» »

Primer Megaupload: pristojnost ZDA in varovanje intelektualne lastnine

1
2
»

Gavran ::

digitalcek je izjavil:

Gavran je izjavil:


daj digitalček PROOOOOSIIIM navedi KONKRETNO koliko od prodane skladbice na enem CD (ki stane 15€)dobi AVTOR? Po mojih računih kakšnih 10 centov ampak ti sigurno imaš prave in točne podatke, ne?


Nimam teh podatkov. Me to ne zanima. Nisem glasbenik. Nimam časa raziskovati, kje kdo koga nateguje.

Mogoče naj glasbeniki prodajajo svoje vsebine sami, ne pa preko založb. Osebno mislm, da se to da. In to nekateri (po spletu) tudi delajo. Je pa seveda treba vložiti 10.000 + evrov...


No če pa nimaš podatkov - kako lahko pišeš o "ubogih" avtorjih pa nimaš pojma koliko dobijo?
Če si pri filmu (nikoli nisi povedal avtor česa si) vprašaj Virca koliko ga je stal film? Poglej kakšen odziv je dobil s filmom (je zastonj na Youtube pa ne bom linkal, potrudi se) "Houston we have a problem".
V dobi hiperprodukcije vsebin je idiotsko pričakovati da bo vsak "avtor" obogatel. Žal se mnogi dobri spregledajo, v ospredje pa pride s.anje ki ga forsirajo založbe in zadrogirani producenti (izjeme izvzete)
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po Megauploadu Me.ga

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
185942 (3688) Kamran
»

Megaupload nedosegljiv, operaterji aretirani (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
15959667 (48709) Gavran
»

Dotcom podal svojo verzijo dogodkov med aretacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5220477 (17334) PaX_MaN
»

Primer Megaupload: pristojnost ZDA in varovanje intelektualne lastnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
5023805 (21652) Gavran
»

Universalove čeri v varnem pristanu

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
149657 (7814) BaToCarx

Več podobnih tem