» »

Ekstremadura migrira na Linux Debian

1
2
»

jype ::

@nny> Žal, uporaba profesionalcev stane v času, denarju in živcih.

Ni mi čisto jasno, o kateri rešitvi govoriš, glede na to, da je to lastnost obeh.

jlpktnst ::

Čaki, vi geniji trdite da je lažje administrirat windows?

Meni se pa ravno windows zdijo bolj arcane. Vse je tok zabrisano. Pogosto imaš probleme ki niso sledljivi...

ales85 ::

Vzdrževanje okoli 100k računalnikov 14 programerjev ... predraga? lol


uio tukaj si se malo zmotil sicer. 14 programerjev je vzdrževalo distribucijo, ne pa računalnike. Sicer pa se meni še vedno zdi, da bi bilo bolje, če bi naredili "Foundation" v katerega bi prispeval kdor bi pač želel (lahko tudi države), precej manj kot sedaj iz tega pa bi se financiral razvoj vsaj tistih zadev, ki želijo imeti prilagojene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

jype ::

-io-> Kaj je pomembno je odvisno od priložnosti, mar ne? Se potem bolje "prodaja" naivcem...

Ne. Pomembno je, da je prost. To je pomembno zato, da te nihče ne more izsiljevati z dostopom do tvojih lastnih podatkov.

-io-> Ja, sploh remote administracija.

To ne drži.

-io-> Tudi unixi imajo identične težave.

Ne, nimajo jih, še posebej pa ne Linux, kjer lahko dodaš logging, če slučajno manjka, česar pri sistemih, ki niso prosti, ne moreš, pa tudi ne smeš.

Grumf ::

jype je izjavil:

Ne. Pomembno je, da je prost. To je pomembno zato, da te nihče ne more izsiljevati z dostopom do tvojih lastnih podatkov.


Zanimivo, da ste spremenili mantro :D Žal ne moremo govoriti o izsiljevanju, ciljas
seveda na office, vse ostalo je crap, tako da nekdo, ki seveda ima denar, ne občuti
nikakršnega izsiljevanja... to izsiljevanje ste si izmislili linux evangelisti, ker
se vam fržmaga, da niste sposobni v toliko letih sestaviti nič primerljivega m$ officu
(in open/libre/whatever office je na ravni prvega m$ offica, pa še nestabilen za po
vrhu).

jype je izjavil:

To ne drži.


Drži drži princeska. Remote consolo imaš tudi na windowsih, ampak zabava se zacne
pri drugih detajlih, npr. VDS.

jype je izjavil:

Ne, nimajo jih, še posebej pa ne Linux, kjer lahko dodaš logging, če slučajno manjka, česar pri sistemih, ki niso prosti, ne moreš, pa tudi ne smeš.


Veš zanimivo je, da prepoznavam identične probleme pri večih sistemih, ti pa trdiš,
da ne, ta problem pa pri linuxu ne obstaja. Evangelist... :))
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

jype ::

-io-> Zanimivo, da ste spremenili mantro :D

Ne, nismo je.

-io-> to izsiljevanje ste si izmislili linux evangelisti

Res? Vendor lock-in @ Wikipedia pravi, da so si reč izmislili ekonomisti.

-io-> Drži drži princeska. Remote consolo imaš tudi na windowsih, ampak zabava se zacne

Nope, ne drži. Vse, kar ponuja Windows na tem področju, Unix (in Linux) ponujata že desetletja.

-io-> Veš zanimivo je, da prepoznavam identične probleme pri večih sistemih

Zanimivo je, da problemov ne znaš enostavno rešiti pri sistemih, kjer je to trivialno, ker si se pri delu z drugimi sistemi naučil, da se ne da.

poweroff ::

Če sklenem, je point sledeč: pri prehodu se ne splača razvijati lastne distribucije, pač pa vzeti eno izmed obstoječih.

To so ugotovili tudi v Munchnu.

To je ves point zgodbe... ne pa Win-Lin debate.
sudo poweroff

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Če sklenem, je point sledeč: pri prehodu se ne splača razvijati lastne distribucije, pač pa vzeti eno izmed obstoječih.

To so ugotovili tudi v Munchnu.

To je ves point zgodbe... ne pa Win-Lin debate.


Meni osebno se ne zdi to nekaj globoka ugotovitev (upam si celo reči da je "samoumevna"). Posledično imam precej težave z razumevanjem, zakaj se toliko takih projektov odloča za razvoj svojih distribucij (tukaj štejem zraven tudi razne ASUSe, ki dajejo lastne distribucije na prenosnike).
The truth is rarely pure and never simple.

Grumf ::

jype je izjavil:

Ne, nismo je.


Ok, popravljam, zamenjali ste zaporedje mantre (r21913).

jype je izjavil:


Nope, ne drži. Vse, kar ponuja Windows na tem področju, Unix (in Linux) ponujata že desetletja.


Res? Mi lahko nekaj pomagaš? Rad bi software raid remotely sestavil brez konzole in redirektanja
stdin,stdout,stderr... Aja, pa ioscan bi moral še prej narediti ker so diski na SANu..., kako že
gre tisti echo "- - -" >> :P Aja pa na vseh distribucijah linuxa mora delati... (zadnji žebelj v
krsto)

jype je izjavil:

Zanimivo je, da problemov ne znaš enostavno rešiti pri sistemih, kjer je to trivialno, ker si se pri delu z drugimi sistemi naučil, da se ne da.


Ne da? Kako da ne? Kaj se ne da na linuxu, ti kaj pomagam? :P
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Grumf ::

Mavrik je izjavil:

Meni osebno se ne zdi to nekaj globoka ugotovitev (upam si celo reči da je "samoumevna"). Posledično imam precej težave z razumevanjem, zakaj se toliko takih projektov odloča za razvoj svojih distribucij (tukaj štejem zraven tudi razne ASUSe, ki dajejo lastne distribucije na prenosnike).


Ker distribucije ne delajo tako kot bi oni hoteli. Ker bi radi imeli kontrolo nad tem
ali jim bo njihov software, ob novem updatu še delal ker je nek kekec zamenjal ime
switcha. Ker je na trgu distribucij totalen kaos in omogoča preveliko svobodo napačne
izbire. In ker se nenazadnje lahko izkaže da lahko slobodno izbrana distribucija čez
dve verziji spremeni barvo v napačno izbrano.

Celo tržišče linuxa je tako kot iti v gozd in jesti gobe brez da bi gledal vrsto, mogoče bo
dobra, mogoče bo rahlo strupena, mogoče bo zelo strupena, morda pa se boš čez kakšno
leto na sicer užitni gobi nažrl radiacije zaradi nekega external eventa (tribute to
Černobil, KDE4, Gnome3, Unity).
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

Meni osebno se ne zdi to nekaj globoka ugotovitev (upam si celo reči da je "samoumevna"). Posledično imam precej težave z razumevanjem, zakaj se toliko takih projektov odloča za razvoj svojih distribucij (tukaj štejem zraven tudi razne ASUSe, ki dajejo lastne distribucije na prenosnike).

Ja, se strinjam, ampak če kar naprej hočejo delati svoje distrote, potem je fino, da so ugotovili, da to ni way to go.

BTW, zadevo z neželjenim spreminjanjem distribucij se da elegantno rešiti... odločiš se za distro z LTS, no distro pa pred deployem obsežno testiraš.
sudo poweroff

Tear_DR0P ::

poweroff je izjavil:

BTW, zadevo z neželjenim spreminjanjem distribucij se da elegantno rešiti... odločiš se za distro z LTS, no distro pa pred deployem obsežno testiraš.

ali pa vzameš enega izmed resnih distrojev, kot so RedHat, SUSE, pa pogojno Ubuntu - za katerimi stojijo ljudje, ki so se sposobni pogodbeno k čemu zavezati.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Grumf ::

poweroff je izjavil:

enega izmed resnih distrojev, kot so RedHat, SUSE, pa pogojno Ubuntu

Všečkam to definicijo: +1 in čakam flame war :))
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

zos ::

Ubuntu ni resen distro. Ubuntu je katastrofa. Sem pa, kot velik fan Debiana, vesel da so izbrali to distribucijo.

Grumf ::

AHA! Se je že začelo :))
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

kitaj ::

Grumf je izjavil:

Aja pa na vseh distribucijah linuxa mora delati...

Zakaj pa mora delati na vseh? Špancem iz novice je zagotovo dovolj, da rešitev dela v Debianu.

driver_x ::

zos je izjavil:

Ubuntu ni resen distro. Ubuntu je katastrofa. Sem pa, kot velik fan Debiana, vesel da so izbrali to distribucijo.


Jaz tudi ne bi nikoli izbral Ubuntuja za kakšno resno zadevo.

Grumf ::

kitaj je izjavil:

Grumf je izjavil:

Aja pa na vseh distribucijah linuxa mora delati...

Zakaj pa mora delati na vseh?


Sicer je bila debata o windows/linux remote administraciji ampak (in navedenega zgoraj se
ne da doseči brez da si vse skupaj spišeš sam): super si! Sam ne bi mogel bolje ubesedit
zakaj je linux workstation share tako minoren.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

-io-> Rad bi software raid remotely sestavil brez konzole in redirektanja
-io-> stdin,stdout,stderr...

Jaz bi pa rad namestil windows 7 na Shenwei cluster, pa ne gre.

Zakaj bi pa rad delal brez uporabe standardnih, vedno dostopnih orodij?

Icematxyz ::

Google je izbral lastno Linux distribucijo in mu kar uspeva. Ubuntu je dokaj pogosta izbira ne glede na mnenje nekaterih, ki trdijo, češ da vse razen Ubuntu. Podlaga za takšno mnenje verjetno leži kje drugje, ampak to niti ni pretirano pomembno. Vsak pač naj ima svoje mnenje. Red Hat bilance so znane... in to, kar sem omenil je le vrh neke zgodbe o tem, ali je Linux ali ni primeren za resno delo na področju, ki niso strežniki, super računalniki ali namenske naprave.

Seveda je in zadnje čase je namenjen tudi za zabavo. Se pravi za to za kar je večina bolj ali manj doslej uporabljala Windows OS.

fizikalac ::

Pred kratkim sem prešel iz Ubuntu na Crunchbang. Oboje temelji na Debianu. I'm loving it.

MrStein ::

Mavrik je izjavil:

poweroff je izjavil:

Če sklenem, je point sledeč: pri prehodu se ne splača razvijati lastne distribucije, pač pa vzeti eno izmed obstoječih.

To so ugotovili tudi v Munchnu.

To je ves point zgodbe... ne pa Win-Lin debate.


Meni osebno se ne zdi to nekaj globoka ugotovitev (upam si celo reči da je "samoumevna"). Posledično imam precej težave z razumevanjem, zakaj se toliko takih projektov odloča za razvoj svojih distribucij (tukaj štejem zraven tudi razne ASUSe, ki dajejo lastne distribucije na prenosnike).

Glede na to, da so povečini davkoplačevalski projekti, bi moralo biti precej javno dokumentirana logika te odločitve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Hmm, ostale odločitve so dokumentirane?

Mislim ostali IT projekti, pa tudi ostali projekti na sploh?
sudo poweroff

dacvetux ::

-io- : Tole tvoje argumentiranje o remote administraciji je... ehmm... bullshit... :D Če si navajen na nek "okenski" vmesnik pa ga uporabljaj. Bites me. Linux ti nudi absolutno vse, na dlani, bilo kje, bilo kdaj, v bilokakšni obliki. Tudi v takšni, kot si jo opisal (RAID polje sestavit remote pa res ni neka umetnost - že webmin tole zna). In distribucija je sam "kako in kaj spakiram" nekomu. Vedno pa lahko na linuxu (kar M$ svet ne pozna) vse spremeniš in daš kaj drugega gor, spremeniš, rebuildaš.... v glavnem meka za sysadmine. Seveda je tole nočna mora za "next"admine :D

Ino...prispodoba o gozdu - da, se strinjam. Če nimaš pojma o gobah, jih raje ne jej. Raje plačaj mojstra da ti pripravi slastno gobovo juho ali kakšno drugo je. Imaš pa vedno na voljo google ali "man", da si kaj o gobicah prebereš ;)

-io-, da se razumemo, biti evangelist FLOSS/FSF/GNU/Linux ni nič slabega - ponosno lahko rečem, da sem.

Lp

Mavrik ::

dacvetux: Izjemno težko je resno vzet kogarkoli ko uporabi v svojem prispevku "M$" in resno misli. Kako naj taka oseba sploh ve o čem govori ko primerja rešitve?
The truth is rarely pure and never simple.

dacvetux ::

Mavrik: "M$" se uporablja s točno določenim namenom:


Primerjava rešitev: Heh... odprto vs. zaprto :D Ni kaj za primerjat :P

Don't forget ;)

Grumf ::

dacvetux je izjavil:

-io- : Tole tvoje argumentiranje o remote administraciji je... ehmm... bullshit... :D Če si navajen na nek "okenski" vmesnik pa ga uporabljaj. Bites me. Linux ti nudi absolutno vse, na dlani, bilo kje, bilo kdaj, v bilokakšni obliki. Tudi v takšni, kot si jo opisal (RAID polje sestavit remote pa res ni neka umetnost - že webmin tole zna). In distribucija je sam "kako in kaj spakiram" nekomu. Vedno pa lahko na linuxu (kar M$ svet ne pozna) vse spremeniš in daš kaj drugega gor, spremeniš, rebuildaš.... v glavnem meka za sysadmine. Seveda je tole nočna mora za "next"admine :D

Ino...prispodoba o gozdu - da, se strinjam. Če nimaš pojma o gobah, jih raje ne jej. Raje plačaj mojstra da ti pripravi slastno gobovo juho ali kakšno drugo je. Imaš pa vedno na voljo google ali "man", da si kaj o gobicah prebereš ;)

-io-, da se razumemo, biti evangelist FLOSS/FSF/GNU/Linux ni nič slabega - ponosno lahko rečem, da sem.

Lp


He he, no ponosnež, verjetno sem za linux spisal več c/c++ kode kot si ti v bashu nakucal
komand.

Ampak poznam pa tudi windowse zelo dobro. Kar pa po tvojem besedičenju ne morem reči zate,
verjetno še vedno sanjaš o časih dosa in primerjaš to z bashom ter se trepljaš kakšna faca
si. No saj nima veze, počakajmo še malo, pa bomo videli kaj bo spesnil m$, vedno več klicov
na com/dcom je remotely callable, imaš powershell, ki je kar se mene tiče bash naredil smešen
(razen da je počasnejši, bodo že pospešili), terminal servisi so tako ali tako ze davno pometli
z Xi, medtem ko se vi raje orientirate na VNC (wtf?). Od predlani ste izgubili dobro število
uporabnikov na workstationih (prej je bilo kolikor se spomnim okrog 2%), danes okrog 1%, se
ne motim, ne? Po drugi strani vas prehiteva iOS, freeBSD, reactOS (development se mu malo
vleče ampak, če bo projekt dobavil kar hoče, lahko na desktopih kar zaključite), imate pa
Androida, pa še to samo ker ga je google vzel pod okrilje, sicer bi bilo danes zunaj
250 distribucij, za katere nihce ne bi hotel developmenta delat ker bi bile verjetno že
binary nekompatiblne (samo čudim se, kako vam v vsem tem času ni ratalo še ELF zhebat), v 15.
letih niste bili sposobni spacati skupaj en decent IDE, ki bi lahko pariral Visual Studiu (ne
niste, pika.), ne da bi speglali en desktop sistem, vi bi raje imeli 20 njih, pa nobeden ne
dela prav dobro (ampak ej, "stari", lahko pa ikonce rotiraš), open office je nekaj obetal,
pa tudi ne bo dovolj dober, bomo imeli raje še libre office (ki bosta imela file formate
verjetno bolj kompatiblne z m$ officom kot pa en z drugim), backward compatibilnost je v
linux svetu tako ali tako bolj kletvica kot pa prednost, divje stavite na GPL, da se vas
resne dev. firme otepajo kot hudič križa in imate namesto resno razvitega softwarja kup
kolažev, ki jih flika vsak, ki ima malo časa (in ja vem, da obstajajo tudi izjeme)

...

Veste pingvinčki, dal sem oba sistema precej čez, preko razno raznih verzij (in linuxovih)
distribucij, in zelo dobro vem kaj me pri enem in drugem sistemu moti (poleg linuxovih
navijačev, ki mi greste organsko na k*, naj bo še takšen crap na linuxu, za vas je to
nebeško in propagirate kot ne vem kaj, zraven pa awkate od zadovoljstva...), žal mi je pa
predvsem to, da poberate risk ventures kapital drugim OSom, ki bi za razliko od vas lahko
kam prilezli.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Mavrik ::

dacvetux: To več kot dovolj dokaže da je vse kar napišeš samo blodenje. Več kot očitno nisi sposoben primerjave in kot tak samo zapravljaš prostor na forumu.
The truth is rarely pure and never simple.

dacvetux ::

-io- : Od kdaj pa je raznolikost problem? Ali ni morebiti ta raznolikost koristila vsem? Gnjaviš da je preveč vsega in nič ni dovolj dobro? Naredi bolje. Če si taki maher v C/C++ pa ti to sploh ne bi smel bit noben problem. Ali?

In kaj so to neki % ... linux je jedro, GNU/Linux je OS. Linux poganja svašta, pa še GPL-an je. In glej ga zlomka - od 1991 do danes je osrečil ogromno developerjev (ali boš tole zanikal?), ponudil odprto platformo vsem, ki so to želeli (kar o M$ju ravno ne moremo govorit, ali? (Mavrick: beri še enkrat pismo iz 1976 - in od takrat do danes se je samo radikaliziralo). Linux poganja danes več naprav, sistemov, namizji kot bilo kdaj prej v njegovi zgodovini in to z razlogom.

Veš, ti bom podal en enostaven primer kaj pomeni zaprta koda --> internet. Internet temelji na odprtem standardu, protokolu TCP/IP. Internet je doživel svoj razcvet z odprtokodnimi aplikacijami, ki poganjajo ogromno infrastrukture ter danes lahko gledamo, kako ti po vsej verjetnosti poganja TV, router, CPE... Internet layer 8 je OPEN in ne CLOSED - SOPA/PIPA sta za CLOSED. In kaj bi bilo, če bi uporabljali proriatery protokol. Kaj če bi zapirali vse, kot si to corporacije želijo v zameno za "lepo" in "enostavno uporabno". Danes, bolj kot kdaj prej spremljamo odločitve podjetij tipa M$, Apple in Oracle (samo nekaj glavnih da naštejem), ki ti ne bi želeli pustiti se dejansko ukvarjati s sistemom na eni strani ter na drugi želeli tebe spemljati, opazovati, analizirati vsepovsod.

In če si taki mojster s tolko leti, bi ti izkušnje že počasi morale povedati, da ima vse svojo ceno. Kot je Lawrence Lessig napisal: "Monopoly controls have been the exception in free societies; they have been the rule in closed societies."

Bom prenehal moralizirati. Maverick: Primerjave med čem? Okni in GNU/Linux? Hmmm...vse zgoraj našteto + V okolju, kjer delam, uporabljajo okna samo za namizje (mostly), vse ostalo runs BSD/Linux (pa nekaj M$ja je tud, ampak sam tam 5 serverjev :P). Za kritične sisteme si noben od naših senior inžinirjev ne more predstavljati M$, pod nobenim pogojem. Tudi ponudniki rešitev uporabljajo GNU/Linux ali BSD in to v vedno večjem številu. Lastne 15 letne izkušnje z linuxom - super. Vedno je bil zabaven, ogromno me je naučil. Administracija svojih serverjev - keks.

Če rabiš dober networking rešitev - linux. Če rabiš dobro FS rešitev - linux. Če želiš dober clustering - linux. Če želiš streming rešitev - linux. Če želiš dober NIDS - linux. Virtualizacija? - linux. Cloud storage/computing? - linux. Zanesljiv in robusten desktop - z zagotovostjo Linux. Hočeš game-at - M$ XBOX:P

Pa ne me zdaj, da gremo tehnikalije skoz - bomo že pri ceni zaključili. Dejstvo je, da zelo zanesljivo deluje (uptime v letih na namenskih sistemih), je scalabe, deployment delaš lahko bilo kam, bilo kdaj, administracija je(za tiste ki obvladajo) keks in dela točno to kar si želel, da dela. Če so pa težave - hey, full-debug sistema ni vprašanje :P

Pa kaj bom jaz, nevednež ki blodi, govoril Maverick-u, ki samo ocenjuje in v bistvu sploh ne sodeluje v debati :D

Grumf ::

Ok, ne da se mi na vse odgovarjat, za danes sem ze naredil svojo kvoto traktata.
Sicer pa si bistvo povedal, okna za namizje, vse ostalo runs bsd/linux. S tem se
bom strinjal s tem da bi v tem primeru imel samo bsd brez linuxa. Za streaming i
have no clue, za clustering spet bsd, za storage prav tako, za NIDS je čisto vseeno
snort čisto lepo tudi na windowsih laufa, za virtualizacijo bi tvegal s čisto
specifično distribucijo bsdja.

>> C/C++ pa ti to sploh ne bi smel bit noben problem. Ali?

Probaj spisat nekaj sistemskega kar deluje na vseh major distribucijah pa ti bo takoj jasno
kje je dobrobit raznolikosti, ze pri sles in rhel se zaplete.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

Če uporabljaš standardna orodja se nič ne zaplete.

Pa btw, čemu BSD? Se Linuxa bojiš?

Grumf ::

jype je izjavil:

Če uporabljaš standardna orodja se nič ne zaplete.


Ti si standardno orodje, govorim o developmentu ne tvojem igračkanju po konzoli.

jype je izjavil:

Pa btw, čemu BSD? Se Linuxa bojiš?


BSD je celoten operacijski sistem in ne samo kernel obkrožen s kupom raznih toolov
navlečenih iz vseh strani (v nadaljnem besedilu: Frankenstein). Tudi nima enega
dikatatorja, ki bi usmerjeval dev. kernela ampak cel kernel team. Ker se spremembe
na os-u ne dogajajo ad-hoc, ampak konzervativno, bolj v stilu if it isnt broken, dont
fix it kot pa v stilu Frankenstein (ej tole je cool dajmo notri) je možnost, da te
preseneti kakšna """genialna""" domislica kot npr. renamanje switcha, seljenje conf.
datotek na x lokacijo ali celo njihovo renamanje, preobračanje direktorijske strukture,
... praktično minimalizirana. Tudi sicer cel sistem deluje usklajeno in tudi stabilizirati
se ima čas.

Aja pa da ne pozabim, tiste vaše parazitske licence ni zraven.

jype je izjavil:

Se Linuxa bojiš?

V bistvu sem že prevečrat videl kako je spacan skupaj tako da mu ne morem zaupati.

Sicer sem pa naletel na tole:
http://uptime.netcraft.com/up/today/top...
Zgleda, da vas pri web serverjih uptimu windowsi in iis dol nesejo :D
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

dacvetux ::

Grumf ::

dacvetux je izjavil:

A da nas :D
https://linuxcounter.net/top100s/stats....


Hja temule se ne da zaupat ker hosti sami submitajo podatke, ni kontroliran enviroment.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

dacvetux ::

Hahahah.... si faca :D

Grumf ::

dacvetux je izjavil:

Hahahah.... si faca :D


Ne ti si faca, neke link mi daš ne da bi preveril metrike.
Tole moraš pognati, da submitaš podatke iz sistema...
http://linuxcounter.net/script/lico-upd...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

5er--> ::

FAQ na netcraftu:
Why do you not report uptimes for Linux 2.6 or FreeBSD 6 ?

We only report uptimes for systems where the operating system's timer runs at 100Hz or less. Because the TCP code only uses the low 32 bits of the timer, if the timer runs at say 1000Hz, the value wraps around every 49.7 days (whereas at 100Hz it wraps after 497 days). As there are large numbers of systems which have a higher uptime than this, it is not possible to report accurate uptimes for these systems.

The Linux kernel switched to a higher internal timer rate at kernel version 2.5.26. Linux 2.4 used a rate of 100Hz. Linux 2.6 used a timer at 1000Hz (some architectures were using 1000Hz before this), until the default was changed back to 250Hz in May 2006. (An explanation of the HZ setting in Linux.)

FreeBSD versions 4 and 5 used a 100Hz timer, but FreeBSD 6 has moved to a customisable timer with a default setting of 1000Hz.

So unfortunately this means that we cannot give reliable uptime figures for many Linux and FreeBSD servers.

Grumf ::

He he, nice, thx :)

sicer glede lico_update.sh:

string="${script}##${hostname}##${counter_number}##${machine_number}##${processor}##${cpunum}##${accounts}##${totaldisk}##${totalram}##${numusers}##${freedisk}##${freeram}##${totalswap}##${freeswap}##${flags}##${machine}##${version}##${uptime}##${load}##${cpufreq}##${distribution}##${distribversion}##${online}##${update_key}"
sendstring=$( urlEncode "${string}" )
${WGET} -q -O ${tmpfile} --no-check-certificate --post-data "senddata=${sendstring}" https://linuxcounter.net/api.php >/dev/null 2>&1
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

Skratka, Frankenstain je tako zelo slab, da ima že več kot 80% tržni delež pri strežnikih, več kot 40% tržni delež na pametnih telefonih in več kot 90% tržni delež na resnih računalnikih.

BSD je pa tako dober, da mu tržni delež vztrajno pada?

para! ::

A ni bilo nedolgo nazaj govora, da tržni delež ne odraža kakovosti izdelka? Windowsi baje niso kul, tud če je market share 90%+.

lp
Death before dishonor!

jype ::

Se pravi Linux _je_ kul, čeprav ima 1%?

Zvezdica27 ::

lp,

a je važno? Strežnik mora delati, ne glede na sistem. User mora delati ne glede na sistem. Kljub tevilnim felerjem win in GNU/linux (isto sranje, drugo pakovanje) je važno da delo narediš. Pustmo gaming. Do sedaj je meni linux bolj všečen, četudi je res da je zgolj skupek toolov (je Frankenstein, to je res). Za nekoga ki se želi igrati je frankenstein zmaga, ker lahko narediš svojega. Ampak... vsak distro svoj kernel, vsaka verzija kernela svoje fore...

Za delovne procese to ni dobro - ampak pač lahko narediš svoj disto (not smart) ali pa pač izkoristiš obstoječega. Zaradi unityjeve slabe podpore za stare sisteme morda ubuntu res ni najbolj pametna izbira - se pa lahko vedno prilagodi ali pa izbere kaj boljšega.

Pod črto pa: najbolj važno je da dela, win ali gnulinux. Nije bitno. Meni Linux odgovarja da res ni (Mint 11 in Ubuntu 11.04, na šihtu 10.04). Drugemu win. Developerji itan nimajo izbire, treba je preživeti - win7.

Ja, linux je kul. Majke mi, od Dosa naprej se še nisem tako veselil računala, pa četudi kaj riba.

Na koncu bomo vsi plačali davke in umrli.

ajde.

zz

Zgodovina sprememb…

para! ::

jype je izjavil:

Se pravi Linux _je_ kul, čeprav ima 1%?

Ne vem, meni se zdi, da je kul, ja. Zadeva deluje.

lp
Death before dishonor!

@nny ::

jype je izjavil:

Skratka, Frankenstain je tako zelo slab, da ima že več kot 80% tržni delež pri strežnikih, več kot 40% tržni delež na pametnih telefonih in več kot 90% tržni delež na resnih računalnikih.


Potrebna je definicija resnega računalnika.>:D

dux ::

@ @nny: mislim, da je govoril o top 500 super računalnikih.
Upanje je v nasih odlocitvah

Spura ::

Toliko besed zgubljenih o "zaprtih tehnologijah" microsofta in odprtosti linuxa, hkrati je pa najvecjo rast na podrocju desktopov in manjsih naprav (tablet, smartphone) v zadnjem desetletju imel ravno Apple, ki ima ne samo softwaresko ampak tudi hardwaresko najbolj zaprte sisteme.
To pokaze kako idiotski so komentarji tipa:
Seveda je tole nočna mora za "next"admine :D

Ja, user friendliness je brezveze, obvladovanje tezkih stvari v katere si prisiljen pa pomeni da si ful car. Mislim da si ne predstavljate kok boli kurac racunalniske analfabete o tem kok kul so bash skripte pa to da lahko v command lineu sestavis skupaj utilitye da ti delajo stvari. Kar uradniki, ucitelji itd tudi so. Novica je o teh ljudeh, folk pa govori o tem kok dobr serverji laufajo.
Za v clanku opisano rabo zmaga OS, ki je narejen za ljudi, ki imajo boljse stvari za pocet s svojim lajfom, kot pa brat manual pages. In enim tle to zgleda ne bo potegnil v miljon letih.
Lahko je to tut Mint Linux, sam ne mi pa z raznimi Red hati itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

Icematxyz ::

Veste pingvinčki


Izjemno težko je resno vzet kogarkoli ko uporabi v svojem prispevku "pingvinčki" in resno misli. Kako naj taka oseba sploh ve o čem govori ko primerja rešitve?

jype ::

Spura> Apple, ki ima ne samo softwaresko ampak tudi hardwaresko najbolj zaprte sisteme.

Darwin je free, BTW.

Blisk ::

Mene sam zanima kako dolgo bodo še Windows navijači navijal za windowse, ko se 1x ne bo dalo več uporabljati nelegalne verzije :)

nekikr ::

Tisti, ki bodo sistem rabili, bodo plačali teh malo, naravnost smešno malo evrov za licenco, ostali bodo pa ali brez računalnika ali pa bodo šli na Linux. Pa bo volk sit in koza cela.

Ampak glede na komentarje preteklih tem o piratstvu NI MOGOČE, ever, da bi se kaj takega zgodilo. Tako pravijo slotechovci.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

München z migracijo na Linux privarčeval štiri milijone evrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10428361 (24581) Ashrack
»

Ekstremadura migrira na Linux Debian (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9930589 (26314) nekikr
»

Rusija napoveduje prehod na odprto kodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10627629 (24152) Icematxyz
»

Prvo linux potem XP zdaj ne morem v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
151663 (1331) atlet

Več podobnih tem