkcs11 pa sem naredil še povezavo do nje, da jo bo lahko našel tudi tokend.
$ sudo cp libgtop11dotnet.0.dylib /usr/lib
$ cd /usr/lib/pkcs11
$ ln -s ../libgtop11dotnet.0.dylib libgtop11dotnet.dylib

V Firefox/Thunderbird se knjižnico doda ročno, OS X pa bi moral knjižnico iz povezave v /usr/lib/pkcs11 pobrati avtomatično.

Tko... naj gre znanje v svet, ker ga z iskalnikom sam nisem našel. Je pa res, da tudi nisem zavzeto iskal.

kitarist ::

Meni ni uspelo z verzijo XCode, ki se jo dobi preko App store-a. Ko sem instaliral tisto staro verzijo (3.x - klasična instalacija), se je ustvaril imenik "headers", ki ga je navedel že BlueRunner v prejšnjem postu. Jaz sem moral še ročno namestiti gawk in mawk, nato pa je namestitev knjižnice potekala po že napisanem postopku.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Card reader v ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
11838 (745) Hayabusa
»

[C++] Problem pri vključitvi header-ja

Oddelek: Programiranje
61115 (946) matijaz74
»

Linux in podpora pametnim karticam ter ključkom

Oddelek: Operacijski sistemi
152486 (2039) aigmt
»

ActivIdentity in Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
728127 (5440) aigmt
»

Gentoo - problemi z framebuffer in ifconfig (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674623 (3947) Zaibatsu

Več podobnih tem