» »

Povezava na elektro omarico na hiši

Povezava na elektro omarico na hiši

pr25012 ::

Na sosedovi bajti je konzola, na katero pride omrežni dovod po zraku. Iz te konzole je pol povezava na mjojo bajto. Sosed dela adaptacijo pri sebi in si je pripeljal nov dovod po tleh. Povedal mi je da namerava konzolo odstraniti. Tako da jaz v tem primeru ostanem brez elektrike.

A lahko to naredi?

Aston_11 ::

Konzola je njegova, soglasje je verjetno dal in ga lahko tudi umakne. Služnosti pa po mojem nimate, ali pač? Pa tudi če bi jo imeli, bi lahko umaknil, samo poskrbeti bi moral, da se spelje drugje.

pr25012 ::

Nevem nič o tem kaj pomeni "služnost".

Če torej nimam služnosti lahko dela kar hoče?

Fave ::

Elektro te je dolžan priklopiti, tako, da brez skrbi.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Vanadium ::

če je tko več kot 20 oz 30 let se mislim da po nekem zakonu služnost avtomatično vpiše tko da nemore kar tko neki počet, oziroma se mora tudi elektro strinjat glede predelav

Invictus ::

Ne sme umaknit konzole. na na[i hisi je konzola za telefonski kabel za sosedo, ki ima se edina v ulici navaden telefon.

Sicer nisem preverjal, ampak elektrika spada med osnovne dobrine. Tako da bo moral pol to elektro zrihtat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

balocom ::

Ne sme kar tako umaknit, ker tisto je itak last elektra (vse je last elektra, do števca seveda, vključno z omarico). Ne srbi, ne boš ostal brez elektrike, razen če je sosed trot in bo vse skp odžagal, lahko pa mogoče doseže da elektro na svoje stroške prestavi kabel, ki vodi do tvoje omarice oz. hiše.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom omarica v zasebni hiši in udar strele, pomoč! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811178 (8721) St235
»

Telemch Blok Televizija Kabel prestrizen... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13723828 (19369) Mesar
»

Odmik električnih drogov - Elektro Maribor

Oddelek: Loža
84862 (4443) Tilen
»

Izračun komunalnih prispevkov in cena gradbenega dovoljenja ?

Oddelek: Loža
2533577 (2772) tony1

Več podobnih tem