» »

Ceste z lepimi razgledi

Ceste z lepimi razgledi

«
1
2

krneki0001 ::

Malo razmišljam in iščem ceste, kjer imaš lepe razglede in možnost ustavljanja, pa da niso samo kak km dolge. Recimo pri nas ob Soči, cesta na Mangart, pa Maltatal in Grossglockner v Avstriji, pa jadranska magistrala,....

Ima kdo kakšno idejo?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PunkDude ::

ToniT ::

PunkDude je izjavil:

Če ti ni predaleč...
https://www.inyourpocket.com/bucharest/...

Ta bo odprta po 30.6.2019....

PrihajaNodi ::

buttcrack ::

Tista bolivijska "autostrada" ima tudi čudovit razgled :)

TheBlueOne ::

Blizu je jadranska magistrala.

Edit: Spregledal, da jo ze omejnjas. :)

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Vzhodni fjordi na Islandiji. Samo moraš imet sončen dan:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

koyotee ::

TESKAn je izjavil:

Vzhodni fjordi na Islandiji. Samo moraš imet sončen dan:).


No pa zahodni niso nic kaj slabsi :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

juroz ::

PunkDude je izjavil:

Če ti ni predaleč...
https://www.inyourpocket.com/bucharest/...


Bil letos. Čudovito!
Žal smo imeli malo slabše vreme ampak je bilo vseeno fajn.
Turistična ponudba na vrhu tudi OK kar se hrane tiče v restavraciji. Hotel pa žal precej slab... Je pa res da je bilo vse polno tako da bi vzeli karkoli.

DINAMIK ::

Invictus ::

Če se vrnemo v Slovenijo, je fajn pot iz Škofje loke do Tolmina, čez tiste rovte...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

Invictus je izjavil:

Če se vrnemo v Slovenijo, je fajn pot iz Škofje loke do Tolmina, čez tiste rovte...


Ammmmm, a si prepričan? Ker na tej cesti res nimaš kaj videti :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Scorpy84 ::

Meni je zelo lepa cesta Banjaluka - Manjača imas res lepe razglede nad dolino in bolj ali manj nenaseljeno. Naprej gres do Mrkonjic grada, kjer vmes ni kaj dosti videti, mogoce umetna Balkana, nic posebnega, naprej do mesta Jajca je veliko jezero. Od Jajca pa do Banjaluke imas vrhunsko cesto, kjer se dobesedno peljes po skalnati soteski, in mimo hidroelektrarn vkopanih v steno. Je pa dokaj nevarna ker drobno kamenje pada in je treba biti previden. Nato prides na odprti razgibano, siroko cesto kjer si lahko mal privoscis adrenalina in tudi vrhunske razglede nad sotesko. Skratka meni ena ljubsih cest in veckrat grem mimo. V Sloveniji nikjer nisem zasledil nekaj podobnega. Pa se iz Slovenije lahko v enem dnevu naredis izlet. Se najbolj bos presenecen nad stanjem asfalta, ki tudi prekasa nase magistralne ceste. Ce imas sporten avto, bos se kako vesel.9

abyssus ::

Imamo kaj pri nas? Torej, da se lahko v nedeljo zjutraj vsedem in peljem, pa sem do večer nazaj.

j4nm4n ::

Mogoče čez Jezersko pa preko Avstrije čez Pavličevo sedlo po Solčavski panoramski cesti?

zobnik ::

ena najlepših cest je iz Kobarida na Kuk, prideš z avtom na 1100 sem bil pred kratkim tam.

perci ::

cesta čez prelaz Predel, na italijanski strani pa do jezera in potem kamorkoli

M.B. ::

Lep je tudi Prelaz Stelvio v Italiji. Potem je cesta na Nockalm v Avstriji in pa cesta na jezero Golica Ebiswald - jezero - Labod - Dravograd. Sem šel letos s kolesom MB - Ebiswald - Soboth - Dravograd pa z vlakom domov dobrih 100km. So veličastni razgledi na dravsko dolino. Z avtom se lahko gre preko radlpassa pa pol na soboth.

Cesta preko Nanoške planote

Norveška Cesta škratov - Trollstigen in pa Lysevegen potem še njihova Atlantska cesta.

Italija Cesta ob Amalfijski obali.

Švica Prelaz Furka
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

pegasus ::

j4nm4n je izjavil:

Mogoče čez Jezersko pa preko Avstrije čez Pavličevo sedlo po Solčavski panoramski cesti?

+1. Peš, z biciklom ali avtom. Posebej fajn, če hočeš kamniške dobiti na fotko kot silhueto s severne strani, s katere jih nisi navajen gledat :)

one too many ::

Balkonske ceste/Ceste po balkonih v Franciji.
Nimajo sicer vse lepih razgledov, so pa v lepih soteskah.

Do sedaj sem prevozil Les Ecouges, Gorges de la Bourne, Gorges du Guieres Mort (v bližnji dolini je tudi prva in glavna kartuzija) in Gorges du Nan.

nejcek74 ::

Zanimiva, manj poznana cesta v bližni
Koče - Muta (Mauthen) do Sillian-a
iz Žage v Rezijo
iz Kočevske reke proti Krku
iz Velikih Lašč v Ilirsko Bistrico

Poglej na google maps, izberi cesto bele barve in to je to.

pegasus ::

nejcek74 je izjavil:

Poglej na google maps, izberi cesto bele barve in to je to.
Ja, recimo iz Kočevske reke v Osilnico. Kar kul kanjon :)

M.B. ::

nejcek74 je izjavil:

Zanimiva, manj poznana cesta v bližni
Koče - Muta (Mauthen) do Sillian-a


Ta mislim da ni prevozna trenutno, zaradi poplav oktobra. Do lesachtahl vem da je celo cesto odneslo vmes pa so mogoče že odprli kaj. Je pa treba še počakat da bo vse zaraslo, ble so namreč stoletne vode ponekod.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

nejcek74 ::

ja, večina cest ki sem jih napisal so bolj poletne, sem se pa po tej cesti nazadnje vozil septembra.
Večina jih je ozkih in ovinkastih. Jaz jih delam z motorjem. Če si neobremenjen s časom in ciljem je lepih cest vedno dovolj.

facepalm ::

do sedaj imam za 2019 v planu te dve:
zraven lago di Garda:
https://www.dangerousroads.org/europe/i...

blizu Napolija:
https://www.dangerousroads.org/europe/i...

ce se bo kdo odlocil za prelaz Stelvio, je blizu tudi prelaz Gavia, kateri mi je bil osebno bolj vsec od Stelvia. Pa se turistov skorajda ni:)

nejcek74 ::

ah, še eno sem se spomnil, Piacenza - Bobbio - Genova
dejansko je lepih cest za par tisoč naših življenj. :)

nejcek74 ::




recimo Gorge du Tarn v Franciji, v francoskem centralnem masivu je cel kup krasnih cest

jype ::

pegasus je izjavil:

Posebej fajn, če hočeš kamniške dobiti na fotko kot silhueto s severne strani, s katere jih nisi navajen gledat :)

nejcek74 ::


Timmelsjoch - Passo Rombo


Grimselpass

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

dexterboy ::

Ali se mi to osredotočamo na vožnjo z avtom ali s kolesom?
Z avtom je "đazna" cesta ob Soči, pa ob Dravi za Pohorjem, od Ilirske bistrice do Kozine, čez Štanjel, iz Kamnika čez Stahovico... Že v Sloveniji je toliko postojank (govorim za avto), da če se ustavim in slikam, se mi delovnik takoj podaljša za uro in pol ... ;)
Aja, še tole; vožnja v večernih oz. nočnih urah na regionalni cesti Postojna - Logatec se v 7/10 primerov konča s srečanjem srnjadi. In "žvau" ma nek svoj radar, da ko jo hočem ujeti v objektiv, požene kopita nazaj v hosto :|
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Nazadnje, da sem rekel 'Iiiiiii' in samo strmel v pokrajino, in se sekiral ker sem moral vozit in nisem bil le sopotnik...
Toskana bolj natančno Pienza - San Quirico - Bogno in okolica. Smo mal zabluzil ampak zato samo še več videli. Smo bili pa zgodaj poleti, ko je ravno vse še cvetelo.

jype ::

dexterboy je izjavil:

Ali se mi to osredotočamo na vožnjo z avtom ali s kolesom?
V čem je pa razlika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

perci ::

Po enih cestah se je zelo nevarno vozit s kolesom. Ob Soči npr.

Scorpy84 ::

perci je izjavil:

Po enih cestah se je zelo nevarno vozit s kolesom. Ob Soči npr.


Jype se nicesar boji, njega se ceste bojijo.

jype ::

Ja, jaz nisem opazil nobene nevarnosti. Pravzaprav se mi je vedno zdelo, da se je tam nevarno voziti z avtom, ker imaš tako široko vozilo, da mimogrede koga poškoduješ in zelo težko prehitevaš, s kolesom pa teh težav nimaš.

Toskana z biciklom je awesome, pa Italijani so vajeni specjalkarjev po hribovskih cestah.

perci ::

Ja, jaz nisem opazil nobene nevarnosti. Pravzaprav se mi je vedno zdelo, da se je tam nevarno voziti z avtom, ker imaš tako široko vozilo, da mimogrede koga poškoduješ in zelo težko prehitevaš, s kolesom pa teh težav nimaš.

Ja, imaš prav. Tam se je nevarno vozit z avtom, ker lahko mimogrede zbiješ kakšnega kolesarja. Kot kolesar teh težav nimaš.

jype ::

Ravno kak teden dni nazaj se je na cesti Zadlaz-Čadrg ubil nek voznik osebnega vozila. Kdor se je tam vozil z biciklom ve, da se je včasih treba pred avtomobili umakniti čisto s ceste, ker je preozka, komot se pa srečaš ali prehitevaš z drugimi biciklisti.

Razgledi so, vozniki pa namesto na cesto gledano po hribih.

dexterboy ::

Scorpy84 je izjavil:

perci je izjavil:

Po enih cestah se je zelo nevarno vozit s kolesom. Ob Soči npr.

Jype se nicesar boji, njega se ceste bojijo.

Tista cesta ob Soči, je čista "NIRVANA". Je bilo vseeno, če sem bil privat ali s službenim, adrenalin dela na pooolno. Tretja, četrta, nikoli manj kot 4000 rpm... Ne, nisem nor, brez skrbi.
Ko sem se vračal proti NG, sem že jaz imel trimestno cifro. Pa se je mimo mene "sprehodil" rdeči golf GTI novogoriške registracije. Pogledal sem na števec in ocenil njegovo hitrost... bože mili, ne bom napisal. Tako da, Jurij, tukaj res še nisem srečal kolesarjev. Mogoče zato, ker je 100 metrv višje še lepša pot za kolesarje?
Živo nasprotje je pa cesta ob Dravi. "Laganini", kjer se čas ustavi :)
( rahlo zašel iz teme, se pardoniram )
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

scenic16 ::

sv. Jure:
https://www.dangerousroads.org/eastern-...

z ženo, s skuterjem 125ccm:


:)

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

Ja, jaz nisem opazil nobene nevarnosti. Pravzaprav se mi je vedno zdelo, da se je tam nevarno voziti z avtom, ker imaš tako široko vozilo, da mimogrede koga poškoduješ in zelo težko prehitevaš, s kolesom pa teh težav nimaš.

Toskana z biciklom je awesome, pa Italijani so vajeni specjalkarjev po hribovskih cestah.


So vajeni ja, veš da.
Ti veš koliko kolesarjev ubijejo letno?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

jype ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Ti veš koliko kolesarjev ubijejo letno?
Dovolj malo, da so Italijani še vedno v vrhu biciklizma, pa najboljše bicikle tudi še vedno delajo tam.

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Ti veš koliko kolesarjev ubijejo letno?
Dovolj malo, da so Italijani še vedno v vrhu biciklizma, pa najboljše bicikle tudi še vedno delajo tam.

V bistvu trolaš, ker nimaš pojma in sodiš na podlagi izmišljotin.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

jype ::

Nikar ne sodi drugih po sebi, redkvica.

Scorpy84 ::

jype je izjavil:

Nikar ne sodi drugih po sebi, redkvica.


Hm... torej po tvojih postih, bi ti moral dobiti nobelovo nagrado? Ker pa nimas nobenega konkretnega priznanja ali nagrad, se nad uporabnikih slo-techa stresas, za boljse pocutje.

jype ::

Nobelovo nagrado za kolesarjenje bi že dobil, pa jih še niso iznašli.

Za ceste z razgledi pa...

https://bou.si/pic/batch/javor

negot ::

jype je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Ti veš koliko kolesarjev ubijejo letno?
Dovolj malo, da so Italijani še vedno v vrhu biciklizma, pa najboljše bicikle tudi še vedno delajo tam.

https://www.bmc-switzerland.com/us-en/ :)

jype ::

negot ::

Mi je vse dobro znano, predlagam samo da se malo zapelješ tudi z BMC in morda spremeniš svoje mnenje, lp, ;)

Scorpy84 ::

jype je izjavil:

Nobelovo nagrado za kolesarjenje bi že dobil, pa jih še niso iznašli.

Za ceste z razgledi pa...

https://bou.si/pic/batch/javor


Skoda, da imas kdaj pa taksne izjave, ker smisel za humor imas, mogoce bos spet stari jure.

jype ::

negot je izjavil:

Mi je vse dobro znano, predlagam samo da se malo zapelješ tudi z BMC in morda spremeniš svoje mnenje, lp, ;)
Eh, ne lovim stotink, da bi moral iskat najboljši bicikel, ti pa čisto verjamem, da so tudi BMC super bicikli.

Scorpy84 je izjavil:

Skoda, da imas kdaj pa taksne izjave
Eh, ni škoda. Navadiš se, pa je.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najvišji hrib z avtom

Oddelek: Loža
465242 (3138) jype
»

potovanje - Iran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
647184 (4277) Pika na i
»

Prikolica za kolo(prevažanje otroka

Oddelek: Na cesti
295499 (4741) energetik

Več podobnih tem