» »

univerzalni daljinec

univerzalni daljinec

Hammer123 ::

Zdravo!

Kateri univerzalni daljinec bi ustrezal temu spisku komponent:
-Panasonic TH-42PH10EK
-Siol box
-NAD hišni kino NAD T 747 A/V Surround Sound Receiver
-NAD player NAD T 557 Blu-ray Disc Player

Lp!

AngelOfDeath ::

Hoferjev
edit: Slovnica

king67 ::

Logitechova družina Harmony.

lp,
king67

XCom ::

+1 za Harmony.

Tribal ::

Preveri če ima siol box IR daljinca, sam vem da ima siolov sbox RF daljinca, kar podraži logitech harmony za 100€ samo zaradi tega. Če so pa vsi daljinci IR pa priporočam logitech harmony one.

Hammer123 ::

nope, siol box ima tudi rf daljinca.
Še eno vprašanje: Vse komponente so "pospravljene" v omari. Zdaj že imam en ir-kit(na sliki). bi lahko tale kit združil z Harmony sistemom?
 ir-kit

ir-kit

pecavar34 ::

Vsekakor Logitech, ga mam sam
Asus ROG G751JY

Bias ::

a ni tako da ima Siol Box RF sprejemnik?

floyd1 ::

Logitech Harmony je fenomenalni daljinc, ima pa (seveda je to samo moje mneje) dve manjši pomanjkljivosti.

- Ne moreš razporediti naprav (pod "devices") po svojem okusu, ampak jih razporedi sam, ker ti hoče vsiliti način dela z "activities". Meni je "old fashion" način še vedno boljši (sem kar nekaj časa poskušal po logitechovo, a mi nekako ne sede) in zaradi tega univerzalc velikokrat nabira prah na polici - vedno se ti pač ne da "iskat" naprave, ki bi morala zaradi pogostosti uporabe biti vedno na prvem ekranu. Obstaja sicer način, kako zrihtaš tudi to, a je tu spet nekaj dodatnega dela in te Logitechove logike še vedno ne razumem. V bistvu Apple način - mi že vemo, kaj je dobro za uporabnika in bog ne daj, da bi lastniki prčkali kaj preveč po svoje.

- Vse moje nastavitve so shranjene pri njih in ni možnosti "domačega"(lokalnega) backupa. Dobro, da je to vsaj Logitech in verjetno ne bodo že jutri crknili ali po nesreči vse izbrisali, ampak vseeno.

Slabo je tudi to, kar je napisal nekdo zgoraj - če rabiš harmonyja z RF se zadeva zelo podraži. Jaz ga na srečo ne potrebujem.

Hammer123 ::

Kako je pa z daljinskim upravljanjem luči/ogrevanja/žaluzije?
V planu imam vse to povezati na en daljinec. V bistvu mi manjka samo še daljinec za vse te zadeve. Zdaj imam daljince za vsako stvar posebej (luči, kuh. napa, žaluzije, ogrevanje, vsa elektronika, vglavnem 9 jih je), in je res za popizdit.
Bi s Harmony 1100 lahko upravljal vse te zadeve?
Oziroma, kaj priporočate za vse te funkcije?
Budget je nekje do 600€.

Bias ::

pomoje bi šlo, če imaš sprejemnike na ir/mf al pa mal bolj priročen Harmony 900, za do 15 naprav, IR, RF.

Daj jutri poklič Eventus(od 8:00-16:009 na T:01 600 35 00 ti bo njihov ziher znal pomagat.

Hammer123 ::

Hvala za pomoč. Sem jim že poslal mail za poizvedbo.

mat xxl ::

Vzemi raje Harmony ONE malo dražji a je programabilen...........

king67 ::

Ima še kdo probleme s Harmony One, in sicer nenormalno praznjenje baterije? Pri prejšnjem daljincu (isti, pa smo zlomili display...)je baterija zdržala, kaj pa vem, recimo 14 dni. Na tem novem pa kvečjemu 3 dni. Na srečo starega uporabljam za polnilec, tako da imam eno baterijo vedno v rezervi. Na servisu so mi rekli, da pač tako je, vendar me niso niti malo prepričali, saj je stari delal 5* dlje. Sem že posodabljal firmware, pa nič. Imam občutek, da se prazni tudi, ko ni v uporabi (ko nas par dni ni doma). Any idea or help?

lp,
king67

Mesar ::

Mogoče je kak gumb noter ostal pa prazni baterijo.
Your turn to burn!

king67 ::

Nope. Tako je že od vsega začetka.

lp,
king67

Mesar ::

Kaj pa če je bil že od začetka defekten? Zahtevi novga!
Your turn to burn!

king67 ::

Ja, saj. Zato pa sprašujem, če ima kdo podobne težave. Jeba je, ker je bil kupljen v Avstriji, računa pa nimam več. Fak.

lp,
king67

Mesar ::

Aja, to pa je lahko problem pol ja.
Your turn to burn!

DragonHeart ::

king67, ta daljinec naj bi imel pač težave z baterijo:
http://www.avforums.com/forums/remote-c...

http://www.mpcclub.com/forum/showthread...

http://forums.whirlpool.net.au/archive/...


Imaš srečo da lahko vsaj menjaš baterije.

king67 ::

Hvala, sem že zasledil te forume (in da, originalna baterija je napihnjena in jo komaj dobim ven), vendar hudič je v tem, da mi daljinec ne zdrži več kot tri dni tudi z drugo baterijo (od starega Harmonija), ki pa zgleda normalno. Najrajši bi zamenjal display na starem z displayem od novega, pa nisem nek 'urarski' tip. By the way, na servisu so za nov display želeli cca 90EUR, brez dela, zato sem tudi raje kupil drugega in se za*ebal. Sem zelo hud...

lp,
king67

toblak ::

Sama imam Lidlov (SIlvercrest) daljinec, uporabljajo jih tudi prijatelji, pa tudi Hoferjev (Medion) je dober, sicer malo večji, ima pa druge tipke bolj pri roki...skratka: Lidl ali Hofer, takrat, ko jih imajo:)!

king67 ::

Ko se enkrat razvadiš s Harmonijem, je pot nazaj neverjetno težka. 8^)

lp,
king67

LuGi ::

Res je, harmony!

DragonHeart ::

verjamem da je menjavanje baterij vsake 3 dni izjemno zabavno opravilo...mora biti izjemno dolgočasno ko greš nazaj na občajen daljinski upravljalnik kjer baterija drži vsaj pol leta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri univerzalni daljinec

Oddelek: Kaj kupiti
244046 (696) slavko45
»

Univerzalni daljinec

Oddelek: Kaj kupiti
121451 (1154) klasicni
»

Kateri univerzalni daljinec?

Oddelek: Zvok in slika
142803 (1411) mat xxl
»

logitech harmony one

Oddelek: Zvok in slika
91601 (1360) Dr_M
»

Univerzalni daljinec

Oddelek: Zvok in slika
92159 (2052) vinetu

Več podobnih tem